Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

No i bardzo dobrze, że napisałeś do producenta, chciałem Ci to zasugerować, ale sądziłem, że może jeszcze Zbych i Todaks coś wymyślą, ale nie zdążyli, bo my tutaj prawie jak na czacie :D

 

Co sądzę o takim rozwiązaniu? Jeżeli jest ono skuteczne, to ja sądzę, że Satel ośmiesza się stosując w swoich produktach rozwiązania, które ciągną za sobą tego typu dziwaczne zachowania centrali, a nie wspominając o tym w dokumentacji.

 

Nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim problemem i na odległość pewnie nie wpadłbym na jego rozwiązanie w takiej postaci.

 

Pozdrawiam także

Satel ma więcej "ciekawostek" nie opisanych w dokumentacji i wymagających dochodzenia przez instalatora drogą prób i błędów.

 

To właśnie powoduje, że wielu instalatorów zniechęca się do Satela, bo nie chcą go poznać :roll:

 

Nie uważam jednak, ze Satel się ośmiesza, bo przy tak rozbudowanym oprogramowaniu trudno jest zebrać wszystkie uwagi i wypuścić w formie pisemnej. Zresztą kto by to czytał :lol:

Instalatorzy nawet nie czytają dokładnie instrukcji montażu i programowania.

 

Z oprogramowaniem Satela jest jak z systemem Windows :wink:

Nikt do końca go nie zna :lol:

 

Czasem wystarczy zrestartować zasilanie i wszystko wraca do normy (całkiem jak w Windows :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zbych ma rację - Integra jest ogromnie rozbudowaną centralą z mnóstwem przeróżnych możliwości .

Zawsze mogą wystapić problemy - jednak jeżeli chodzi o support techniczny z Satela - nie mam żadnych obiekcji - wszystko na najwyższym poziomie - kontakt błyskawiczny - pomoc fachowa :)

 

Na razie system działa bezawaryjnie i bez żadnych "dziwnych" komunikatów :)

Zobaczymy jak będzie dalej ....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także uważam, że Satel - przynajmniej jeśli chodzi o Integrę - nie ma sobie równych. Mimo wszystko staram się nie być bezkrytyczny.

 

Uważam jednak, że w przypadku systemów alarmowych osoba odpowiedzialna za ich prawidłowe i niezawodne działanie powinna znać reakcję centrali w każdej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - centrala to jedno - reszta to czujki i konfiguracja systemu ...

 

Ja użyłem czujek DSC Encore 3001D - i dwa razy juz zdażyło mi się że się wzbudziły - teoretycznie bez przyczyny aktywowały alarm ...

Chałupa w środku pusta , teoretycznie żadnych przesłanek do aktywowania czujek - a jednak - dobrze że na razie w ramach testu systemu zaprogramowałem tylko sygnalizację świetlną w syrenie ...

 

Czy mieliście panowie jakieś złe doświadczenia z tymi czujkami ??

Nie za bardzo wiem gdzie ucho przyłożyć i co "grzebnąć" coby sytuacja sie nie powtarzała ... - zwłaszcza że za niedługo podłączam się do sieci monitoringu jednej z agencji ochrony na moim terenie ...

 

Hmmmm ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także uważam, że Satel - przynajmniej jeśli chodzi o Integrę - nie ma sobie równych. Mimo wszystko staram się nie być bezkrytyczny.

 

Uważam jednak, że w przypadku systemów alarmowych osoba odpowiedzialna za ich prawidłowe i niezawodne działanie powinna znać reakcję centrali w każdej sytuacji.

No bo łatwiej krytykować - trudniej zrozumieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułość ustawiasz zworą J2 wewnątrz czujki - tak ??

Czy programowo w ustawieniach centrali ?? - w Integrze jest opcja "czułość" dla danego wejścia ustawiana w milisekundach ...

 

?

 

Pozdrawiam

 

Nie grzebać w ustawieniach czułości czujki, tylko zlikwidować duże owady, ptaki i przeciągi! :)

 

Nie myl opcji czułości wejścia centrali z czułością czujki, bo to są dwie, niezależne sprawy.

Czułość czujki, to ustawienie progu, po przekroczeniu którego czujka wyzwoli alarm.

Czułość wejścia centrali, to czas naruszenia wejścia, po którym wystąpi alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo łatwiej krytykować - trudniej zrozumieć...

