Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

A ja mam następujący dylemat, który nie wiem jak rozwiązać.

Dom z garażem,wewnątrz ma przejście z domu do tego garazu. Alarm ma być oczywiście i w domu i w garazu. Klawiatura do alarmu w wiatrołapie gdzieś przy wejściu frontowym. Brama garażowa z napędem i sterowanie z pilota.

Czyli możiwe dwa scenariusze - wchodzenie /wychodzenie przez drzwi frontowe (jasna sprawa) lub wchodzenie/wychodzenie przez garaż i wjazd/wyjazd autem. Jak sterować alarmem, jeśli wychodzę przez garaż i jadę autem?

Nie chciałbym sytuacji, kiedy musze wjechać do garazu i biegeim do klawiatury wpisac kod. Zresztą to chwile trwa, aż się brama otworzy a potem wjadę.

A tak w ogóle to nie chciałbym klawiatury w garażu :-)

Macie jakies pomysły? Zbych, rozwiązałeś to u kogoś w jakiś fajny sposób?

 

Czym sie kierujesz że nie chcesz klawiatury w garażu ?

Czy z garażu wchodzisz do wiatrołapu ?

Jaką masz centralę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czym sie kierujesz że nie chcesz klawiatury w garażu ?

Czy z garażu wchodzisz do wiatrołapu ?

Jaką masz centralę ?

 

ad3) Centrali jeszcze nie mam - planuję. Kupię taką, jaka będzie odpowiednia do potrzeb :)

 

ad2) Mam tak: wejście frontowe (drzwi głowne) i przez wiatrołap do domu, lub wejście (wjazd) pzrez garaż i potem poprzez kotłownię do domu.

Między kotłownią a garażem mają być normalne drzwi antywłamaniowe.

 

ad1) Do garazu w miarę łątwo się dostać i złodziej mógłby swobodnie przy niej majstrować to raz. Dwa wydaje mi się niepraktyczna, bo jak pisałem - nie chcę wysiadać z auta i biegiem rzucać się do klawiatury. W dodatku musząc wjechac szybko bo się alarm włączy jak nie...

 

Myślałem o czymś w stylu - rozbrajanie alarmu w strefie garażowej z pilota do bramy. Potem mógłbym spokojnie otworzyć drzwi do kotłowni i tam w środku z klawiatury wpisac kod rozbrajajacy alarm w domu.

Jednak Wtedy klawiatura w kotłowni musiałaby uzbrajac/rozbrajac alarm w częsci domowej, a ta w wiatrołapie przy wejści to samo+część garażowa.

No i jeszcze jedna kwestia - jakbym chciał tym pilotem otwierać/zamykać bramę tak po prostu - bez sterowania alarmem to znowu problem... Mieć kilka pilotów to bez sensu... Sam nie wiem. Ale nie chcę być niewonikiem alarmu, on i tak jest pewną niewygodą (nie ma wyjścia),ale niech będzie jak namniejszą niewygodą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o wskazówki co robię nie tak.

Chcialem wykorzystać jedno z wyjść centrali PC 5020 firmy DSC aby uaktywniało się prz załączeniu alarmu.

Test aktywności wyjścia był przeprowadzony poprzez podłączenie diody LED z rezystorem pomiędzy +AUX i wyjście, które zostało zaprogramowane jako "05" i przypisane do obu podsystemów. Wyjście było z opcją "3". Niestety po odczekaniu czasu na wyjście (alarm uzbroił się w trybie STAY) dioda nie zaświeciła. Dodał że próbowałem ją włączyć bezpośrednio pod zasilanie i świeciła, więc była sprawna. Próbowałem to i inne wyjście programować jako "18" dla tyrby STAY i też nic. Co to może być? Jaki popełniam błąd?

I jeszcze jedno. Wyjście 1 jest zaprogramowane jako "01" i działa bo tym wyjściem steruję sygnalizator alarmu (podaję masę na wejście sterujące synalizatora).

Proszę o pomoc.

Wyjście będzie aktywne przy uzbrojeniu obu podsystemów (bo tak zaprogramowałeś) :)

 

Dzięki dzisiaj sprawdzę, ale dlaczego działa wyjście 1 skoro tez jest przypisane do ubu podsystemów, a włączam tylko jeden (drugi na razie jest nieużywany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym sie kierujesz że nie chcesz klawiatury w garażu ?

Czy z garażu wchodzisz do wiatrołapu ?

Jaką masz centralę ?

