Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

KLOPson napisał

Puknij się w łeb Zbychu, nie ma żadnej akcji, przeciwko Twojej osobie. Nie miałem nic wcześniej przeciwko Tobie (ewentualnie przeciwko Twoim głupim odpowiedziom na zaczepki Todaksa).

 

Moje wypowiedzi to nie słowne zaczepki tylko własne zdanie na poruszane tematy .To że były odczytywane przez niektórych opacznie ....... :lol:

Ludzie mają różne charaktery :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zbychu - piszemy o dwóch zupełnie różnych restartach .

Ty - o restarcie planowanym , ja o desperackim tzn " nie mam pojęcia o co chodzi ,... może zrestartować ? "

Ok. ale skoro instalator (pomijając, czy jest to profesjonalista z wieloletnim stażem, czy inwestor samodzielnie montujący pierwszy w życiu system alarmowy) nie ma już innego pomysłu na uruchomienie systemu zgodnie z programem, to dlaczego nie spróbować restartu centrali?

 

Przecież to nie jest tak, że system co chwila działa inaczej - niezgodnie z założeniami. System od początku nie działa zgodnie z założeniami więc problem (usterka) jest znana i można ją w jakiś sposób usunąć (np. konsultując temat z działem technicznym - jak w opisanym wyżej przypadku).

Nie jest to poważna usterka mająca wpływ na zabezpieczenie obiektu.

 

Ponad to mi nigdy nie zdążył się opisywany przez pablitoo przypadek, więc wniosek z tego, że jako początkujący i ciekawy instalator sam przestawił jakąś opcję (być może nieświadomie).

 

Ja nie twierdzę, że Centrale Satela nie mają wad programowych, ale te nieliczne i jeszcze nie usunięte przez programistów "wady" nie wpływają na zabezpieczenie obiektu, a jedynie na dodatkowe funkcje użytkowe.

Nie mam przy tym za złe Satelowi, że wprowadził na rynek produkt nie sprawdzony w 100%, bo jestem świadomy (w przeciwieństwie do co po niektórych...), że to nie realne!

 

Każdy nowy Windows też jest wypuszczany na rynek z szeregiem dziur w oprogramowaniu i dopiero przez kilka kolejnych lat te dziury są usuwane przez wypuszczanie przez Microsoft "łatek".

Inny przykład, to samochody. Jest wiele nowych modeli, które posiadają szereg wad wychodzących dopiero podczas eksploatacji i to niezależnie od marki czy klasy samochodu. Niektóre wady mają poważny wpływ na bezpieczeństwo, czyli na zdrowie i życie. Czego więc spodziewać się od Satela?

Tak, jak napisałem, łatwiej krytykować, niż zrozumieć, na co KLOPson się "zniesmaczył" i od słowa do słowa, awantura gotowa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam kilka pytan do fachowcow odnosnie alarmow :)

 

1. Mam zamiar zalozyc alarm w domu ktory skladaby sie z:

 

ok.8 czujek

ok. 10 kontraktonow

2 klawiatur

 

Jaka centrale wybrac?I czy beda potrzebne jakies expandery Dodam ze na firmie mam alarm firmy Satel i tutaj tez chcialbym takowej firmy zalozyc. Dobrze by bylo zeby dalo sie ta cenyrale w przyszlosci jeszcze rozbudowac powiedzmy o kolejne 10 czujek tak w razie W :)

 

2. Ile minimalne zyl w kablu jest potrzebnych zeby podlaczyc:

 

Czujke

kontrakton

klawiature

Sygnalizator zewnetrzny

 

Pytam bo kable juz mam polozone juz dosc dawno i musze sie upewnic czy wystarczy zyl.

 

Z gory dziekuje za wszytskie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od dłuższego czasu czytam ten i podobne wątki na tym forum. Dzięki poradom Zbycha (ukłony) i innych tu piszących zamontowałem w swoim domu alarm i nie tylko :)

Alarm rozbudowałem do realizacji różnej automatyki w domu i ogrodzie.

