Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A co sądzicie o schodach z żywicy poliuretanowej? Jak się ma efekt do kosztów? I co z trwałością? Marzą*mi się*schody białe, albo w kolorze betonu szare. Oglądałam strony internetowe wykonawców, wygląda na pierwszy rzut oka ładnie, ale co dalej???

 

dokładnie nad tym samym się zastanawiam, schody żywiczne białe lub szare, oglądałam realizacje na fotofloor, wygląda to ciekawie, pytanie jak bardzo jest to trwałe i czy koszty wykonania na niezbyt równych schodach betonowych nie przewyższą obłożenia ich drewnem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie,

 

jestem zupelnym laikiem w kwestii schodow i po przebrnieciu przez cale forum nie znalazlem odpowiedzi na nastepujaca kwestie:

Czy da sie wylac betonowe schody polzabiegowe o takim kolorze i fakturze(porowatosc) jak na obrazku ponizej?

 

schody.jpg

 

Zalezy mi na tym, zeby mialy odpowiedni wyglad, bo nie chce ich okladac drewnem, tylko zostawic takie surowe(ew. zaimpregnowane)

Wielokrotnie na forum pestka wrzucala podobne schody jako inspiracje :)

 

Bede wdzieczny za jakies wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody jak schody,bo czegoż wymagać od okładziny na beton,

ale wieczorem przy podświetleniu LED robią niesamowite wrażenie

Wyglądają jak szklane:)

Dojdzie jeszcze balu szklana na rotulach,ale to za jakiś czas

[ATTACH=CONFIG]367990[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]367991[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]367992[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]367993[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]367994[/ATTACH]

 

 

Witam serdecznie,

super schody, bardzo podoba mi się ich kolor:) To drewno jest jakoś bielone czy może bejca?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Cokler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma może ktoś z was schody z konglomeratu marmuru? Mój mąż upiera się przy tej opcji, ja zastanawiam się jeszcze nad schodami dębowymi. Znaleźliśmy sporą gamę kolorów na [spamer] Chcemy, żeby nasza klatka schodowa była jasna, bo dociera tam mało światła. Jak myślicie co będzie łatwiejsze w utrzymaniu? Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

piszę na forum licząc na pomoc w sprawie schodów drewnianych.

Po 2 latach prób porozumienia się pseudo stolarzem chciałabym to już skończyć i oddać sprawę do sądu.

Może podpowiecie gdzie można w okolicy Piaseczna znaleźć jakiegoś rzeczoznawcę z ceną nie z księżyca który wyceni " jakość pracy " mojego pseudo stolarza .

z góry dziękuję za pomoc

 

 

ap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

piszę na forum licząc na pomoc w sprawie schodów drewnianych.

Po 2 latach prób porozumienia się pseudo stolarzem chciałabym to już skończyć i oddać sprawę do sądu.

Może podpowiecie gdzie można w okolicy Piaseczna znaleźć jakiegoś rzeczoznawcę z ceną nie z księżyca który wyceni " jakość pracy " mojego pseudo stolarza .

z góry dziękuję za pomoc

 

 

ap

za chwile Ci sie przedawni termin złożenia pozwu. Rzeczoznawcy szukaj z biegłych sadowych - druga strona będzie miała trudność z obaleniem takiej ekspertyzy jako nierzetelnej. Ale nim złożysz pozew wyślij Wykonawcy pismo - OSTATECZNE PRZEDSADOWE WEZWANIE DO USUNIĘCIA SZKODY- listem poleconym za potwierdzeniem odbioru z wezwaniem do usunięcia szkody w terminienp 7 dni od otrzymania pisma. Sprawdź do jakiej kwoty możesz złożyć pozew w e-sad w Lublinie (chyba max. 20tys zł)- najszybsza droga do otrzymania nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym. I 50% opłaty sadowej. Jeśli sie odwoła to sprawa trafi na wokandę sadu właściwego wg zawartej umowy (masz podpisana umowę?). I na tym etapie będzie Ci potrzebna ekspertyza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma może ktoś z was schody z konglomeratu marmuru? Mój mąż upiera się przy tej opcji, ja zastanawiam się jeszcze nad schodami dębowymi. Znaleźliśmy sporą gamę kolorów na [spamer] Chcemy, żeby nasza klatka schodowa była jasna, bo dociera tam mało światła. Jak myślicie co będzie łatwiejsze w utrzymaniu?

