Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Witam

 

Proszę jeszcze o jedną radę skoro zamontuje te czujki inercyjne we wszystich otworach to czy jest sens zakładanie czujek w środku zwykłych.

Myślałam myślałam ....i jak złodziej bedzie chciał wejsc to musi przez którys otwór się włamać - więc wtedy załączy się czujka inercyjna.Wtedy czy coś mi dają czujki na ruch i one są potrzebne. Proszę o wyrazenie swoich opini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Proszę jeszcze o jedną radę skoro zamontuje te czujki inercyjne we wszystich otworach to czy jest sens zakładanie czujek w środku zwykłych.

Myślałam myślałam ....i jak złodziej bedzie chciał wejsc to musi przez którys otwór się włamać - więc wtedy załączy się czujka inercyjna.Wtedy czy coś mi dają czujki na ruch i one są potrzebne. Proszę o wyrazenie swoich opini

Agniecha, wszystko na ten temat jest napisane w tym wątku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę jeszcze o jedną radę skoro zamontuje te czujki inercyjne we wszystich otworach to czy jest sens zakładanie czujek w środku zwykłych.

Myślałam myślałam ....i jak złodziej bedzie chciał wejsc to musi przez którys otwór się włamać - więc wtedy załączy się czujka inercyjna.Wtedy czy coś mi dają czujki na ruch i one są potrzebne. Proszę o wyrazenie swoich opini

 

czujniki ruchu to podstawa, jeśli włamywacz przejdzie jednak przez kontraktrony i czujniki inercyjne to zawsze zostają mu do obejścia czujniki ruchu.A z nimi bedzie miał większy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak a na której stronie ma czytac od początku :cry:

Agniecha, zrozum, ten wątek ma tyle stron, bo właśnie m.in. wiele ludzi ciągle pyta o to samo...

 

Przy systemie obwodowym czujki ruchu muszą być zamontowane przynajmniej w głównych punktach domu (salon, gabinet, ciągi komunikacyjne).

Te czujki mają też odwracać uwagę potencjalnego intruza robiącego wcześniejsze rozpoznanie, od właściwego - obwodowego systemu alarmowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem ale tak jak to przedstawiłeś to centrala wygeneruje nie sabotaż a awarię lini (czyste zwarcie) , raczej trzeba by zastosować drugi kontraktron NO i połączyć drugi rezystor szeregowo za kontraktronem, wtedy uzyskamy sabotaż linii.

 

W podwójnej parametryzacji ( rezystor na styku + rezystancja linii )

a takie ma być ustawienie parametrów linii w centrali , czyste zwarcie czyli

pominięcie rezystora parametrycznego skutkuje zawsze rozpoznaniem sabotażu . Jeżeli sabotaż linii ustawisz jako zawsze alarm głośny - centrala

wygeneruje alarm bez względu na stan czuwania

 

Skoro czyste zwarcie rozpoznawane jest jako sabotaz, to czy nie lepiej kontaktron "sabotazowy" NO polaczyc po prostu rownolegle na tej samej linii co kontaktron parametryzowany 2EOL (ten, ktory chcemy chronic)?

Jesli wystapi sabotaz za pomoca obcego pola to przy takim polaczeniu kontaktronow ZAWSZE wystapi czyste zwarcie danej linii - czyli sygnalizacja sabotazu.

 

Natomiast w schemacie proponowanym przez Todaks (zakladajac, ze oba rezystory parametryzujace sa jednakowej wartosci) sytuacja sabotazu nie bedzie wykrywana przez czas gdy okno jest otwarte (czyli kontaktron podstawowy jest rozwarty), a jedynie wtedy, gdy jest ono zamkniete.

Przynajmniej tak mi sie wydaje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.E.T.E. napisał

Natomiast w schemacie proponowanym przez Todaks (zakladajac, ze oba rezystory parametryzujace sa jednakowej wartosci) sytuacja sabotazu nie bedzie wykrywana przez czas gdy okno jest otwarte (czyli kontaktron podstawowy jest rozwarty), a jedynie wtedy, gdy jest ono zamkniete.

Przynajmniej tak mi sie wydaje :D

 

Przy założeniu że oba rezystory mają tą samą wartość masz rację .

Podany schemat jest właściwy dla różnych rezystancji lub instalacji z liniami podwojonymi . W przypadku gdy obie rezystancje są jednakowe kontaktron ochronny łączymy równolegle do styku kontaktronu właściwego z rezystorem stykowym i rezystora parametrycznego czyli pod "C" i Z1"

Zarówno w przypadku pierwszym jak i drugim stosujemy ten sam typ kontaktronu ochronnego ( styk rozwarty gdy nie ma pola magnetycznego )

koszt około 5 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam, po co to stabilniejsze podłoże? Żeby łatwiej było oderwać sygnalizator? Jeśli sygnalizator jest mocowany na styropianie, to próby podważania go powodują wbijanie się narzędzia w styropian, co znacznie utrudnia oderwanie sygnalizatora.

