Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wraz z początkiem wiosny :D

 

Przebrnąlem przez całe 38 stron gorącej dyskusji :D (zajęlo mi to kilka dni)

 

OTRZYMAŁEM OFERTĘ ( i tu proszę o opinię fachowców z forum ) :D :

 

 

integra64 , manipulatorLCD , akum.17mAh,obudowa - 1180 netto za kpl

 

klawiatura lcd piętro - 350 netto za szt

 

1 szt ekspander 8 lini dozorowych - 121 netto za szt

 

10 szt czujnik wstrząsowy wibro - 118 netto za szt

 

2 szt czujnik ruchu pir - 68 netto za szt

 

2 szt czujnik magnetyczny drzwi wejściowe i kotłownia - 23 netto za szt

 

2 szt czujnik magnetyczny garaż - 62 netto za szt

 

1 szt pilot antynapadowy - 120 netto za szt

 

1 szt sygnalizator zewnetrzny - 112 netto za szt

 

1 szt sygnalizator wewnętrzny - 30 netto za szt

 

1 szt nadajnik GSM LT1 z telefonem przemyslowym - 669 netto za szt

 

kable i inne - 450 netto

 

montaż - 1200 netto

 

razem 5700 netto + 22 % vat = 7000 brutto :cry:

 

 

DOM TO ( BEZ ZWIERZĄT) :

 

parter - http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/viola_5/rzut.asp?id=458&action=parter&view=normal&ver=CE

 

pietro -

http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/viola_5/rzut.asp?id=458&action=poddasze&view=normal&ver=CE

 

 

proszę pomóżcie :

 

czy to dobra oferta (cenowo) ?

 

czy to dobre rozwiązanie systemu alarmowego (nie zapominam zamykać okien) ?

 

czy znacie kogoś kto zrobi mi ten system taniej ale solidnie (nie mylić z solidem) ?

 

 

, sam tego nie zrobię ( mam dwie lewe rączki :cry: )

 

pozdrawiam i czekam na Wasze i Zbycha odpowiedzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam do postu wyżej ( do oceny oferty alarmu) bo zapomniałem

 

SZYBY P4 Z OKUCIAMI WK2 I KLAMKAMI Z KLUCZYKIEM

 

:D

 

Pomózcie please :D

 

acha Zbychu a może Ty przejeżdzasz czasem przez Łódź i mógłbyś mi wykonać alarm ??? :D , ciebie to bym zostawił w domu pojechałbym na urlop i jak byś wychodził po wykonanej pracy nawet bym nic nie sprawdzał , takiego zaufania nabrałem czytając Twoje posty .

 

jesli bylbyś zainteresowany to proszę o info na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CONTEL:

2 czujki ruchu i zero kontaktronów?

Bez sensu...

A te czujniki wstrząsowe wibro to niby jakie?

Jak na impaq+ to cena za duża...

 

Na tym forum doradcy są tacy mądrzy :) aż miło się czyta :)

 

A po co kontaktrony skoro mamy klamki z zamkiem na oknie, chyba że nie będziemy blokować klamki ....

 

Poza tym uważam, że cena nie jest za wysoka ale to tylko moja subiektywna opinia,

 

ale tylko dwie czujki ruchu? uważam że PIR'ów powinno być więcej.

 

Pozdrawiam

Petros

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CONTEL:

2 czujki ruchu i zero kontaktronów?

Bez sensu...

A te czujniki wstrząsowe wibro to niby jakie?

Jak na impaq+ to cena za duża...

 

Na tym forum doradcy są tacy mądrzy :) aż miło się czyta :)

 

A po co kontaktrony skoro mamy klamki z zamkiem na oknie, chyba że nie będziemy blokować klamki ....

 

Poza tym uważam, że cena nie jest za wysoka ale to tylko moja subiektywna opinia,

 

ale tylko dwie czujki ruchu? uważam że PIR'ów powinno być więcej.

 

Pozdrawiam

Petros

 

Przecież nie napisałem że muszą być kontaktrony tylko że to bez sensu koncepcja.

