Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Najnowszy soft satela (1.11) sprawdza naruszenie wejść wszystkich typów reakcji przy uzbrajaniu. Mam czujke w wiatrołapie która patrzy na manipulator i zawsze jak uzbrajam system to mam informacje że naruszone sa wejścia i musze sprawdzić co jest naruszone. Satel odpisał że mozna wyłaczyć sprawdzanie globalnie, ale tego chciałbym uniknąć. Macie może jakieś sztuczki żeby to ominać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy soft satela (1.11) sprawdza naruszenie wejść wszystkich typów reakcji przy uzbrajaniu. Mam czujke w wiatrołapie która patrzy na manipulator i zawsze jak uzbrajam system to mam informacje że naruszone sa wejścia i musze sprawdzić co jest naruszone. Satel odpisał że mozna wyłaczyć sprawdzanie globalnie, ale tego chciałbym uniknąć. Macie może jakieś sztuczki żeby to ominać ?

 

Zmień soft na wcześniejszy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Przedzieram się przez wątek mozolnie (jestem gdzieś ok. 246 strony), a umówiony technik będzie lada dzień. Chciałbym dobrze się przygotować do rozmowy i stąd pytanie na podstawie przeczytanych dotychczas postów (może zbyt pobieżnie przeczytanych? ;-)

 

Obiekt położony jest na wiejskim odludziu. Możliwość komunikacji tymczasowo wyłącznie GSM.

Zabezpieczyć chcę:

- piwnicę bez okien, do której wchodzi się z wiatrołapu wspólnego z przyziemiem;

- przyziemie z niezależnym wejściem: kilka okien na wysokości gruntu, ale już otynkowane, przed wejściem spory, zabudowany wiatrołap, drzwi wejściowe;

- parter: drzwi, również dużo okien i również otynkowane, wiatrołap zabudowany z jednej strony i zadaszony na szerokość 2,5m

- przyległa do szczytu budynku hala magazynowa dwupiętrowa z bramą i drzwiami zewnętrznymi (brak otworów okiennych na parterze, nie zamontowane okna na piętrze bo w trakcie budowy).

 

Problem mam z centralką, bo planowałem Integra 128WRL, ale w miejscu gdzie będzie zlokalizowana brak jest zasięgu GSM... - jest do niej może antena na kablu, albo równie dobre rozwiązanie innego producenta?

 

Planuję:

wejście do piwnicy i przyziemia zabezpieczyć kontaktronami i czujką Siemensa IR-120c zlokalizowaną na zewnątrz drzwi, w zabudowanym wiatrołapie, tak aby nie obejmowała zasięgiem terenu na zewnątrz, a tylko oboje drzwi i dojście do nich

Kolejna czujka Siemensa IR-120c na zewnątrz, pod dachem który wystaje 2m poza obrys murów, tak aby zasięgiem obejmowała okna (w linii prostej 10m wzdłuż ściany). Wewnątrz przyziemia profilaktycznie czujka stłuczeniowa (chętnie udarowe na oknach, ale te kable...).

 

Parter podobnie: kontaktron i czujka Siemensa IR-120c w wiatrołapie, skierowana wzdłuż ściany na drzwi wejściowe, pole widzenia na ścianę zamykającą wiatrołap, pod wystającym 2m poza obrys budynku dachem.

Wewnątrz parteru czujka stłuczeniowa (otwarta przestrzeń) (również chętnie udarowe na oknach - tylko co z kablami?)

 

Hala to jedna czujka Siemensa IR-120c skierowana na drzwi i bramę rozmieszczone w odstępie 8m w jednej linii (rozwiązanie tymczasowe - obiekt w trakcie budowy), oraz jedna czujka Siemensa IR-120c na piętrze, obejmująca otwartą całość (okna zamknę na zimę jakąś folią...!). Do tego dwie czujki dymu/temperatury w domu i na hali po jednej i dwie czujki zalania w domu, czujka gazu usypiającego. System uzupełniony o dwa sygnalizatory na zewnątrz.

