Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Witajcie,

 

ponieważ nie czuję się na siłach aby położyć kable pod instalację alarmową zleciłem to ekipie, która u nas kładła prąd (posiłkując się wytycznymi Zbycha za co mu niniejszym dziękuję :-)). Chciałem, żeby zrobili tylko okablowanie (głównie pod czujki inercyjne i kontraktony). Ile Wy płaciliście (w przybliżeniu) za punkt takiego, alarmowego okablowania ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie podchodziłbym do tematu w ten sposób. Przecież nie można powiedzieć, że okno ze zwykłym okuciem (a w nowych oknach standardem jest nawet w zwykłym okuciu jeden grzybek antywłamaniowy) tak łatwo i szybko się pokonuje, że wbicie łomu i zadziałanie alarmu (od czujki inercyjnej) jest równoznaczne z wyłamaniem okna i dostaniem się złodzieja do środka. Fakty są takie, że złodziej wbija łom i w tym momencie włącza się alarm. Ilu złodziei będzie dalej próbowało wyłamywać okno (nie mając rozeznania, czy ma przed sobą okno zwykłe, czy "antywłamaniowe")?

Sam pisałeś o takim włamaniu gdzie system wył a Oni siedząc na dachu próbowali dalej .

 

 

No to podyskutujmy, ale może nie o teorii oszukania kontaktronu, tylko może znasz sposób na oszukanie czujki inercyjnej? :)

Nie , nie znam sposobu na oszukanie czujki inercyjnej (jeśli chodzi o uderzenia) . Jak otworzyć okno bez uruchomienia czujki ? o tym sam pisałeś , pozostaje tylko kwestia oszukania kontaktronu a to tez nie jest filozofią .

 

f) system chroni również uchylone okno (czyli nie trzeba się latem dusić nocą)

Z tym tdeż do końca bym się nie zgodził

Dlaczego?

 

bo nigdy nie wiadomo co wymyśli złodziej dochodząc do uchylonego okna w sypialni .

 

g) przy oknie dwuskrzydłowym czujka zamontowana jest z jednej strony i powolne otwarcie okna zasłoni czujkę bez wywołania alarmu

Tylko kto tak montuje czujnik ? :lol:

No właśnie tak te czujniki montują :lol:. Widziałem nie jednokrotnie :-?

Czy Ty też byś tak zamontował ? :o

 

Zgadzam się z Tobą. Ja nigdy nie pisałem, że nie ma sensu montować również czujek przestrzennych :). Tylko czy zastosowanie w systemie czujek przestrzennych jest jakimś specjalnym sposobem na złodzieja. Przecież złodziej może się dostać do domu (bez widocznych z zewnątrz śladów, zasłonić czujki ruchu podczas pierwszego alarmu i zwiać zamykając dom za sobą. Przyjedzie patrol, nic nie stwierdzi i pojedzie. W większości przypadków właściciel uznaje taki alarm za fałszywy i nie chce mu się jechać z pracy (albo z wakacji) do domu. Potem złodziej przychodzi jak do siebie, bo czujki ruchu już są ślepe :(. Takie przypadki są dosyć często spotykane.

 

Tylko mi nie pisz, że to zależy od klasy czujek :lol

Wiesz co jezeli agencja traktuje pobudzenie z kilku linii w różnych pomieszczeniach jako fałszywkę to nie mamy o czym rozmawiać bo to kpina a nie ochrona .

Właśnie zabezpieczenie bez czujników przestrzennych daje prawdopodobieństwo potraktowania wzbudzenia JEDNORAZOWEGO

jako fałszywki .

Ja naprawde nie neguję sensu zabezpieczenia czujnikami inercyjnymi i kontaktronami jako systemu wspomagającego gdyby tak było to nie zastosował bym tego typu czujek w obiekcie z bufora zdarzeń . Zauważ jednak że coraz więcej ludzi interpretuje Twoje wypowiedzi w sposób taki że opierają system alarmowy TYLKO NA CZUJKACH INERCYJNYCH I KONTAKTRONACH

Tak napisał "JanekDaria"

Zbychu ja znowu z pytaniami.