Wszystko jest dopiero w fazie montażu i rozruchu.

Mam Integrę 128 i posiadam wolne wejścia i wyjścia.

Teraz podłączyłem zapalanie oświetlenia przez czujkę ruchu i nie umiem tego zaprogramować, aby działało tak, jak chcę :(

Chcę, aby po naruszeniu czujki ruchu oświetlenie zapalało się na określony czas, ale żeby dalsze naruszenia czujki wydłużały czas włączenia oświetlenia o czas naruszenia czujki i dopiero po zakończeniu naruszania czujki oświetlenie gaśnie po zaprogramowanym czasie. Jak to zrobić?

Teraz mam tak, że po naruszeniu czujki oświetlenie się włącza, ale niezależnie od naruszenia czujki po zaprogramowanym czasie oświetlenie gaśnie :(

Żeby zapaliło się ponownie, to muszę stać w bezruchu i czekać, aż czujka przestanie działać + około 2 sekundy i ponowne naruszenie czujki znowu włącza oświetlenie, ale znowu tylko na zaprogramowany czas.

Co mam zmienić, żeby to dobrze działało?

Proszę o pomoc :p

 

Pozdrawiam serdecznie

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam kilka pytan do fachowcow odnosnie alarmow :)

 

1. Mam zamiar zalozyc alarm w domu ktory skladaby sie z:

 

ok.8 czujek

ok. 10 kontraktonow

2 klawiatur

 

Jaka centrale wybrac?I czy beda potrzebne jakies expandery Dodam ze na firmie mam alarm firmy Satel i tutaj tez chcialbym takowej firmy zalozyc. Dobrze by bylo zeby dalo sie ta cenyrale w przyszlosci jeszcze rozbudowac powiedzmy o kolejne 10 czujek tak w razie W :)

 

2. Ile minimalne zyl w kablu jest potrzebnych zeby podlaczyc:

 

Czujke

kontrakton

klawiature

Sygnalizator zewnetrzny

 

Pytam bo kable juz mam polozone juz dosc dawno i musze sie upewnic czy wystarczy zyl.

 

Z gory dziekuje za wszytskie odpowiedzi :)

Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź na wczasniejszych stronach ,

trzeba tylko chcieć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę, aby po naruszeniu czujki ruchu oświetlenie zapalało się na określony czas, ale żeby dalsze naruszenia czujki wydłużały czas włączenia oświetlenia o czas naruszenia czujki i dopiero po zakończeniu naruszania czujki oświetlenie gaśnie po zaprogramowanym czasie. Jak to zrobić?

 

Zbych na pewno zna Integrę bardziej i być może ma inny patent .Mi przyszedł pomysł taki :

wyjście X - typ 14 , czas naruszenia 30 sek ,

wyjście Y- typ 14, czas naruszenia 45 sek ,

wyjście Z - suma wyjść X i Y - sterowanie żarówką

oczywiście wyjścia X i Y reagują na to samo wejście

Powinno działać choć moze trzeba użyć innych czasów , zastrzegam że rozwiązanie jest nie sprawdzone w praktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy nowy Windows też jest wypuszczany na rynek z szeregiem dziur w oprogramowaniu i dopiero przez kilka kolejnych lat te dziury są usuwane przez wypuszczanie przez Microsoft "łatek".

Inny przykład, to samochody. Jest wiele nowych modeli, które posiadają szereg wad wychodzących dopiero podczas eksploatacji i to niezależnie od marki czy klasy samochodu. Niektóre wady mają poważny wpływ na bezpieczeństwo, czyli na zdrowie i życie. Czego więc spodziewać się od Satela?

Tak, jak napisałem, łatwiej krytykować, niż zrozumieć, na co KLOPson się "zniesmaczył" i od słowa do słowa, awantura gotowa

 

Zbychu na pewno jest w tym dużo racji i na pewno KLOPson to rozumie , ja również .

