Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy możecie napisać (please) :D :D :D , biorąc pod uwagę budżet 5 tys brutto jakie urządzenia i ile , kupilibyście do wykonania instalacji w domu takim jak mój , biorąc pod uwagę same materiały po cenach internetowych detalicznych bez jakiegokolwiek montazu.

 

jeszcze raz rzuty domu

 

parter http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/viola_5/rzut.asp?id=458&action=parter&view=normal&ver=CE

 

poddasze

http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/viola_5/rzut.asp?id=458&action=poddasze&view=normal&ver=CE

 

Dla przypomnienia , szyby parter p4 wk2 i zamek klamka, góra szyby zwykłe.

 

Zaznaczam bez żadnej odpowiedzialności oczywiście , ciekawy jestem po prostu jak Wy byście postąpili jako fachowcy mając do wydania 5 tys , chodzi mi o marki urządzeń itp , oraz o kompromisy jakie się wytworzą podczas tego

procesu , wiadomo że kwota 5 tys nie jest powalająca.

 

pozdrawiam i liczę na Was :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha do postu powyżej ,jak możecie to z podaniem miejsca instalacji , tzn które urządzenie , w którym pomieszczeniu i w którym miejscu tego pomieszczenia jeśli to oczywiscie możliwe.

 

 

Pytam o to wszystko , bo jak napisałem sam się tym zajmę mimo moich lewych konczyn wszystkich.Oczywiście na własne ryzyko i zyczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Wasze ,uwagi i nawet ostra wymiana zdań ( choć pewnie dla Was mniej przyjemna) są bardzo cenne merytorycznie , dzięki temu kilka tysięcy inwestorów a może kilkadziesiąt tysięcy może poznać bezinteresowne

opinie fachowców i odnieść wnioski do nie rzadko naciągających nas pseudofachowców :)

Do tego wszystkiego nie rzadko wielu z nas dzięki Zbychowi czy Todaksowi decyduje się na montaż systemu samodzielnie :D , co jest nie bez znaczenia dla budżetu inwestora , który bardzo często spłacał będzie swój dom do późnej starości.

 

Ja Wam w imieniu inwestorów bardzo dziękuję !!!!!!

 

, dołączę chyba do Tych odważnych i

wykonam instalację własnymi konczynami a tylko uruchomienie i regulacje zostawię ekspertowi.

 

pozdrawiam serdedcznie

Nie ma za co . Milo jest gdy ktoś to czyta i wyciaga wnioski . Bo o to w tym wszystkim chodzi , miec spojrzenie na temat z kilku stron . A że piana powstaje ... to nie szkodzi . Wazne jest że ani Zbychu ani ja nie przekraczamy w swych konwersacjach tej cienkiej kreski . Inaczej powstałby efekt BOROWIKA .

Ze swojej strony życze Ci powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a jesli zaloze Satel INTEGRA 64 , ze wszystkimi rozprowadzeniami czujkami itd. ,czy pozniej mozna np dolaczyc tachpanel ,jako system sterujacy caloscia

..kiedys czytalem, ze Zbyszek chce sobie w przyszlosci (panel) zainstalowac.

co wy na to...... :wink: :wink:

 

Jeśli chodzi Ci o te urządzenia

http://www.ewpol.com/siemens/index.php?id=S7

 

to powinna do tego dać się podłaczyć kazda centrala która ma możliwości

programowania wyjść i wejść również w pozycji funkcji automatyki domu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

AndrzejHH

 

Intergrę Andrzeju możesz kuoić też w niemieckiej wersji językowej chociaż touch panela nie ma, za to stwerować całą centralą można za pomocą wejść i wyjść.

 

Zbych

 

Zbych dużo czasu zajęło mi się przegryzienie przez to forum i wszystkie posty. Widać, że jesteś i uważasz się za fachowca w swojej dziedzinie, jest tylko jedno małe ale. Nie potrafisz nikomu przyznać racji jeśli ta racja nie jest w danej chwili zgodna z Twoją. Często np z Todaksem mówicie o tym samym ale za każdym razem negujesz jego pomysły z resztą nie tylko jego. Znam wiele osób, "z branży", które przeglądają forum i czasem śmieją się z rzeczy które "wciskasz" ludziom. Mam pomysł jeśli ktoś chce wiedzieć gdzie i jakie czujki powiesić niech prześle schemat do chętnych pomóc instalatorów "specjalistów" a Ci niech wybiorą czujki i opiszą swoją ideę ochrony. Tylko negowanie pomysłu każdej osoby która chce pomóc zaskutkuje tym, że dana osoba prędzej czy później zniknie z forum ale jeśli to jest Twój cel to wychodzi Ci to idealnie.

 

Oglądałem Twoją instalację alarmową, jak mniemam, zainstalowaną właśnie w nowo zbudowanym domu i tu czapka z głowy, każdy na tym forum chciałby pochwalić się takimi instalacjami. Szczerze jednak wątpie że każda Twoja instalacja tak wygląda, jeśli się mylę to podziwiam Cię za Twoją estetykę.

 

Nie wiem czy byłeś w Irlandii jednakże właśnie taki typ instalacji alarmowych propagujesz, czyli ochrona otworów drzwiowych i okiennych, poprzez kontaktrony i czujki inercyjne (wibracyjne). Takie rozwiązanie rzeczywiście się tam sprawdza szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę włamań i kradzieży w tym państwie. Do tego stosunek zarobków tych ludzi do mozntażu systemu alarmowego jest nieporównywalny do tych w Polsce.

 

W Polsce niestety, co się na szczęście zmienia, cały czas przeważają instalację oparte na czujkach PIR i to ze względu na stosunek poziomu zabezpieczenia do ceny, który w takim przypadku jest najlepszy, kolejne są kontaktrony i czujki inercyjne. Oczywiście liczę się z tym, że zaraz napiszesz sławetne "Nie zgadzam się" :) Skoro uważasz że czujkę PIR najłatwiej da się oszukać chętnie przygotuję pomieszczenie z czujką PIR a Ciebei poproszę o wejście do środka "w czymkolwiek" nie wywołując alarmu.

