Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

No nic na to nie poradzę, że kolega Todaks upatrzył sobie na tym forum mnie, jako cel swoich złośliwości :(

Nic na to nie poradzę, że moje rozwiązania nie podobają się Todaksowi, bo może takie rozwiązania kiepsko jemu się sprzedają i musi dążyć do tego, abym przestał tu pisać...

 

Naprawdę szczerze mi Ciebie żal . Osiągnąłeś tą wypowiedzią dno :(

 

Todaks skończ już te zaczepki. Śmiecisz postami nie na temat. Jak potem czytać ten wątek? Chyba sobie założe ignora na twój nick - będize mniej wiejskiej filozofii w wątku.

 

Pozdrawiam,

 

Sunao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nikt oczywiście nie zwraca uwagi na mądre wypowiedzi Zbycha - pseudokontrataki na zarzuty Todaksa, które zajmują chyba ze 2 strony.

Mnie osobiście bardziej rażą odpowiedzi Zbycha, który uważany jest za autorytet, a śmiesznie denerwuje się odpowiadając na posty Todaksa.

Rozwiązania proponowane przez Todaksa są moim zdaniem interesujące, aczkolwiek nie z wszystkimi się zgadzam. Podobnie jest ze Zbychem.

Proponuję zwiększyć dozę obiektywizmu, bo nienajlepiej z nim u Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3241Mirek Napisał

 

zmierzyłem rezystancje pomiędzy zaciskami com i nc na samej płytce czujnika ( oczywiscie bez zasilania) i skoro jest to styk normal close to powinien być zwarty w stanie beznapieciowym, a tak nie jest. Jest przerwa. Czyli można uznać że przekaźnik w czujniku jest zepsuty. Czy moje spostrzezenia są trafne. Proszę o poradę.

 

To jest dowód że Twoja opinia o mnie jest poparta wiedzą w tej branży , a moja odpowiedz na Twoje problemy wymaga zignorowania

 

Todaks napisał

Bez zasilania styk w czujce będzie otwarty. Musisz zmierzyć na załączonym zasilaniu przy niepobudzonej czujce .

Najrozsadniej będzie jak dokonasz pomiaru rezystancji pętli od strony centrali .

Zamontuj w czujce rezystory , podłącz tak jak wcześniej przewody, i zamknij czujnik . Wypnij przewody ( zasilanie pozostaw )z centrali i podłącz omomierz .

W stanie aktywnym czujnika powinieneś mieć rezystancję 2,2K

W stanie nieaktywnym rezystancja 1,1 k .

W ten sposób sprawdzisz dzialanie czujnika i przejście przewodów w instalacji.

 

SUNAO napisał

Todaks skończ już te zaczepki. Śmiecisz postami nie na temat. Jak potem czytać ten wątek? Chyba sobie założe ignora na twój nick - będize mniej wiejskiej filozofii w wątku.

 

Pozdrawiam,

 

Sunao

 

Jeśli przeszkadza Ci moja „wiejska filozofia „ wróć do Mrowiska , i zastanów się jak to jest :

Jeden zamontował 200 systemów z czujnkiem Impaq+ ustawionym na najwyższą czułość i nie zdarzają mu się fałszywki ( mówię o Twoim IDOLU ) a u Ciebie się zdarzają . Jeśli wyjdzie Ci że

tak może być , to przerwij budowę domu a fundusze skieruj na budowę pomnika dla cudotwórcy

 

Witalis napisał

 

Mnie po lekturze właśnie tych wątków wiele wątpliwości się rozwiało i odważyłem się...

Później, mając już integrę 128 na stole, z instrukcją w ręku stwierdziłem, że montowanie, podłączanie i konfigurowanie jest w dużej części intuicyjne i bezproblemowe. Mam na myśli podstawową rolę integry. Najbardziej żmudne i pracochłonne będzie kładzenie kabli i montowanie w oknach wpuszczanych kontaktronów. Lutowania "pajęczyny" nie przewiduję za dużo

Od tego jak przemyslanie ułożysz instalację zależy późniejsze rozbudowywanie systemu co można robić etapami w miarę wolnego czasu i przypływu "zbędnej gotówki"

 

To są tylko rady i przemyślenia teoretyka, który jeszcze żadnego systemu alarmowego w praktyce nie zainstalował

 

Nie mniej jednak gorąco namawiam do spróbowania bo w ostateczności zawsze możesz, na każdym etapie, zatrudnić fachowca

 

Pzdr!

 

Nawet gdybyś pisał bzdury na temat central telefonicznych je nie odważyłbym się na słowa krytyki bo się na nich nie znam .

