Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Od firm ochroniarskich jak najdalej! Ja ostatnio miałem na niwie zawodowej z nimi do czynienia (konkretnie z ulubioną przez wielu firmą S... S....) i powiem, że jestem po prostu w szoku. Takiego natężenia niezorganizowania, niekompetencji, nieuprzejmości i po prostu debilizmu nie widziałem chyba nigdy.

 

Oszczędzę Wam całej historii, dość, że po 3 tygodniach awantur Pan Ynstalator z Bożej łaski pod moją nieobecność (na jego szczęście) zostawił na drzwiach i oknie (tylko jednym o dziwo - czemu??) luksusowego sklepu jubilerskiego na eksluzywnym warszawskim Nowym Świecie takie oto ozdoby:

 

http://i145.photobucket.com/albums/r232/depilator/solid1-1.jpg

 

http://i145.photobucket.com/albums/r232/depilator/solid2.jpg

 

Powiem Wam, że aż nie wierzyłem własnym oczom, jak to zobaczyłem. No po prostu człowiek głupieje w zetknięciu z czymś takim.

 

Co do ich oferty, to sprzęt mają bardzo drogi niby, ale zauważcie, że nie biorą już nic za instalacje.

 

Ale nawet jakby byli o połowę tańsi, to ja bym nie wziął po tym, co przeżyłem z nimi (przynajmniej jeśli chodzi o SS, bo może inni są lepsi).

 

A! Bym zapomniał! Wiecie co Pan Ynstalator wymyślił, jak go opierdzielono za te g..., na szybach? Przyszedł i w obu miejscach przykleil gustowne nalepki S.... S..... Ręce opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy czujniki podczerwieni też można "oszukać" ?

 

Wydaje mi się, że tego rodzaju pytanie powinno pozostać bez odpowiedzi, zarówno w interesie Smok'a, jak i wszystkich, którzy mają zainstalowane PIR-y do ochrony.

I nie przekonują mnie argumenty, że internet jest pełen informacji jak otwierać zamki, omijać zabezpieczenia, jak otworzyć samochód, kiedy zatrzasnęliśmy w nim kluczyki itp.

 

Bigbeat, zauważ że ten post pozostanie w necie wiele lat, ludzie będą go czytać a "mniej rozsądni" będą się chwalić na lewo i prawo tą wiedzą, przy każdej nadarzającej się okazji.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z OGC. Nie bierz tej oferty na poważnie, bo złożył Ci ja jakiś żartowniś.

 

dzięki za opinie. Oferta jest od firmy, która ma w okolicy praktycznie monopol na ochronę.

Co do czasu reakcji, to wg oferty:

5°°-23°° - max. do 15 min.

23°°- 5°° - max. do 10 min.

 

Co do konserwacji:

KONSERWACJA SYSTEMU

 

Umowa konserwacji j wymagana jest przez towarzystwa ubezpieczeniowe w przypadku udzielonej zniżki w ubezpieczeniu z tytułu monitorowania systemu alarmowego.

 

W ramach proponowanej umowy konserwacji oferuje:

 

1. Przedłużenie okresu gwarancyjnego na system alarmowy do 18 miesięcy (pierwszy płatny przegląd po upływie 6 m-cy od instalacji systemu, następne co 6 m-cy)

2. Całkowity nadzór techniczny lokalnego systemu alarmowego

3. Bezpłatny serwis systemu alarmowego

4. Zryczałtowany bez względu na ilość prac serwisowych abonament półroczny w wysokości : 349,00 zł

+ 22% vat

W ramach konserwacji wykonujemy następujące działania:

 

 sprawdzenie instalacji, rozmieszczenie i zamocowanie całego wyposażenia urządzeń systemu alarmowego;

 przeczyszczenie i sprawdzenie poprawności działania wszystkich czujek, łącznie z urządzeniami uruchamianymi ręcznie;

 sprawdzenie zgodności z wymaganiami wszystkich połączeń giętkich;

 sprawdzenie czy zasilacze główne i rezerwowe pracują i są sprawne;

 sprawdzenie centrali i jej obsługi zgodnie z instrukcją;

 sprawdzenie poprawności działania każdego urządzenia transmisji alarmu przy współpracy z osobą odpowiedzialną, albo ze Stacją Monitorowania;

 sprawdzenie poprawności działania każdego akustycznego sygnalizatora alarmowego;

