Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Elena cuudne schody!!! Będę miała mam nadzieje identyczne dębowe, to znaczy już są ale nie zamontowane:D

Planujesz listwę przy ścianie? Czy Twoje są też dębowe? Śliczny kolor mają.

PIĘKNE!

 

Dzięki MarJel :)

Drewno to orzech. Mam listwę przy ścianie, ale szczerze mówiąc, to zastanawiałam się, czy jej nie zdjąć skoro i tak było szlifowanie, bo gdyby ta listwa szła przez cały bieg schodów to jeszcze jakoś by to wyglądało, a tak mam listwę na spoczniku, trochę przy kominku i fragment na górnym biegu. Takie to trochę poszatkowane....

225218bad331bf6100f0783038da37c6,10,19,0.jpg

 

3d2fbe52f49d1abd367ad3e55dc17a57,10,19,3.jpg

 

Najbardziej jestem zadowolona z efektu, jaki dało łączenie stopni i podstopnic pod kątem 45 stopni

 

8e4da2f754bd3c29942aaa21d281de11,10,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heejjoo, kłaniam się w tym wątku.

Wkrótce zaczną sie robić schody. Pomysł (stolarza) jest taki by stopnice były z dębu , a podstopnice z tynku mozaikowego (jak na cokoły na zewnątrz, tylko zapowiedział, że on tego nie zrobi. He,he.).

Mam wątpliwości czy to dobre rozwiązanie.

Czy ma tak ktoś? Jak to zrobić? Zastanawia mnie jak ma wyglądać kolejność prac.

Stolarz mówi, że to bez znaczenia czy najpierw będzie zamontowane drewno, czy najpierw tynk.

Schody (poszczególne stopnie) są trochę różnej wysokości (+ - 5mm). Ten pierwszy jest za wysoki (panowie od konstrukcji i betonu zapomnieli obniżyc go o wysokość trepa). Stolarz zamierza "wyrównać" pocieniając grubość pierwszych trepów i markowanie obniżonymi noskami. Myślę, czy nie rozsądniej byłoby skuć beton. No bo jak będzie wyglądać styk drewno- tynk, zarówno w zdłuż trepów iak i drewnianych listew przyściennych na ścianie pod biegiem. Będzie estetycznie i trwale? Poradźcie. Co po kolei.

I jeszcze: mam wielki spocznik. Czy może być robiony w jednym elemencie i montowany jak trepy (na jakieś śruby i piankę niskorozprężna), czy raczej powinien być wykonany z przyklejanej do betonu klepki?

Robić ten tynk, czy wszystko w drewnie (tylko podstopnice w jakimś jasnym kolorze)? Dzięki za wszystkie sugestie i rady.

 

Też mam koty. Ale stolarz zapewniał, że schodom (ma być lakier) nie zaszkodzą. http://manu.dogomania.pl/emot/hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstopnie najlepiej wykonac z gresu albo kamienia-efekt zaje....sty i spokój na całe życie

Robi się to przed położeniem stopni

Można też z MDFu malowanego niekoniecznie na biało i montuje się je razem ze stopniami

Oczywiście mogą też być drewniane

Gips czy tynk mozajkowy to głupi pomysł z uwagi na utrudnione odnowienie tego w przyszłości

ale jeśli już się uprzesz proponuję najpierw położyć stopnie a potem tynk którym można wypełnić każdą szczelinę

W odwrotnej kolejności wątpię aby położyli ci ten tynk tak prosto aby pasowały do niego stopnie

które nie są przecież z plasteliny

Ewentualne szpary upchasz watą?;)

Podest jak najbardziej może być w całości

Kot jest nie straszny dla lakieru

Co innego piesek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...