Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

@Xesxpox

 

 

Rezystor jest w dobrym miejscu. Zostaw ten sabotaż, bo on przecież już jest podłączony. W satelu przy konfiguracji DEOL zawsze rezystory 1.1, niezależnie co podpinasz.

1. Nie zawsze kumam o co Ci chodzi- pisałeś wcześniej żeby sabotaż, maskowanie podłączyć w deol więc kombinuje. Czyli w sateli wrn daje do COM centrali a drugi wrn do Zxxxx centrali i będzie ok przy czujce kobalt pro?

Teraz w centrali zaczyna mi brakować wejść do czujek, kontraktonów więc podłaczę ekspander int-e.

2. Czy jeżeli ekspander będzie w tej samej obudowie co centrala i zasilacz to można go zasilić prosto z zasilacza czy nie kombinować i zasilić go z centrali?

3. Podłączając pod ekspander czujki tmp do Zxxxx i nc do COM to czujki +,- prowadzę do centrali tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Mam problem z centralą Integra 128 WRL. Chciałbym wysterować jedno z wyjść nisko prądowych tej centrali za pomocą sms. Sms potwierdzający przychodzi z centrali a stan wyjścia się nie zmienia. Załączanie i wyłączanie sms-em centrali działa ale sterowanie wyjściem nie. Czy ktoś wie gdzie jest "kruczek" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Donkichotdon

 

 

 

 

1. Ok, czyli rozumiem najlepiej zakupić wrl

2. czy lepiej przestawić te czujki żeby nie patrzyły w światło okna?

zmartwiłem się czytając te skargi z linka jaki to satel jest awaryjny i ciągle są usterki sprzętu pomimo że jest nowy :(

to jakie systemy są mniej awaryjne?Możesz coś polecić?

6. chciałbym mieć jeden manipulator w sypialni, a co zrobić do rozkodowania przy wejściu i w garażu jak będę wchodził przez niego?

 

 

możesz coś polecić na tą moją całą sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xesxpox

1. Ostatni schemat jaki załączałeś był poprawny

2. Z jakiego zasilacza? Jeżeli mówisz o transformatorze , to NIE!

3 Możesz tak zrobić

Pewien jesteś że chcesz to sam podłączać?

 

@ENGY

1. Nie wiem,

2. przynajmniej tam gdzie mamy duże nasłonecznienie. No i czujka w garażu. Postawisz wysoki samochód i lipa :)

6. Pilot jednocześnie otwiera bramę i opóźnia czujniki w garazu i na dojściu do manipulatora w wejściu. Manipulator w sypialni, dobra rzecz, kwestia po co akurat Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

donkichotdon tak jestem pewien no chyba że polegnę;) Dużo kosztuje wystrojenie takiego alarmu gdzie czujki i centrala są już spięte?-tak orientacyjnie. Dzięki Twojej pomocy udało mi się to spiąć w miarę poprawnie. Ekspander myślałem spiąć z trafo ale wiem po przeczytaniu instrukcji i Twoich uwag że to zły pomysł;) Dziś spiąłem i podłączyłem wszystko. Manipulator wyświetla już godzinę haha centrala łączy się przez lapka z programem, czujki dualne mrugają. Teraz pora jakoś to zaprogramować. Kniga programowania gruba....coś w pierwszej kolejności trzeba wystroić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to moje cholerne szczęście, ale mimo najszczerszych zapewnień klienta nie spotkałem się z sytuacją, aby wszystko( nawet większość) była dobrze podłączona, tak że tylko zaprogramować. Pal licho same podłączenia, ale jak nie do góry nogami powieszone czujki, to połamane obudowy, tampery, przycięte kable tak że nie starczały do płyty, wierzchem wprowadzone kable do obudowy centrali, brak koniecznych elementów systemu, źle dobrane elementy. itp O rozmieszczeniu urządzeń już nie wspomnę. I to doświadczenia zebrane na max 10 takich dokończeniach Więc nawet nie pytaj ile to kosztuje ;)

Co do kolejności działań:

1. adresacja i identyfikacja klawiatur

2. adresacja i identyfikacja expanderów

3. ustawienie typów linii zgodnie z parametryzacją podłaczonych urządzeń ( NC, NO EOL DEOL NC DEOL NO)

4. wyłaczenie linii pustych zero=brak

5. test przez naruszanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa;) na początek spiąłem 3 czujki i robię testy co i jak. Z manipulatora ładnie się wszystko konfiguruje. Po podłaczeniu pod kompa centrali i program dloadx program nie widzi centrali. Nie wiem dlaczego. Port com ustawiłem dioda świeci na zielono w programie. Niby w strukturze rozpoznaje manipulator ale w pewnych funkcjach pojawia się komunikat-brak połączenia z centralą. Wszelkie zmiany w programie nie powodują fizycznie zmian w centrali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz muszę w wolnej chwili porządnie ustawić zasięg działania czujek. Wpiąć czujnik czadu-może ktoś się orientuje gdzie ten czujnik powinien być zamontowany?- chodzi o to czy w pomieszczeniu gdzie jest kominek(kotłowni nie ma) czy gdzieś w przejściu do pomieszczeń nocnych?