Bo albo ochrona obwodowa (na co wskazują czujki wibracyjne?), więc wtedy kontaktrony jak najbardziej potrzebne, a czujki ruchu tylko jako uzupełnienie.

Albo ochrona na czujkach ruchu - wtedy 2 sztuki to trochę za mało. Sam zresztą to przyznałeś.

 

Poza tym nigdzie nie widziałem nic o klamkach z zamkiem na oknie...

 

Co do cen - nie wiem co to za czujki wibro, ale polecane przez Zbycha Impaq+ można kupić za 99,80 brutto, więc 118 netto to sporo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przecież nie napisałem że muszą być kontaktrony tylko że to bez sensu koncepcja.

Bo albo ochrona obwodowa (na co wskazują czujki wibracyjne?), więc wtedy kontaktrony jak najbardziej potrzebne, a czujki ruchu tylko jako uzupełnienie.

Albo ochrona na czujkach ruchu - wtedy 2 sztuki to trochę za mało. Sam zresztą to przyznałeś.

 

Poza tym nigdzie nie widziałem nic o klamkach z zamkiem na oknie...

 

 

 

Info o zamkach zostało dodane później ...

 

 

 

Co do cen - nie wiem co to za czujki wibro, ale polecane przez Zbycha Impaq+ można kupić za 99,80 brutto, więc 118 netto to sporo więcej.

 

Pewnie i można ale nie tylko czujki Impaq istnieją na rynku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakie radzicie zastosowac czujki CO oraz czujki gazu ziemnego?

Czy zamiast BOSCH DS 835 IT jako PIR+MW radzicie zastosowac cos innego?

 

Dzieki

Sorry, jezeli juz bylo, ale kilkanascie minut z ta wspaniala wyszukiwarka nie dalo mi odpowiedzi...

 

Jako duala czujnik Silver ewentualnie Cobalt

jako CO czujnik DG-1 CO

jako gazu czujnik DG-1 ME

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

integra64 , manipulatorLCD , akum.17mAh,obudowa - 1180 netto za kpl

 

klawiatura lcd piętro - 350 netto za szt

 

a klawiatura w garazu ?

 

1 szt ekspander 8 lini dozorowych - 121 netto za szt

 

10 szt czujnik wstrząsowy wibro - 118 netto za szt

na oknach ściany pietra też bym dał udarowe

 

 

 

2 szt czujnik ruchu pir - 68 netto za szt

mi wyszło 16 PIR

 

2 szt czujnik magnetyczny drzwi wejściowe i kotłownia - 23 netto za szt

w drzwiach kotłowni dał bym polaryzowany ,

W drzwiach wejściowych zwykły

 

2 szt czujnik magnetyczny garaż - 62 netto za szt

wystarczy jeden

 

1 szt pilot antynapadowy - 120 netto za szt

zdzierstwo

 

1 szt sygnalizator zewnetrzny - 112 netto za szt

 

1 szt sygnalizator wewnętrzny - 30 netto za szt

 

1 szt nadajnik GSM LT1 z telefonem przemyslowym - 669 netto za szt

 

kable i inne - 450 netto

 

montaż - 1200 netto

 

razem 5700 netto + 22 % vat = 7000 brutto :cry:

 

 

 

czy to dobra oferta (cenowo) ?

 

poniżej link do cennika wyrobów SATEL

http://todaks.home.pl/zdjecia/forum/cennik_satel.pdf

 

sprawdź ceny sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CONTEL:

2 czujki ruchu i zero kontaktronów?

Bez sensu...

A te czujniki wstrząsowe wibro to niby jakie?

Jak na impaq+ to cena za duża...

 

Na tym forum doradcy są tacy mądrzy :) aż miło się czyta :)

 

A po co kontaktrony skoro mamy klamki z zamkiem na oknie, chyba że nie będziemy blokować klamki ....

 

Poza tym uważam, że cena nie jest za wysoka ale to tylko moja subiektywna opinia,

 

ale tylko dwie czujki ruchu? uważam że PIR'ów powinno być więcej.