 

ad3) Centrali jeszcze nie mam - planuję. Kupię taką, jaka będzie odpowiednia do potrzeb :)

 

ad2) Mam tak: wejście frontowe (drzwi głowne) i przez wiatrołap do domu, lub wejście (wjazd) pzrez garaż i potem poprzez kotłownię do domu.

Między kotłownią a garażem mają być normalne drzwi antywłamaniowe.

 

ad1) Do garazu w miarę łątwo się dostać i złodziej mógłby swobodnie przy niej majstrować to raz. Dwa wydaje mi się niepraktyczna, bo jak pisałem - nie chcę wysiadać z auta i biegiem rzucać się do klawiatury. W dodatku musząc wjechac szybko bo się alarm włączy jak nie...

 

Myślałem o czymś w stylu - rozbrajanie alarmu w strefie garażowej z pilota do bramy. Potem mógłbym spokojnie otworzyć drzwi do kotłowni i tam w środku z klawiatury wpisac kod rozbrajajacy alarm w domu.

Jednak Wtedy klawiatura w kotłowni musiałaby uzbrajac/rozbrajac alarm w częsci domowej, a ta w wiatrołapie przy wejści to samo+część garażowa.

No i jeszcze jedna kwestia - jakbym chciał tym pilotem otwierać/zamykać bramę tak po prostu - bez sterowania alarmem to znowu problem... Mieć kilka pilotów to bez sensu... Sam nie wiem. Ale nie chcę być niewonikiem alarmu, on i tak jest pewną niewygodą (nie ma wyjścia),ale niech będzie jak namniejszą niewygodą...

 

O grzebanie w klawiaturze nie masz sie co martwić . Złodziej nic nie jest w stanie zrobic . Błędne hasła ją zblokują , zwarcie kabli też nie zniszczy systemu .

Jeżeli chcesz użyc pilota bramy do rozłączania systemu to możesz to zrobić pod warunkiem że pilot jest z kodem dynamicznie zmiennym . musisz jednak pamiętać że w przypadku zagubienia bądź kradzieży pilota z kluczami dajesz

złodziejowi otwarte wejście do garażu .

Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie w Twoim przypadku to :

- wykorzystać pilota bramy do czasowego zblokowania alarmu ( wprowadzenie zwłoki )Takie rozwiązanie umożliwia natychmiastowe działanie czujników w przypadku włamania . Jeżeli ktoś przechwyci pilota zyska tylko określony zwłoką czas potem alarm się załączy )

- zamontować klawiaturę w garażu

 

System alarmowy nie musi być " kulą u nogi " dobrze przemyślany nie utrudnia a ułatwia życie . Wszystko zależy od osoby która instaluje system oraz od Ciebie . To ty znasz swoje nawyki . System trzeba tak skonfigurować byś nie musiał z nich rezygnować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O grzebanie w klawiaturze nie masz sie co martwić . Złodziej nic nie jest w stanie zrobic . Błędne hasła ją zblokują , zwarcie kabli też nie zniszczy systemu .

Jeżeli chcesz użyc pilota bramy do rozłączania systemu to możesz to zrobić pod warunkiem że pilot jest z kodem dynamicznie zmiennym . musisz jednak pamiętać że w przypadku zagubienia bądź kradzieży pilota z kluczami dajesz

złodziejowi otwarte wejście do garażu .

Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie w Twoim przypadku to :

- wykorzystać pilota bramy do czasowego zblokowania alarmu ( wprowadzenie zwłoki )Takie rozwiązanie umożliwia natychmiastowe działanie czujników w przypadku włamania . Jeżeli ktoś przechwyci pilota zyska tylko określony zwłoką czas potem alarm się załączy )

- zamontować klawiaturę w garażu

 

System alarmowy nie musi być " kulą u nogi " dobrze przemyślany nie utrudnia a ułatwia życie . Wszystko zależy od osoby która instaluje system oraz od Ciebie . To ty znasz swoje nawyki . System trzeba tak skonfigurować byś nie musiał z nich rezygnować .

 

Właśnie o to chodzi, żeby działał i się nie narzucał :D Właśnie dlatego kombinuje teraz, zanim nawet wybiorę jakąś centralę czy jej konfigurację itd.

 

Jeśli faktycznie klawiatura w garażu nie wiąże się z ryzykiem, to to co mówisz ma dla mnie sens, przy ustawieniu odpowiednio długiej "zwłoki garazowej". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o wskazówki co robię nie tak.

Chcialem wykorzystać jedno z wyjść centrali PC 5020 firmy DSC aby uaktywniało się prz załączeniu alarmu.