 

 

Zbych, Todaks i inni

 

Kłótnie i wymienianie sposobów ominięcia czujek niestety nie jest dobrym rozwiązaniem. Nie każdy złodziej jest na tyle inteligentny, żeby wiedzieć i samemu wymyślić jak obejść czy znaleźć dany typ czujki. Wizyta tutaj byłaby i jest skarbnicą wiedzy jak obejść dany typ czujki, może od razu powiedzmy jak się włąmać jak i gdzie nawiercić ramę okna by je bez wibracji otworzyć, jak obejść bariery podczerwieni, jak oszukać czujki mikrofalowe itp itd.

 

 

Niestety nie często tu zaglądam ale jak tylko się pojawię odpowiem na zarzuty.

 

Celem tego posta jest nie wywoałnie wojny ale może wypracowanie jakiejś jedności między instalatorami, poprzez kłótnie tutaj psujemy swój własny rynek.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Petros

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła czujka PIR jest prostsza do oszukania niż kontaktron, bo nawet nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Wystarczy karton, czy kocyk!!!

Do oszukania kontaktronu wymagane są specjalistyczne narzędzia, typu np. kompas, bardzo silny magnes.

 

Obiecałem że tego wątku nie rozszerzę , trochę żałuję ale skoro obiecałem ...................

Nic dodać, nic ująć...

 

Nie będę rozszerzał mojego wątku bo to forum zamieni się wówczas w "Poradnik dla włamywacza "

Już to zrobiłeś... :-? Co więcej, na swojej stronie też o tym piszesz, ale tylko część prawdy. Tylko to, co Tobie wygodne... :-?

 

Napisz swoją część może też będzie warto ją umieścić .

Nie będę pisał za Ciebie poradnika na Twoją stronę www, ale może umieścisz na niej też swoją informację napisaną w tym wątku, o sposobie oszukania czujki ruchu przy pomocy kocyka? Może też umieścisz informację o "doskonałych" proponowanych przez Ciebie zewnętrznych czujkach ruchu VX 40, które można oszukać bez żadnych narzędzi. Pisz prawdę do końca, a nie tylko o kontaktronach!

 

Na forum, w tym wątku nie chciałeś zamieścić przykładowego sposobu zabezpieczenia domu, twierdząc, że:

 

"Doskonale Wiesz że tak się nie da . Stworzenie sytemu alarmowego to :

1. Projekt domu i sposób jego uzytkowania

2. Ocena wystąpienia ryzyka zagrożenia

3. Montaż urządzeń wzajemnie ze sobą współpracujących tak by czas od wykrycia włamania do interwencji odpowiednich służb maksymalnie zminimalizować . By doprowadzić do sytuacji gdy czas dotarcia intruza do głównych punktów chronionych był dłuższy od czasu przyjazdu i interwencji grupy."

 

Na swojej stronie www jednak zdecydowałeś się umieścić taki przykład. I co, dało się?

 

Piszesz:

 

"Bariery Optoelektroniczne zamontowane wewnątrz słupów latarni ogrodowych , całkowicie niewidoczne"

 

ale w kosztorysie podajesz cenę samych barier, zupełnie pomijając kosztowne obudowy do ukrycia tych barier. Tak, jakby taką barierę dało się zamontować w każdej latarni ogrodowej...

Piszesz też o barierze czterowiązkowej co dla laika oznacza cztery wiązki na różnych wysokościach, a wcale tak nie jest.

 

Dalej piszesz:

 

"Do zamontowania czujników DGP-85 oraz OD-850 wykorzystano podbitkę dachową domu która znajduje się na wysokości około 3 metry od poziomu gruntu."

 

Czyżbyś tak błędnie instalował te czujniki?

Zalecana wysokość montażu tych czujek to 2,1 - 2,2 m i na takiej wysokości te czujki działają najlepiej (szczególnie DGP-85). Montowanie ich wyżej powoduje, że zmniejsza się ich czułość i rozjeżdża charakterystyka pola widzenia.

Montowanie czujek PIR tuż pod lub w podbitce latem może wywoływać częste fałszywe alarmy. Gorące powietrze unosi się do góry i utrzymuje właśnie pod podbitką. Brałeś to pod uwagę w tym projekcie?

 

Dalej piszesz:

 

"Do zamocowania kamer posłużyły figury ogrodowe oraz inne elementy architektury ogrodowej."

 

Ciekawe w jakiej figurze ogrodowej i gdzie upchasz dużą kamerę w obudowie zewnętrznej, tym bardziej, że aby kamery dobrze widziały chroniony obszar muszą być zamontowanie wyżej, więc nawet mega wyrośnięty i otyły krasnal odpada. :lol:

Ponad to każda duża figura ogrodowa lub inny element architektury, w którym da się zmieścić dużą kamerę też będzie kosztowny, więc koszt zabezpieczenia dalej rośnie. :(

 

Dalej piszesz:

 

"System alarmowy jest monitorowany poprzez Stację Monitorowania Alarmów (SMA). SMA nadzoruje obiekt poprzez :

- łącze radiowe z możliwością rozpoznania strefy ( system raportuje do stacji osobny kod naruszenia każdej linii )

- łącze internetowe bezprzewodowe do połączenia rejestratora cyfrowego z obsługą DDNS"

 

Też bym chciał, żeby to tak świetnie działało, ale to tylko pobożne życzenia. Jakoś nie wyobrażam sobie, aby w stacji monitorowania, do której przychodzi od kilku do kilkudziesięciu sygnałów na minutę, operatorzy byli w stanie łączyć się z rejestratorem video i bacznie śledzić, co się dzieje wokół każdego obiektu, z którego przychodzi sygnał alarmu. W przypadku obiektów o wysokim stopniu zagrożenia (gdzie i pieniędzy na zabezpieczenia jest dużo więcej), taki system zdalnego podglądu (przy stałym łączu i stałym IP) się sprawdzi, ale w domu? :roll:

Ponad to przy DDNS zaraz się okaże, że akurat jak będzie potrzebny podgląd, to zmieni się adres IP i zanim system DDNS poda nowy adres, to będzie po herbacie...

 

W kosztorysie podałeś, że czujka DG-85 kosztuje 288 zł, a u Ciebie w sklepie kosztuje 328 zł, więc gdzie jest prawda?

 

W kosztorysie na zasilanie awaryjne do kamer i rejestratora napisałeś o jednym zasilaczu i dwóch różnych akumulatorach. Czyżby oba akumulatory miały być podłączone do jednego zasilacza? Na jak długo wystarczy tego awaryjnego zasilania?