Ty krytykujesz mnie choc na pewno do końca nie wiesz o czym piszę bo choćbyś był geniuszem nie jesteś w stanie w tak krótkim czasie poznać tematykę tej branzy .

Zarzucasz mi pustą polemikę i brak argumentów . A może podasz przykłady ?

 

 

Jank ; Witalis ; Syunao i 3241Mirek

Czyżbyście założyli kółko wzajemnej adoracji ? Jeśli Tak to zwróćcie uwagę że forum to nie miejsce kultu jednostki a miejsce wyrażania opinii i dyskusji na poruszane tematy.

Działa zawsze wytaczają Ci , którym brak zdrowych argumentów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Aby przerwać kłótnie, napiszę trochę nie na temat.

 

Czy jest sens montować okna z okuciami klasy WK2 i zwykłymi szybami (oczywiście jest alarm i klamki z kluczykami)?

Czy przy wybijaniu takiej szyby zadziałają czujki wibracyjne. Przez taką zbitą szybę to się chyba źle przechodzi i może patrol zdąży dojechać zanim wyniosą telewizor :) . Miały być szyby P4, ale ten ch..erny współczynnik U.

 

pozdrawiam

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jank ; Witalis ; Syunao i 3241Mirek

Czyżbyście założyli kółko wzajemnej adoracji ? Jeśli Tak to zwróćcie uwagę że forum to nie miejsce kultu jednostki a miejsce wyrażania opinii i dyskusji na poruszane tematy.

Działa zawsze wytaczają Ci , którym brak zdrowych argumentów .

 

Coś mi się ubzdurało, że istnieje opcja ignorowania w ustawieniach forum przeznaczona dla takich pieniaczy jak ty :(

Szkoda...

Bez pozdrowień i bez odbioru.

 

Sunao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Todaks" Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Dariusz Siniarski Krzysztof Rutkowski Tomasz Potępa

Włocławek, ul. Okrzei 54, tel. 054 2313277

 

Ciekawe czy wspólnicy popierają reklamowanie firmy poprzez pieniactwo na bądź co bądź poczytnym forum ogólnopolskim?

 

Pozdrawiam,

 

Sunao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens montować okna z okuciami klasy WK2 i zwykłymi szybami (oczywiście jest alarm i klamki z kluczykami)?

Jeżeli klamki mają kluczyk to jest , jeżeli przycisk - nie .

Czy przy wybijaniu takiej szyby zadziałają czujki wibracyjne.

 

Przy wybijaniu powinny zadziałać , przy wycięciu nie .

 

Przez taką zbitą szybę to się chyba źle przechodzi i może patrol zdąży dojechać zanim wyniosą telewizor :) .

 

To zależy jaki czas dojazdu ma grupa , wybicie szyby i oczyszczenie trwa

bardzo krótko ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3241Mirek Napisał

 

zmierzyłem rezystancje pomiędzy zaciskami com i nc na samej płytce czujnika ( oczywiscie bez zasilania) i skoro jest to styk normal close to powinien być zwarty w stanie beznapieciowym, a tak nie jest. Jest przerwa. Czyli można uznać że przekaźnik w czujniku jest zepsuty. Czy moje spostrzezenia są trafne. Proszę o poradę.

 

To jest dowód że Twoja opinia o mnie jest poparta wiedzą w tej branży , a moja odpowiedz na Twoje problemy wymaga zignorowania

 

Todaks napisał

Bez zasilania styk w czujce będzie otwarty. Musisz zmierzyć na załączonym zasilaniu przy niepobudzonej czujce .

Najrozsadniej będzie jak dokonasz pomiaru rezystancji pętli od strony centrali .

Zamontuj w czujce rezystory , podłącz tak jak wcześniej przewody, i zamknij czujnik . Wypnij przewody ( zasilanie pozostaw )z centrali i podłącz omomierz .

W stanie aktywnym czujnika powinieneś mieć rezystancję 2,2K

W stanie nieaktywnym rezystancja 1,1 k .

W ten sposób sprawdzisz dzialanie czujnika i przejście przewodów w instalacji.

 

SUNAO napisał

Todaks skończ już te zaczepki. Śmiecisz postami nie na temat. Jak potem czytać ten wątek? Chyba sobie założe ignora na twój nick - będize mniej wiejskiej filozofii w wątku.