Nie zmienia to faktu że krytykowac takie przypadki trzeba . Dowodem na to jest postęp firmy SATEL która własnie w odpowiedzi na krytykę wprowadziła nowe zasady współpracy z instalatorami i szereg doskonałych rozwiązań w swych urządzeniach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzięki temu wątkowi udało mi się zrobić okablowanie do alarmu, oraz wybrałem zestaw Integra 32 + kontraktony i cz. PIR - do rozbudowy. Duże Podziękowania dla Zbycha i Innych za rzeczową rozbudowę tego tematu .

Mój domek mam na etapie wykonywania tynków.

I tu moje pytanie, co sądzicie na temat tych modułów powiadamiania (nie ukrywam, że zależy mi na możliwie niskim koszcie urządzenia):

 

http://www.allegro.pl/item216616965_powiadomienie_gsm_clip_dialer_alarm.html

 

http://www.allegro.pl/item216617606_uniwersalne_powiadomienie_gsm_clip_sms_dialer.html

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzięki temu wątkowi udało mi się zrobić okablowanie do alarmu, oraz wybrałem zestaw Integra 32 + kontraktony i cz. PIR - do rozbudowy. Duże Podziękowania dla Zbycha i Innych za rzeczową rozbudowę tego tematu .

Mój domek mam na etapie wykonywania tynków.

I tu moje pytanie, co sądzicie na temat tych modułów powiadamiania (nie ukrywam, że zależy mi na możliwie niskim koszcie urządzenia):

 

http://www.allegro.pl/item216616965_powiadomienie_gsm_clip_dialer_alarm.html

 

http://www.allegro.pl/item216617606_uniwersalne_powiadomienie_gsm_clip_sms_dialer.html

 

 

Pozdrawiam

Jak dla mnie to trochę słabe spróbuj zobaczyć to:

http://www.abratronik.pl/Oferta_exp.php

Załozyłem juz ok 40 szt i wszystkie chodzą bez problemu. Jeśli wybierzesz Expert GSM to tylko do nokii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do odób z branży alarmowej.

 

Witam mam wycene istalacji alarmowej, prosze o odpowiedz co byscie zmienili i czy jest OK.

ZESTAW DCS

- procesor PC 1832 + klawiatura PK 51516 - 469zł

- moduł PC5108 - 64zł

- obudowa centr. - 77zł

- akumulator 17Ah - 110zł

- Czujka LC 100 - 41zł

- PK - 13zł

- PK SC 555 - 30zł

- Puszki - 37zł

- Syrena zew. - 105zł

- Syrena wew. - 34zł

- Kabel 120zł

- zestaw do powiadomienia na telefon GSM wraz z telefonem - 650zł

- Robocizna 1000zł

Suma: 3200zł - czy to dobra oferta, co byście dodali co usuneli z zestawienia.

 

Rzut domu wyglada tak:

http://www.krisport.pl/allegro/budowa/rzut.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzięki temu wątkowi udało mi się zrobić okablowanie do alarmu, oraz wybrałem zestaw Integra 32 + kontraktony i cz. PIR - do rozbudowy. Duże Podziękowania dla Zbycha i Innych za rzeczową rozbudowę tego tematu .

Mój domek mam na etapie wykonywania tynków.

I tu moje pytanie, co sądzicie na temat tych modułów powiadamiania (nie ukrywam, że zależy mi na możliwie niskim koszcie urządzenia):

 

http://www.allegro.pl/item216616965_powiadomienie_gsm_clip_dialer_alarm.html

 

http://www.allegro.pl/item216617606_uniwersalne_powiadomienie_gsm_clip_sms_dialer.html

 

 

Pozdrawiam

Jak dla mnie to trochę słabe spróbuj zobaczyć to:

http://www.abratronik.pl/Oferta_exp.php

Załozyłem juz ok 40 szt i wszystkie chodzą bez problemu. Jeśli wybierzesz Expert GSM to tylko do nokii.

