Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Panowie, potrzebuję kontaktronów brązowych wpuszczanych do ram okiennych. Wiem, że polecane były Bosh ISN CMINI-10 ale nie mogę nigdzie odszukać brązowych. Czy pozostaje mi użyć białych czy jest jakaś pewna alternatywa?

 

Pozdrawiam

Henryk

Z tego co wiem to chyba przestali produkować, poszukaj Tane MINI-10DMBR to generalnie wg mnie to samo, w Boschu twierdzili że to TANE dla nich produkował kontraktrony c-mini. Ja używam od kiedy nie mogę kupić Boscha i nie ma z nimi żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to chyba przestali produkować, poszukaj Tane MINI-10DMBR to generalnie wg mnie to samo, w Boschu twierdzili że to TANE dla nich produkował kontraktrony c-mini. Ja używam od kiedy nie mogę kupić Boscha i nie ma z nimi żadnego problemu.

 

Mogę prosić o namiary na jakiś sklep co oferuje te kontaktrony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ar***pl. A Ty albo ktoś inny z doświadczeniem, jesteście w stanie mnie nakierować, co warto a co nie? Jest pies, ale nie znam się na ochronie obwodowej, a instalator zapytał od razu ile mam kasy i zasugerował Satel Versa 15 na czujkach Bosha. Ew. b. proszę mnie nakierować na inne wątki o rodzaju czujek, itp. bo instalatorzy mają różne modele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z obwodowej na kontaktronach na noc załącza się kontaktrony a jak nikogo niema to full opcje.

Kontaktrony mam najtańsze staela

Czujki Bosch Pir i Satel Pir+MF

Stłuczeniówki to mix Star i texacom...czy jakoś

PPoż tsd-1 satela

Wszystko jest ok poza TSD-1 ponieważ słabo stykają ich styki i trzeba się namęczyć aby je ustawić po czyszczeniu

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew. b. proszę mnie nakierować na inne wątki o rodzaju czujek, itp. bo instalatorzy mają różne modele.

 

A czego Ci w niniejszym wątku brakuje? Nie jest może najświeższy, ale wiedzy w nim cała masa. Trzeba tylko chcieć przeczytać. A jak nie chcesz, to mów instalatorowi ile masz kasy. Jeśli dobrze trafisz, to może Ci nawet podpowiedzieć jak ją najrozsądniej wydać. Chociaż jeśli poczytasz ten wątek, to pewnie jeszcze jakieś zaskórniaki wygrzebiesz i do "alarmowego" budżetu dorzucisz... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj tak do 2014 wyniki tego wyszukiwania: Powinno coś być na ten temat:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/search.php?search_id=&search_keywords=&sort_dir=DESC&sort_by=0&return_chars=400&search_author=&search_cat=-1&search_fields=0&search_forum=-1&search_terms=0&search_time=0&show_results=posts&search_forum2=433&posts_since=&search_author_id=683240&helped=&start=0

 

... tyle, że zbyt wiele sobie nie obiecuj, bo właśnie w tym miejscu zaczynają się różnice pomiędzy systemem alarmowym, a dedykowanym systemem do automatyki.

Edytowane przez donkichotdon
uzsupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z obwodowej na kontaktronach na noc załącza się kontaktrony a jak nikogo niema to full opcje.

Kontaktrony mam najtańsze staela

Czujki Bosch Pir i Satel Pir+MF

Stłuczeniówki to mix Star i texacom...czy jakoś

PPoż tsd-1 satela

Wszystko jest ok poza TSD-1 ponieważ słabo stykają ich styki i trzeba się namęczyć aby je ustawić po czyszczeniu

Co tsd to się zgodzę w sumie fajne czujniki ale budowa gniazda w pierwszej wersji była beznadziejna teraz są już poprawione gniazda z nowymi stykami, proponuję wysłać albo całe czujniki do satela do serwisu albo same gniazda i wymieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...