Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Co do centrali to co by nie mówić ja wolę integrę (nawet 32)niż versę, ma jednak więcej opcji programowania i rozbudowy, na początku marca ma się pojawić jakaś nowa rodzina małych central Perfecta , może warto poczekać jak system będzie niewielki. Co czujników ruchu to do podstawowych systemów stosuję czujniki PIR Graphite lub Bosch , i te i te nie przysparzają mi problemów. Aqua satela ma humory zależy jak się trafi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 4 weeks później...

Dziwna usterka mi się przytrafiła: przestał mi działać gong w manipulatorze. Satel Integra 128WRL i manipulator INT-TSG, gong mi sygnalizował naruszenie niektórych elementów systemu (np pipał przy każdym otworzeniu drzwi wejściowych). NI stąd ni zowąd przestał to robić. Również przy odliczaniu czasu do wyjścia nie ma sygnalizacji, dźwięki natomiast wydaje normalnie w trakcie używania manipulatora. Ktoś z doświadczonych się spotkał z czymś taki, coś podpowie?

 

I przy okazji: czy z poziomu DloadX można integrę jakoś zresetować? Bez potrzeby podchodzenia do niej, otwierania i resetowania zasilaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczyk się nie popsuł, bo wydawał dźwięki generowane przez sam manipulator (pipnięcia potwierdzające dotknięcie czegoś). Musiała to być jakaś zwiecha samej centrali, szczęśliwie ustąpiła samoistnie. Dzięki za odpowiedź.
Miałem kiedyś taki problem , pomogło zdjęcie na chwile zasilania z klawiatury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Wcześniej pomogliście mi z uruchomieniem integry 128 wrl- działa tzn uzbrajam o i rozbrajam klawiaturą, po wejściu w strefy załącza się i nawet ogarnąłem że dzwoni do mnie na komórke;)

Ale mam problem z powiadomieniami sms- czy jest możliwość żeby prócz dzwonienia wysyłam mi sms-a z informacją która strefa jest naruszona? jeżeli tak to jak to ustawić?

czy zrobi to samoistnie po włączeniu czy muszę wysłać "zapytanie" na centralę?

rzeźbie też z uzbrojeniem i rozbrojeniem alarmu przez smsa-zrobiłem tak:

 

fgxmwcZTkKUywZDK66j_ROUNIoJ3H-NQ4RCOII_AuzcKstDJJqo49H42xAfGydSNxLhGXV3vGX_munI38HqYBN55olP6Yr6wdSVvpIo2mAqAJED06ShsbieEHP9uTSvgiUk28vbfAabogiN0tyfsHWb_DzIxMDJmpFZ4wm7YO0lVm_njJ29slrJijLEOaT-0OfMFOPPpyfKHwif59lia8sLWtR7bdsZQIaMl--vsH3nL3i_avStfC21tA0FzkhCmTGo41aeJm82ePHrQir_O3BJM2vI0xULmpEQy9FqF5da5321ZbjTNm6oaOkftNtOvw3S3jxobIE-1ftPW7fJVgJgij6otRd-VYcMrArwAeyGyh3WZlWp0CcxQpXPP0Gk6xiBOGDNdbrwmKxdLG34eLReYBK4H2YeOgbJn4DegAkzBquoU1qjT7aGRzfdNjpEdcNAKuqxffDDrGWIur9WQIdZDY--D--8wtBPgxTP1_3upJZFYDvntjLaTnmCDnN3JzFQbQvKfOZuTqGpwWCwcNas29i1KoGARRHmywLCUr4q5xlNVdYbW_KdPFWNiNakZzby57K9i8C02QenQs92GctRW7TQ20z1FeT8OvAyEefQT6u4TQ-hy=w374-h444-no

czy w powyższej sytuacji wysyłając na centralę smsa z treścią Dom 1 alarm powinien w pierwszej strefie zostać uzbrojony a po wysłaniu mod rozbrojony?- to mi nie działą.

Dodatkowo po wejściu w monitorowanie sms jest coś takiego :

2EetB5btKdq6RugkQ0TX2stUD6E8iiNAEwxYuJlF0P_5ZjMso9sI8hqfBhcIEn3AJXR76biTwO5Y0ZLXn4s0A0f47o_rfN6aGUlRvp9tmQEXdqKRW0_47axukTGMzTuymzgy2ln7eFpqs3LIUUFid-XiRe7cY7yxO03xR6E5uPGSYV_14eBQ_3EdxSeXf6LtYIZBd4QMoWx3H5Jqgr08ZpD0I4dpjZ8Td_wou259xfv7Lg6NQhR-U0wRWhZsTdeYVJ1y0Dpemol7qY9nbnLOTaULzTvtRotSCdeXl2jKGvjbE5En5OsmPlo6wYmx51ejlXnJV4kYZjtWMDaW7k_ecqZWwkitoSnKdXEoDc8UsABI8qMUqwQY4M8kLz374lJjsZgeFpwNGW5VhK8NWHyxkHIdd98ooh5GjRPGcLyHzAN6Hm1QVoq4t3TIfywnJtKyWOHsGRd16h5eh7k5PYnP2WFJkbk50zsWs1hJObKM3soqpE-VjXf6PE0OQv4YBH7Pie-4sE8-UQCl9bvEKkOs0HGm0AW0NQDwDV0a0zBWJsXqJLaFjflrmv-MfRh4DdPV20UYB0bGdetpB2ZwSO9v3gKsDEa8buEYQlMQd4PMyx6eTWFsmBGK=w1150-h817-no

czy w smsie powinienem najpierw jak w regułkach exela wpisać "event=" i za znakiem równości wpisać jakiś kod o który mi chodzi?

