Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Centrale mają tylko 1.10 ale ja aktualizowałem INT-IORSy. Do nich było podłączone całe oświetlenie budynku i kilka obwodów gniazd. Pstrykanie przyciskami zwiernymi i odliczanie 3sek było nadwyraz "męczące". Po aktualizacji sterowanie/przełączanie wejściami (a one sterowały wyjściami/oświetleniem) było możliwie tak szybko jak naciskało się klawisze zwierne (dzwonki) lub na manipulatorze elementem w grupie wyjść.

Żaden przełącznik bistabilny czy monostabilny nie był podłączony bezpośrednio do płyty centrali czy do modułu CA-64E tylko do INT-IORSów.

Indywidualne aktualizacje INT-IORSów są niemożliwe i nigdy nie będą dostępne. Jedyna opcja to odesłać je do firmy lub osobiście je zawieść.

 

Wakmen, dzięki za cenną informację. Mam kilka INT-IORSów, jednak nie wszystkie ich wyjścia sterowane są z wejść w module.

 

Żaden przełącznik bistabilny czy monostabilny nie był podłączony bezpośrednio do płyty centrali czy do modułu CA-64E tylko do INT-IORSów.

 

Wakmen czy możesz sprawdzić dwie konfiguracje:

1. Przycisk dzwonkowy podłączony do zaktualizowanego INT-IORSa steruje wyjściem na płycie centrali, lub na "zwykłym" ekspanderze wyjść?

2. Przycisk dzwonkowy podłączony do "normalnego" wejścia, steruje wyjściem w zaktualizowanym INT-IORSie ?

Oczywiście pod kątem szybkiego przełączania stanów wyjść

 

Jeśli okaże się że, upgrade dotyczy tylko wejść to nasuwa się pytanie, czy Satel nie może również zrobić tego samego z ekspanderem wejść (oczywiście na życzenie za dopłatą)?

Edytowane przez Witalis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak się pobawisz sumami i iloczynami to się da
niby tak ale

 

Przypisujemy funkcje wyjściom, które nie istnieją fizycznie:

- wyjście 63 - ALARM WŁAMANIOWY (typ 1),

- wyjście 64 - POTWIERDZENIE ZAŁ./WYŁ. CZUWANIA (typ 23).

Wyjście nr 1, do którego jest podłączony sygnalizator, programujemy jako SUMA

LOGICZNA WYJŚĆ (typ 47), a jako wyjścia sterujące wybieramy wyjścia nr 63 i 64.

Wyjście nr 1 będzie wyzwalane jeśli aktywowane zostanie wyjście 63 lub 64.

Następnie przypisujemy funkcję kolejnemu wyjściu nie istniejącemu fizycznie:

- wyjście 62 – TIMER (typ 26), sterowane timerem zaprogramowanym na codzienne

załączenie o 16:00 i wyłączenie o 8:00.

Wyjście nr 2, do którego jest podłączony sygnalizator, programujemy jako ILOCZYN

LOGICZNY WYJŚĆ, a jako wyjścia sterujące wskazujemy wyjścia nr 1 i 62.

W efekcie na wyjściu nr 2 uzyskamy sygnalizację alarmów i potwierdzanie

załączenia/wyłączenie czuwania strefy, ale tylko w godzinach od 16:00 do 8:00 - poza

tymi godzinami wyjście będzie nieaktywne.

 

Sygnalizator w tym przypadku jest podłączony do wyjśćia 1 i 2.

 

I co z tego ze wyjscie 2 jest sterowane wg timera jak potwierdzenie zal wył wyjdzie przez 1 wyjście....

 

Taki przykład oryginalny satela. Ale w roletach tez to mozna zastosowac tylko ze to nie zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, Tam gdzie mam podpięta roletę podnoszenie- wyjscie przykładowo nr 20 programuje jako Iloczyn logiczny wyjść (Timer 6-20) i ( 105Roleta góra)

 

Roleta będzie podnoszona a godzinach 6-20

 

Ale Wyjście nr 20 tez mam ustawione ze jak narusze wejscie przykladowo 10 to aktywuje to wyjscie. Tylko czy timer nie bedzie tego blokował?