 

po kolejnej wizycie u instalatora wyszlo tak:

* centrala satel 64

*kontaktrony 24szt+1 drzwi garazowe+1 drzwi wejsciowe

*.inercyjne 12+1drzwi garazowe+1 wejsciowe

*zbicia szyby 4

*dymna 2

*gazu 1

*dualne 2

*sygnalizator zew 1

*klawiatury 2

*nadajnik+odbiornik

*pstryczek do otwierania okna tarasowego 1

Ponieważ ten post był skierowany do Ciebie to poprzestałem tylko na śledzeniu

, ale jeśli ktoś pisze :

Kolejny instalator powiedzial ze nie zamontuje tych kontaktronow bo uwaza ze kurtyny we wnekach okiennych byly by lepsze a kontaktrony to przezytek.Wiesz to tak jakbym wziela malarza zeby mi pomalowal sciany na zolto a on sie upieral ze zielony bedzie nam lepiej pasowal.

Moj maz sie wsiekl i powiedzial ze nie chce juz widziec kolejnego magika,sam te kable polozy a potem zobaczymy.

 

to ja reaguję , pokazując że nie tędy droga .

 

I kolejny post :

 

ponieważ nie czuję się na siłach aby położyć kable pod instalację alarmową zleciłem to ekipie, która u nas kładła prąd (posiłkując się wytycznymi Zbycha za co mu niniejszym dziękuję ). Chciałem, żeby zrobili tylko okablowanie (głównie pod czujki inercyjne i kontraktony). Ile Wy płaciliście (w przybliżeniu) za punkt takiego, alarmowego okablowania ?

 

Ale nie ma się co dziwić takiej interpretacji gdy piszesz w ten sposób :

 

Dobry system alarmowy, to system obwodowy

 

System obwodowy polega na zabezpieczeniu okien, drzwi i bramy garażowej czujnikami otwarcia (kontaktronami - koniecznie wpuszczanymi w ramy) oraz czujkami wykrywającymi uderzenia, wbijanie łomu, itp. (czujkami inercyjnymi). Do tego jako uzupełnienie systemu kilka czujek ruchu zamontowanych w głównych miejscach domu i działajacych w określonych przypadkach. Do tego ze dwa ścienne przyciski antynapadowe oraz dwa piloty antynapadowe.

Ja bym to napisał tak :

 

Dobry system alarmowy, to system połączony z ochroną obwodową

 

System obwodowy polega na wydzieleniu obwodu zabezpieczenia okien, drzwi i bramy garażowej czujnikami otwarcia (kontaktronami - koniecznie wpuszczanymi w ramy) oraz czujkami wykrywającymi uderzenia, wbijanie łomu, itp. (czujkami inercyjnymi).

Do tego czujniki ruchu zamontowane w głównych miejscach domu i działajacych zawsze podczas nieobecności domowników . Do tego ze dwa ścienne przyciski antynapadowe oraz dwa piloty antynapadowe.

I teraz wg mnie jest OK :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

todaks, nie pisz zakończenia, bo to jest temat rzeka :wink: :lol:

Nie wiem, co i komu chcesz udowodnić :roll:

Że nie warto stosować czujek inercyjnych, bo przy wjechaniu buldożerem do domu działają w tej samej chwili, co wewnętrzne czujki ruchu? No proszę Cię

 

Jakim buldożerem ? :o

 

To był stary poczciwy "ŻUK"

To pokazuje że czujnik udarowy , kontaktronowy, zadziała tylko raz , potem

już nie reaguje .

Jesli chodzi o czasy to widac że różnice czasowe nie sa duże . W przypadku zwykłych szyb powiedział bym że żadne .

Gdyby w tym obiekcie były zamontowane zwykłe szyby nie zastosował bym czujników udarowych. Szkoda kasy

 

Dla informacji :

obiekt przezył jeszcze jedno takie włamanie ( ze stratami )

Po drugim włamaniu zastosowano pewne rozwiazania .

Trzecie - było juz tylko próbą , nie udało się sforsować witryn .

Zareagowały : czujnik udarowy z jednym pirem przy oknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

todaks, nudne jest pisanie o tym samym w kółko. Ja napisałem o zabezpieczeniach jakie ja proponuję, a ty napisałeś o zabezpieczeniach, które proponujesz i wystarczy. Wybór należy do forumowiczów. Po co w kółko wałkować ten sam temat. :roll:

 

Nie podchodziłbym do tematu w ten sposób. Przecież nie można powiedzieć, że okno ze zwykłym okuciem (a w nowych oknach standardem jest nawet w zwykłym okuciu jeden grzybek antywłamaniowy) tak łatwo i szybko się pokonuje, że wbicie łomu i zadziałanie alarmu (od czujki inercyjnej) jest równoznaczne z wyłamaniem okna i dostaniem się złodzieja do środka. Fakty są takie, że złodziej wbija łom i w tym momencie włącza się alarm. Ilu złodziei będzie dalej próbowało wyłamywać okno (nie mając rozeznania, czy ma przed sobą okno zwykłe, czy "antywłamaniowe")?