 

Na koniec napisałeś, że taki system ochrony kosztuje 16786 zł, bez kosztu robocizny, okablowania, itp. Czyli w sumie grubo ponad 20000 zł.

Twoja propozycja zabezpiecza nieduży dom o prostej bryle.

Ilu prywatnych inwestorów budujących takie domy stać na taki system?

 

Zauważyłem też, że stale modyfikujesz zapisy na swojej stronie www. Czyżby po lekturze forum? :wink: :lol:

Co raz więcej umieszczasz informacji o kontaktornach. To dobry znak. :D

 

Znalazłem też błąd. W informacji o kontaktronach napisałeś:

 

"Aby zlikwidować tą podstawową wadę czujnika kontaktronowego wymyślono parametryzację kontaktronu."

 

Chyba polaryzację, a nie parametryzację. Popraw szybciutko, bo jeszcze ktoś pomyśli, że jesteś ignorantem w tym temacie.

 

Niedawno na stronie 31 tego wątku napisałem:

 

"Pewnym rozwiązaniem problemu jest zastosowanie dwóch zwykłych kontaktronów odpowiednio umieszczonych obok siebie. Jeden działający na otwarcie okna, a drugi wykrywający obcy magnes."

 

Na co odpowiedziałeś:

 

"I znowu zbędne koszty"

 

Dzisiaj dodałeś na swojej stronie www informację o tym, jak zabezpieczyć zwykły kontaktron przed oszukaniem, przedstawiając właśnie to rozwiązanie.

Czyli co, jednak warto? :)

 

W Twoim sposobie widzę jednak dwie wady:

1. Kontaktron wierzchni - mało estetyczny i bardziej narażony na uszkodzenia.

2. Przy zastosowaniu kontaktronu wierzchniego nie będzie wykryte otwarcie uchylonego okna (zdjęcie górnego zabezpieczenia okna i odchylenie okna w dół).

Ja w takich rozwiązaniach montuję dwa kontaktrony wpuszczane obok siebie. Doskonale się sprawdza.

 

Gdybym był złośliwy tak, jak Ty, to bym zacytował to, co napisałeś w swoich wcześniejszych wypowiedziach, ale nie chce mi się. :)

 

Ja jestem daleki od złośliwości no chyba że ktoś postępuje tak jak "Borowik"

 

Ja piszę właśnie o złośliwościach w stosunku do mnie...

 

 

Ponad to jeśli ktoś ma ograniczony budżet, to nic nie wyczaruje. Zamontuje gorszy system i musi się liczyć z jego wadami.

 

Ale musi być tego w pełni świadomy . A przypadek "Darii "jest dowodem

że nie wszyscy w pełni rozumieją konsekwencję niektórych rozwiązań .

 

Chyba naturalne jest, że jeśli świadomie rezygnuje się z pewnych urządzeń, bo trzeba obniżyć koszt systemu, to i jest się świadomym, że system będzie miał wady.

 

Jeśli kogoś nie stać na czujki zewnętrzne, to ich nie montuje i liczy się z tym, że złodziej może się dostać w pobliże domu bez wywołania alarmu.

Jeśli kogoś nie stać na kontaktrony spolaryzowane, to montuje zwykłe i liczy się z tym, że jeśli przyjdzie specjalista, to je oszuka.

Uważam, że system obwodowy ze zwykłymi kontaktronami, czujkami inercyjnymi czujkami zbicia szyby, uzupełniony kilkoma czujkami ruchu i tak się lepiej sprawdzi, niż zaproponowany przez każdą agencję ochrony system oparty wyłącznie na wewnętrznych czujkach ruchu.

 

Masz rację ale w omawianym przypadku proponujesz kosztowny montaż kontaktronów który przy takich oknach jest zbędny . Te pieniądze lepiej

wydać na zabezpieczenie poddasza.Wystarczy w każdym pomieszczeniu z oknem zastosować PIR a w korytarzu czujnik z funkcją osobnej pracy mikrofali . Koszty będą te same a skutek dużo lepszy.

No nie wiem, co będzie bardziej kosztowne i co bardziej funkcjonalne.

 

Jak już pisałem, mam odmienne zdanie na ten temat i uważam, że kontaktrony powinny być zamontowane. Ty masz odmienne zdanie, a wybór należy do inwestora i nie ma co rozwlekać tematu.

 

Powtarzam, nie każdego stać na rozbudowany system zabezpieczeń, typu ochrona peryferyjna (na działce lub ogrodzeniu), ochrona zewnętrzna (wokół budynku), ochrona obwodowa (kontaktrony, cz. inercyjne, cz. zbicia szyby), ochrona wewnętrzna (wewnętrzne czujki ruchu).

Nie każdego stać na czujki z górnej półki (typu kontaktrony spolaryzowane, czujki z antymaskingiem, itp.)

Dla tych inwestorów ja mam propozycję, a Ty?

 

Ja też mam .

No właśnie jakoś nie zauważyłem. Piszesz, że jeśli ktoś buduje dom za 400000 zł, to musi sobie zdawać sprawę, że zabezpieczenie tego domu nie będzie kosztowało 4000 zł, a znacznie więcej.

 

Powtarzam, którego inwestora budującego dom za 400 000 zł stać na opisane na Twojej stronie www zabezpieczenie za ponad 20 000 zł???

I do tego jeszcze z zastrzerzeniem - żadnych zwierząt zarówno w domu, jak i na zewnątrz! :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

ponieważ jestem na etapie układania kabelków mam małe skromne pytanie:

 

w przypadku podwójnego okna balkonowego (bez słupka) w którym miejscu wskazane jest zamontowanie kontaktronu wewn. a gdzie czujki inercyjnej (czyli czy kabelki doprowadzić pod środek otworu okiennego jak w przypadku typowych okien) ?

 

W twoim przypadku umieszczenie czujnika udarowego powinno być po środku okna na ościeżnicy przy podłodze . Wystarczy jeden kontaktron na skrzydle które otwiera sie pierwsze . bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie czujnika CD 400R

http://www.alarmtech.com.pl/pl/katalog.php?pid=63

jest to czujnik udarowy z regulacja potencjometrem (bardzo łatwą )ktory dodatkowo wyposażony jest w wbudowany kontaktron ( niestety kontaktron nie jest polaryzowany ). Jeśli chcesz zabezpieczyć się przed probą ominięcia go poprzez dołożenie magnesu obcego to daj znać powiem jak to zrobić .Koszt tego czujnika jest porównywalny z czujką impaq lub vibro .