 

Dziękuję za odpowiedz, tylko mam bardzo skromy budżet na wykonanie alarmu :cry:, a moja "księgowa" jest skrupulatna i pewno będę musiał kupić uboższą wersję modułu powiadamiania,

 

Zbychu, prosiłbym jeszcze Ciebie o opinię w temacie zaproponowanych przeze mnie modułów powiadomienia,

Z góry dziękuję i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzięki temu wątkowi udało mi się zrobić okablowanie do alarmu, oraz wybrałem zestaw Integra 32 + kontraktony i cz. PIR - do rozbudowy. Duże Podziękowania dla Zbycha i Innych za rzeczową rozbudowę tego tematu .

Mój domek mam na etapie wykonywania tynków.

I tu moje pytanie, co sądzicie na temat tych modułów powiadamiania (nie ukrywam, że zależy mi na możliwie niskim koszcie urządzenia):

 

http://www.allegro.pl/item216616965_powiadomienie_gsm_clip_dialer_alarm.html

 

http://www.allegro.pl/item216617606_uniwersalne_powiadomienie_gsm_clip_sms_dialer.html

 

 

Pozdrawiam

Jak dla mnie to trochę słabe spróbuj zobaczyć to:

http://www.abratronik.pl/Oferta_exp.php

Załozyłem juz ok 40 szt i wszystkie chodzą bez problemu. Jeśli wybierzesz Expert GSM to tylko do nokii.

 

Dziękuję za odpowiedz, tylko mam bardzo skromy budżet na wykonanie alarmu :cry:, a moja "księgowa" jest skrupulatna i pewno będę musiał kupić uboższą wersję modułu powiadamiania,

 

Zbychu, prosiłbym jeszcze Ciebie o opinię w temacie zaproponowanych przeze mnie modułów powiadomienia,

Z góry dziękuję i Pozdrawiam

Rozumiem że tniesz koszty , ale ty chcesz chyba założyć w miarę niezawdne monitorowanie swojego dobytku a nie zabawkę.

czytałem opisy proponowanych przez ciebie urządzeń i są to chyba urządzenia 1-2 wejściowe( jest ale z możliwością). Experty są używane przez agencję ochrony i naprawdę się sprawdzają,ja też nie mam z nimi problemów.Masz tu albo 6 wejść i 2 wyjścia (spec GSM) albo 8 wejść (expert GSM) które dowolnie sobie konfigurujesz tak jak chcesz.Może warto zaoszczędzić na czymś innym.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbychu, prosiłbym jeszcze Ciebie o opinię w temacie zaproponowanych przeze mnie modułów powiadomienia,

Z góry dziękuję i Pozdrawiam

Witam

 

Nie znam tego sprzętu, więc nie będę się na ich temat wypowiadał.

Ja czasem poza modułami GSM Satela, montuję moduły GSM firmy VIDIAQ

Współpracują z tanimi telefonami i dobrze działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę, aby po naruszeniu czujki ruchu oświetlenie zapalało się na określony czas, ale żeby dalsze naruszenia czujki wydłużały czas włączenia oświetlenia o czas naruszenia czujki i dopiero po zakończeniu naruszania czujki oświetlenie gaśnie po zaprogramowanym czasie. Jak to zrobić?

 

Zbych na pewno zna Integrę bardziej i być może ma inny patent .Mi przyszedł pomysł taki :

wyjście X - typ 14 , czas naruszenia 30 sek ,

wyjście Y- typ 14, czas naruszenia 45 sek ,

wyjście Z - suma wyjść X i Y - sterowanie żarówką

oczywiście wyjścia X i Y reagują na to samo wejście

Powinno działać choć moze trzeba użyć innych czasów , zastrzegam że rozwiązanie jest nie sprawdzone w praktyce

Owszem, przy doborze odpowiednich czasów działania obu wyjść X i Y nieźle to działa. Ja jeszcze do sumy wyjść dokładam wyjście typ 17 - Wskaźnik gotowy (oczywiście z negacją).