Sam pisałeś o takim włamaniu gdzie system wył a Oni siedząc na dachu próbowali dalej .

Dlatego nie napisałem, że wszyscy złodzieje uciekną, bo zawsze mogą się znaleźć desperaci...

 

f) system chroni również uchylone okno (czyli nie trzeba się latem dusić nocą)

Z tym tdeż do końca bym się nie zgodził

Dlaczego?

 

bo nigdy nie wiadomo co wymyśli złodziej dochodząc do uchylonego okna w sypialni .

To spróbuj przekonać klientów, żeby dusili się latem przy zamknietych oknach :-? Masz dom. Śpisz latem przy zamkniętych oknach? :)

 

g) przy oknie dwuskrzydłowym czujka zamontowana jest z jednej strony i powolne otwarcie okna zasłoni czujkę bez wywołania alarmu

Tylko kto tak montuje czujnik ? :lol:

No właśnie tak te czujniki montują :lol:. Widziałem nie jednokrotnie :-?

Czy Ty też byś tak zamontował ? :o

Też nie miałeś co napisać :roll:

 

Zgadzam się z Tobą. Ja nigdy nie pisałem, że nie ma sensu montować również czujek przestrzennych :). Tylko czy zastosowanie w systemie czujek przestrzennych jest jakimś specjalnym sposobem na złodzieja. Przecież złodziej może się dostać do domu (bez widocznych z zewnątrz śladów, zasłonić czujki ruchu podczas pierwszego alarmu i zwiać zamykając dom za sobą. Przyjedzie patrol, nic nie stwierdzi i pojedzie. W większości przypadków właściciel uznaje taki alarm za fałszywy i nie chce mu się jechać z pracy (albo z wakacji) do domu. Potem złodziej przychodzi jak do siebie, bo czujki ruchu już są ślepe :(. Takie przypadki są dosyć często spotykane.

Tylko mi nie pisz, że to zależy od klasy czujek :lol

Wiesz co jezeli agencja traktuje pobudzenie z kilku linii w różnych pomieszczeniach jako fałszywkę to nie mamy o czym rozmawiać bo to kpina a nie ochrona .

Właśnie zabezpieczenie bez czujników przestrzennych daje prawdopodobieństwo potraktowania wzbudzenia JEDNORAZOWEGO

jako fałszywki .

Patrzysz przez pryzmat możliwości agencji w swojej miejscowości. Pisałem Ci niedawno, że u nas zdecydowana większość agencji działa na nadajnikach off line, które wysyłają tylko osiem głównych sygnałów, a dokładny monitoring oferują jedynie drogą telefoniczną. Dla większości nowo budowanych domów przewodowa linia telefoniczna jest długo nieosiągalna.

Ponad to to nie agencja traktuje sygnał jako fałszywkę, tylko właściciel obiektu. Agencja ma obowiązek przyjechać na każdy sygnał i sprawdzić obiekt.

 

Ja naprawde nie neguję sensu zabezpieczenia czujnikami inercyjnymi i kontaktronami jako systemu wspomagającego gdyby tak było to nie zastosował bym tego typu czujek w obiekcie z bufora zdarzeń . Zauważ jednak że coraz więcej ludzi interpretuje Twoje wypowiedzi w sposób taki że opierają system alarmowy TYLKO NA CZUJKACH INERCYJNYCH I KONTAKTRONACH

Jesteś w błędzie. Wielu forumowiczów pisze do mnie na priva prośby o poradę i wtedy uzgadniamy szczegóły. Jeśli ktoś robi sobie system alarmowy nie mając doświadczenia i nie pyta, tylko sam wyciąga błędne wnioski, to nic na to nie poradzę.

Ludzie wyrywkowo czytają forum lub pisma budowlane, a potem sami montują instalację CO z kotłem na paliwo stałe w zamkniętym obiegu i bez wymiennika ciepła i występuje zagrożenie życia (wybuch kotła)! Też nikt nic na to nie poradzi.