 

Pozdrawiam

Petros

 

Przecież nie napisałem że muszą być kontaktrony tylko że to bez sensu koncepcja.

Bo albo ochrona obwodowa (na co wskazują czujki wibracyjne?), więc wtedy kontaktrony jak najbardziej potrzebne, a czujki ruchu tylko jako uzupełnienie.

Albo ochrona na czujkach ruchu - wtedy 2 sztuki to trochę za mało. Sam zresztą to przyznałeś.

 

 

Co do cen - nie wiem co to za czujki wibro, ale polecane przez Zbycha Impaq+ można kupić za 99,80 brutto, więc 118 netto to sporo więcej.

 

Idea zabezpieczenia okna za pomocą czujnika kontaktronowego i udarowego

jako rozwiazania połączonego ma sens tylko wtedy gdy istnieje niebezpieczeństwo oszukania tych drugich .

Czujniki inercyjne zastosowane na oknach można oszukać tylko wówczas gdy klamka okna która jest połączona z szyną zatrzaskową okna nie ma zabezpieczenia przed niekontrolowanym obrotem ( przycisk lub kluczyk )

Jeżeli okno jest wyposażone w szybę P4 i okucia z klamkami zabezpieczonymi

nie da się "pokonać" okna z zewnątrz bez zadziałania czujki udarowej (inercyjnej) . W przypadku omawianego alarmu słusznie pominięto kontaktrony

bo koszt ich zainstalowania jest całkowicie nieadekwatny do korzyści ( niepewna funkcja informująca ) .

I niech mi nikt nie mówi o funkcji spania przy uchylonych oknach bo jak pomyślę o konsekwencjach takiej sielanki to mi skóra cierpnie .

 

Co do cen za montaż to biorąc pod uwagę konieczność przewidzenia dodatkowych przyjazdów celem wyregulowania czujników vibro ( procesy samouczenia ) to cena jest bardzo przystępna wręcz niska .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

integra64 , manipulatorLCD , akum.17mAh,obudowa - 1180 netto za kpl

 

klawiatura lcd piętro - 350 netto za szt

 

a klawiatura w garazu ?

 

W garażu zamiast klawiatury będę używał pilota od napedu bram garażowej i przesównej firmy nice.

 

1 szt ekspander 8 lini dozorowych - 121 netto za szt

 

10 szt czujnik wstrząsowy wibro - 118 netto za szt

na oknach ściany pietra też bym dał udarowe

myślisz że będą się włamywać przez okno na piętrze ?

 

 

2 szt czujnik ruchu pir - 68 netto za szt

mi wyszło 16 PIR

 

myślę że ten instalator chciał dać po jednej czujce w holu na dole i w holu na górze ,cytuje jego słowa " jak wejdzie do któregoś z pokoi na górze to i tak wejdzie na hol gdyz w górnych pokojach nie przewiduje Pan wyszukanych sprzetów , jesli zaś wejdzie na doł to czujka z holu złapie złodzieja przez całą długość domu "

 

2 szt czujnik magnetyczny drzwi wejściowe i kotłownia - 23 netto za szt

w drzwiach kotłowni dał bym polaryzowany ,

 

acha , a dlaczego ?

W drzwiach wejściowych zwykły

ok

 

2 szt czujnik magnetyczny garaż - 62 netto za szt

wystarczy jeden

ok

 

1 szt pilot antynapadowy - 120 netto za szt

zdzierstwo

 

1 szt sygnalizator zewnetrzny - 112 netto za szt

 

1 szt sygnalizator wewnętrzny - 30 netto za szt

 

1 szt nadajnik GSM LT1 z telefonem przemyslowym - 669 netto za szt

 

kable i inne - 450 netto

 

montaż - 1200 netto

 

razem 5700 netto + 22 % vat = 7000 brutto :cry:

 

 

 

czy to dobra oferta (cenowo) ?

