Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

czy czujki inercyjne sprawdzą się przy dużych psach w domu? tzn. czy szczekaniem lub np. puknięciem nosem w szybę nie będą wyzwalały alarmu?

 

Sam mam 3 psy (1 husky) i czujki impaq+ jak dotąd żadnych problemów.

Planuje te Impaqi wymienić na rokonety tak dla siebie z ciekawości zobaczymy co z nimi.

Ale na poważnie, pojedyńcze uderzenie nie moze mieć wpływu ponieważ wstępnie uaktywni sie jeżeli juz Prealarm, jeśli o szczekanie to moze pies musiałby szczekać do czujki, jak będzie okazja to sprawdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy czujki inercyjne sprawdzą się przy dużych psach w domu? tzn. czy szczekaniem lub np. puknięciem nosem w szybę nie będą wyzwalały alarmu?

 

Sam mam 3 psy (1 husky) i czujki impaq+ jak dotąd żadnych problemów.

Planuje te Impaqi wymienić na rokonety tak dla siebie z ciekawości zobaczymy co z nimi.

Ale na poważnie, pojedyńcze uderzenie nie moze mieć wpływu ponieważ wstępnie uaktywni sie jeżeli juz Prealarm, jeśli o szczekanie to moze pies musiałby szczekać do czujki, jak będzie okazja to sprawdze.

 

jeżeli nie masz z nimi żadnych problemów to po co wymieniać? z ciekawości, dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem, wydawało mi się że go rozwiązałem ale widocznie nie.

 

Otóż w satel64 mam 4 sterfy do których przypisane są czujki i kontaktrony, np. parter pir - to tylko czujki pir z parteru. Natomiast do uzbrajania wykorzystuję 7 wirtualnych stref, tzn. cztery są praktycznie takie same jak te 4 rzeczywiste, do tego jest np. cały parter, całe poddasze i cały dom. Wszystko niby działa, tylko nie mam kontroli podczas uzbrajania że np. okno jest otwarte. Czy da się coś z tym zrobić ? BO teraz jak żonka zostawia uchylone drzwi tarasowe (okno może być. drzwi nie) to podczas uzbrajania nie ma żadnego komunikatu o naruszonym wejściu, natomiast po uzbrojeniu od razu jest alarm. :(

 

Prawdeopodobnie masz odznaczone funkcje: "Kontrolowane podczas załączenia"

 

Tryb serwisowy i ustawienia

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy czujki inercyjne sprawdzą się przy dużych psach w domu? tzn. czy szczekaniem lub np. puknięciem nosem w szybę nie będą wyzwalały alarmu?

 

Sam mam 3 psy (1 husky) i czujki impaq+ jak dotąd żadnych problemów.

Planuje te Impaqi wymienić na rokonety tak dla siebie z ciekawości zobaczymy co z nimi.

Ale na poważnie, pojedyńcze uderzenie nie moze mieć wpływu ponieważ wstępnie uaktywni sie jeżeli juz Prealarm, jeśli o szczekanie to moze pies musiałby szczekać do czujki, jak będzie okazja to sprawdze.

 

jeżeli nie masz z nimi żadnych problemów to po co wymieniać? z ciekawości, dziwne...

 

Jestem instalatorem (opis poniżej)

Zawsze staram się testować czujniki i elementy które instaluje !!!

Nigdy nie wierzę Przedstawicielom Handlowym ani kartą i opisom

 

Dowód: Wspaniałe Satel Aqua - znawcy tematu wiedzą o co chodzi i to nie Żadna wadliwa partia (w plusach poprawiło się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem instalatorem (opis poniżej)

Zawsze staram się testować czujniki i elementy które instaluje !!!

Nigdy nie wieżę Przedstawicielą Handlowym ani kartą i opisą.

 

Dowód: Wspaniałe Satel Aqua - znawcy tematu wiedzą o co chodzi i to nie zadna wadliwa partia (w plusach poprawiło się)

Chłopie, słownik by Ci się przydał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się w tym wątku sporo pytań dotyczących nie tyle instalacji i "nowych" systemów alarmowych ile programowania i "eksploatacji" systemów opartych na centralach Satela. Co myślicie o założeniu nowego wątku pod tytułem np.: "Inst. alarm.-Satel (Integra i in.)-użytkownik zaawansowany"

Oczywiście będzie to miało sens tylko jeśli główni doradcy z tego wątku będą chcieli przeglądać również ten nowy.

Czekam na opinie :-)

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z 3 klientów, którzy sami sobie programują różne funkcje. Niesprawna im to wielu problemów ja po części jestem odciążony. Jestem za ale z umiarem.

Przy okazji pozdrawiam bo napewno przeczytają.

Można stwożyć subforum a nie temat dotyczący zabezpieczeń i małej automatyki na podstawowych funkcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu w tworzeniu nowego wątku. Uważam, że wystarczy aktualny wątek. To jest forum budowlane, a nie elektroniczne, czy security. Takie rzeczy, to np. na http://www.elektroda.pl lub http://www.4safe.pl

 

Proszę się nie obrazić ale na 4safe jest wiedza ogolna handlowa, linki sponsorowane.