 

Konserwacja nie obejmuje: baterii, bezpieczników, uszkodzeń mechanicznych, uszkodzeń powstałych na skutek włamania, napadu, zdarzeń losowych takich jak: pożar, zalanie, itp., niewłaściwej obsługi lub niewłaściwego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

850 PLN za dwie wizyty??

weź prywatnego instalatora na te 2 wizyty w roku, który wystawi Ci fakturę i weźmie odpowiedzialność za działanie systemu a zaoszczędzisz conajmniej 500PLN rocznie.

A jakie to towarzystwo ubezpieczeniowe żąda umowy koserwacyjnej. Czy to nie "wymóg" tego samego co Ci złożył ofertę na system alarmowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

850 PLN za dwie wizyty??

weź prywatnego instalatora na te 2 wizyty w roku, który wystawi Ci fakturę i weźmie odpowiedzialność za działanie systemu a zaoszczędzisz conajmniej 500PLN rocznie.

A jakie to towarzystwo ubezpieczeniowe żąda umowy koserwacyjnej. Czy to nie "wymóg" tego samego co Ci złożył ofertę na system alarmowy??

Też mi się wydaje że to wyciąganie kasy, instaluję systemy ,klijenci się ubezpieczają ale żadne towarzystwo narazie nie stawiało wymogu konserwacji systemu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od firm ochroniarskich jak najdalej! Ja ostatnio miałem na niwie zawodowej z nimi do czynienia (konkretnie z ulubioną przez wielu firmą S... S....) i powiem, że jestem po prostu w szoku. Takiego natężenia niezorganizowania, niekompetencji, nieuprzejmości i po prostu debilizmu nie widziałem chyba nigdy.

 

Oszczędzę Wam całej historii, dość, że po 3 tygodniach awantur Pan Ynstalator z Bożej łaski pod moją nieobecność (na jego szczęście) zostawił na drzwiach i oknie (tylko jednym o dziwo - czemu??) luksusowego sklepu jubilerskiego na eksluzywnym warszawskim Nowym Świecie takie oto ozdoby:

 

http://i145.photobucket.com/albums/r232/depilator/solid1-1.jpg

 

http://i145.photobucket.com/albums/r232/depilator/solid2.jpg

 

Powiem Wam, że aż nie wierzyłem własnym oczom, jak to zobaczyłem. No po prostu człowiek głupieje w zetknięciu z czymś takim.

 

Co do ich oferty, to sprzęt mają bardzo drogi niby, ale zauważcie, że nie biorą już nic za instalacje.

 

Ale nawet jakby byli o połowę tańsi, to ja bym nie wziął po tym, co przeżyłem z nimi (przynajmniej jeśli chodzi o SS, bo może inni są lepsi).

 

A! Bym zapomniał! Wiecie co Pan Ynstalator wymyślił, jak go opierdzielono za te g..., na szybach? Przyszedł i w obu miejscach przykleil gustowne nalepki S.... S..... Ręce opadają...

kurcze ale na tą druga to mu chyba kleju juz zabrakło.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z OGC. Nie bierz tej oferty na poważnie, bo złożył Ci ja jakiś żartowniś.

 

dzięki za opinie. Oferta jest od firmy, która ma w okolicy praktycznie monopol na ochronę.

Co do czasu reakcji, to wg oferty:

5°°-23°° - max. do 15 min.

23°°- 5°° - max. do 10 min.

 

Co do konserwacji:

KONSERWACJA SYSTEMU

 

Umowa konserwacji j wymagana jest przez towarzystwa ubezpieczeniowe w przypadku udzielonej zniżki w ubezpieczeniu z tytułu monitorowania systemu alarmowego.