Test aktywności wyjścia był przeprowadzony poprzez podłączenie diody LED z rezystorem pomiędzy +AUX i wyjście, które zostało zaprogramowane jako "05" i przypisane do obu podsystemów. Wyjście było z opcją "3". Niestety po odczekaniu czasu na wyjście (alarm uzbroił się w trybie STAY) dioda nie zaświeciła. Dodał że próbowałem ją włączyć bezpośrednio pod zasilanie i świeciła, więc była sprawna. Próbowałem to i inne wyjście programować jako "18" dla tyrby STAY i też nic. Co to może być? Jaki popełniam błąd?

I jeszcze jedno. Wyjście 1 jest zaprogramowane jako "01" i działa bo tym wyjściem steruję sygnalizator alarmu (podaję masę na wejście sterujące synalizatora).

Proszę o pomoc.

Wyjście będzie aktywne przy uzbrojeniu obu podsystemów (bo tak zaprogramowałeś) :)

 

Dzięki dzisiaj sprawdzę, ale dlaczego działa wyjście 1 skoro tez jest przypisane do ubu podsystemów, a włączam tylko jeden (drugi na razie jest nieużywany).

 

Zrobiłem tak jak radziłeś i zadziałało. Jak zwykle bez Twojej pomocy niewiele można zdziałać. Dzięki wielkie Zbychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam bramę garazową Wiśniowskiego i zastanawiam sie gdzie umieścić kontaktron :o :-? . Czy Szanowni forumowicze mogliby podsunąć jakieś sugestie a zdjęcia też byłyby mile widziane.

 

zastosuj kontaktron tzw najazdowy. czesc z przewodem montujesz do podłogi (mozna po nim jezdzic) a 2 czesc na gumowa uszczelka(maja duzy zasieg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam bramę garazową Wiśniowskiego i zastanawiam sie gdzie umieścić kontaktron :o :-? . Czy Szanowni forumowicze mogliby podsunąć jakieś sugestie a zdjęcia też byłyby mile widziane.

 

Kontaktron firmy "Alarmtech"

http://todaks.com.pl/zdjecia/alarmtech/MC240_S56.jpg

 

można go zamontować tak

 

http://todaks.com.pl/zdjecia/forum/68_445.jpg

 

szczegółowe dane znajdziesz tutaj

http://www.alarmtech.pl/pl/katalog.php?pid=9 sugerowana cena det.99,00 Brutto

 

możesz też zastosować wersję tańszą kontaktron MC-OH cena około 45,00 Brutto

MC-OH nie ma ochrony przed obcym polem magnetycznym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w centrali Satel CA10 dla wejścia typu "exit/entry" mozna ustawić inny czas na wejscie a inny na wyjście?

Czy jeśli mam dwa wejscia typu "exit/entry" (garaż i drzwi frontowe), to czy mogę dla każdego z nich ustawić inne czasy?

 

Przykładowo: drzwi frontowe czas wejścia/wyjścia pół minuty, a garaż czas wejscia 5 minut, wyjścia 3 minuty - da się tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w centrali Satel CA10 dla wejścia typu "exit/entry" mozna ustawić inny czas na wejscie a inny na wyjście?

Czy jeśli mam dwa wejscia typu "exit/entry" (garaż i drzwi frontowe), to czy mogę dla każdego z nich ustawić inne czasy?

 

Przykładowo: drzwi frontowe czas wejścia/wyjścia pół minuty, a garaż czas wejscia 5 minut, wyjścia 3 minuty - da się tak?

 

Musisz sięgnąć po wyższy model . :cry:

 

A jak będziesz miał wyższy to :

Na bramie umieść kontaktron -linia opóźniona

pozostałe czujniki w garażu jako opóźnione wewnętrzne .

Jedną strefe przypisz do garażu - ustaw odpowiedni czas wyjścia

drugą strefę przypisz do domu - ustaw odpowiedni czas wyjścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sięgnąć po wyższy model . :cry:

A jak będziesz miał wyższy to :

Na bramie umieść kontaktron -linia opóźniona

pozostałe czujniki w garażu jako opóźnione wewnętrzne .

Jedną strefe przypisz do garażu - ustaw odpowiedni czas wyjścia

drugą strefę przypisz do domu - ustaw odpowiedni czas wyjścia

Czyli w CA10 nie ma możliwości ustawienia różnych czasów dla różnych wejść typu opóźnionego? :roll:

Która centrala Satela to ten "wyższy model", byle bez przesady :) nie potrzebuję cudów, Integra byłaby raczej przepłacaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sięgnąć po wyższy model . :cry:

A jak będziesz miał wyższy to :

Na bramie umieść kontaktron -linia opóźniona

pozostałe czujniki w garażu jako opóźnione wewnętrzne .