Co do kabla to orginalny Konwerter USB-RS do programowania urządzeń SATEL, Muszę oszukać. Ogólnie wpinam kabel do lapka. Na przejściówce świecą się kontrolki. Po uruchomieniu dloadx dioda COM świeci na zielono. Teraz gdzieś powinienem pewnie w ustawieniach coś poprawnie skonfigurować żeby centrala z lapkiem współpracowały.

nie wiem czy tu nie powinienem zmienić-

ufqsppm.jpg

Edytowane przez Xesxpox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nadal mam problem z komunikacją. W manipulatorze dowloding właczony . Odpalam program wyskakuje mi takie coś:

VmWreTUbRLVCxK6eJ_fHAqLaF_q4KPZP5vTRtokM_dNUafaS6rVRVwaUYbwyP46oZyRfzHuKi0NJ2vlBctmpcYJfwTbHVvIUJMDLAXQw_BLVHxJkT45TndoETkQfu9hrZ-2oz1h00sLA6cfipeSYt215V6rYpkV8fV-_5t2u6dpVdw90PjkwBHnxoK1cMipJTPS2OKZQXve_C79-lVFKRWVVXsDq06-rJ6Sup4HrTpEdxMf-ng9YWV_RIxpVHYWojPzqyp-olM4QUarPYVqqtlZ-g0E6hdOMZL04pDZsXDpA9MCtuF0Ro2y0HXVxWG2ntl1vLpOLaAA1Cv1fGzaaEgcOXAodRPISkXyIdy0N2tlZi3ATlOMf0IWP57SjHiWpFlt7_g41F_XJh7tmSPm-OnfUVWm_RQT-hIZkPiMqu9N0aXDNniKEiveN63sjRxpF9y2gWNEG7YLn_xGfen2HH63nkOZMdb_l6CKb8w44MSKfl_yUFju3BrMpQOMgDZmNlioigM7fXoGPg29ybFV3dNqQlE6AUctCl-HR68VKkktRLzsG1i7JnQHRTPTVwWtJVeXmCf8rA1cbUWoEIJoatqnHKiiqI2fUOBVTqu4WNIkzPNdNgBzl=w339-h142-no

 

ok, wchodzę w konfigurację:

EiRbWIunKH67KQwKC6RLK_FP13eOxafU96OwvU8akzTmZC9YctjitEdkhE0YLXqMH410fc3bUV3oYczFc7Bkkr7ClNbXy4gQEuG9lsnbv8bOF4XBPfp3EthNMHREQ-9DaoDlBv9tQHwynR-1VcNN_SToFAr0VZ36nEeiEFFGeu1GbNIUr0oubVUVXCgwWWkoSPmhur9QIGLv1GqSrQncXiHh-erlqSiO1ytmDUzqGXi6gpmxFrKYnTUvolPJFogwqLx_AgHD2Ghi6wKTGFKrJ1ckps_6DymzKrrRKCe0SxAiI2ESY7Ao8I3kINyWwouBoyt7zTtvv4y-8ruhbpvrxllv2uKy2SP1x7EoGztPEulS0opyhQAULqPIRRLbacQSs3GT38x3WxT4BxzPhBCFL4I3ZwA1RKK67F2aRq4cbn0Yho0tr1mhINIOYrMse_r_5xyKShhjkAfGco6fgRtBolCT379S3qRpEF0Qk0VH8pGjOBY_ql_yWevjRHthg8bIUqRviLc_5QLUGaGrBNTXxRZZfm1uLStpqXlFdnsyo308WTm4F3zV1J4XYMUMPXF1RwiJUC6Bg2VWuvKvkmwkFIOoLh3r-_G3RBcfKVUycLA4cshdTgNm=w557-h313-no

 

gdzie w okienku centrala- indentyfikacja integra ustawiam to samo co pokazuje manipulator (poprawnie??)

a w okienku komputer-identyfikacja dloadx ustawiam to samo co w okienku identyfikacja integra?

 

po takim zabiegu port com zaczyna świecić na zielono a lampki w orginalnej przejściówce dwie zielone zaczynają mrygać na zielono trzecia na czerwono:

 

K2rTfYiF7MU1h-44tcXI5_7oxuTcqOlleiX02UfpNwcgbrfyUEUfxuK995drz5hwHq4oE9iI3FRbAWSV_UomeynMKLflOSAW_U334J2Oa2ZExHGOHLc6W1K3UsvWcSN5vJO4xfd5N7Z9JBJklxAM1HE7XZKg8VuFhzsyYbHNb8_YHopV_hi0kaojgRlPYO4Sl01eYcWhrpUGQhNxZfYu1pvUg0YP2hn1lFgMLIzgsl7LhY_ZxKTUxFaJqOG32YD33JE1WlD6FT8ZC4N-r7I62ps0opxwDuqJNJtoqopaNaw62N2armdfbndVEppA5ibwD-rTpjPfBAli1jCKivHyTXIWc8KlhtvHIw37o9NAtx747gLISqA0ivgsf0alaVdXMQtjdkxlD7dxP8347v3DDAaEZdbDcAhWRZFVXG0tQbEQjfdidd4w5xDbdzySxl6EP-moPWY9Ylz_NfGrvJAtJ-BOjnhf5b-1iJ1HKlFjxUEek6ju9kl7JeTuT3nZ-yxKY58PcxYRvvjirJWAbmgGWwkDEmPm7owsKanRiZbNKEl8xq5K9h-YfG8rKe3rtgtMxNJeXqSPyhKhkby6l6nMm8_ZlncBqibCAbNNawdhanClE7HuHSM5=w988-h142-no