 

poniżej link do cennika wyrobów SATEL

http://todaks.home.pl/zdjecia/forum/cennik_satel.pdf

 

sprawdź ceny sam

dzieki za link , a montaż (cena) co o nim sądzisz

 

oczywiście dziękuję za Twoją opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że ten instalator chciał dać po jednej czujce w holu na dole i w holu na górze ,cytuje jego słowa " jak wejdzie do któregoś z pokoi na górze to i tak wejdzie na hol gdyz w górnych pokojach nie przewiduje Pan wyszukanych sprzetów , jesli zaś wejdzie na doł to czujka z holu złapie złodzieja przez całą długość domu "

Tak ..... a co się stanie jeśli wytłucze okno dachowe wejdzie do pokoju odczeka , narzuci na siebie kocyk z łóżeczka i wyjdzie na korytarz , czy instalator mówił Ci że wtedy czujnik nie zadziała ?

 

2 szt czujnik magnetyczny drzwi wejściowe i kotłownia - 23 netto za szt

w drzwiach kotłowni dał bym polaryzowany

 

acha , a dlaczego ?

W drzwiach wejściowych zwykły

Dlatego że w nocy możesz czasami być zmuszony do zejścia do kotłowni więc tam PIR może nie chodzić . Cała ochrona drzwi będzie zawarta w kontaktronie

i ewentualnie udarowej .

Drzwi wejściowe chroni czujnik PIR w wiatrołapie , czujnik kontaktronowy służy tylko do załączenia zwłoki dla tego "PIRA" Jeśli go zneutralizują to gorzej dla nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!!!

 

 

.mam takie male pytanie . Musze zdecydowac sie na jakis alarm

domowy nie koniecznie polskiej produkcji.Czy mogl by mi ktos podpowiedziec jaki i jakiej firmy ????? :oops: :wink: :wink:

 

 

 

Dziekuje za odpowiedz. i pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

http://www.cartoline.it/pics/scherzi_150404_01.swf

/automat uszkodzony...../ :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam do postu wyżej ( do oceny oferty alarmu) bo zapomniałem

 

SZYBY P4 Z OKUCIAMI WK2 I KLAMKAMI Z KLUCZYKIEM

 

:D

 

Pomózcie please :D

 

acha Zbychu a może Ty przejeżdzasz czasem przez Łódź i mógłbyś mi wykonać alarm ??? :D , ciebie to bym zostawił w domu pojechałbym na urlop i jak byś wychodził po wykonanej pracy nawet bym nic nie sprawdzał , takiego zaufania nabrałem czytając Twoje posty .

 

jesli bylbyś zainteresowany to proszę o info na priv

Cześć :D

Czasem jestem w Łodzi, ale prywatnie. Moja firma działa tylko w W-wie i okolicach.

 

Dla mnie wykonywanie systemu alarmowego przez firmę z innego, odległego miasta jest nieporozumieniem.

Do systemu alarmowego musi być zapewniony stały serwis, a w przypadku dużej odległości instalatora od obiektu, szybki serwis to fikcja :(.

 

Odnośnie Twojego systemu, to uważam, że kontaktrony powinny być zamontowane. Nie wierzę, że można stale pamiętać o zamknięciu wszystkich okien (i zamków w klamkach). Może przez pierwszy kwartał tak :wink:.

Ponad to uważam, że kontaktrony chronią okno uchylone (np nocą).

I niech nikt mi tu nie pisze, że w upalne lato śpi przy zamkniętych oknach (oczywiście zakładam, że w budynku nie ma wentylacji mechanicznej i/lub klimatyzacji).

Dwa PIR-y to za mało. Uważam, że powinny być we wszystkich pokojach na parterze i w holu na poddaszu. W garażu czujka dualna. Brama nie jest specjalnie mocną konstrukcją i jest najsłabszym ogniwem w zabezpieczeniu mechanicznym budynku (poza Veluxami :wink: ).

Do garażu wystarczy jeden kontaktron. W wycenie jest o jedną czujkę inercyjna za mało (czujki dajemy na wszystkie otwory na parterze, drzwi i bramę garażową również).