 

Zbychu, zadziwiasz mnie. Poraz kolejny jestem zniesmaczony Twoją postawą na forum. Tym razem dotyczy to bezpośrednio mnie. Sądziłem, że możliwe jest nawiązanie z Tobą jakiejkolwiek konstruktywnej dyskusji.

 

Swoją drogą, w moim przekonaniu źle pojmujesz znaczenie słowa "krytyka".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - centrala to jedno - reszta to czujki i konfiguracja systemu ...

 

Ja użyłem czujek DSC Encore 3001D - i dwa razy juz zdażyło mi się że się wzbudziły - teoretycznie bez przyczyny aktywowały alarm ...

Chałupa w środku pusta , teoretycznie żadnych przesłanek do aktywowania czujek - a jednak - dobrze że na razie w ramach testu systemu zaprogramowałem tylko sygnalizację świetlną w syrenie ...

 

Czy mieliście panowie jakieś złe doświadczenia z tymi czujkami ??

Nie za bardzo wiem gdzie ucho przyłożyć i co "grzebnąć" coby sytuacja sie nie powtarzała ... - zwłaszcza że za niedługo podłączam się do sieci monitoringu jednej z agencji ochrony na moim terenie ...

 

Hmmmm ...

 

Pozdrawiam

 

Ja jestem jednak zwolennikiem wersji Ec 301 bez D (Analogowej) .

Miałem okazję być serwisantem w dużej agencjii i spotykając sie z dużą ilością tych czujek EC 301 zaczowywały się prawidłowo natomiast EC301D często sie zawieszały i zwore czułośći trzeba było jednak przestawiać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo łatwiej krytykować - trudniej zrozumieć...

 

Zbychu, zadziwiasz mnie. Poraz kolejny jestem zniesmaczony Twoją postawą na forum. Tym razem dotyczy to bezpośrednio mnie. Sądziłem, że możliwe jest nawiązanie z Tobą jakiejkolwiek konstruktywnej dyskusji.

 

Swoją drogą, w moim przekonaniu źle pojmujesz znaczenie słowa "krytyka".

Pozdrawiam

No widzisz jak to się można pomylić...

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także uważam, że Satel - przynajmniej jeśli chodzi o Integrę - nie ma sobie równych. Mimo wszystko staram się nie być bezkrytyczny.

 

Uważam jednak, że w przypadku systemów alarmowych osoba odpowiedzialna za ich prawidłowe i niezawodne działanie powinna znać reakcję centrali w każdej sytuacji.

No bo łatwiej krytykować - trudniej zrozumieć...

 

Zatem nie zgadzasz się z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także uważam, że Satel - przynajmniej jeśli chodzi o Integrę - nie ma sobie równych. Mimo wszystko staram się nie być bezkrytyczny.

 

Uważam jednak, że w przypadku systemów alarmowych osoba odpowiedzialna za ich prawidłowe i niezawodne działanie powinna znać reakcję centrali w każdej sytuacji.

No bo łatwiej krytykować - trudniej zrozumieć...

 

Zatem nie zgadzasz się z tym?

Zatem nie mam czasu i ochoty na jałowe dyskusje :roll:

Nie zaśmiecaj tego wątku swoimi wywodami :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mówisz do mnie "nie zaśmiecaj tego wątku swoimi wywodami"? W tym wątku jest z 10 stron Twoich nieudolnych przepychanek z Todaksem, więc myślę, że nie jesteś osobą upoważnioną do upominania mnie w tej kwestii.

 

Zbychu, jesteś arogancki. To jest idealne słowo opisujące Twoją naprawdę zadziwiającą postawę, myślę, nie tylko mnie.

 

W wielu kwestiach mamy podobne zdanie, w kilku odmienne, nie tak jednak odmienne jak odmienny jest nasz sposób rozmawiania z ludźmi. I mówię tu o kulturze.

 

Na tym - wzorem Prezydenta naszego wspaniałego - "zakończę znajomość ze Zbychem" na forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mówisz do mnie "nie zaśmiecaj tego wątku swoimi wywodami"? W tym wątku jest z 10 stron Twoich nieudolnych przepychanek z Todaksem, więc myślę, że nie jesteś osobą upoważnioną do upominania mnie w tej kwestii.

Właśnie piszę o tym dla tego, aby nie było kolejnych 10 stron "nieudolnych" przepychanek z KLOPsonem.