 

Ten sposób zapewnia przymocowanie sygnalizatora przez każdego instalatora ,

również tego z żelazną ręką :wink:

Argument o trudniejszym oderwaniu od podłoża jest słuszny ale ja w swojej praktyce nie widziałem jeszcze włamania z oderwanym od podłoża sygnalizatorem , wszystkie zostały zniszczone poprzez uderzenie ciężkim narzędziem .

 

Należy też wspomnieć że mocowanie za pomocą długich kołków wymaga

ostrożności (bo można wcisnąć tynk wierzchni co spowoduje popękanie i w dłuższym czasie zaowocuje niszczeniem elewacji ) oraz uszczelnienia silikonem

miejsca kontaktu tynku z kołkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam, po co to stabilniejsze podłoże? Żeby łatwiej było oderwać sygnalizator? Jeśli sygnalizator jest mocowany na styropianie, to próby podważania go powodują wbijanie się narzędzia w styropian, co znacznie utrudnia oderwanie sygnalizatora.

 

Ten sposób zapewnia przymocowanie sygnalizatora przez każdego instalatora ,

również tego z żelazną ręką :wink:

Argument o trudniejszym oderwaniu od podłoża jest słuszny ale ja w swojej praktyce nie widziałem jeszcze włamania z oderwanym od podłoża sygnalizatorem , wszystkie zostały zniszczone poprzez uderzenie ciężkim narzędziem .

 

Należy też wspomnieć że mocowanie za pomocą długich kołków wymaga

ostrożności (bo można wcisnąć tynk wierzchni co spowoduje popękanie i w dłuższym czasie zaowocuje niszczeniem elewacji ) oraz uszczelnienia silikonem

miejsca kontaktu tynku z kołkiem

 

Masz rację, to wszystko prawda. Ja w swojej praktyce w ogóle nie spotkałem się z uszkodzeniem sygnalizatora zewnetrznego przez złodzieja (co nie znaczy, że nie warto stosować sygnalizatorów z zabezpieczeniami przed sabotażem!!!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam, po co to stabilniejsze podłoże? Żeby łatwiej było oderwać sygnalizator? Jeśli sygnalizator jest mocowany na styropianie, to próby podważania go powodują wbijanie się narzędzia w styropian, co znacznie utrudnia oderwanie sygnalizatora.

 

Ten sposób zapewnia przymocowanie sygnalizatora przez każdego instalatora ,

również tego z żelazną ręką :wink:

Argument o trudniejszym oderwaniu od podłoża jest słuszny ale ja w swojej praktyce nie widziałem jeszcze włamania z oderwanym od podłoża sygnalizatorem , wszystkie zostały zniszczone poprzez uderzenie ciężkim narzędziem .

 

Należy też wspomnieć że mocowanie za pomocą długich kołków wymaga

ostrożności (bo można wcisnąć tynk wierzchni co spowoduje popękanie i w dłuższym czasie zaowocuje niszczeniem elewacji ) oraz uszczelnienia silikonem

miejsca kontaktu tynku z kołkiem

 

Masz rację, to wszystko prawda. Ja w swojej praktyce w ogóle nie spotkałem się z uszkodzeniem sygnalizatora zewnetrznego przez złodzieja (co nie znaczy, że nie warto stosować sygnalizatorów z zabezpieczeniami przed sabotażem!!!).

Ja widziałem system (a właściwie już nie widziałem) który złodzieje po prostu ukradli z resztą łupów z budynku.Wzieli sobie wszystko oprócz sygnalizatora zewnętrznego-centralkę , klawiaturę, czujniki.... i nadajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, to wszystko prawda. Ja w swojej praktyce w ogóle nie spotkałem się z uszkodzeniem sygnalizatora zewnetrznego przez złodzieja (co nie znaczy, że nie warto stosować sygnalizatorów z zabezpieczeniami przed sabotażem!!!).

 

Sabotaż przy sygnalizatorze to obowiązek . Uważam że również utrata obciążenia wyjścia sygnalizatora powinna być interpretowana przez system jako sabotaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś montował system monitoringu (kamery) na kartach Geowision i może podzielić się swoimi doświadczeniami. Chcę zrobić nagrywanie na oddzielnym kompie z karta Geowizion która będzie "zbierać" sygnały z kamer. Sygnał z karty (wyjście sieciowe) chcę wrzucić do wewnętrznej sieci komputerowej. Podgląd kamer miałby być dostępny z internetu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w tym wątku można :oops:

Chciałbym drzwi wejściowe miec na kartę zbliżeniową- transponder i elektryczny zamek. Czy taki rygiel jaki jest w domofonach się do tego nadaje czy jakis inny patent. Czy to w ogóle dobry pomysł na otwieranie drzwi bez klucza?

Nie ma większego problemu aby coś takiego wykonać. Jest wiele mozliwości, napisz czy jest to dom z podwórkiem czy mieszkanie w bloku?Ale napewno może byc to rozwiązanie dodatkowe , na pewno nie rezygnuj z zamka, taki rygiel(chociaz są pewne wyjątki ale drogie)można zazwyczaj zniszczyć i juz jesteś w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...