Niech ktoś mnie trochę naprowadzi w tych smsach. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się przyglądam tej walce kolegi Xesxpox z Integrą i jestem troszkę podłamany. Stopień zaawansowania tej centralki jest dość duży a ja nie bardzo mam w tej chwili czas na jej poznawanie. Czy Verso jest bardziej przyjazna na etapie programowania? Czy naprawdę jest mocno ograniczona w porównaniu do Integry? Czy do podstawowych rzeczy typu załącz, wyłącz, 2 strefy będzie wystarczająca? Można poprzez nią wysyłać sms??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksysju nie wiem czy to się spodoba moim sąsiadom ale właśnie zaczynam próby;) dzięki że mnie poprowadziłeś-już chyba wiem gdzie leży błąd. W rubryczkę SMS: wpisywałem swój nr tela, a tam trzeba wpisać komende pewnie. Zaraz sprawdzę i powiem co i jak.

hektor80 integra nie jest skomplikowana, skomplikowana jest NIEJASNO napisana instrukcja. Satel wg mnie wychodzi z założenia że ich systemy powinni montować ludzie którzy byli u nich na szkoleniu a instrukcja hasłowo ma im przypominać niuanse. Prawda jest taka że coraz więcej ludzi chce dłubać samemu i powinni iść wszystkim na ręke wydając obszerniejszą instrukcję. Ja żeby nie pomoc forumowiczów ( WIELKIE PIWKO dla Nich) to bym chyba sobie dał spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie robienia elektryki w nowym domu i poczytałem parę stron tego wątku. Wiem, że dinozaury tego forum :) polecają alarm w domu po przewodach tylko. Lecz, może :) nastąpił jakiś postęp/przełom w bezprzewodowych alarmach i nie ma już problemów w zagłuszaniach przez złodziei oraz padających bateriach od czujników jak kiedyś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem całe posty. Mam możliwość położenia kabli i twoja odpowiedź wnosi zero więc się nie wypowiadaj bo bezprzewodowe alarmy wiem kiedy w jakich sytuacjach/miejscach się montuje.

 

Po pierwsze: nie pień się, gdy ktoś dobrowolnie próbuje Ci pomóc. A po drugie: słuchaj co bajcik mówi, bo dobrze mówi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem całe posty. Mam możliwość położenia kabli i twoja odpowiedź wnosi zero więc się nie wypowiadaj bo bezprzewodowe alarmy wiem kiedy w jakich sytuacjach/miejscach się montuje.

 

Jankes, nie unoś się, bo nie masz powodu.

Jako dinozaur na tym forum i instalator 25 letnią praktyką w technicznej ochronie mienia, popieram kol. bajcika.

Dodam, że skoro masz możliwość położenia okablowania, to nie rozumiem, skąd w ogóle u Ciebie pomysł na system bezprzewodowy?

Systemy bezprzewodowe zawsze będą wrażliwe na zakłócanie i to nawet nie celowe, a przypadkowe powodowane przez syf w eterze (np. piździany telefon bezprzewodowy u sąsiada lub inny "mocniejszy" system działający w pobliżu). Jeśli tak się stanie w Twoim przypadku, to w zależności od klasy systemu będziesz:

a) miał niesprawny system, w którym czujki i inne elementy bezprzewodowe okresowo nie będą miały połączenia z centralką i nawet nic o tym nie będziesz wiedział

b) miał niesprawny system, w którym czujki i inne elementy bezprzewodowe okresowo nie będą miały połączenia z centralką i system to Tobie zasygnalizuje (tylko co z tego, skoro niewiele z tym zrobisz...)

c) nie nadążysz wymieniać baterii, bo taki lepszy system przy problemach z komunikacją będzie często próbował się komunikować z centralą, co zdecydowanie szybciej pożera baterie

d) b + c

 

Kładź okablowanie i będziesz miał problemy z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się przyglądam tej walce kolegi Xesxpox z Integrą i jestem troszkę podłamany. Stopień zaawansowania tej centralki jest dość duży a ja nie bardzo mam w tej chwili czas na jej poznawanie. Czy Verso jest bardziej przyjazna na etapie programowania? Czy naprawdę jest mocno ograniczona w porównaniu do Integry? Czy do podstawowych rzeczy typu załącz, wyłącz, 2 strefy będzie wystarczająca? Można poprzez nią wysyłać sms??
Tzn chodzi ci o satela versę? Jest jeszcze od niedawna nowsza centralka Perfecta z modułem gsm wbudowanym na płycie jak system będzie niewielki bez rozbudowanych funkcji sterowania to wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...