 

W ramach proponowanej umowy konserwacji oferuje:

 

1. Przedłużenie okresu gwarancyjnego na system alarmowy do 18 miesięcy (pierwszy płatny przegląd po upływie 6 m-cy od instalacji systemu, następne co 6 m-cy)

2. Całkowity nadzór techniczny lokalnego systemu alarmowego

3. Bezpłatny serwis systemu alarmowego

4. Zryczałtowany bez względu na ilość prac serwisowych abonament półroczny w wysokości : 349,00 zł

+ 22% vat

W ramach konserwacji wykonujemy następujące działania:

 

 sprawdzenie instalacji, rozmieszczenie i zamocowanie całego wyposażenia urządzeń systemu alarmowego;

 przeczyszczenie i sprawdzenie poprawności działania wszystkich czujek, łącznie z urządzeniami uruchamianymi ręcznie;

 sprawdzenie zgodności z wymaganiami wszystkich połączeń giętkich;

 sprawdzenie czy zasilacze główne i rezerwowe pracują i są sprawne;

 sprawdzenie centrali i jej obsługi zgodnie z instrukcją;

 sprawdzenie poprawności działania każdego urządzenia transmisji alarmu przy współpracy z osobą odpowiedzialną, albo ze Stacją Monitorowania;

 sprawdzenie poprawności działania każdego akustycznego sygnalizatora alarmowego;

 

Konserwacja nie obejmuje: baterii, bezpieczników, uszkodzeń mechanicznych, uszkodzeń powstałych na skutek włamania, napadu, zdarzeń losowych takich jak: pożar, zalanie, itp., niewłaściwej obsługi lub niewłaściwego użytkowania.

To czasy rekacji są strasznie długie.

Gwarancję na 24 miesiące to my dajemy już jako w standardzie a nie wyciągamy dodatkowej kasy od ludzi.

Co do tego sprawdzania ciekawe jak sprawdzi połączenia giętkie.

 

Ostatnie klient mnie poinformował że muszę wystawić fakturę oraz pisemną gwarancję na system a potem na konserwację bo "wspaniała" agencja ss życzy sobie to do ubezpiecznia. Już sami nie więdzą jak wyłudzić i naciągnąć ludzi na dodtkową kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z OGC. Nie bierz tej oferty na poważnie, bo złożył Ci ja jakiś żartowniś.

 

dzięki za opinie. Oferta jest od firmy, która ma w okolicy praktycznie monopol na ochronę.

Co do czasu reakcji, to wg oferty:

5°°-23°° - max. do 15 min.

23°°- 5°° - max. do 10 min.

 

Co do konserwacji:

KONSERWACJA SYSTEMU

 

Umowa konserwacji j wymagana jest przez towarzystwa ubezpieczeniowe w przypadku udzielonej zniżki w ubezpieczeniu z tytułu monitorowania systemu alarmowego.

 

W ramach proponowanej umowy konserwacji oferuje:

 

1. Przedłużenie okresu gwarancyjnego na system alarmowy do 18 miesięcy (pierwszy płatny przegląd po upływie 6 m-cy od instalacji systemu, następne co 6 m-cy)

2. Całkowity nadzór techniczny lokalnego systemu alarmowego

3. Bezpłatny serwis systemu alarmowego

4. Zryczałtowany bez względu na ilość prac serwisowych abonament półroczny w wysokości : 349,00 zł

+ 22% vat

W ramach konserwacji wykonujemy następujące działania:

 

 sprawdzenie instalacji, rozmieszczenie i zamocowanie całego wyposażenia urządzeń systemu alarmowego;

 przeczyszczenie i sprawdzenie poprawności działania wszystkich czujek, łącznie z urządzeniami uruchamianymi ręcznie;

 sprawdzenie zgodności z wymaganiami wszystkich połączeń giętkich;

 sprawdzenie czy zasilacze główne i rezerwowe pracują i są sprawne;

 sprawdzenie centrali i jej obsługi zgodnie z instrukcją;

 sprawdzenie poprawności działania każdego urządzenia transmisji alarmu przy współpracy z osobą odpowiedzialną, albo ze Stacją Monitorowania;

 sprawdzenie poprawności działania każdego akustycznego sygnalizatora alarmowego;

 

Konserwacja nie obejmuje: baterii, bezpieczników, uszkodzeń mechanicznych, uszkodzeń powstałych na skutek włamania, napadu, zdarzeń losowych takich jak: pożar, zalanie, itp., niewłaściwej obsługi lub niewłaściwego użytkowania.

