Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PIEKARNIK - przydatne funkcje. Pyroliza, kataliza, prowadnice - opinie, modele


kasiek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 319
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bayzone_pl wracając do sprecyzowania pytania znalazłam kiedyś w media. Dokładnie Piekarnik ELECTROLUX EVY3841AOX

A chciała bym się dowiedzieć jak sie on sprawdza w codziennym życiu ;) i czy przyda się wydać kasę :D

A może jednak dodać więcej i kupić coś lepszego.

 

Tu ciężko będzie o lepszy... Może... większy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś z wolnostojących możesz polecić ??

no i... czy taki piekarnik zastąpi mi urządzenie do gotowanie na parze, bo to mnie najbardziej interesuje

 

Taki piekarnik nie zastąpi Ci urządzenia do gotowania na parze.

Co masz na myśli pisząc "z wolnostojących"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, bo miałam nadzieję że piekarnik i takie urządzenie to w sumie to samo.

To chyba jednak będę musiała sobie doczytać o przepisach i tak jak to wygląda dokładnie...

albo pogadać z jakimś urzytkownikiem.

Wolnostojacy piekarnik taki połączony z kuchenką

 

Czyli kuchnia wolnostojąca...?

 

To dobry pomysł - znajdź instrukcje obsługi od kilku urządzeń z użyciem pary i zobacz jak to tam funkcjonuje. Czym innym jest parowar do zabudowy, czym innym piekarnik parowy a czym innym piekarnik z opcją wykorzystania pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Proponuję:

 

Proponuję:

 

Płyta Whirlpool AKF 6422 IXL

http://www.zmyslowakuchnia.pl/#/prod.../AKF_6422_IXL/

Piekarnik Whirlpool AKZM 6570 IXL

http://www.zmyslowakuchnia.pl/#/prod...AKZM_6570_IXL/

 

 

Kupiłem ten sprzęt i mam pytanie, piekarnik po podłączeniu i włączeniu 200C bez termobiegu, oddaje podmuch wiatru pod blatem, czy to jest normalne? Pierwszy raz się spotkałem z czymś takim, jest to o tyle silny podmuch wiatru, że spokojnie faluje kartka, a jest to idealnie na wysokości oczu dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta Whirlpool AKF 6422 IXL

http://www.zmyslowakuchnia.pl/#/prod.../AKF_6422_IXL/

 

- Płyta fajna, idiotyczne rozwiązanie to plastikowe zaślepki z tyłu płyty na mocowanie osłony, niestety nie wiedziałem, że to jest, bo mocno to utrudnia czyszczenie gładkiej powierzchni

- Płyta przez żeliwne żebra, mocno się nagrzewa, w poprzednich wersjach moich "tanich" płyt nie miałem sytuacji, żeby blat w okolicy 5 cm od płyty był ciepły, podczas gotowania...

- Żeliwne kratki, chyba muszę bardziej uważać przesuwając garnki z nad palnika lekko na bok, żeby gorące płyny mnie nie oblały, bo garnki, patelnie lubią się przechylić.

 

Piekarnik Whirlpool AKZM 6570 IXL

http://www.zmyslowakuchnia.pl/#/prod...AKZM_6570_IXL/

- trafił się prawdopodobnie uszkodzony sprzęt, ponieważ po ustawieniu grzania góra-dół, 200C, 20 min przykładowo od razu odlicza 20 min, nie wskazuje kiedy osiągnie 200C, chyba powinno być to sygnalizowane napisem PRE z instrukcji, tak sam nie działa szybkie grzanie

- w związku z wadą powyżej, to jest chyba uszkodzony jakiś czujnik, bo piekarnik włącza maksymalne obroty nawiewu/chłodzenia, i ze stółu oddalonego 1,5m od piekarnika, zwiewa kartki...