 

Ja bym to napisał tak :

 

Dobry system alarmowy, to system połączony z ochroną obwodową

 

System obwodowy polega na wydzieleniu obwodu zabezpieczenia okien, drzwi i bramy garażowej czujnikami otwarcia (kontaktronami - koniecznie wpuszczanymi w ramy) oraz czujkami wykrywającymi uderzenia, wbijanie łomu, itp. (czujkami inercyjnymi).

Do tego czujniki ruchu zamontowane w głównych miejscach domu i działajacych zawsze podczas nieobecności domowników . Do tego ze dwa ścienne przyciski antynapadowe oraz dwa piloty antynapadowe.

I teraz wg mnie jest OK :D

 

 

LUDZIE!!! CZYTAJCIE UWAŻNIE!!!

SYSTEM ALARMOWY NIE MOŻE BYĆ OPARTY WYŁĄCZNIE NA CZUJNIKACH KONTAKTRONOWYCH I INERCYJNYCH!!! MUSZĄ BYĆ RÓWNIEŻ ZASTOSOWANE W GŁÓWNYCH PUNKTACH DOMU CZUJKI RUCHU.

 

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

todaks, nie pisz zakończenia, bo to jest temat rzeka :wink: :lol:

Nie wiem, co i komu chcesz udowodnić :roll:

Że nie warto stosować czujek inercyjnych, bo przy wjechaniu buldożerem do domu działają w tej samej chwili, co wewnętrzne czujki ruchu? No proszę Cię

 

Jakim buldożerem ? :o

 

To był stary poczciwy "ŻUK"

To pokazuje że czujnik udarowy , kontaktronowy, zadziała tylko raz , potem

już nie reaguje .

Jesli chodzi o czasy to widac że różnice czasowe nie sa duże . W przypadku zwykłych szyb powiedział bym że żadne .

Gdyby w tym obiekcie były zamontowane zwykłe szyby nie zastosował bym czujników udarowych. Szkoda kasy

 

Dla informacji :

obiekt przezył jeszcze jedno takie włamanie ( ze stratami )

Po drugim włamaniu zastosowano pewne rozwiazania .

Trzecie - było juz tylko próbą , nie udało się sforsować witryn .

Zareagowały : czujnik udarowy z jednym pirem przy oknie

Ale my nie rozważamy zabezpieczenia obiektu handlowego, tylko zabezpieczenie domu. Widzisz możliwość wjechania przez okno Żukiem do domu? Znasz takie przypadki? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny post :

 

ponieważ nie czuję się na siłach aby położyć kable pod instalację alarmową zleciłem to ekipie, która u nas kładła prąd (posiłkując się wytycznymi Zbycha za co mu niniejszym dziękuję ). Chciałem, żeby zrobili tylko okablowanie (głównie pod czujki inercyjne i kontraktony). Ile Wy płaciliście (w przybliżeniu) za punkt takiego, alarmowego okablowania ?

 

Ale nie ma się co dziwić takiej interpretacji gdy piszesz w ten sposób :

[...]

 

Todaks,

 

to trochę nie fair w jaki sposób wyłuskujesz albo interpretujesz czyjeś wypowiedzi w celu udowodnienie czegoś (tak naprawdę nie wiem czego :-( ):

Racz zauważyć, że nigdzie nie napisałem, że będę używał tylko kontraktonów i czujek inercyjnych. Co więcej, użyłem słowa głównie a każdy znający podstawy języka polskiego wie, że głównie nie równa się tylko.

Chyba, że posługujesz się jakimś lokalnym dialektem naszego języka, dla którego te dwa słowa znaczą to samo ...

 

A tak swoją drogą (odnośnie Twojej argumentacji "walczącej" przeciwko kontraktonom i czujkom inercyjnym): jeśli chcesz aby brano ja pod uwagę to nie ograniczaj się do wyszukiwania "dziur" w wypowiedziach innych ale po prostu zaproponuj coś co uzupełnia te wypowiedzi. Np. jeśli Zbych proponuje, aby system był oparty na czujkach inercyjnych i kontraktonach oraz czujkach ruchu (jeśli zapomniałem o czymś Zbychu do proszę dodaj) a ty się z tym nie zgadzasz to napisz dlaczego się z tym nie zgadzasz oraz co proponujesz w zamian.

