Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Maty trzcinowe..


Recommended Posts

Ja mam takie maty ponad rok - zamocowane drutem do ogrodzenia z siatki. Zbladły, ale są ok. teraz zmierzam jeszcze zamocować jez innych stron działki. Wg mnie to najtańsze i najszybsze rozwiązanie zasłanające widok. Na razie mogę polecić. Wczesniej maty kupowałam w markecie budowalnym a teraz zamierzam zamówic na Allegro. Taniej i dostawą do domu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 57
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Obserwowałam ogrodzenie tak osłonięte przez prawie 5 lat, teraz własciciel zdjął, bo urósł żywopłot. Do 3-4 lat wyglądało to całkiem przyzwoicie i społniło swoje zadanie. Wiklinowe na pewno elegantsze i trwalsze, ale droższe. Jako tło dla rosnącego żywoplotu i czasowa zasłona i te tańsze z Obi starczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...
  • 2 months później...
  • 2 weeks później...

witam,

to i ja sie przylacze do tematu.

Moi drodzy, zamierzam zaslonic sciany mojej drewutni matami i zastanawiam sie czy z wilkiny czy z trzciny? Moze ktos juz cos takiego robil?

Obawiam sie ze te wikliny przez to, ze sa azurowe podczas opadow sniegu, bedzie on w srodku drewutni ale z drugiej strony sa one ponoc bardziej wytrzymale.

Wymiary drewutni to 5x5m

Dziekuje z gory za odp.

Edytowane przez Szymon74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duduś o ile sie nie myle w leroymerlin gdy jest akurat promocja te przęsła o ktorych mowa mozna nabyc za 19zł za sztuke, a wiec taniej juz u producenta nie dostaniesz(z racji tego ze to siec sklepów, biora duze ilosci i maja duzo nizsze ceny niz gdyby sie kupowało kilka sztuk u producenta). nie wiem tylko jak z jakoscia bo osobiscie nie miałam nigdy tych przeseł chodz zawsze mi sie podobały.

 

szybon74 wydaje mi sie ze z racji tego iz mata wiklinowa jest bardziej azurowa, na pokrycie scian drewutni chyba lepiej nadawałaby sie mata trzcinowa. chodz osobiscie wybrałabym zwykłe drewniane deski na drewutnie zamiast tych mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chcialem uniknac desek, zreszta jedna ze scian drewutni od "tylu" domu obije deska szalunkowa po wczesniejszym pomalowaniu ale ze wzgledu na przewiew zastanawialem sie czy maty nie beda lepsze od desek przybijanych "po goralsku" czyle jedna na drugiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...
  • 2 weeks później...

my w swojej Altanie mamy rolety trzcinowe (są już tam dwa lata) i narazie wszytsko z nimi ok, może dlatego że zwijamy je na zimę i wiszą zwinięte

 

Co najważniejsze sąsiedzi nic nie widzą co się dzieje w altanie, natomiast my widzimy co na zewnątrz:)

 

poniżej link gdzie je kupiliśmy

http://www.cudownelampy.pl/sklep/pl_rolety,94.html

 

może komuś się przyda

 

Postram się zrobić fotkę altany i wrzucić tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może i ja coś dodam- zaczepiłam do siatki ogrodzeniowej takie palety: kołki okrąglaki przecięte na długości na pół i przybite do pionowych desek. Takie coś zaczepione na siatce ogrodzeniowej, wisi u mnie 5-6? lat wygląda nieźle, niczym nie impregnowane, podoba mi się(przypomina mi "klimaty" dzieciństwa), myślę że doczepimy jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Kupilem 1,2x6,00 niezlej jakosci za 32 zeta

 

http://allegro.pl/mata-trzcinowa-maty-trzcinowe-1-2m-x-6m-i1714293212.html

 

Pomalowalem drewnochronem gdzie prawie 2,5 litra zuzylem na 1 sztuke przy 1 krotnym malowaniu

 

Przymocowalem do siatki na trytytki, wyglada kapitanie, kolorem pasuje mi do calej reszty takiej jak drewniane sztachety plotu czy stolarka w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...