 

ale nadal wywala brak komunikacji z centralą. W opcjach zmieniałem już na integrę 128wrl i nic. W strukturze dodawałem manipulator ale mam wszystko na szaro:

cWBbAgZBMYnkdZ8y0aP6kTOLBDEYYEBlmD8BefwH5QJovn7GMv2Drfatsb7hA-P-3ckVu24aivCPstnVq9rcLOTn0P4VniFicCznR46-AtZyq-P5OAqa3yDQmlZ-TacLMZJCJHPqezJ0GQUDf9pivkKCKL1rhqY-oQpDPJlzDaGA3O2FbQXipfFgSUsbSWFFcaAEl1YIY7Lu5Y-7lWHZCbI80pabH0ybmH4fTefd--3JjHuvkelo_j4PGYot9NOIrwp3_kn2_qx6dzvRHcua9RJ4vfZFWNcLlzQUE42nGfYUzZRGiX8gPKokelvcy_Bh8T7Dk6MWwOib9xBREuTTT66pSE5f-IatPnhg-ditsjnhHjx8UNyaCoynWw8YHiRN6xynhWKgHezZPkjh5eMXgMqHBKT-K7vhrivzwBDAym1L7oSHwOTiGL9ylhsIP2K8zULKHjOZY3sOU4HyemUGQq2ksXkEpEyRSBks7s_2EjJHl10vcRcHxRiUda10oPW17Ntq2t7wirVfgZxtj11XWtyEtzLKmgHmqWDMSa_1rdwjFYKgY2vkQn4RA5J6n_bPpEXPiYxP4j95b2GWGm3IdP88TI_u-GZW-wpdfhcwUqVSMHTK5zas=w1038-h403-no

 

Jeszcze po wejściu w okno porównanie danych mam coś takiego:

 

c1Iy-iuthyfRvHYMb5yh5_B5qR4r7saFu_X_HNn4Yfpp3I_3nDFDU9cwQX4GRn2kpHgaW5F0GgLLqAKKlYD6EcsXciKbuu_X06fBR_O1qbKPRcjFXWXOn3V7Ky63jY6a-80XTHnHyJ6mPNNZNLHv_uOXkKMfU65uedfTvLxaw6XzA2rhewmiFcS__fTnczaa0Zffb5Fo7MI_IMsZ4TsOMHyplHr43HtGcydqLu55fHRhpxtA_I9Pdppi3LH9OPptudsNRM3qyvjV0dQ0LGUohuJNumqxgbDG1d5KEwgs_vE7hFdddPXPYILJZjgp3p5CjlJYefl3MjU6ja7CQ4-OfVPlN6dnSwuIW0AUAe8wdteVDp1c97ro3j2VkGWnOBh1Iy8kfEcf8uvYfw_Ul_oERa34dVrlNvejPo5mh9q2I1ygv9kJU761ZuWxUkERlV2AOVr6oIy-6GvMLBkjGHFqe6k1O9SGnHW3iJ6hmnHUlqlN-gytqGT8ZP7AOQPZGWlNQH_cNl2hdyQgthrewzFGZtfw22Jzw0DjArKGdGdA71s_FtbmcktqcKw_WMh-33y0dvG0ntPuPjoFtVfTXZkNdsJ36fGxE8eXT4ymV5j9FFwBiu97wmGb=w278-h256-no

 

może podpowiecie mi gdzie szukać błędów?

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, już coraz bliżej :-)

 

Identyfikator Integra i Identyfikator Dloadx to są osobne pozycje.

I muszą być takie same w kompie i centrali ( manipulatorze).

Możesz ustawić sobie jakieś "proste" np 12345678.

 

Potem myszą kliknij na diodę transmisji w Dlodax by wyłączyć port i po chwili jeszcze raz by załączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, już doszedłem, działa;) poprostu za każdym razem jak włączałem program tworzył się plik "nowy zbiór..." miałem tych zbiorów z 8, doszedłem do pliku gdzie one się tworzą c/program data/dloax i skasowałem wszystkie. Przy nowym włączeniu programu utworzyłem nowy poprany zbiór skonfigurowałem od nowa id centrali, komputera i wył/wł port com a centrala się załadoała. Widzę wszystko, mogę dokonywać zmian więc chyba jest ok. Dużo łatwiej z poziomu programu programować czujki itp. Wielkie dzięki za pomoc.

Czy jeszcze powinienem coś koniecznie wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...