Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy posiadając kabel YTDY 6x0,5 będę mógł go wykorzystać, oprócz podłączania czujek ruchu i kontaktronów, także do podłączenia manipulatora LED i sygnalizatora zewnętrznego ?

 

 

przy okazji zapytam mimo, ze to nie ten wątek: skrętka komputerowa, którą chciałbym rozciągnąć do kilku pokoi pod tynkiem ma to być UTP ośmio żyłowa, kategorii 5e, drut. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadając kabel YTDY 6x0,5 będę mógł go wykorzystać, oprócz podłączania czujek ruchu i kontaktronów, także do podłączenia manipulatora LED i sygnalizatora zewnętrznego ?

 

 

przy okazji zapytam mimo, ze to nie ten wątek: skrętka komputerowa, którą chciałbym rozciągnąć do kilku pokoi pod tynkiem ma to być UTP ośmio żyłowa, kategorii 5e, drut. ?

 

 

tak tym kablem mozna podlaczyc manipulator i sygnalizator...i inne elementy alarmu.

do sieci komputerowej w domu wystarczy zwykły kabel UTP, lub FTP kategorii 5e.nie ma znaczenia czy dasz drut czy linke,ale drut tanszy wiewc po co przeplacac?! linke daj od gniazda do komputera,chyba ze komputer stacjonarny i go raczej nie przenosisz to spokojnie wystarczy drut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadając kabel YTDY 6x0,5 będę mógł go wykorzystać, oprócz podłączania czujek ruchu i kontaktronów, także do podłączenia manipulatora LED i sygnalizatora zewnętrznego ?

 

 

przy okazji zapytam mimo, ze to nie ten wątek: skrętka komputerowa, którą chciałbym rozciągnąć do kilku pokoi pod tynkiem ma to być UTP ośmio żyłowa, kategorii 5e, drut. ?

 

 

tak tym kablem mozna podlaczyc manipulator i sygnalizator...i inne elementy alarmu.

do sieci komputerowej w domu wystarczy zwykły kabel UTP, lub FTP kategorii 5e.nie ma znaczenia czy dasz drut czy linke,ale drut tanszy wiewc po co przeplacac?! linke daj od gniazda do komputera,chyba ze komputer stacjonarny i go raczej nie przenosisz to spokojnie wystarczy drut.

 

ok, dzięki. Pytając o drut chodziło mi czy będzie ok pod tynk ? No i czy 8 żył ma być czy 6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki. Pytając o drut chodziło mi czy będzie ok pod tynk ? No i czy 8 żył ma być czy 6 ?

 

Skrętka jest 8-żyłowa, chociaż tak na prawdę wykorzystywane są tylko 4 żyły. Daj 8 żył, drut. To jest tanie jak barszcz, więc nie ma co oszczędzać.

 

senkju !!! i już wszystko jasne :)

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę z kosztów profesjonalnego wykonania takiego systemu?

Taki system, to nie tylko same bariery podczerwieni, ale również odpowiednie słupki, bardzo stabilnie zamocowane do podłoża, odpowiednie okablowanie, zabezpieczenie odgromowe, itp.

Ponad to do montażu takiego systemu trzeba naprawdę fachowca, bo nie każdy instalator sobie poradzi.

Oto przykład takiej prowizorycznej (aż za bardzo prowizorycznej) instalacji wykonanej na placu budowy przez jedną z agencji ochrony (na S :wink: ):

 

http://www.zbychdom.republika.pl/Alarmy/Bariery/Bariera3.JPG

 

Zbychu,

Masz rację i to nie podlega dyskusji. ta instalacja jak wiele zresztą innych wykonanych przez S i inne agencje jest po prostu do niczego. ( nie upieram sie przy uzyciu slowa " niczego" i dopuszczam mozliwość zastapienia go pzrzez czytelnika bardziej dosadnym)

Niemniej pozwolę sobie powiedzieć kilka słów w obronie instalatorów panny S. dla której i mi przyznam się zdarza się pracować jako podwykonawca.

Tu splatają się dwie okoliczności , po pierwsze słabe przeszkolenie i brak mechanizmów weryfikacji umiejętności poszczególnych instalatórów a po drugie po prostu kasa.