 

Wpisz w wyszukiwarkę tego wątku czego szukasz. Pamiętam dyskusję o białych schodach przy okazji której ktoś pokazywał swoje schody właśnie z białego konglomeratu.

 

Mam drewniane dębowe ażurowe schody i po dwóch latach użytkowania chcę zrobić zabudowę pod schodami. Będziemy dorabiać podstopnie, ale nie chcemy do tego ściągać schodów.

Czy ktoś z Was robił coś takiego?

 

Możliwe jest. Chyba Lasek D. coś pisał o sposobie wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w wyszukiwarkę tego wątku czego szukasz. Pamiętam dyskusję o białych schodach przy okazji której ktoś pokazywał swoje schody właśnie z białego konglomeratu.

 

Polecam kominki.net

Oni robią w kamieniu,ja w drewnie

Można oczywiście zrobić całe w konglomeracie i oni to zrobią,

ale ja skłaniam się do kamień-drewno,albo kwarc spiekany-drewno

Współpracujemy,więc można to zgrać logistycznie :)

Na pewno będzie trwalsze od konglomeratu

 

Możliwe jest. Chyba Lasek D. coś pisał o sposobie wykonania.

 

Pisałem,ale nie pamiętam już gdzie

W każdym bądź razie,problemu z tym nie będzie

Schodów nie trzeba rozbierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam serdecznie,

 

jestem zupelnym laikiem w kwestii schodow i po przebrnieciu przez cale forum nie znalazlem odpowiedzi na nastepujaca kwestie:

Czy da sie wylac betonowe schody polzabiegowe o takim kolorze i fakturze(porowatosc) jak na obrazku ponizej?

 

[ATTACH=CONFIG]367526[/ATTACH]

 

Zalezy mi na tym, zeby mialy odpowiedni wyglad, bo nie chce ich okladac drewnem, tylko zostawic takie surowe(ew. zaimpregnowane)

Wielokrotnie na forum pestka wrzucala podobne schody jako inspiracje :)

 

Bede wdzieczny za jakies wskazowki.

 

ja mam takie, tylko nie takie jasne, normalny kolor szarego betonu, porowatość taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ktoś tutaj może polecić dobrego fachowca od schodów z okolic Grodziska Mazowieckiego, Tarczyna, Nadarzyna... Mój "fachowiec" zamontował schody, miał dokończyć i się nie pojawił, miał naprawić to co popsuł (schody się odklejają) - i od dwóch miesięcy nie może dojechać - cały czas przesuwa... Mam go już dość i pogoniłam, teraz szukam kogoś kto to zrobi. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy użytkowanie schodów dwubiegowych o różnych wysokościach stopni do i od spocznika jest bardzo uciążliwe?

Okazało się, że w projekcie mamy bardzo niski garaż. Jedyna opcja nie podnosząca znacznie kosztów to podniesienie stropu nad garażem o kilka cm kosztem zmniejszenia ścianki kolankowej w pokoju nad garażem. Jest on bardzo wysoki, tak że nie ma problemu.

Problem powstał natomiast taki, że wysokość schodów z parteru do spocznika wzrosła do 19cm ( 12 schodów ), natomiast 5 schodów ze spocznika na poddasze będzie mieć około 16cm. Czy jest to duży problem w codziennym użytkowaniu ( potykanie się itp )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niebezpieczne przy schodzeniu.

Próbowałeś policzyć, czy nie dałoby się zrobić zamiast 1-szego stopnia na dole szerszego podestu i dopiero z niego takie same stopnie jak od spocznika w górę?

 

Wklej tutaj rysunki i plan tego kawałka. Na pewno któryś z fachowców schodowych podpowie co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...