Tylko, że taka duża czujka przeważnie nie mieści się pod drzwiami balkonowymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym chciał wiedzieć gdzie tu fałsz , no.... może się dowiemy :wink:

Dowiedzieć, to się dowiesz, tylko czy zrozumiesz :roll:

 

Obiecuję że zrobię wszystko by to zrozumieć

 

Wszystkie Wasze ,uwagi i nawet ostra wymiana zdań ( choć pewnie dla Was mniej przyjemna) są bardzo cenne merytorycznie , dzięki temu kilka tysięcy inwestorów a może kilkadziesiąt tysięcy może poznać bezinteresowne

opinie fachowców i odnieść wnioski do nie rzadko naciągających nas pseudofachowców :)

Do tego wszystkiego nie rzadko wielu z nas dzięki Zbychowi czy Todaksowi decyduje się na montaż systemu samodzielnie :D , co jest nie bez znaczenia dla budżetu inwestora , który bardzo często spłacał będzie swój dom do późnej starości.

 

Ja Wam w imieniu inwestorów bardzo dziękuję !!!!!!

 

, dołączę chyba do Tych odważnych i

wykonam instalację własnymi konczynami a tylko uruchomienie i regulacje zostawię ekspertowi.

 

pozdrawiam serdedcznie

Do usług :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbych

 

Zbych dużo czasu zajęło mi się przegryzienie przez to forum i wszystkie posty. Widać, że jesteś i uważasz się za fachowca w swojej dziedzinie,

Gratuluję wytrwałości :)

 

Ty za to się pewnie nie uważasz za fachowca. Niedawno w podpisie miałeś "Biegły sądowy". Teraz już masz "Najlepszy doradca na tym forum". W profilu "Ekspert". Całkiem skromnie :lol:.

 

jest tylko jedno małe ale. Nie potrafisz nikomu przyznać racji jeśli ta racja nie jest w danej chwili zgodna z Twoją. Często np z Todaksem mówicie o tym samym ale za każdym razem negujesz jego pomysły z resztą nie tylko jego. Znam wiele osób, "z branży", które przeglądają forum i czasem śmieją się z rzeczy które "wciskasz" ludziom.

Tak samo ja przyznaję rację todaksowi, jak on mi. My prowadzimy dyskusję (może czasem burzliwą :wink:), z której jak już tu napisano, inni wyciągają wnioski. Może się Tobie to podobać lub nie. Nikt nie zmusza Cię do czytania.

 

Zarejestrowałeś się kilka dni temu i całe trzy posty, jakie napisałeś, są w tym wątku i jakoś dziwnie uderzają tylko we mnie :roll:

 

Nie interesuje mnie, że ponoć "wiele osób z branży, które przeglądają forum i czasem śmieją się z rzeczy które "wciskam" ludziom", więc daruj sobie takie wywody, których jedynym celem jest właśnie to, o czym sam kilka wersów niżej piszesz, czyli podważenie wiarygodności. :-?

 

Mam pomysł jeśli ktoś chce wiedzieć gdzie i jakie czujki powiesić niech prześle schemat do chętnych pomóc instalatorów "specjalistów" a Ci niech wybiorą czujki i opiszą swoją ideę ochrony.

Na forum? :lol:

 

Tylko negowanie pomysłu każdej osoby która chce pomóc zaskutkuje tym, że dana osoba prędzej czy później zniknie z forum ale jeśli to jest Twój cel to wychodzi Ci to idealnie.

Ojej, no strasznie mi przykro, że to tak wygląda :(

Tylko co Ty tak bronisz todaksa 8)

Teraz będzie wysyp anonimowych obrońców todaksa? :roll:

 

Oglądałem Twoją instalację alarmową, jak mniemam, zainstalowaną właśnie w nowo zbudowanym domu i tu czapka z głowy, każdy na tym forum chciałby pochwalić się takimi instalacjami. Szczerze jednak wątpie że każda Twoja instalacja tak wygląda, jeśli się mylę to podziwiam Cię za Twoją estetykę.

No to rozczaruję Cię, bo każda moja instalacja wygląda tak samo! :D

 

Nie wiem czy byłeś w Irlandii jednakże właśnie taki typ instalacji alarmowych propagujesz, czyli ochrona otworów drzwiowych i okiennych, poprzez kontaktrony i czujki inercyjne (wibracyjne). Takie rozwiązanie rzeczywiście się tam sprawdza szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę włamań i kradzieży w tym państwie. Do tego stosunek zarobków tych ludzi do mozntażu systemu alarmowego jest nieporównywalny do tych w Polsce.

Nie byłem w Irlandii. Jaki to ma związek z tematem? Co, niby w Irlandii systemy, jakie opisuję sprawdzają się, a w Polsce nie? Bo niby systemy obwodowe są drogie, a proponowane przez Todaksa systemy po 20 000 zł nie są drogie?

 

W Polsce niestety, co się na szczęście zmienia, cały czas przeważają instalację oparte na czujkach PIR i to ze względu na stosunek poziomu zabezpieczenia do ceny, który w takim przypadku jest najlepszy, kolejne są kontaktrony i czujki inercyjne. Oczywiście liczę się z tym, że zaraz napiszesz sławetne "Nie zgadzam się" :)

Znowu Ciebie rozczaruję. Zgadzam się z Tobą, bo taka jest prawda :).

Przeważają (jeszcze) systemy oparte na czujkach ruchu, bo one są tanie :).

Jak słusznie napisałeś, na szczęście się to zmienia, na korzyść systemów obwodowych :)

 

Skoro uważasz że czujkę PIR najłatwiej da się oszukać chętnie przygotuję pomieszczenie z czujką PIR a Ciebei poproszę o wejście do środka "w czymkolwiek" nie wywołując alarmu.

Co mi tu imputujesz :-? !

To todaks napisał.

 

Ponad to ja też mogę Tobie przygotować obiekt z oknami zabezpieczonymi kontaktronami i inercyjnymi i też spróbuj wejść bez wywołania alarmu...