Nie wiem ile TY bierzesz za podłaczenie bariery ale ja ostatnio takie "cudo" zakupione przez klienta wieszałem za 30 zl brutto. (( bo tyle wpisał czcigodny przedstawiciel panny S na zleceniu). Owszem okablowanie i słupki ( z rury PCV ??????) były juz przygotowane ale mimo to same ustawienia i przetestowanie zajęło trochę czasu czyniąc tę instalacje mocno deficytową.

Mimo że naprawdę postarałem się wykonać swoja pracę jak najlepiej nie jestem w stanie gwarantowac że sprawdzi się ona przy trudnych warunkach atmosferycznych skoro wieszałem tanie i nie znane mi urządzenia.

Wydaje mi się że i za podobna kwotę powstała sfotografowana przez Ciebie instalacja.....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę z kosztów profesjonalnego wykonania takiego systemu?

Taki system, to nie tylko same bariery podczerwieni, ale również odpowiednie słupki, bardzo stabilnie zamocowane do podłoża, odpowiednie okablowanie, zabezpieczenie odgromowe, itp.

Ponad to do montażu takiego systemu trzeba naprawdę fachowca, bo nie każdy instalator sobie poradzi.

Oto przykład takiej prowizorycznej (aż za bardzo prowizorycznej) instalacji wykonanej na placu budowy przez jedną z agencji ochrony (na S :wink: ):

 

http://www.zbychdom.republika.pl/Alarmy/Bariery/Bariera3.JPG

 

Zbychu,

Masz rację i to nie podlega dyskusji. ta instalacja jak wiele zresztą innych wykonanych przez S i inne agencje jest po prostu do niczego. ( nie upieram sie przy uzyciu slowa " niczego" i dopuszczam mozliwość zastapienia go pzrzez czytelnika bardziej dosadnym)

Niemniej pozwolę sobie powiedzieć kilka słów w obronie instalatorów panny S. dla której i mi przyznam się zdarza się pracować jako podwykonawca.

Tu splatają się dwie okoliczności , po pierwsze słabe przeszkolenie i brak mechanizmów weryfikacji umiejętności poszczególnych instalatórów a po drugie po prostu kasa.

Nie wiem ile TY bierzesz za podłaczenie bariery ale ja ostatnio takie "cudo" zakupione przez klienta wieszałem za 30 zl brutto. (( bo tyle wpisał czcigodny przedstawiciel panny S na zleceniu). Owszem okablowanie i słupki ( z rury PCV ??????) były juz przygotowane ale mimo to same ustawienia i przetestowanie zajęło trochę czasu czyniąc tę instalacje mocno deficytową.

Mimo że naprawdę postarałem się wykonać swoja pracę jak najlepiej nie jestem w stanie gwarantowac że sprawdzi się ona przy trudnych warunkach atmosferycznych skoro wieszałem tanie i nie znane mi urządzenia.

Wydaje mi się że i za podobna kwotę powstała sfotografowana przez Ciebie instalacja.....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale właśnie na tym polega problem, żeby wykwalifikowani instalatorzy, mający wiedzę i umiejętności i pracujący na zlecenie agencji ochrony, uświadomili tym baranom - krawaciarzom (czyt. "handlowcom"), że muszą mieć pojęcie o tym, co oferują klientom i nie mogą przyrównywać cenowo i czasowo, np. montażu zewnętrznych barier, do montażu wewnętrznej czujki ruchu i że nie mogą wciskać klientom najtańszego fajansu, bo nie o to tu chodzi. Jeśli klienta nie stać na markowe i profesjonalnie zamontowane bariery podczerwieni, to nie ma sensu montować taniego fajansu, bo to się nie sprawdzi i po okresie problemów i nerwów, trzeba będzie taki system wykonać na nowo.

Takie działanie handlowców w agencjach ochrony jest szkodliwe zarówno dla ich firmy, jak i dla całej branży (mity o nieskuteczności systemów alarmowych).