 

Zbychu, jesteś arogancki. To jest idealne słowo opisujące Twoją naprawdę zadziwiającą postawę, myślę, nie tylko mnie.

 

W wielu kwestiach mamy podobne zdanie, w kilku odmienne, nie tak jednak odmienne jak odmienny jest nasz sposób rozmawiania z ludźmi. I mówię tu o kulturze.

 

Ja nie rozumiem, dlaczego Ty uzurpujesz sobie prawo do oceniania mojej osoby, czy mojego zachowania :roll:

 

Na tym - wzorem Prezydenta naszego wspaniałego - "zakończę znajomość ze Zbychem" na forum :D

Och, jakaż to dla mnie ogromna strata :(

 

Niezłe masz wzory do naśladowania - pogratulować! :lol:

 

P.S. Ciekawe, dlaczego innym e-mailem posługiwałeś się pisząc do mnie na priva prośbę o pomoc, a innym posługujesz się teraz. Czyżbyś od dawna planował jakąś akcję przeciwko mojej osobie? No tak, takie masz wzorce :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem, dlaczego Ty uzurpujesz sobie prawo do oceniania mojej osoby, czy mojego zachowania

 

Ej, Zbychu, a ja nie mam takiego prawa?

 

Niezłe masz wzory do naśladowania - pogratulować!

Tak, Zbychu, tak, Kaczyński jest moim największym autorytetem. Oczywiście.

 

Puknij się w łeb Zbychu, nie ma żadnej akcji, przeciwko Twojej osobie. Nie miałem nic wcześniej przeciwko Tobie (ewentualnie przeciwko Twoim głupim odpowiedziom na zaczepki Todaksa). Kiedy chciałem podjąć dyskusję, Ty mówisz do mnie "Zatem nie mam czasu i ochoty na jałowe dyskusje Nie zaśmiecaj tego wątku swoimi wywodami". Idę, bo atmosfera na tym forum jest tak fatalna, że nie ma tu czego szukać. Po prostu niemiło się tu rozmawia.

 

Aaa, pisałem do Ciebe Zbychu kiedy nie miałem jeszcze konta na Muratorze. Mam w zwyczaju używać różnych maili do różnych spraw.

 

Kończąc

 

Uważam jednak, że w przypadku systemów alarmowych osoba odpowiedzialna za ich prawidłowe i niezawodne działanie powinna znać reakcję centrali w każdej sytuacji.

 

To zdanie Zbych zanegował i twierdzi, że zachowania central alarmowych, których instralator nie jest w stanie przewidzieć nie zasługują na jakąkolwiek krytykę. W tek kwestii jestem innego zdania i - choć uważam Integrę za świetną centralę - sądzę, że np. problem, z którym spotkał się pablitoo to zaniedbanie producenta.

Sytuacja całkowicie analogiczna:

W ustawieniach powiadamiania instalator po znaku A (koniec numeru) wpisuje jeszcze znak E (pauza 3 sek). Pozornie wszystko jest w porządku, jednak centrala podczas autentycznego włamania nie powiadamia użytkownika. W dokumentacji centrali nie ma mowy, że w takiej sytuacji powiadamianie może nie zostać zrealizowane.

 

Czy i w tym przypadku producent nie zasługuje na krytykę?

 

Taka sytuacja nie ma oczywiście w rzeczywistości miejsca. Ja wiem, że w praktyce małe jest prawdopodobieństwo, że taka by zaistaniała, bo każdy przyzwoity instalator testuje proces powiadamiania. Jednak jest do zaistniałej analogiczna.

 

W moim przekonaniu urządzenia przeznaczone do systemów alarmowych nie mogą być jak Windows - "Nikt do końca ich nie zna". Pewne zachowania centrali mogą nie być zapisane w instrukcjach, ale nie w sprawach bezpośrednio związanych z bezpieczeństwem. U pablitoo system wskazywał awarię, pomimo, że taka nie miała wogóle miejsca oraz zaśmiecał pamięć zdarzeń - to są rzeczy istotne.

 

Życzę miłego dnia, a przede wszystkim lepszej atmosfery na forum, zwłaszcza wtedy, kiedy ktoś chce powiedzieć coś ponad "system zbudowany na czujkach inercyjnych i kontaktronach w oknach jest najlepszy".

 

Ukłony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...