 

Zbych, Todaks i inni

 

Kłótnie i wymienianie sposobów ominięcia czujek niestety nie jest dobrym rozwiązaniem. Nie każdy złodziej jest na tyle inteligentny, żeby wiedzieć i samemu wymyślić jak obejść czy znaleźć dany typ czujki. Wizyta tutaj byłaby i jest skarbnicą wiedzy jak obejść dany typ czujki, może od razu powiedzmy jak się włąmać jak i gdzie nawiercić ramę okna by je bez wibracji otworzyć, jak obejść bariery podczerwieni, jak oszukać czujki mikrofalowe itp itd.

Nie ja zacząłem opisywanie sposobów ominięcia czujek...

 

Niestety nie często tu zaglądam ale jak tylko się pojawię odpowiem na zarzuty.

A na jakie zarzuty liczysz? :)

 

Celem tego posta jest nie wywoałnie wojny ale może wypracowanie jakiejś jedności między instalatorami, poprzez kłótnie tutaj psujemy swój własny rynek.

No jasne :)

 

Todaks, cierpisz na rozdwojenie jaźni? :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę pisał za Ciebie poradnika na Twoją stronę www, ale może umieścisz na niej też swoją informację napisaną w tym wątku, o sposobie oszukania czujki ruchu przy pomocy kocyka? Może też umieścisz informację o "doskonałych" proponowanych przez Ciebie zewnętrznych czujkach ruchu VX 40, które można oszukać bez żadnych narzędzi. Pisz prawdę do końca, a nie tylko o kontaktronach

Nikt nie pisze że są doskonałe i dlatego są zastosowane w taki a nie inny sposób

 

Na forum, w tym wątku nie chciałeś zamieścić przykładowego sposobu zabezpieczenia domu, twierdząc, że:

 

Na swojej stronie www jednak zdecydowałeś się umieścić taki przykład. I co, dało się?

 

Wyobrażasz sobie zamieszczenie tego tutaj . Po to podałem pełny profil żeby każdy kto chce mogł do tego dotrzeć .

 

 

 

Dalej piszesz:

 

"Do zamontowania czujników DGP-85 oraz OD-850 wykorzystano podbitkę dachową domu która znajduje się na wysokości około 3 metry od poziomu gruntu."

 

Czyżbyś tak błędnie instalował te czujniki?

 

Właśnie tak je instaluję . Mam świadomość że pracują na skraju parametru wysokości :

cyt. instrukcji .

Instalacja

Czujka Digigard 85 zawieszona na wysokości 2,1m do

2,7m +/- 10% zapewnia pełne pokrycie na płaszczyźnie od

1,5m do 11m (patrz rys 4 na końcu instrukcji). DG-85 posiada

wodoodporną obudowę co pozwala na instalację

czujki na zewnątrz.

 

 

 

Montowanie czujek PIR tuż pod lub w podbitce latem może wywoływać częste fałszywe alarmy. Gorące powietrze unosi się do góry i utrzymuje właśnie pod podbitką. Brałeś to pod uwagę w tym projekcie?

 

Tak , to rozwiazanie jest sprawdzone

 

 

W kosztorysie podałeś, że czujka DG-85 kosztuje 288 zł, a u Ciebie w sklepie kosztuje 328 zł, więc gdzie jest prawda?

 

wtedy gdy to pisałem taka była cena . opracowanie zostało wyemitowane 01.12.2006

 

W kosztorysie na zasilanie awaryjne do kamer i rejestratora napisałeś o jednym zasilaczu i dwóch różnych akumulatorach. Czyżby oba akumulatory miały być podłączone do jednego zasilacza?

 

No o to bym Cie nie posądzał . :cry:

Ak.17Ah jest przeznaczony do zasilacza kamer

 

Na jak długo wystarczy tego awaryjnego zasilania?

Na 10 godzin

 

 

Na koniec napisałeś, że taki system ochrony kosztuje 16786 zł, bez kosztu robocizny, okablowania, itp. Czyli w sumie grubo ponad 20000 zł.

Twoja propozycja zabezpiecza nieduży dom o prostej bryle.

Ilu prywatnych inwestorów budujących takie domy stać na taki system?

 

To jest przykład rozwiązania kompleksowej ochrony . zakończenie tego opracowania brzmi tak :

Oczywiście decydując się na system alarmowy należy uwzględnić :

- stan zagrożenia ,

- otoczenie i reakcję sąsiadów

- wysokość strat jakie można ponieść podczas włamania w tzw. 3 minuty

( bardzo powszechne włamania gdzie złodziej forsuje najczęściej otwory okienne kradnąc z obiektu np. sprzęt elektroniczny i ucieka . Całe włamanie trwa trzy do pięciu minut czyli złodziej wycofuje się przed dotarciem grupy interwencyjnej )

 

- możliwość podpisania umowy na monitoring przez odpowiednią agencję ochrony .

 

Tylko po przeprowadzeniu takiej analizy jesteśmy w stanie ocenić czy wybrany przez nas system

alarmowy będzie skutecznym narzędziem pomagającym nam w ochronie przed włamaniem .

 

Zauważyłem też, że stale modyfikujesz zapisy na swojej stronie www. Czyżby po lekturze forum? :wink: :lol:

Co raz więcej umieszczasz informacji o kontaktornach. To dobry znak. :D

 

A uważasz że nie powinienem modyfikować ? .Wówczas zarzucałbyś że mam stronę o którą nie dbam

 

Znalazłem też błąd. W informacji o kontaktronach napisałeś:

 

"Aby zlikwidować tą podstawową wadę czujnika kontaktronowego wymyślono parametryzację kontaktronu."

 

dziękuję fakt pomyłki jest oczywisty :oops:

 

Niedawno na stronie 31 tego wątku napisałem:

 

"Pewnym rozwiązaniem problemu jest zastosowanie dwóch zwykłych kontaktronów odpowiednio umieszczonych obok siebie. Jeden działający na otwarcie okna, a drugi wykrywający obcy magnes."

 

Na co odpowiedziałeś:

 

"I znowu zbędne koszty"

 

Dzisiaj dodałeś na swojej stronie www informację o tym, jak zabezpieczyć zwykły kontaktron przed oszukaniem, przedstawiając właśnie to rozwiązanie.