 

Proszę o Wasze opinie, rady, wskazówki: jakie popełniam błędy, jak można poprawić skuteczność i zminimalizować uciążliwość fałszywych alarmów?!

 

Czujki mocowane na zewnątrz planuję uczynić obwodem reagującym na powtarzające się wzbudzenie krótkim (kilka sekund) sygnałem ostrzegawczym. Może jest możliwość zaprogramowania w taki sposób, aby dopiero któreś z kolei naruszenie w określonym (krótkim czasie) powodowało pełnowymiarowy alarm z powiadomieniem...? Problemem są również koty, których stacjonuje u mnie kilka - przybłędy, ale zjeść zawsze dostaną i stąd kręcą się po całym terenie za wyjątkiem wnętrza domu.

Edytowane przez Mellers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Problem mam z centralką, bo planowałem Integra 128WRL, ale w miejscu gdzie będzie zlokalizowana brak jest zasięgu GSM... - jest do niej może antena na kablu, albo równie dobre rozwiązanie innego producenta? ....

Wariantów jest kilka:

1. Zrobić lub kupić przedłużacz

http://allegro.pl/listing.php/search?string=kabel+RG174&category=0&sg=1

 

2. Kupić wzmacniacz / repeater gsm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem mam z centralką, bo planowałem Integra 128WRL, ale w miejscu gdzie będzie zlokalizowana brak jest zasięgu GSM... - jest do niej może antena na kablu, albo równie dobre rozwiązanie innego producenta?

 

Kup po prostu zewnętrzną antenę GSM o dużym zysku i dobry kabel (o małej tłumienności) i będziesz mógł sobie tą antenę powiesić nawet kilkanaście metrów od centrali (o ile masz tam w ogóle jakiś zasięg GSM). Sprawdź też może zasięg innych sieci, bo to że jedna zasięgu nie ma, nie oznacza, że inna nie może mieć całkiem sporego (to także dotyczy zewnętrznej anteny - im lepszy zasięg tym słabsza antena potrzebna i tym dłuższy przewód możesz użyć).

 

chętnie udarowe na oknach, ale te kable...

 

Integra 128WRL ma wbudowany kontroler ABAX, a Satel robi do ABAXa także AVD-100, czyli bezprzewodową czujkę wibracyjną i magnetyczną w jednym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Mellers

 

1. Podstawowy błąd, to czujki Siemens IR120C zlokalizowane na zewnątrz! To nie są czujki przeznaczone do montażu na zewnątrz - na pewno nie poradzą sobie z kotami. Jak już chcesz montować czujki zewnętrzne, to polecam czujki WatchOut.

2. Spróbuj zlokalizować centralę na wyższej kondygnacji, żeby mieć zasięg GSM lub sprawdź, może inny operator ma zasięg.

Jeśli masz z tym problem, to pozostaje jedynie kupić przejściówkę wtyk FME na wtyk SMA (http://allegro.pl/przejsciowka-wtyk-fme-wtyk-sma-i2757326381.html), do tego gniazdo FME (http://allegro.pl/gniazdo-fme-zaciskane-na-kabel-h155-i2730374419.html), do tego kabel H155 (http://allegro.pl/kabel-koncentryczny-do-sieci-wlan-h155e-i2767937555.html) i zewnętrzną antenę GSM - najlepiej kierunkową.

3. Na halę polecam raczej czujkę dualną IRM-120C lub nawet czujkę WatchOut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy wykorzystując radiolinię typu gorke, satel, elmes, mogę wyjścia z przekaźników radiolinii podpiąć bezpośrednio pod zacisk sterowania zamykaniem i otwieraniem w centralce napędu bramy? czy też tylko przez przekaźnik?