 

Chodzi o to żeby móc z pilota podnieść rolety miedzy 20-6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, Tam gdzie mam podpięta roletę podnoszenie- wyjscie przykładowo nr 20 programuje jako Iloczyn logiczny wyjść (Timer 6-20) i ( 105Roleta góra)

 

Roleta będzie podnoszona a godzinach 6-20

 

Ale Wyjście nr 20 tez mam ustawione ze jak narusze wejscie przykladowo 10 to aktywuje to wyjscie. Tylko czy timer nie bedzie tego blokował?

 

Chodzi o to żeby móc z pilota podnieść rolety miedzy 20-6.

Przykładowo ustawiasz wyjście np 20 (wirtualne) jako iloczyn timera i 105 roleta góra.

drugie wyjście rzeczywisty pod które jest podłaczona roleta ustawiasz jako suma wyjść 20 i np 21 które jest ustawione jako naruszenie lini pilot

powinno działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo ustawiasz wyjście np 20 (wirtualne) jako iloczyn timera i 105 roleta góra.

drugie wyjście rzeczywisty pod które jest podłaczona roleta ustawiasz jako suma wyjść 20 i np 21 które jest ustawione jako naruszenie lini pilot

powinno działać

 

Dzięki bardzo za podpowiedz!

 

Jak będę miał chwile czasu to tak zrobię !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Mam pytanie...do Integry 64 zakładam ekspander pilotów int-rx co ma umozliwić mi wjazd samochodem do garazu bez koniecznosci uprzedniego wyjscia z niego, otwarcia drzwi i rozbrojenia alarmu z manipulatora w wiatrolapie. Do ekspandera byly dolaczone dwa piloty czterokanalowe - ale mam pytanie czy dadza rade z nim wspolpracowac takze inne piloty czterokanalowe, przykaldowo te od bramy garazowej czy Satel wprowadzil tu jakies ograniczenia?

 

Finalnie chcialbym jednym pilotem (zakladam ze lepszy do tych celow bedzie ten Satelowski) otwierac brame garazowa i jednoczenie przekazywac sygnal na ekspander o opoznieniu czujki dualnej w garazu np 60sek, co pozwoli mi wysiasc z samochodu i rozbroic alarm w wiatrolapie z manipulatora. Czy dziala to w ten sposob ze jedna kombinacja klawiszy spowoduje otwarcie bramy garazowej (oczywiscie musze z napedem skonfigurowac te nowe piloty) i jednoczesne przekazanie sygnalu centrali czy musze stosowac dwie rozne kombinacje? Chyba ze polecacie osobne użycie pilota do bramy garazowej i osobne do ekspandera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Int-RX działają tylko piloty Satela. Podobnie będzie zapewne z odiornikiem w Twoim napędzie bramy. Rozwiązaniem jest przewodowe sterowanie napędem z centrali, czyli użycie wyjścia centrali do sygnalizowania napędowi bramy potrzeby działania. Wtedy nie będziesz miał możliwości otwarcia bramy bez "odbezpieczenia" alarmu i spokojnie wystarczy Ci pojedynczy pilot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko wtedy musialbym sie pozbyc ekspandera ktory juz mam no i pociagnac kabel od centralki bramy garazowej do centrali...hmmm...prawie 3/4 domu:)

 

Czyli wtedy działaloby to tak, że otwieram brame pilotem i z centralki bramy zostaje przekazany sygnal do centrali alarmowej i opoznieniu czujki pir przykladowo 60sek od chwili rozpoczecia podnoszenia bramy? Czy odwrotnie, najpierw alarm (tylko tutaj zostaje chyba ekspander pilotow) i brame "otwiera" integra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepszym wyjściem jest ekspander pilotów do centrali alarmowej i z niej sterowanie przewodowe napędem bramy. To sterowanie przewodowe napędem można zrealizować także torem radiowym...

 

Czyli normalnie na wyjsciu centrali podlaczam ekspander pilotow, do ktorego konfuiguruje dolaczone piloty. Do kolejnego wyjscia podlaczam naped centrali - mam w kotlowni obok garazu wolny przewod idacy od centrali alarmowej wiec bym go dosztukowal i pociagnal do napedu. Mógłbyś napisać jak to skonfigurowac by poprawnie działało?

