Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaka rasa psa do domu z dzieckiem i ogrodem?


robertus

Recommended Posts

Bertha

I to jest naturalne, bo dla psa domownicy to stado, to poukładana hierarchia. Obcy lub osoba z poza stada jest tylko tolerowana.

Wilczury mają jedną cechę trochę niewygodną, mają jednego "pana" wśród domowników co jest nie zawsze dobre Wracając do buli to każdy z domowników jest ważny, bo człowiek jest nad nim.

A tak z ciekawostek, który ma większą siłę ścisku szczęki, owczarek alzacki (wilczur) czy pit-bul?

To wam podpowiem, popularny wilczur o około 5kg/cm2, tak więc morderczy uścisk nie jest po stronie bula,:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W znanej mi rodzinie musieli pozbyć się psa z powodu jego dobrego charakteru i "rozmowności"

Raczkująca córka potrafiła w jego obecności wyjadać mu z miski, ba zamiast uczyć się ludzkiej mowy zaczynała warczeć i szczekać. Ot taki kontakt między gatunkowy. Dziś ma własne dzieci i psy :yes:

 

Dzieci i psy to nauka dla obu stron. Ale i jedne i drugie muszą być socjalizowane. Na przykład pies ma wiedzieć gdzie jest terytorium jego stada i gdzie się kończy. Ma widzieć że poza terytorium jest obojętny wobec obcych i ludzi i psów kotów etc.

 

A rasa nie ma znaczenia tylko osobniczy charakter i rozumne wychowanie od szczenięcia. Np zabieranie szczeniaka pod szkołę aby obcego kojarzył pozytywnie przez kontakt z chmara dzieci z głaskaniem i przytulaniem.

 

Ale osobiście nie jestem zwolennikiem małych psów zbyt lękliwe, a strach odbiera rozum i tworzy agresję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,he,he! Nasz ostatni szwab bez oglądania się na koniec smyczy wiedział kto go prowadzi. Tylko gdy ja trzymałem smycz to wolno było latać na widok kota. Każda inna osoba na końcu smyczy to była gadka "NIE MA KOTA, NIC NIE WIDZISZ POD SAMOCHODEM i akcji nie było. On wiedział bezbłędnie, gdy ja trzymałem smycz to "akcja kot" była dopuszczalna. Na widok kota blisko dwa susy i stoimy pod drzewem, gorzej jak to był płot i dostał w nos pazurem. Były takie koty którym wystarczyło że stały wyżej jego głowy i już były agresywne i nie do podejścia. Jak był sam w ogrodzie, to po szczekaniu było wiadomo że np. jeż mu się wypiął kolcami lub że kot uciekł na drzewo. Obcy dochodzący do furtki nie musiał dzwonka dotknąć, zwierzak dwa razy szczekną i oglądał się czy jest reakcja - drzwi uchylone lub okno i to kończyło szczekanie. "Ja zrobiłem swoje" ty otwieraj furtkę. Wiele można pisać... Edytowane przez Bertha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bertha

I to jest naturalne, bo dla psa domownicy to stado, to poukładana hierarchia. Obcy lub osoba z poza stada jest tylko tolerowana.

Wilczury mają jedną cechę trochę niewygodną, mają jednego "pana" wśród domowników co jest nie zawsze dobre Wracając do buli to każdy z domowników jest ważny, bo człowiek jest nad nim.

A tak z ciekawostek, który ma większą siłę ścisku szczęki, owczarek alzacki (wilczur) czy pit-bul?

To wam podpowiem, popularny wilczur o około 5kg/cm2, tak więc morderczy uścisk nie jest po stronie bula,:p

 

Pit-Bule, czy Amstafy to rasy zepsute przez człowieka. Wymagana była od nich agresja, a te najbardziej agresywne przekazywały dalej swoje geny. Wychowanie to jedno, ale to co jest zakodowane w genach ciężko ujarzmić. W sytuacja kryzysowych i stresowych są nie obliczalne. Piszę ogólnie na temat tej rasy. Wiadomo że zdarzają się różne osobniki. Co nie zmienia faktu że nie przygarnął bym takiego psa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...