 

Wreszcie jakaś agencja stara się wprowdzić w życie prawidłowe procedury. Ochrona za 50 zeta miesięcznie jest tyle warta ile kosztuje . Brak konserwacji systemu , systematycznych przeglądów , kontroli wszystkich urządzen prędzej czy później wychodzi bokiem właścicielom . Coraz częściej agencje ubezpieczeniowe żądają potwierdzenia że system był regularnie kontrolowany. Jednak żądają tego dopiero gdy mają wypłacić odszkodowanie . Dopiero wtedy okazuje się że jest gdzieś o tym drobnym druczkiem w umowie .

Co do kosztów konseracji i jej zakresu -

zwróć uwagę na punkt 4 , ten zryczałtowany koszt to koszt serwisu na każdy "gwizdek " masz gwarancję że system w przypadku usterki będzie natychmiast naprawiony i Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów .

Jedyne zastrzeżenie jakie bym miał dotyczy okresu gwarancyjnego .

W Polsce prawnie masz 24 m-ce gwarancji na wykonane usługi i w tym przypadku gwarancja musi wynosić 24 m-ce na wykonany system alarmowy .

Co do cen systemu alarmowego to podejrzewam że ceny urządzeń obejmują koszt montażu jeżeli tak to moim zdaniem sa w normie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie klient mnie poinformował że muszę wystawić fakturę oraz pisemną gwarancję na system a potem na konserwację bo "wspaniała" agencja ss życzy sobie to do ubezpiecznia. Już sami nie więdzą jak wyłudzić i naciągnąć ludzi na dodtkową kasę

 

Jogi czy Ty jesteś ubezpieczony od OC ?

I co Cię tak zbulwersowało w tym życzeniu ? Przeciez Faktura i pisemna gwarancja wraz z deklaracją zgodności to podstawa przy oddaniu systemu do użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakaś agencja stara się wprowdzić w życie prawidłowe procedury. Ochrona za 50 zeta miesięcznie jest tyle warta ile kosztuje . Brak konserwacji systemu , systematycznych przeglądów , kontroli wszystkich urządzen prędzej czy później wychodzi bokiem właścicielom . Coraz częściej agencje ubezpieczeniowe żądają potwierdzenia że system był regularnie kontrolowany. Jednak żądają tego dopiero gdy mają wypłacić odszkodowanie . Dopiero wtedy okazuje się że jest gdzieś o tym drobnym druczkiem w umowie .

Co do kosztów konseracji i jej zakresu -

zwróć uwagę na punkt 4 , ten zryczałtowany koszt to koszt serwisu na każdy "gwizdek " masz gwarancję że system w przypadku usterki będzie natychmiast naprawiony i Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów .

Jedyne zastrzeżenie jakie bym miał dotyczy okresu gwarancyjnego .

W Polsce prawnie masz 24 m-ce gwarancji na wykonane usługi i w tym przypadku gwarancja musi wynosić 24 m-ce na wykonany system alarmowy .

Co do cen systemu alarmowego to podejrzewam że ceny urządzeń obejmują koszt montażu jeżeli tak to moim zdaniem sa w normie .

Nic bardziej mylnego. W przypadku tej agencji, to tylko wyciąganie pieniędzy!!!

Ja płacę 400zł za konserwację systemu alarmowego i co mam w zamian? Problem z dodzwonieniem się, problem z umówieniem się, a na koniec niekompetentny serwisant. Żenada!

 

Zwróćcie uwagę na zapis "Konserwacja nie obejmuje: baterii, bezpieczników...". Nie obejmuje sprawdzenia, czy wymiany??? Można dowolnie zinterpretować.