Czyli co, jednak warto? :)

 

Nie nie warto , lepiej stosować kontaktron spolaryzowany , ale opracowanie dotyczy pytania :

 

W swoich oknach mam zastosowane zwykłe kontaktrony . Jak zabezpieczyć je przed zneutralizowaniem ?

 

i jesli mają pozostać takie jak sa to warto .

 

W Twoim sposobie widzę jednak dwie wady:

1. Kontaktron wierzchni - mało estetyczny i bardziej narażony na uszkodzenia.

 

kwestia estetyki to sprawa bardzo dyskusyjna . Ale w przypadku omawianym

pozostawienie kontaktropnu na wierzchu ma tez duży plus - jakie będzie zaskoczenie gdy nie wyjdzie . ( nie pomyslałeś o tym )

 

 

Chyba naturalne jest, że jeśli świadomie rezygnuje się z pewnych urządzeń, bo trzeba obniżyć koszt systemu, to i jest się świadomym, że system będzie miał wady.

 

Właśnie ta kwestia nie jest tak naturalna jak myślisz , dowody wyżej

 

 

Powtarzam, którego inwestora budującego dom za 400 000 zł stać na opisane na Twojej stronie www zabezpieczenie za ponad 20 000 zł???

I do tego jeszcze z zastrzerzeniem - żadnych zwierząt zarówno w domu, jak i na zewnątrz!

Kolego w tym rozwiazaniu w domu możesz miec całą menażerię

 

Przyznam szczerze że czekałem na Twoją opinię na temat tego rozwiazania ale liczyłem że będzie to opinia rzeczowa a nie bicie piany :cry:

Szkoda bo łącząc siły , moglibyśmy stworzyć coś bardzo ciekawego o duzych wartościach edukacyjnych , coś co dało by temu Gronu pogląd na temat zabezpieczeń :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To link do opracowania systemu

 

http://www.todaks.com.pl/_private/alarm%20zewnetrzny.htm

 

Zeby nie było że nie wiadomo o co chodzi .

 

Todaks, cierpisz na rozdwojenie jaźni?

Zbych ja nie mam rozdwojenia jaźni :evil:

 

Petros napisał:

Skoro uważasz że czujkę PIR najłatwiej da się oszukać chętnie przygotuję pomieszczenie z czujką PIR a Ciebei poproszę o wejście do środka "w czymkolwiek" nie wywołując alarmu.

 

Co mi tu imputujesz !

To todaks napisał.

 

Zbychu to nie są moje słowa

Zwykła czujka PIR jest prostsza do oszukania niż kontaktron, bo nawet nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Wystarczy karton, czy kocyk!!!

Do oszukania kontaktronu wymagane są specjalistyczne narzędzia, typu np. kompas, bardzo silny magnes.

 

Ja pisałem inaczej

 

Tak ..... a co się stanie jeśli wytłucze okno dachowe wejdzie do pokoju odczeka , narzuci na siebie kocyk z łóżeczka i wyjdzie na korytarz , czy instalator mówił Ci że wtedy czujnik nie zadziała ?

 

I to był komentarz do rozwiązania

 

myślę że ten instalator chciał dać po jednej czujce w holu na dole i w holu na górze ,cytuje jego słowa " jak wejdzie do któregoś z pokoi na górze to i tak wejdzie na hol gdyz w górnych pokojach nie przewiduje Pan wyszukanych sprzetów , jesli zaś wejdzie na doł to czujka z holu złapie złodzieja przez całą długość domu "

 

A w tych słowach komentarza Zbychu jest jeden ważny element ..........

 

A tak poza tematem to właśnie minęła kolejna deszczowa niedziela . Dobrze że jest internet bo by człowiek zgłupiał z nudów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takią małą zagwostę. Napisałem maila do sprzedawcy alarmów i zapytałam go jakie jest rozwiązanie co do alarmu zwłaszcza, gdy mam problem z dwoma kotami .Jest to jedna z najwiekszych ras kotów dorastajaca do 12 kg. Kontraktony wolałbym pominąc wraz z czujka zbicia szyby, a zainstalować czujki zwykłe cyfrowe. Wiem, że są nakładki pozwalajace na zmniejszenie czułości .Zapytałem co można zrobić w takiej sytuacji, czy te czujki maja regulacje i można je tak ustawic aby nie reagowały na kota do 12 kg. Sprzedawca odpisał mi cos takiego : zaznaczam, że to cytat "Jeżeli ma Pan 2 koty to żaden czujnik sobie z nimi nie poradzi. Jak

zacznąoba chodzić lub bawić się (skakać itp.) W jednym pomieszczeniu to jest

strasznie duże prawdopodobieństwo wystąpienia fałszywego alarmu. U

znajomego testowaliśmy różne czujki, odporne nawet na 40kg, ale i tak jego

rozbrykane kotki wywoływały alarm.

Polecam rozwiązanie z czujkami kurtynowymi w okna. Czujnik ruchu, który

"patrzy" tylko przed siebie, a nie na boki. Można załączyć alarm i chodzić

swobodnie po pomieszczewniu. Jeżeli ktoś otworzy okno lub wybije szybę i

włoży tylko dłoń to będzie alarm.

Czujka to MR-CRT firmy CROW.

I co o tym myśleć :o bo przeciez istnieje, prawdopodobieństwo, że koty będą skakć na szybę... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takią małą zagwostę. Napisałem maila do sprzedawcy alarmów i zapytałam go jakie jest rozwiązanie co do alarmu zwłaszcza, gdy mam problem z dwoma kotami .Jest to jedna z najwiekszych ras kotów dorastajaca do 12 kg. Kontraktony wolałbym pominąc wraz z czujka zbicia szyby, a zainstalować czujki zwykłe cyfrowe. Wiem, że są nakładki pozwalajace na zmniejszenie czułości .Zapytałem co można zrobić w takiej sytuacji, czy te czujki maja regulacje i można je tak ustawic aby nie reagowały na kota do 12 kg. Sprzedawca odpisał mi cos takiego : zaznaczam, że to cytat "Jeżeli ma Pan 2 koty to żaden czujnik sobie z nimi nie poradzi. Jak

zacznąoba chodzić lub bawić się (skakać itp.) W jednym pomieszczeniu to jest

strasznie duże prawdopodobieństwo wystąpienia fałszywego alarmu. U

znajomego testowaliśmy różne czujki, odporne nawet na 40kg, ale i tak jego

rozbrykane kotki wywoływały alarm.