- przednia drzwiczki, mają odbarwienia, 5cm pasy, jasne ciemne, informacja Whirpool powiedziała, że takie wady nie podlegają gwarancji :)

 

Sprzęt wróci do sklepu w którym został kupiony z żądaniem wymiany na nowy, tylko teraz sam się zastanawiam czy dobrze wybrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

z piekarników chyba wybiorę takiego elektroluxa (EOC45751OX):

http://www.neo24.pl/?p=electrolux_eoc45751ox&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=Skapiec%2FAGD+do+zabudowy%2FPiekarniki&utm_term=ELECTROLUX+EOC45751OX%7C92941%7CELECTROLUX

 

Zależy mi na pyrolizie i niezbyt wysokiej cenie.

 

Niestety na urządzenia wyłączane zupełnie nie mam co liczyć, wszytskie mają te niepotrzebne zegarki palące się non-stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 3 weeks później...
Możesz powiedzieć czy piekarnik Whirlpool AKZM 6570 IXL ma prowadnice teleskopowe? Jak się zakończyła sprawą z wymianą? Zastanawiam się nad nim i nie wiem czy kupować czy szukać dalej.

 

tez myslalem o kupnie AKZM 6570IXL ale w sieci brak jakichkolwiek opinii i z tego co sie zorientowalem to on nie ma prowadnic teleskopowych. Za dwa tygodnie musze dokonac zakupu piekarnika i na dzis po przejrzeniu calej masy ofert stanelo na Electroluxie AOC 5851AOX. Ma pyrolize, miekki domyk drzwi czyli to co wymieniony Whirlpool oraz dodatkowo jeden poziom teleskopowych prowadnic, termosonde i jest o 100 zl tanszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Padło już kilkukrotnie pytanie o to czy można zainstalować płytę indukcyjną nad piekarnikiem z pyrolizą?

 

Niestety nikt nie udzielił odpowiedzi. Jeżeli ktokolwiek posiada taka wiedzę to bardzo proszę o informację.

 

Może ktoś ma taki zestaw i używał już funkcji pyrolizy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

witam

 

chciałbym się poradzić w sprawie wyboru piekarnika, po długim poszukiwaniu zdecydowałem się na zakup electroluxa EOC45752OX lub EOC5851AOX (pyroliza, chłodny front, lekkie domykanie i dużo funkcji w rozsądnej cenie), czy ktoś ma może jakieś doświadczenia z tymi modelami? oba są w bardzo podobnej cenie, ten 5851 różni się tylko tym że ma bardziej bajerancki wyświetlacz i więcej programów automatycznych (pieczenie chleba, suszenie itp.) i tu moje pytanie czy ktoś korzysta z programów automatycznych? czy stanowią one jakieś dodatkowe funkcje czy tylko pewien zestaw ustawień (czas, temp.) który mogę sam odtworzyć w modelu bez tych funkcji zapisanych fabrycznie?

osobiście obawiam się czy ten bajerancki wyświetlacz może w przyszłości okazać się najbardziej awaryjnym elementem, może ktoś mi doradzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam!

Jaki piekarnik polecacie? przedział cenowy to 1100-1800zł kolor czarny.

początkowo byliśmy zdecydowani na Boscha, jednak po wizycie w kilku sklepach zwyczajnie zgłupieliśmy, w oko wpadł mi samsung głownie za sprawą wyglądu i funkcji DualCook (możliwość niezależnego pieczenia na dwóch poziomach). teraz zupełnie nie wiemy co wybrać...

zależy nam aby piekarnik był dobrej jakości, miał jak największą pojemność (67-71L.) i jeżeli jest taka możliwość to własnie aby posiadał funkcję niezależnego pieczenia na dwóch poziomach. na bajerach typu pyroliza czy tych lepszych prowadnicach raczej mi nie zależy. z góry dziękuje za pomoc i rady.

-SAMSUNG NV70F3784EB

-Bosch HBG634BB1 czarny

Edytowane przez manhatan17
...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Zastanawiam się nad piekarnikiem początkowo bosch ale po wizycie w markecie zastanawiamy sie nad whirlpoolem model AKZ 6230 NB czy ktoś może coś doradzić w tej kwestii. Wygląda na prawdę super

 

Oglądaliśmy też piekarniki z amici np ten http://allegro.pl/piekarnik-amica-in-522-b-czarny-prow-teleskopowe-i6010092758.html pięknie wygląda i ma sporo fajnych funkcji choć jakoś nie jestem przekonany do marki amica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...