 

Pozdrawiam,

 

Sunao

 

Jeśli przeszkadza Ci moja „wiejska filozofia „ wróć do Mrowiska , i zastanów się jak to jest :

Jeden zamontował 200 systemów z czujnkiem Impaq+ ustawionym na najwyższą czułość i nie zdarzają mu się fałszywki ( mówię o Twoim IDOLU ) a u Ciebie się zdarzają . Jeśli wyjdzie Ci że

tak może być , to przerwij budowę domu a fundusze skieruj na budowę pomnika dla cudotwórcy

 

Witalis napisał

 

Mnie po lekturze właśnie tych wątków wiele wątpliwości się rozwiało i odważyłem się...

Później, mając już integrę 128 na stole, z instrukcją w ręku stwierdziłem, że montowanie, podłączanie i konfigurowanie jest w dużej części intuicyjne i bezproblemowe. Mam na myśli podstawową rolę integry. Najbardziej żmudne i pracochłonne będzie kładzenie kabli i montowanie w oknach wpuszczanych kontaktronów. Lutowania "pajęczyny" nie przewiduję za dużo

Od tego jak przemyslanie ułożysz instalację zależy późniejsze rozbudowywanie systemu co można robić etapami w miarę wolnego czasu i przypływu "zbędnej gotówki"

 

To są tylko rady i przemyślenia teoretyka, który jeszcze żadnego systemu alarmowego w praktyce nie zainstalował

 

Nie mniej jednak gorąco namawiam do spróbowania bo w ostateczności zawsze możesz, na każdym etapie, zatrudnić fachowca

 

Pzdr!

 

Nawet gdybyś pisał bzdury na temat central telefonicznych je nie odważyłbym się na słowa krytyki bo się na nich nie znam .

Ty krytykujesz mnie choc na pewno do końca nie wiesz o czym piszę bo choćbyś był geniuszem nie jesteś w stanie w tak krótkim czasie poznać tematykę tej branzy .

Zarzucasz mi pustą polemikę i brak argumentów . A może podasz przykłady ?

 

 

Jank ; Witalis ; Syunao i 3241Mirek

Czyżbyście założyli kółko wzajemnej adoracji ? Jeśli Tak to zwróćcie uwagę że forum to nie miejsce kultu jednostki a miejsce wyrażania opinii i dyskusji na poruszane tematy.

Działa zawsze wytaczają Ci , którym brak zdrowych argumentów .

 

 

NIe uważam się za specjaliste w tej branży i nigdy tak nie twierdziłem :x Wkurzają minie twoje przpychanki ze Zbychem :evil:

Cytat:"Todaks" Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Dariusz Siniarski Krzysztof Rutkowski Tomasz Potępa

Włocławek, ul. Okrzei 54, tel. 054 2313277

 

Ciekawe czy wspólnicy popierają reklamowanie firmy poprzez pieniactwo na bądź co bądź poczytnym forum ogólnopolskim?

 

Pozdrawiam,

 

Sunao

Czy to ten słynny dedektyw Rutkowski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedyś było tak pięknie. Taki był rzeczowy wątek... :(

 

Pozdrawiam,

 

Sunao

 

Uważam że wątek jest nadal rzeczowy i że złośliwości Zbycha i Todaksa nie są aż tak uciążliwe często są zaczątkiem nowych wniosków , odmienność zdania i różna alternatywne rozwiązania mogą tylko oświecić Tych zielonych forumowiczów . to tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odpowiedzieć w typowym dla Ciebie stylu, wnioski wyciągnij sam

Nawet gdybyś pisał bzdury na temat central telefonicznych je nie odważyłbym się na słowa krytyki bo się na nich nie znam .

Krytyka dotyczyła sposobu prowadzenia polemiki i zaśmiecania wątku (co ja niewątpliwie, teraz też czynię) przepychankami typu "moje musi być na wierzchu".

Ty krytykujesz mnie choc na pewno do końca nie wiesz o czym piszę bo choćbyś był geniuszem nie jesteś w stanie w tak krótkim czasie poznać tematykę tej branzy .

Zapewniam Cię, że posiadam zdolność rozumienia słowa pisanego i żaden z Twoich postów nie był przeze mnie niezrozumiany (od strony technicznej, oczywiście)

Zarzucasz mi pustą polemikę i brak argumentów . A może podasz przykłady ?

Jeśli znajdziesz w sobie odrobinę obiektywizmu i wyzwolisz się na trochę z przeświadczenia, że zaczepki słowne świadczą o profesjonaliźmie, to w swoich postach na pewno znajdziesz wiele przykładów

Jank ; Witalis ; Syunao i 3241Mirek

Czyżbyście założyli kółko wzajemnej adoracji ? Jeśli Tak to zwróćcie uwagę że forum to nie miejsce kultu jednostki a miejsce wyrażania opinii i dyskusji na poruszane tematy.