W przeciwnym przypadku jest to bicie piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

todaks, nudne jest pisanie o tym samym w kółko. Ja napisałem o zabezpieczeniach jakie ja proponuję, a ty napisałeś o zabezpieczeniach, które proponujesz i wystarczy. Wybór należy do forumowiczów. Po co w kółko wałkować ten sam temat. :roll:

 

 

 

 

 

 

 

LUDZIE!!! CZYTAJCIE UWAŻNIE!!!

SYSTEM ALARMOWY NIE MOŻE BYĆ OPARTY WYŁĄCZNIE NA CZUJNIKACH KONTAKTRONOWYCH I INERCYJNYCH!!! MUSZĄ BYĆ RÓWNIEŻ ZASTOSOWANE W GŁÓWNYCH PUNKTACH DOMU CZUJKI RUCHU.

 

 

:)

 

Zbychu - właśnie po to :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą (odnośnie Twojej argumentacji "walczącej" przeciwko kontraktonom i czujkom inercyjnym): jeśli chcesz aby brano ja pod uwagę to nie ograniczaj się do wyszukiwania "dziur" w wypowiedziach innych ale po prostu zaproponuj coś co uzupełnia te wypowiedzi. Np. jeśli Zbych proponuje, aby system był oparty na czujkach inercyjnych i kontraktonach oraz czujkach ruchu (jeśli zapomniałem o czymś Zbychu do proszę dodaj) a ty się z tym nie zgadzasz to napisz dlaczego się z tym nie zgadzasz oraz co proponujesz w zamian.

W przeciwnym przypadku jest to bicie piany

 

czytać , czytać i jeszcze raz czytać ( tylko całośc a nie wybiórczo )

 

A tak swoją drogą kto weźmie odpowiedzialność za Twój system ?

Ty czy elektryk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą (odnośnie Twojej argumentacji "walczącej" przeciwko kontraktonom i czujkom inercyjnym): jeśli chcesz aby brano ja pod uwagę to nie ograniczaj się do wyszukiwania "dziur" w wypowiedziach innych ale po prostu zaproponuj coś co uzupełnia te wypowiedzi. Np. jeśli Zbych proponuje, aby system był oparty na czujkach inercyjnych i kontraktonach oraz czujkach ruchu (jeśli zapomniałem o czymś Zbychu do proszę dodaj) a ty się z tym nie zgadzasz to napisz dlaczego się z tym nie zgadzasz oraz co proponujesz w zamian.

W przeciwnym przypadku jest to bicie piany

 

czytać , czytać i jeszcze raz czytać ( tylko całośc a nie wybiórczo )

 

A tak swoją drogą kto weźmie odpowiedzialność za Twój system ?

Ty czy elektryk ?

 

A jak myslisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, prosze o wsparcie. SSWiN oparty jest o Integre64. DloadX w podgladzie stanu wejsc pokazuje czujke w stanie naruszenia oraz sabotazu :o . dodam, ze jest to trzecia czujka (tak sie zlozylo ze moglem przetestowac az trzy...) i nic sie nie zmienilo :( . aby uzbroic system musze blokowac ta czujke. co jest nie TAK ???? co sprawdzic, co porawic ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DloadX w podgladzie stanu wejsc pokazuje czujke w stanie naruszenia oraz sabotazu

 

Spróbuj zamienić wejścia czujek w centrali z jakąś inną czujką. Może to usterka centrali.

 

Druga możliwość, to zbieranie zakłóceń po przewodzie. To chyba jednak nie powinno nastąpić przy każdym uzbrojeniu systemu, a ewentualnie w trakcie czuwania. Jak masz możliwość, to zrób przedłużkę tego przewodu, który idzie do czujki i podłącz do innej.

 

Sprawdź, czy napięcie zasilające na przewodzie przy czujce jest w zakresie podawanym przez producenta.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, prosze o wsparcie. SSWiN oparty jest o Integre64. DloadX w podgladzie stanu wejsc pokazuje czujke w stanie naruszenia oraz sabotazu :o . dodam, ze jest to trzecia czujka (tak sie zlozylo ze moglem przetestowac az trzy...) i nic sie nie zmienilo :( . aby uzbroic system musze blokowac ta czujke. co jest nie TAK ???? co sprawdzic, co porawic ????