 

W centrali napędu mam do jednego zacisku podpiętą fotokomórkę a dwa są wolne do sterowania zamykaniem i otwieraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy wykorzystując radiolinię typu gorke, satel, elmes, mogę wyjścia z przekaźników radiolinii podpiąć bezpośrednio pod zacisk sterowania zamykaniem i otwieraniem w centralce napędu bramy? czy też tylko przez przekaźnik?

 

W centrali napędu mam do jednego zacisku podpiętą fotokomórkę a dwa są wolne do sterowania zamykaniem i otwieraniem.

W każdej radiolinii masz wyjście przekaźnikowe, więc możesz podłączyć bezpośrednio do sterowania automatyką bramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, iż jest to mój pierwszy post na Forum chciałbym Wszystkich serdecznie powitać.

A teraz mój problem i prośba o pomoc.

Jestem w trakcie całkowitego remontu domu budowanego w latach 80-tych. Obecnie po rozprowadzeniu okablowania pod system alarmowy mam kilka pytań.

Zakupiłem system Satel integra 128. Do miejsca gdzie znajduje się centrala (I piętro) zostały przeprowadzone w ścianach kable (łacznie ponad 50 sztuk)

Jednak z uwagi na to, iż system chce stopniowo rozbudowywać o kolejne elementy i nie jestem wstanie zmieścic wszystkich modułów w miejscu centrali

od centrali zostały puszczone 2 kable po 6 żył do innego pomieszczenia na piętrze (w odległości 40m od centrali) gdzie chcę dołączyć kontroler systemu ABAX ACU100 i GSM LT-2.

Dodatkowo od centrali są puszczone kolejne 2 kable 6 żyłowe na parter a konkretnie do kotłowni gdzie chcę podłączyć podcentralę CA64pp i INR ORS gdyż tam schodzą mi się kable od rolet zewnętrznych i nowego okablowania elektrycznego a chcę mieć możliwość sterowania różnymi urządzeniami.

Troche może nieskładnie to napisałem ale chyba jest czytelne.

No i teraz konkretne pytania a że sam to kombinuje więc prosze sie ze mnie jako laika nie śmiac.

1. od wszystkich okien do centrali sa poprowadzone kable - ale każdy jest pociągnięty osobno z różnych kierunków. W oknach chce założyć czujki Clip 4N

I tu mam problem. Kazdy kabel idzie osobno więc jedyną możliwością podłączenia czujek do linii parametrycznych jest DEOL. Czy Satel 128 obsługuje

DEOL?

2. Integra 128 ma tylko 16 wejść więc aby podłączyć całe okablowanie potrzebuje dołączyć w miejscu centrali 3 ekspandery wejść CA64E, I dopiero do

nich poszczególne czujki. Jak to podłączyć wiem. Ale muszę mieć też 1 ekspander wejść w 2 pomieszczeniu na piętrze i 1 w kotłowni. A kable od

centrali ida w te 2 miejsca osobno?

3. Czy odległość miejsca zamontowania ACU-100 i GSM LT2 od centrali (około 40m) nie będzie powodować jakiś zakłóceń?

4. W miejscu centrali nie zmieszcze aku wiec kabel poszedł do kotłowni i tam mam wyprowadzenie na akumulator. Odległość centrali od akumulatora

to około 12 m. Czy nie będzie też problemów z ładowanie. (kabel dałem oczywiście grubszy tj. 2x2,5.

 

Jak to podłączyć do centrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zafascynowała mnie funkcja dostępna w centrali ROPAM NEO-PC, a mianowicie możliwość przekierowania wywołania z panelu bramowego videodomofonu na telefon komórkowy, co daje możliwość rozmowy telefonicznej pomiędzy bramofonem a telefonem komórkowym oraz na wysyłanie na tenże telefon komórkowy zdjęć rozmówcy z przed bramy, w formacie MMS.

W efekcie osoba stojąca przed bramą nigdy nie będzie wiedziała, że mnie nie ma w domu, a ja uzyskuję obraz osoby która dobija się do drzwi. ... Czy jest możliwość uzyskania podobnego efektu na centrali Satela Integra 128WRL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zafascynowała mnie funkcja dostępna w centrali ROPAM NEO-PC. ...