A na elektrodzie to szczegółów nikt się nie dowie poza instalatorami z subforum serwisanci systemów. (do którego grona m.in ja należę) zostało ono stwożone przez nas i dla nas oraz dla bezpieczeństwa inwestorów. Z wieloma instalatorami znamy sie prywatnie a forum jest traktowane jako komunikator z bazą tematyczną.

Na ogólnym o alarmach wiadomości niejednokrotnie są mniej opisane aniezeli na muratorze.

Pozdrawiam.

To ma być szansa dla tych których to interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowód: Wspaniałe Satel Aqua - znawcy tematu wiedzą o co chodzi i to nie Żadna wadliwa partia (w plusach poprawiło się)

 

To ja mam pytanie :) Czy w takim razie uwazasz za ekonomicznie monztaz w nowych instalacjach Aqua+ (i przez analogie Cobalt)? Czy moze cos innego - wlasnie, co?

 

Jesli chodzi o strone wizualna, to sporo drozsze Siemensy przy produktach Satela wygladaja bardziej niz marnie (subiektywnie), a niestety to takze jest istotny aspekt, oczywiscie poza sama cena :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowód: Wspaniałe Satel Aqua - znawcy tematu wiedzą o co chodzi i to nie Żadna wadliwa partia (w plusach poprawiło się)

 

To ja mam pytanie :) Czy w takim razie uwazasz za ekonomicznie monztaz w nowych instalacjach Aqua+ (i przez analogie Cobalt)? Czy moze cos innego - wlasnie, co?

 

Jesli chodzi o strone wizualna, to sporo drozsze Siemensy przy produktach Satela wygladaja bardziej niz marnie (subiektywnie), a niestety to takze jest istotny aspekt, oczywiscie poza sama cena :roll:

 

W przypaku Cobalt"a mamy do czynienia z 2 czujnikami zwykły PIR czyli AQUA ale jeszcze zależy jaka wersja oraz Mikrofala. W przypadku Cobaltów Alarm wywoływany jest z sumy tych 2 czujników bądż jednego z nich.

Dobrym aczkolwiek brzydszym czujnikiem jest tez Crow SRDT15.

 

Jeśli chodzi o Siemensa to dla mnie bazą wyjściową jest IR80 zamiast Aqua. nie jest brzydki a cenowo siemensy ir80 też nie są droższe niż satel raczej tańsze.

Drugi typ czujników instalowany przezemnie jako podstawowy to Bosch

DS940T

 

 

Siemens IR80

http://www.aldom.pl/katalog_produktow/systemy_alarmowe/czujki/czujki_pir/siemens/ir_80_b/

 

Bosch DS940T

http://www.elektronika.anb.com.pl/pdf/sys_anty/DS940T.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pstryczekelektryczek, chodzi o to że mam te funcke zaznaczone i jak czujki nie były poprzydzielane do stref to wszystko było OK, zastanawiam się czy to czasami nie ma zwiazku z tym, iż z manipulatorów nie steruje bezpośrednio tymi strefami do których są przypisane czujki, tylko strefami wirtualnymi, a te z czujkami sa strefami zaleznymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pstryczekelektryczek, chodzi o to że mam te funcke zaznaczone i jak czujki nie były poprzydzielane do stref to wszystko było OK, zastanawiam się czy to czasami nie ma zwiazku z tym, iż z manipulatorów nie steruje bezpośrednio tymi strefami do których są przypisane czujki, tylko strefami wirtualnymi, a te z czujkami sa strefami zaleznymi.

 

Nie niema problemu że nie masz tylu manipulatorów.

Problem jest w tym że masz te strefy ustalone jako zalezne i są one sterowane z automatu a ty nie masz na to wpływu.

Strefy zalezne jakiego typu???? W dalszym ciągu jest jakiś błąd w programie.

Jeśli możesz podesłać mi plik zczytany z centrali to zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pstryczekelektryczek, dzieki za informacje. Jak dzialaja czujki, to na szczescie dobrze wiem, bardziej szukam informacji na temat jakosci dzialania (wykrywanie i falszywe alarmy), bo to z materialow i dokumentacji nie wynika, tu potrzeba doswiadczenia, a tego nie mam z nowoczesnymi czujkami. Jako ze chyba nikt nie robi dokladnych porownan i testow, a przynajmniej nie udostepnia wynikow i ciezko ocenic wspolczynnik mozliwosci do ceny i okreslic czy te mozliwosci sa wystarczajace.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pstryczekelektryczek, dzieki za informacje. Jak dzialaja czujki, to na szczescie dobrze wiem, bardziej szukam informacji na temat jakosci dzialania (wykrywanie i falszywe alarmy), bo to z materialow i dokumentacji nie wynika, tu potrzeba doswiadczenia, a tego nie mam z nowoczesnymi czujkami. Jako ze chyba nikt nie robi dokladnych porownan i testow, a przynajmniej nie udostepnia wynikow i ciezko ocenic wspolczynnik mozliwosci do ceny i okreslic czy te mozliwosci sa wystarczajace.

 

Wszystko raczej praktyka.

Ze swojej strony to mogę z czystym sumieniem polecić siemensa i boscha.

A cenowo tańsze niż aqua, ale przedewszystkim sprawdzalem je wszystkie i najgorzej aqua wypada.Cenowo, jakościowo, gabarytowo.

Plus za uchwyt.

 

Niestety nieprowadzę żadnych notatek jak wzbudzają się czujniki, ale czułość w aquach pozostawia wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...