 

i dotąd jest szczera prawda dalej już nie

 

Polecam rozwiązanie z czujkami kurtynowymi w okna. Czujnik ruchu, który

"patrzy" tylko przed siebie, a nie na boki. Można załączyć alarm i chodzić

swobodnie po pomieszczewniu. Jeżeli ktoś otworzy okno lub wybije szybę i

włoży tylko dłoń to będzie alarm.

Czujka to MR-CRT firmy CROW.

 

w Twoim przypadku rozwiązaniem jest założenie kurtyn optoelektronicznych we wnękach okiennych i drzwiowych na zewnątrz , pod warunkiem że masz rolety zewnętrzne lub ochrona wszystkich otworów poprzez kontaktrony i inercyjne Innymi słowy zapomnij o zabezpieczeniu za pomoca czujników przestrzennych wewnątrz domu w pomieszczeniach gdzie kociska przebywają . Nie ma takiej czujki .zreszta z czujnikiem inercyjnym w tym przypadku tez może być różnie , koty sa nieobliczalne w swoich zabawach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum, w tym wątku nie chciałeś zamieścić przykładowego sposobu zabezpieczenia domu, twierdząc, że:

 

Na swojej stronie www jednak zdecydowałeś się umieścić taki przykład. I co, dało się?

 

Wyobrażasz sobie zamieszczenie tego tutaj . Po to podałem pełny profil żeby każdy kto chce mogł do tego dotrzeć .

No pewnie, że sobie wyobrażam :). Dlaczego nie? Większość osób nie zwróci uwagi na Twój profil i stronę http://www...

Gdybyś umieścił to na forum, to przynajmniej nie miałbyś możliwości zmiany tego, co napisałeś...

 

Dalej piszesz:

 

"Do zamontowania czujników DGP-85 oraz OD-850 wykorzystano podbitkę dachową domu która znajduje się na wysokości około 3 metry od poziomu gruntu."

 

Czyżbyś tak błędnie instalował te czujniki?

 

Właśnie tak je instaluję . Mam świadomość że pracują na skraju parametru wysokości :

cyt. instrukcji .

Instalacja

Czujka Digigard 85 zawieszona na wysokości 2,1m do

2,7m +/- 10% zapewnia pełne pokrycie na płaszczyźnie od

1,5m do 11m (patrz rys 4 na końcu instrukcji). DG-85 posiada

wodoodporną obudowę co pozwala na instalację

czujki na zewnątrz.

Jest też napisane, że optymalna wysokość montażu, to 2,1 m, czyli na takiej wysokości ta czujka działa najlepiej.

Ponad to jak już napisałem, pełne pokrycie nie jest równoznaczne z taką samą czułością i charakterystyką czujki, bo im wyżej czujka wisi, tym bardziej rozjeżdża się jej charakterystyka (szczególnie to dotyczy DG-85) Zmiana położenia płytki wewnątrz czujki trochę tą charakterystykę zmienia, ale nie do końca. Podniesienie tej czujki powoduje to, że pod czujką zwiększa się strefa martwa i trudno z tym dyskutować.

 

Montowanie czujek PIR tuż pod lub w podbitce latem może wywoływać częste fałszywe alarmy. Gorące powietrze unosi się do góry i utrzymuje właśnie pod podbitką. Brałeś to pod uwagę w tym projekcie?

 

Tak , to rozwiazanie jest sprawdzone

Ok. Nie podważam :)

 

W kosztorysie podałeś, że czujka DG-85 kosztuje 288 zł, a u Ciebie w sklepie kosztuje 328 zł, więc gdzie jest prawda?

 

wtedy gdy to pisałem taka była cena . opracowanie zostało wyemitowane 01.12.2006

Ale w opracowaniu nie ma informacji o dacie...

Gdybyś to swoje opracowanie umieścił na forum, to wszyscy by widzieli, kiedy było napisane.

 

W kosztorysie na zasilanie awaryjne do kamer i rejestratora napisałeś o jednym zasilaczu i dwóch różnych akumulatorach. Czyżby oba akumulatory miały być podłączone do jednego zasilacza?

 

No o to bym Cie nie posądzał . :cry:

Ak.17Ah jest przeznaczony do zasilacza kamer

Zwracam honor. Nie zauważyłem :oops:

Wiedziałem, że gdzieś jest pułapka :wink:

 

Na jak długo wystarczy tego awaryjnego zasilania?

Na 10 godzin

Ok. Nie pytam, co dalej :wink:

 

Na koniec napisałeś, że taki system ochrony kosztuje 16786 zł, bez kosztu robocizny, okablowania, itp. Czyli w sumie grubo ponad 20000 zł.

Twoja propozycja zabezpiecza nieduży dom o prostej bryle.

Ilu prywatnych inwestorów budujących takie domy stać na taki system?

 

To jest przykład rozwiązania kompleksowej ochrony . zakończenie tego opracowania brzmi tak :

Oczywiście decydując się na system alarmowy należy uwzględnić :

- stan zagrożenia ,

- otoczenie i reakcję sąsiadów

- wysokość strat jakie można ponieść podczas włamania w tzw. 3 minuty

( bardzo powszechne włamania gdzie złodziej forsuje najczęściej otwory okienne kradnąc z obiektu np. sprzęt elektroniczny i ucieka . Całe włamanie trwa trzy do pięciu minut czyli złodziej wycofuje się przed dotarciem grupy interwencyjnej )

- możliwość podpisania umowy na monitoring przez odpowiednią agencję ochrony .

 

Tylko po przeprowadzeniu takiej analizy jesteśmy w stanie ocenić czy wybrany przez nas system

alarmowy będzie skutecznym narzędziem pomagającym nam w ochronie przed włamaniem .

Ale ja tam nie widzę wstępu -analizy zagrożenia (przykładowej - uzasadniającej konieczność zastosowania takiego sposobu ochrony.