 

Przewod w napedzie podpiac pod jakies konkretne miejsce? Montazycic podpieli mi do niego przewod do lacznika dzwonkowego by byla mozliwosc otwarcia od wewnatrz bez koniecznosci uzycia pilota czy recznego podnoszenia. Zapewne w to samo miejsce trzeba by podbiac przewod od centrali - nie będzie zaklocen?

 

W przypadku normalnego uzywania bramy (jestem w ogrodzie, alarm wylaczony) bedzie mozliwosc otwarcia bramy pilotem od ekspandera czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Int-rx podpinany jest do magistrali ekspanderów. Pilotem możesz między innymi pobudzać dowolne wyjście systemu alarmowego, więc jeśli to wyjście podepniesz pod to samo wejście w napędzie, gdzie masz wpięty klawisz, to będzie działać. Oczywiście da się tak zrobić, by pilot pobudzał wybrane wyjście centrali nie zależnie od stanu uzbrojenia alarmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ekspander pilotów pod magistrale pilotów, przewód od napedu bramy pod wyjscie na plycie centrali...rozumiem ze trzeba tylko skonfigurowac pilota tak by nacisniecie odpowiedniego klawisza/kombinacji klawiszy powodowalo pobudzenie konkretnego wyjscia - w tym przypadku napedu.

 

Czy z automatu ponowne nacisniecie tego samego klawisza/kombinacji klawiszy na pilocie spowoduje zamkniecie bramy (juz bez zadnej ingerencji w stan uzbrojenia alarmu)?

 

Czy pobudzanie konkretnego wyjscia - w tym przypadku napedu bramy garazowej - niezaleznie od stanu alarmu wymaga jakichs dodatkowych konfiguracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całą tą zabawę robisz chyba głównie po to, żeby móc włączać opóźnienie alarmu przy podniesieniu bramy, więc potrzebne będzie nieco więcej konfiguracji. Można to zrealizować pojedynczym klawiszem pilota, można dwoma (jeśli tak akurat wolisz, lub będzie Ci łatwiej). Jeśli chodzi o zachowanie bramy, to będzie identyczne jak przy naciskaniu klawisza, który masz teraz podpięty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są może czujki dualne które mają oddzielne zasilanie do PIR i oddzielne do MW?

Teraz mam zrobione wyłączanie światła przez czujkę i chciałbym żeby PIR pracował 24/7 a MW tylko po uzbrojeniu.

Jest jakieś rozwiązanie ?

Raczej się z "czymś" takim nie spotkałem ale jak jest to byłaby ciekawostka i to pewnie droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całą tą zabawę robisz chyba głównie po to, żeby móc włączać opóźnienie alarmu przy podniesieniu bramy, więc potrzebne będzie nieco więcej konfiguracji. Można to zrealizować pojedynczym klawiszem pilota, można dwoma (jeśli tak akurat wolisz, lub będzie Ci łatwiej). Jeśli chodzi o zachowanie bramy, to będzie identyczne jak przy naciskaniu klawisza, który masz teraz podpięty.

 

W zasadzie tak:) Jeśli ekspander będzie podłączony do płytki centrali i skonfigurowana kominikacja to czy całą resztę tj

 

- przypisanie pilotow do uzytkownikow

- ustawienie konfiguracji nr 1 czyli kombinacja klawiszy pilota opoznia aktywacje czujki w garazu o okreslony czas

- ustawienie konfiguracji nr 2 czyli kombinacja klawiszy pilota otwiera/zamyka po prostu brame garazowa przy nieuzbrojonym alarmie

 

wykonam z poziomu manipulatora czy bedzie potrzebne podlaczenie kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się z "czymś" takim nie spotkałem ale jak jest to byłaby ciekawostka i to pewnie droga.

 

kurcza arm gdzieś to widziałem... chyba w siemensie swego czasu zresztą kilka firm to miało ...

ale czujniki miały jedno zasilanie z tym ze podawałeś jest stan na wejście i załączała ( bądź wyłączała) mikrofale....

 

muszę trochę neta przeszukać.

 

 

o nawet risco nie siemens

 

http://www.janexint.com.pl/materialy/rokonet/instrukcje/RK8xxDTG3_Instrukcja.pdf

 

mozesz wyłączac mikrofale przy rozbrojeniu (

Edytowane przez rzufik1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...