Jedną strefe przypisz do garażu - ustaw odpowiedni czas wyjścia

drugą strefę przypisz do domu - ustaw odpowiedni czas wyjścia

Czyli w CA10 nie ma możliwości ustawienia różnych czasów dla różnych wejść typu opóźnionego? :roll:

Która centrala Satela to ten "wyższy model", byle bez przesady :) nie potrzebuję cudów, Integra byłaby raczej przepłacaniem...

 

W centrali CA 10 czas na wyjście jest wspólny dla wszystkich stref . Możesz ustawiać różne czasy na wejście ale nie w tak szerokim zakresie jak chcesz .

Centrala Integra nie służy do cudów tylko do rzeczy przyziemnych . Wersja Integra 32 jest droższa o około 200 zł + ewentualny koszt ekspandera .

To chyba nie jest powalająca różnica biorąc pod uwagę jej możliwości .

Możesz oczywiście szukać też innych central . Z tych które znam , mogę polecić również centralę Digiplex 848R4 . Cenowo jest porównywalna z CA-10 i w pełni pokryje Twoje potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z uaktywnieniem gongu w manipulatorze centrali CA64. Już próbowałem zmieniać chyba wszystkie ustawienia. może mi ktoś punkt po punkcie powiedzieć co ustawić?

 

Pozdrawiam,

 

Dostęp do funkcji sterujących pracą centrali oraz ważniejszych informacji o stanie

systemu chroniony jest HASŁEM (hasło - kombinacja 4 do 8 cyfr). W systemach

wymagających zwiększonej ochrony istnieje możliwość wydłużenia hasła o prefiks (1 do

8 cyfr) zmieniany okresowo hasłem administratora partycji.

Istnieje możliwość uzyskania niektórych informacji o systemie oraz wywołania

niektórych funkcji bez potrzeby podawania hasła (ustawienie serwisowe) - poprzez

dłuższe naciśnięcie (przez około 3 sekundy) jednego z klawiszy manipulatora:

[1] – przegląd stanu wejść,

[2] – przegląd sabotaży manipulatorów,

[3] – przegląd sabotaży ekspanderów,

[4] – przegląd stanu czuwań stref,

[5] – przegląd pamięci alarmów,

[6] – przegląd pamięci awarii,

[7] – przegląd bieżących awarii,

[8] – załączenie / wyłączenie sygnału gongu w manipulatorze,

[9] – przełączenie trybu wyświetlania stanu stref: wybrane / wszystkie,

 

To cytat z instrukcji użytkownika strony 6-7. Sprawdź czy instalator podczas programowania zezwolił na linie GONG ( opcje manipulatora ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z uaktywnieniem gongu w manipulatorze centrali CA64. Już próbowałem zmieniać chyba wszystkie ustawienia. może mi ktoś punkt po punkcie powiedzieć co ustawić?

 

Pozdrawiam,

Z jakiego poziomu chcesz uaktywnić gong, instalatora, czy użytkownika?

Jaką masz wersję oprogramowania centrali (1.04 czy 1.05) i jaki model manipulatora (kiedy kupiony)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam integrę 64 i chciałbym podłączyć do niej oświetlenie domu i rolety tzn w chwili uruchomienia się alarmu zamykają się rolety i włącza oświetlenie. Światło mogłoby świecić przez np 10 min. Jak to zrealizować. Mam już przeciągnięte dodatkowe przewody 230v do wyłączników i rolet. Wszystkie zbiegają się w skrzynce elektrycznej skrzynka ma połączenie (puste peszle) z centralą alarmową. Czy można to zrealizować bezprzewodowo? Jak to podpiąć w centrali (przekaźniki? jakie?) Może macie schematy takich połączeń. Chciałbym również podłaczyć pompke cyrkulacyjną do centrali tzn wysyłając SMS na centralę chciałbym uruchamić pompkę Jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_ZBYCH_ i todaks dzięki za odpowiedzi, już precyzuję:

 

-manipulator CA-64 KLCD-L kupiony wraz z centralą w połowie zeszłego roku,

- wersję oprogramowania podam jak sprawdzę, chyba wyświetla się ona po restarcie centrali?

- sam jestem instalatorem i administratorem systemu, zaprogramowałem centralę, także mam dostęp do jej wszystkich ustawień, skrót klawiszowy [8] już próbowałem

 

 

Pozdrawiam, Kecajm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...