Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tak sobie przeglądałam mnóstwo inspiracji schodowych w google i zauważyłam, że zdjęcia, prócz unikania fotografowania połączenia stropu i wylewki (żeby podpatrzyć patenty :) ) rzadko pokazują sposób wykończenia ostatniego stopnia, zwłaszcza, jeśli korytarzyk jest z innego materiału niż drewno..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir poszukaj postów Laska D. Była tu taka dyskusja o łączeniach i on wtedy pokazał kilka zdjęć.

 

Wojgoc, a czy andzidom ma mieć okna i stopnie z tego samego drewna? Nie, więc może nie ma tu znaczenia usłojenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież możesz zastosować bejce :) Są najróżniejsze kolory i dobry stolarz na pewno będzie potrafił tak dobrać barwienie, odbarwianie, że dopasuje dwa rodzaje drewna :)

 

Pestko tak wiem o bejcy ale nie chce schodów bejcowanych ,bo jednak na krawedziach i na srodku stopnia [rzecieraja sie i widac róznice kolorów,tego sie nie uniknie :(

aktualnie stolarz wykonuje mi blat i półke panel za wanne debowe szczotkowane i rozmawiałam z nim wcześniej o schodach i bardzo odradał bejce.

szukam drzewa litego w kolorze pasujacym do wnetrza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie przeglądałam mnóstwo inspiracji schodowych w google i zauważyłam, że zdjęcia, prócz unikania fotografowania połączenia stropu i wylewki (żeby podpatrzyć patenty :) ) rzadko pokazują sposób wykończenia ostatniego stopnia, zwłaszcza, jeśli korytarzyk jest z innego materiału niż drewno..

 

nie wim czy o to Ci chodzi ,ale ja mam schody beton u gory bedzie deska jasniejsza niz stopnie i na górze ten ost stopien bedzei pociagniety tym drewnem co na podłodze a obłozenie schodów konczy sie na przedostatnim stopiu tak mi stolarz tłumaczył ostatnio bo ciezko by to połaczyc na jednej powierzchni ładnie ,ale chyba na schodach samonośnych drewnianych ten ost stopien to na rozno z podłoda u góry wychodzi tu w domu gdzie teraz mieszkam tak jest panele łacza sie ze schodami na pietrze i nie wyglada to zle ,ale gdy stopnie duzo ciemniejsze od podłogi u góry to chyba brzydko by to wygladało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzidom, jak ma się bejca przecierać ??? Może ja czegoś nie rozumiem, ale chyba nie zostawiasz schodów bez ochrony powierzchni? Chyba położysz lakier, albo olejo-wosk? A jeśli położysz, to jak ma się ten kolor wycierać?

 

Elfir raczej chodzi grubość materiałów na łączeniu np deski i paneli, albo kafelków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko tak wiem o bejcy ale nie chce schodów bejcowanych ,bo jednak na krawedziach i na srodku stopnia [rzecieraja sie i widac róznice kolorów,tego sie nie uniknie :(

aktualnie stolarz wykonuje mi blat i półke panel za wanne debowe szczotkowane i rozmawiałam z nim wcześniej o schodach i bardzo odradał bejce.

szukam drzewa litego w kolorze pasujacym do wnetrza .

 

Zmień stolarza

Tak jak napisała @pestka,bejca jest zabezpieczona lakierem,więc o jej przetarciu nie ma mowy

Owszem,naturalne drewno jakie ma kolor w masie jest nie oszukujmy się lepsze,bo łatwiej go odnowić,

ale jak ktoś dba o schody,to i bejca się sprawdzi

Każde schody trzeba co jakiś czas przelakierować,bo i na egzotyku lakier się z czasem przetrze

Wszystko obija się o "kasę"

Jeśli kogoś stać na wydanie za schody z egzotyku 1,5-2x,a niejednokrotnie i 3x tyle co za bejcowane,

to niech lepiej zamówi egzotyk

 

Co do połączenia schodów z podłogą na górze

Ostatnia realizacja z końca stycznia

Jesion bielony,zarówno podłoga,jak i schody

Można jak się chce?-jak widać można:)

Zdjęcia robocze (jak na mnie przystało;) ),wiec jakość kiepska

SDC11658.JPGSDC11668.jpg

Edytowane przez LasekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do połączenia schodów z podłogą na górze

 

 

raczej mi chodziło o łączenie z innym materiałem. Drewno z drewnem i to jeszcze takim samym to akurat umiem sobie wyobrazić :)

 

Bo chcę robić korytarzyk na piętrze i nie wiem czy płytką mam dojechać do krawędzi stopnia czy coś się zostawia i jak wykończyć krawędź płytki.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej mi chodziło o łączenie z innym materiałem. Drewno z drewnem i to jeszcze takim samym to akurat umiem sobie wyobrazić :)

 

Bo chcę robić korytarzyk na piętrze i nie wiem czy płytką mam dojechać do krawędzi stopnia czy coś się zostawia i jak wykończyć krawędź płytki.

 

temat tak rozwiązany

http://images67.fotosik.pl/612/09ef356366700375med.jpg

 

a tu aby szyby nie babrac szmatą

http://images68.fotosik.pl/610/6e9ec2f2f3550ff6med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień stolarza

......

[ATTACH=CONFIG]304118[/ATTACH]]

 

 

LasekD pozwolę sobie wykorzystać Twoje zdjęcie do mojego pytania.

W jaki sposób zakończyć schody przy ścianie, by nie bylo tej listwy ochraniającej z boku? ( na zdjęciu z prawej strony) Stolarz, z którym rozmawiałam twierdzi , że ściana będzie się brudzić i ogólnie będzie do kitu i sugeruje robienie listwy , lub wkuwanie jej pod tynk . Odradza nam kładzenie samych trepów ,bez bocznej ochrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej ostatani stopnien z drewna jest zlicowany z płytką.

tylko to zlicowanie zalezy od 2 czynników a mianowicie wigotnosci i chyba ciepła

wysoksc stopnia jak i szpara pomiędzy stopniem a gresem ulega minimalnej zmianie , lub sam stopnien ulega skręceniu mimo klejenia go do posadzki/wylewki/stropu.

 

to tak samo jak mowiłas ze pojawia sie szczelina pomiedzy scianą a stropem na piętrze.

widzę ja jak pale w kominku.

gdy nie pale szczeliny/pęknięcia nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...