 

Sami poczytajcie Solid Security i wymiana padniętego akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

todaks Co Ty łykasz kolego? "Na każdy gwizdek"??? Buhahahahaha! Mam opisać ze szczegółami nasze przejścia z S... S...? Nie wystarczają Ci zdjęcia?

 

A "prawnie" to w Polsce gwarancji nikt nie ma zagwarantowanej. Żadnej. Najwyżej rękojmię (czy raczej teraz "zgodność towaru z umową").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

todaks Co Ty łykasz kolego? "Na każdy gwizdek"??? Buhahahahaha! Mam opisać ze szczegółami nasze przejścia z S... S...? Nie wystarczają Ci zdjęcia?

 

A "prawnie" to w Polsce gwarancji nikt nie ma zagwarantowanej. Żadnej. Najwyżej rękojmię (czy raczej teraz "zgodność towaru z umową").

 

 

A gdzie "ramotki napisał że to s.....s :o

Najlepiej jest zrzędzić że nic nie warto , że nic się nie da . TRZEBA CZYTAĆ co się podpisuje , zastanowić się dlaczego ta firma żąda więcej od tamtej , dopytać się gdzie tkwi przyczyna . Ile razy w wyborze oferty decyduje cena ?? .W swojej pracy często spotykam się z sytuacją gdy przychodzi klient z prośbą o naprawę systemu bo firma ( instalator )" krzak" gdzieś się rozpłynął .

Ale gdy montował system był dobry bo był tani .Zamontował , zniknął a system wyje co noc i nie wiadomo dlaczego. Ktoś na tym forum napisał że On robi konserwację rocznie za 350 zł BRUTTO , w tym są dwie wizyty i interwencje serwisowe . Krótkie wyliczenie :

1200,00 ZUS

120,00 telefon

1000,00 koszty pozostałe

3000,00 zakładany dochód BRUTTO

5320 razem.

Aby taki przychód uzyskać trzeba zarobić 30zł netto na godzinę .

Dwie konserwacje sumiennie wykonane to 8 rob/godzin razem 240zł

czyli brutto 292,00 zł .Na interwencje serwisowe ( za które nie można kasować ) pozostaje 58 zł Brutto tj. 47 zł .

( B..... nie pisz głupot :lol: )

 

Forumowicze moje rady są takie :

1. Żądajcie szczegółowej umowy przy montażu systemu,

2. Czytajcie umowę dotąd aż ją zrozumiecie

3. Żądajcie faktury za wykonana usługę ( jej brak pozbawia Was wszekich praw )

4. Żądajcie deklaracji jakości systemu

5. Nie szukajcie oszczędności tam gdzie się nie da ( lepiej założyć dobre czujniki niż granitową obudowę do kominka , obudowa Was nie chroni ).

6. Szukajcie firm pewnych , sprawdzonych ( poczta pantoflowa to jedno z lepszych źródeł informacji ) , pamiętajcie że wybrana osoba ma chronić Wasze mienie

 

Tylko takie postępowanie wyeliminuje z rynku cwaniactwo i brak kompetencji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelkie opinie. Nie jest to S.S., ale inna co najmniej równie znana firma, też na S :)

Todaks, trudno się z Tobą nie zgodzić. Mój sąsiad jest tego najlepszym przykładem - chciał zaoszczędzić na instalacji systemu, znalazł "fachowca", a teraz buja się z awariami i fałszywymi alarmami.

Oczywiście, jeśli można coś zrobić taniej i równie dobrze, to ja jestem ZA. Ale przy niewłaściwym wyborze oszczędności okazują się pozorne.

 

Ceny w ofercie są z montażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "prawnie" to w Polsce gwarancji nikt nie ma zagwarantowanej. Żadnej. Najwyżej rękojmię (czy raczej teraz "zgodność towaru z umową").

 

Jest rękojmia na usługi i rzeczy stałe (nieruchome) !!!

 

Niezgodność towaru z umową, jest tylko przy sprzedaży konsumenckiej rzeczy ruchomych - co istotne tylko przez 6 miesięcy nie musisz udowadniać że wada powstała z twojej winy.

 

Warto znać swoje prawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...