Czy jest możliwość uzyskania podobnego efektu na centrali Satela Integra 128WRL ?

SATEL nie oferuje takich funkcji w żadnej centrali.

Prawdziwym wyzwaniem dla SATELa jest dokończenie i wypuszczenie nowego manipulatora dotykowego...... który zapowiadali już 4 lata temu.

 

Jak to zrobią to następnym krokiem będzie opanowanie sygnału VIDEO..... Anno Domini 2020 jak nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zafascynowała mnie funkcja dostępna w centrali ROPAM NEO-PC, a mianowicie możliwość przekierowania wywołania z panelu bramowego videodomofonu na telefon komórkowy, co daje możliwość rozmowy telefonicznej pomiędzy bramofonem a telefonem komórkowym oraz na wysyłanie na tenże telefon komórkowy zdjęć rozmówcy z przed bramy, w formacie MMS.

W efekcie osoba stojąca przed bramą nigdy nie będzie wiedziała, że mnie nie ma w domu, a ja uzyskuję obraz osoby która dobija się do drzwi. ... Czy jest możliwość uzyskania podobnego efektu na centrali Satela Integra 128WRL ?

Ciekawa funkcjonalność, ale czy dla centrali alarmowej? Znajomy tak ma, ale to funkcja domofonu, a nie centrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z modułem GSM w domofonie, bo i po co dublować urządzenia? Zgodzisz się, że moduł taki to w naszych czasach podstawa systemu alarmowego (jeśli nie masz dostępu do linii przewodowej) i chyba wszystko będzie szło, logicznie, w kierunku integracji...

Skoro w Satelu uzyskanie takich funkcji jest nie możliwe, to co powiecie w ogóle o NEO-PC - jak ma się jakość i niezawodność wyrobów Ropam do Satela?

Może jednak warto zmienić wybór (Integra 128WRL kontra NEO-PC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z modułem GSM w domofonie, bo i po co dublować urządzenia? Zgodzisz się, że moduł taki to w naszych czasach podstawa systemu alarmowego (jeśli nie masz dostępu do linii przewodowej) i chyba wszystko będzie szło, logicznie, w kierunku integracji...

Niekoniecznie musi to być moduł GSM, przecież wystarczy dostęp do linii przewodowej. Co do integracji, to najlepiej mieć centralkę telefoniczną i do niej podłączać wszystkie urządzenia. Wtedy nic nie jest dublowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do centrali Satel Integra mam sygnalizator SPLZ-1011 z własnym akumulatorem. W jego instrukcji jest napisane, że sygnalizacja zostanie wzbudzona m.in. po odłączeniu zasilania i po pojawieniu się stanu nieustalonego na wejściach sterujących. Problem: jak wyłączyć zasilanie centrali (np. w celu rekonfiguracji) bez wzbudzenia sygnalizatora?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie musi to być moduł GSM, przecież wystarczy dostęp do linii przewodowej

 

Taak... wystarczy :(

W zasadzie to można powiedzieć: "wystarczy wszystkich włamywaczy zachęcić do uczciwej pracy"

ale ja mówię o konkretnym przypadku, kiedy linii kablowej nie ma, a po trzecim włamaniu poddałem się decydując na alarm!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SATEL nie oferuje takich funkcji w żadnej centrali.

Prawdziwym wyzwaniem dla SATELa jest dokończenie i wypuszczenie nowego manipulatora dotykowego...... który zapowiadali już 4 lata temu.

 

Jak to zrobią to następnym krokiem będzie opanowanie sygnału VIDEO..... Anno Domini 2020 jak nic.

 

 

kolega nie na czasie :)

 

jakiś rok temu Satel zrezygnował z tego projektu :) INT-KSG to szczyt możliwości chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...