Sygnalizator zewnętrzny proponuję z własnym zasilaniem.

Zamiast Vibro proponuję Impaq+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea zabezpieczenia okna za pomocą czujnika kontaktronowego i udarowego

jako rozwiazania połączonego ma sens tylko wtedy gdy istnieje niebezpieczeństwo oszukania tych drugich .

Czujniki inercyjne zastosowane na oknach można oszukać tylko wówczas gdy klamka okna która jest połączona z szyną zatrzaskową okna nie ma zabezpieczenia przed niekontrolowanym obrotem ( przycisk lub kluczyk )

Jeżeli okno jest wyposażone w szybę P4 i okucia z klamkami zabezpieczonymi

nie da się "pokonać" okna z zewnątrz bez zadziałania czujki udarowej (inercyjnej) .

Nieprawda!

 

W przypadku omawianego alarmu słusznie pominięto kontaktrony

bo koszt ich zainstalowania jest całkowicie nieadekwatny do korzyści ( niepewna funkcja informująca ).

Nie zgadzam się

 

 

I niech mi nikt nie mówi o funkcji spania przy uchylonych oknach bo jak pomyślę o konsekwencjach takiej sielanki to mi skóra cierpnie .

No to niech Ci skóra cierpnie, bo wystarczy latem przespacerować się nocą po dowolnym osiedlu domków i zobaczyć, ile jest uchylonych okien i to nie tylko na piętrze czy poddaszu, ale również na parterze.

Sądzę, że wielu forumowiczów potwierdzi, że śpi przy uchylonych oknach i nie ma co na ten temat dywagować, tylko zamontować kontaktrony w oknach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Todaks, już myślałem, że nigdy tego nie napiszesz :)

 

Tak ..... a co się stanie jeśli wytłucze okno dachowe wejdzie do pokoju odczeka , narzuci na siebie kocyk z łóżeczka i wyjdzie na korytarz , czy instalator mówił Ci że wtedy czujnik nie zadziała ?

 

Doszliśmy do sedna sprawy :D

Zwykła czujka PIR jest prostsza do oszukania niż kontaktron, bo nawet nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Wystarczy karton, czy kocyk!!!

Do oszukania kontaktronu wymagane są specjalistyczne narzędzia, typu np. kompas, bardzo silny magnes.

I jak to się ma Twoim zdaniem do klasy systemu alarmowego?

 

Dlatego że w nocy możesz czasami być zmuszony do zejścia do kotłowni więc tam PIR może nie chodzić . Cała ochrona drzwi będzie zawarta w kontaktronie

i ewentualnie udarowej .

No nie wiem. W tym projekcie wejście do kotłowni jest przez garaż, w którym powinna działać czujka ruchu.

Poza tym po co komu łazić nocą do kotłowni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea zabezpieczenia okna za pomocą czujnika kontaktronowego i udarowego

jako rozwiazania połączonego ma sens tylko wtedy gdy istnieje niebezpieczeństwo oszukania tych drugich .

Czujniki inercyjne zastosowane na oknach można oszukać tylko wówczas gdy klamka okna która jest połączona z szyną zatrzaskową okna nie ma zabezpieczenia przed niekontrolowanym obrotem ( przycisk lub kluczyk )

Jeżeli okno jest wyposażone w szybę P4 i okucia z klamkami zabezpieczonymi

nie da się "pokonać" okna z zewnątrz bez zadziałania czujki udarowej (inercyjnej) .

Nieprawda!

Cześć

Do jakiej części wypowiedzi jet ta "Nieprawda". Bo jeśli do

Jeżeli okno jest wyposażone w szybę P4 i okucia z klamkami zabezpieczonymi

nie da się "pokonać" okna z zewnątrz bez zadziałania czujki udarowej (inercyjnej) .

to nie ma sensu stosować inercyjnych skoro można wypchnąć okno bez jej wzbudzenia.

 

pozdr

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...