 

Podaj więcej szczegółów :

- jak masz zdefiniowane wejście

- jak masz podpięty czujnik

- czy sytuacja ta wystepuje od nowości płyty ,

- jaka jest rezystancja pomiędzy wejściem a masą centrali mierzona po wypięciu przewodów i wyłączeniu całkowitym zasilania centrali ( sieć i ak. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Todaks

 

Jak zabezpieczyc dom majac dwa koty i sporego psa? Masz jakis inny sposob niz kontaktrony i inercyjne? Znacz czujki ruchu, ktore nie reaguja na takie zwierzeta?

 

Licze na rzeczowa porade

 

Adam Borowik

 

mój nauczyciel elektrotechniki zwykł mawiać " Na głupie pytanie moze być tylko głupia odpowiedź "

Borowik dokup jeszcze dwa psy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Todaks

 

Jak zabezpieczyc dom majac dwa koty i sporego psa? Masz jakis inny sposob niz kontaktrony i inercyjne? Znacz czujki ruchu, ktore nie reaguja na takie zwierzeta?

 

Licze na rzeczowa porade

 

Adam Borowik

 

mój nauczyciel elektrotechniki zwykł mawiać " Na głupie pytanie moze być tylko głupia odpowiedź "

Borowik dokup jeszcze dwa psy

Pytanie jest konkretne, a nie glupie!

Taki z ciebie "fachowiec", ze tylko na taka odpowiedz ciebie stac.

Jesli klientowi, ktory zglosi sie do ciebie po alarm odpowiadasz rownie glupio, to wspolczuje twoim klientom!

Tylko potrafisz bic piane i wtracac glupie komentarze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zu Todaks:

 

wejscie w typie 2EOL/NC, czulosc 600ms, opozniona wew.; sytuacja ma miejsce od kilku dni;

 

Wypnij przewody z wejścia i "comu" centrali i wstaw tam rezystor parametryzujący . Jezeli sytuacja nie ustąpi masz uszkodzone wejście ( pytanie co jest przyczyną uszkodzenia ) ,jeżeli ustąpi masz przerwany kabel

pomiędzy czujką a centralą .Kwestie napięć zasilania czujki zostaw , gdyby to miała byc przyczyna nie występował by sabotaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Todaks

 

Jak zabezpieczyc dom majac dwa koty i sporego psa? Masz jakis inny sposob niz kontaktrony i inercyjne? Znacz czujki ruchu, ktore nie reaguja na takie zwierzeta?

 

Licze na rzeczowa porade

 

Adam Borowik

 

mój nauczyciel elektrotechniki zwykł mawiać " Na głupie pytanie moze być tylko głupia odpowiedź "

Borowik dokup jeszcze dwa psy

Pytanie jest konkretne, a nie glupie!

Taki z ciebie "fachowiec", ze tylko na taka odpowiedz ciebie stac.

Jesli klientowi, ktory zglosi sie do ciebie po alarm odpowiadasz rownie glupio, to wspolczuje twoim klientom!

Tylko potrafisz bic piane i wtracac glupie komentarze!!!

 

Borowik chciałbym napisac że jesteś bardziej złośliwy niż moja teściowa ale nie mogę bo moja teściowa to mądra i poczciwa kobieta a Ty ani mądry ani poczciwy . usuwasz swoje wlasne złośliwości z postów z dnia 31.12.2006 dotyczące właśnie tego tematu

 

To Twoje słowa dla forumowicza który zadał takie samo pytanie jak Ty mi .

Co mu odpisałeś ?

Czujniki CROW sa najlepsze na swiecie!!!! Jak je zamontujesz, to na pewno nie bedzie problemow ze zwierzakiem masywnej budowy. Nie montuj dualnych, bo po co zwiekszac koszt alarmu.

Najlepiej nie montuj alarmu, bo bedziesz przeciez mial psa!

 

Zapytałem Cię

 

Po co ta kpina ?

Przecież to było normalne pytanie. Czy Ty nie masz wątpliwości ?

 

Odpisałeś :

Odpowiedź adekwatna do pytania , nie mam wątpliwości że to prowokacja

Niestety z Twoich słów pozostało tylko to :

 

Ostatnio zmieniony przez Adam Borowik dnia Pon, 5 Marzec 2007 21:55, w całości zmieniany 1 raz

 

Jaki ze mnie fachowiec to ja wiem ale co Ty sobą przedstawiasz to już zupełnie inny temat . :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...