Ponad to jest to jedyny przykład, jaki podałeś i to jedno z droższych rozwiązań. :(

 

Zauważyłem też, że stale modyfikujesz zapisy na swojej stronie www. Czyżby po lekturze forum? :wink: :lol:

Co raz więcej umieszczasz informacji o kontaktornach. To dobry znak. :D

 

A uważasz że nie powinienem modyfikować ? .Wówczas zarzucałbyś że mam stronę o którą nie dbam

Nieee, dlaczego mam Ci to zarzucać. Przecież Twoja strona świadczy o Tobie. Cieszę się tylko, że znalazły się też tam informacje o kontaktronach. Szkoda, że wskazałeś tylko wady i sposób ominięcia kontaktronów, a nie również innych czujek. Zrobiłeś to celowo, żeby czytający uznali, że nie warto stosować kontaktronów.

 

Niedawno na stronie 31 tego wątku napisałem:

 

"Pewnym rozwiązaniem problemu jest zastosowanie dwóch zwykłych kontaktronów odpowiednio umieszczonych obok siebie. Jeden działający na otwarcie okna, a drugi wykrywający obcy magnes."

 

Na co odpowiedziałeś:

 

"I znowu zbędne koszty"

 

Dzisiaj dodałeś na swojej stronie www informację o tym, jak zabezpieczyć zwykły kontaktron przed oszukaniem, przedstawiając właśnie to rozwiązanie.

Czyli co, jednak warto? :)

 

Nie nie warto , lepiej stosować kontaktron spolaryzowany , ale opracowanie dotyczy pytania :

 

W swoich oknach mam zastosowane zwykłe kontaktrony . Jak zabezpieczyć je przed zneutralizowaniem ?

 

i jesli mają pozostać takie jak sa to warto .

Ale w każdym przypadku? :wink:

 

W Twoim sposobie widzę jednak dwie wady:

1. Kontaktron wierzchni - mało estetyczny i bardziej narażony na uszkodzenia.

 

kwestia estetyki to sprawa bardzo dyskusyjna . Ale w przypadku omawianym

pozostawienie kontaktropnu na wierzchu ma tez duży plus - jakie będzie zaskoczenie gdy nie wyjdzie . ( nie pomyslałeś o tym )

Nie pomyślałem. Nie wiem, czy to zaleta, czy wada, bo z góry informuje złodzieja, że są kontaktrony. Większe zaskoczenie będzie przy kontaktronach wpuszczanych. Niech się trochę wysili i sprawdzi. :D

 

Chyba naturalne jest, że jeśli świadomie rezygnuje się z pewnych urządzeń, bo trzeba obniżyć koszt systemu, to i jest się świadomym, że system będzie miał wady.

 

Właśnie ta kwestia nie jest tak naturalna jak myślisz , dowody wyżej

Jakie dowody?

 

Powtarzam, którego inwestora budującego dom za 400 000 zł stać na opisane na Twojej stronie www zabezpieczenie za ponad 20 000 zł???

I do tego jeszcze z zastrzerzeniem - żadnych zwierząt zarówno w domu, jak i na zewnątrz!

Kolego w tym rozwiazaniu w domu możesz miec całą menażerię

Tak, chyba Yorków lub jamników i to w okrojonej części domu :)

 

Przyznam szczerze że czekałem na Twoją opinię na temat tego rozwiazania ale liczyłem że będzie to opinia rzeczowa a nie bicie piany :cry:

Szkoda bo łącząc siły , moglibyśmy stworzyć coś bardzo ciekawego o duzych wartościach edukacyjnych , coś co dało by temu Gronu pogląd na temat zabezpieczeń :cry:

No przykro mi, że Cię rozczarowałem swoim biciem piany zamiast poklasku :(

 

Todaks, proponuję jeszcze dopisać do Twojego opracowania informację, że proponowany przez Ciebie system będzie prawidłowo działał tylko w przypadku podłączenia do stacji monitorowania mającej możliwość monitorowania sygnałów z dokładkością do każdej czujki, a nie tylko ogólny sygnał alarmu (i to bez konieczności posiadania przewodowej linii telefonicznej).

Nie wystarczy tu napisanie

- możliwość podpisania umowy na monitoring przez odpowiednią agencję ochrony .

Dla Ciebie jest to może oczywiste, ale dla inwestorów odpowiednia agencja ochrony, to taka, która bierze jak najmniejsze pieniądze :(

Z tego, co kiedyś pisałeś, u Ciebie stacja monitorowania ma taką możliwość drogą radiową, a w Warszawie niekoniecznie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To link do opracowania systemu

 

http://www.todaks.com.pl/_private/alarm%20zewnetrzny.htm

 

Zeby nie było że nie wiadomo o co chodzi .

Ale wklej tu całe opracowanie, a nie sam link :)

 

Todaks, cierpisz na rozdwojenie jaźni?

Zbych ja nie mam rozdwojenia jaźni :evil:

Ok. Tak mi się tylko wydawało :wink:

 

Petros napisał:

Skoro uważasz że czujkę PIR najłatwiej da się oszukać chętnie przygotuję pomieszczenie z czujką PIR a Ciebei poproszę o wejście do środka "w czymkolwiek" nie wywołując alarmu.

 

Co mi tu imputujesz !

To todaks napisał.

 

Zbychu to nie są moje słowa

 

Zwykła czujka PIR jest prostsza do oszukania niż kontaktron, bo nawet nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Wystarczy karton, czy kocyk!!!

Do oszukania kontaktronu wymagane są specjalistyczne narzędzia, typu np. kompas, bardzo silny magnes.

 

Ja pisałem inaczej

 

Tak ..... a co się stanie jeśli wytłucze okno dachowe wejdzie do pokoju odczeka , narzuci na siebie kocyk z łóżeczka i wyjdzie na korytarz , czy instalator mówił Ci że wtedy czujnik nie zadziała ?

Ale co to zmienia? Co ma z tym wspólnego zbicie szyby lub odczekanie?

Czy jeśli zwykła czujka ruchu będzie w pomieszczeniu w którym okno będzie w jakikolwiek sposób otwarte (czy przez wyłamanie, czy wybicie szyby, czy jeszcze inaczej) i złodziej delikatnie wsunie karton, za którym (lub w którym) będzie się przemieszczał, a następnie podejdzie do czujki i powoli ją zasłoni, to każda czujka zadziała? :roll:

 

A w tych słowach komentarza Zbychu jest jeden ważny element ..........

 

Tak, wiem, zaraz Petros lub inny "Ekspert" napisze, że jestem ignorantem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...