 

Wiem, jak to jest w agencjach. Na tym właśnie polega różnica w zamówieniu systemu alarmowego w agencji ochrony i u profesjonalisty. Pisałem już o tym, ale powtórzę. W agencji ochrony nie ma jednej osoby odpowiedzialnej za obsługę klienta. Rolą handlowca jest namówienie klienta na skorzystanie z usług firmy. Nie posiadają oni odpowiedniej wiedzy i krótko mówiąc improwizują (czyt. ściemniają :wink: ). Potem przychodzi instalator systemu i musi sprostać fantazji handlowca, a nie zawsze się to udaje i kicha :(. Potem jest wielkie rozczarowanie klienta, "bo ja myślałem, że to będzie inaczej działać", albo "bo handlowiec mówił, że..."

 

Po zamontowaniu systemu pałeczkę przejmuje serwis. W serwisie pracuje wielu serwisantów i zdarza się, że do naprawy lub konserwacji systemu za każdym razem przyjeżdża inny serwisant, któremu trzeba tłumaczyć od początku, co mamy zamontowane i jak zaprogramowane (bo oczywiście żadnej dokumentacji do systemu nie ma!). Znowu improwizacja. Tak to wygląda.

 

Zamawiając system u profesjonalisty, wszystkim od A do Z zajmuje się jedna osoba. Nie ma nieporozumień, jest dokumentacja do systemu, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto przykład takiej prowizorycznej (aż za bardzo prowizorycznej) instalacji wykonanej na placu budowy przez jedną z agencji ochrony (na S :wink: ):

 

http://www.zbychdom.republika.pl/Alarmy/Bariery/Bariera3.JPG

 

Pozdrawiam

 

Urzekające, aż dziwne że nie załozyli instalacji na tych leżących...i jeszcze te korytko kablowe... profesjonaliści jak słowo daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez komentarza.....

zapraszam do konwersacji z handlarzem z tej wlasnie firmy tutaj na forum probuje kity wciskac jako koniu34 niestety nie podjal sie rozmowy na forum ze mna :-)

 

Ja też z nim wszedłem w polemikę i niestety gość chyba miał dość zarzutów, a dzisiaj znowu dowiedziałem się od klientów że ich znajomych obrobili gdy spali w domu i jakimś trafem nie załączyli alarmu. System wykonywała słynna firma S której koniu34 jest niby dyrektorem handlowym. Co się nasówa od razu sygnał uzbrojenia systemu. A dowiedziałem się ciekawej rzeczy, teoretycznie firma jest ubazpieczona ale przychodzi to wypłaty odszkodowania to się okazuje że pan presez pracuje charytatywnie i nie z kogo ściągnąć. Niezłe co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suworow

Mam prośbę ,czy mógłbyś na priv podać adres tego obiektu,bo myślę,że firmie S należy się możliwość do odniesienia się do tego zarzutu.Pewnie będzie podobnie jak kilka stron wcześniej w tym wątku-prawda Panie Zbych.Podrzucacie świnie to proszę o możliwość obrony,bo inaczej to skąd wiadomo,że montowała to S i czy nie ma w protokole,ze bariery wiszą na kołkach bo klient sobie tak życzył.Proszę o adres lub nie przytaczanie więcej agencji S w swoich wątkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadając kabel YTDY 6x0,5 będę mógł go wykorzystać, oprócz podłączania czujek ruchu i kontaktronów, także do podłączenia manipulatora LED i sygnalizatora zewnętrznego ?

 

 

Panowie,panowie.... dość tego. Pozwólcie że przerwę waszą miłą wymianę zdań. Widać że upał doskwiera...

Czy 6x0,5 może być do sygnalizatora zewn??? Mi się wydawało, że tam sie kładzie normalny kabel elektryczny (tzn, taki jak np do gniazdka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuję rozbudować swoja instalację opartą centralę Satel CA-64. Mam zamiar dodać podcentralę satel CA-64PP (posiadającą wbudowany zasilacz) w innym pomieszczeniu aby uniknąć przeciągania kabli od czujek do głównej centrali.

 

Moje pytanie:

Czy jest jakaś możliwość zainstalowania podcentrali CA-64PP bez dodatkowego transformatora i akumulatora? Bilans prądowy głównej płyty pokazuje że obecny zasilacz wystarczyłby dla nowej podcentrali.

Czy mogę jakoś podciągnąć zasilanie z płyty głownej do podcentrali ?

 

Pozdrawiam,

Alek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...