Działa zawsze wytaczają Ci , którym brak zdrowych argumentów .

I na koniec, proszę zrozum, że nie chodziło tu o kult jednostki... bo zapewne nikt z nas nie kwestionuje Twojego profesjonalizmu, ale chodzi o sposób jego przedstawiania.

A to, że nie uruchomiłem jeszcze żadnego systemu (alarmowego) nie pozbawia mnie zdolności do oceny (subiektywnej, tak, tak Todaks - S U B I E K T Y W N E J ) i posiadania własnego zdania.

 

P.S 1 KLOPson całowicie się z Tobą zgadzam, mnie też razi nie merytoryczna polemika Zbycha i to, że niepotrzebnie daje się wciągać w dyskusje typu "o wyższości Świąt.... ".

Ale widocznie gdzie drwa rąbią tam wióry lecą... i niepotrzebne posty muszą być (takie jak mój :) )

 

P.S 2 Przy okazji sedecznie dziękuję wszystkim z tego wątku i pokrewnych, bo na prawdę dużo się z nich nauczyłem :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem tego, ze szyby P4 zmieniaja (pewnie na gorszy) wspolczynnik U. Skad ta informacja, jesli moge zapytac?

 

W tym przypadku ramka będzie miała 12 zamiast 16mm.

 

filipek

Nie wiem jaka jest ramka, ale mi zaproponowano szybę P4 o wsp. U=1,5 za dopłatą 180 zł/m2 lub U=1,0 za 260 zł/m2 :roll: Ta o wsp. 1,0 to chyba tak jak standardowo, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za laickie pytanie, ale z drugiej strony to forum nie tylko dla expertów.

 

Czy informacja w danych technicznych centrali alarmowej o ilości wejść jest równoznaczna z ilością czujników jakie można do tej centrali podłączyć ?

Dla przykładu czy taka tania Satelowska CA4M, która w opisie ma 3 linie dozorowe i jedną sabotażową może "przyjąć" tylko 3 czujniki np. ruchu lub 3 kontaktrony, czy na jednym wejściu może być kilka czujek ruchu lub kilka kontaktronów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy informacja w danych technicznych centrali alarmowej o ilości wejść jest równoznaczna z ilością czujników jakie można do tej centrali podłączyć ?

 

Generalnie tak .

Nie powinno się montować pod jedno wejście centrali więcej niż jednego czujnika . Powodów takiego postepowania jest wiele ale najważniejsze ( patrząc od strony praktycznej eksploatacji ) to :

- w przypadku uszkodzenia czujnika znacznie prostsza procedura lokalizacji

- bardziej elastyczne sposoby konfigurowania sprzętu .

 

Jednak w przypadku prymitywnej centrali jaką jest bez watpienia CA4M

jeżeli "zawiesisz" więcej to tak jak napisał KLOPson w sumie nic sie nie stanie . Musisz jednak pamiętać że :

- usterka w systemie będzie znacznie trudniejsza do lokalizacji

- w przypadku zainstalowania czujników pobierających prąd z centrali znacznie zmniejszysz czas działania centrali po zaniku zasilania sieciowego

- wyłączenie jednej linii spowoduje wyłączenie kilku czujników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy informacja w danych technicznych centrali alarmowej o ilości wejść jest równoznaczna z ilością czujników jakie można do tej centrali podłączyć ?

 

Generalnie tak .

Nie powinno się montować pod jedno wejście centrali więcej niż jednego czujnika . Powodów takiego postepowania jest wiele ale najważniejsze ( patrząc od strony praktycznej eksploatacji ) to :

- w przypadku uszkodzenia czujnika znacznie prostsza procedura lokalizacji

- bardziej elastyczne sposoby konfigurowania sprzętu .

 

Jednak w przypadku prymitywnej centrali jaką jest bez watpienia CA4M

jeżeli "zawiesisz" więcej to tak jak napisał KLOPson w sumie nic sie nie stanie . Musisz jednak pamiętać że :

- usterka w systemie będzie znacznie trudniejsza do lokalizacji

- w przypadku zainstalowania czujników pobierających prąd z centrali znacznie zmniejszysz czas działania centrali po zaniku zasilania sieciowego

- wyłączenie jednej linii spowoduje wyłączenie kilku czujników

 

Dzięki. Czyli każdy kontaktron i każda czujka ruchu to osobne wejście w centrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...