 

Jeszcze jedna uwaga, wyjście typu 14 - Naruszenie wejścia, nie działa po zablokowaniu czujki ruchu (uzbrojenie w trybie nocnym z blokadą linii wewnętrznych). Natomiast wyjście typu 17 - Wskaźnik gotowy, działa, mimo zablokowania czujki :)

Można tą właściwość wykorzystać w połączeniu z timerem i też będzie włączało oświetlenie, mimo zablokowania tej czujki w funkcji alarmowej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę, aby po naruszeniu czujki ruchu oświetlenie zapalało się na określony czas, ale żeby dalsze naruszenia czujki wydłużały czas włączenia oświetlenia o czas naruszenia czujki i dopiero po zakończeniu naruszania czujki oświetlenie gaśnie po zaprogramowanym czasie. Jak to zrobić?

 

Zbych na pewno zna Integrę bardziej i być może ma inny patent .Mi przyszedł pomysł taki :

wyjście X - typ 14 , czas naruszenia 30 sek ,

wyjście Y- typ 14, czas naruszenia 45 sek ,

wyjście Z - suma wyjść X i Y - sterowanie żarówką

oczywiście wyjścia X i Y reagują na to samo wejście

Powinno działać choć moze trzeba użyć innych czasów , zastrzegam że rozwiązanie jest nie sprawdzone w praktyce

Jest też inny sposób :

wyjście typ 24 , czas naruszenia 2 min wyzwalane z wejścia pod który podłączona jest czujka która nas interesuje .

 

To patent jednego z "Satelowskich" specjalistów szkoleniowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Jesli dobrze zrozumiałem to masz do zapłacenia 3tys zł za sprzęt i 3 tys zł za robociznę to nieźle cie chcą oskubać.Z jablotronem spotkałem się raz jak taki system zdejmowałem. Jeśli masz możliwość powieszenia przynajmniej klawiatury przewodowej to proponuję system satel integra lub DSC z modułem bezprzewodowym , jeśli nie to raczej wybrałbym Visonic Powermax.

Cena przy tej konfiguracjii ok 2600zł z dodatkową klawiaturą ale myślę że poradzisz sobie sam z montażem. I poszukaj innego instalatora cena 3000 zł za montaż (robociznę) 6 czujek bezprzewodowych i centralki wygląda na zdzierstwo.

 

Tak mi sie własnie wydawało ze robocizna w tej cenie to jakies nieporozumienie :lol:

 

Rozumiem że sysytem jablotrona zdejmowałes bo działał zle ,psuł sie lub tym podobnie.

Poszukam informacji o centralkach które polecasz.

Pozdrawiam

 

Jak chcesz to spójrz na stronkę http://www.vidicon.pl i tam jest system crow bezprzewodowy, mają również dodoatkowe klawiatury i sygnalizatory solarne. Założyłem parę i jak narazie około 2,5 roku i cisza i spokój, za jakieś pół roku szykuje się wymiana baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Zbycha, Todaksa i specjalistów

 

Jestem na etapie zamawiania stolarki drewnianej. W sumie 19 okien z czego 10 na parterze. Prosze o wyjasnienie kilku wątpliwości:

 

1. Czy w oknie dwuskrzydłowym na ruchomym słupku kontaktor może byc tylko na jednym skrzydle?

 

2. Kilku producentów stolarki nie zaklada kontaktorów - jakie kontaktory sa godne polecenia, gdybym zlecił montaż na własny rachunek

 

3. System RotoNT posiada własny system kontaktorów - czy sa one godne polecenia, przy dość wysokiej cenie - czy lepiej załozyć inne, tj. polecone jak w pkt. 2

 

4. Ze wzgledu na wysokie koszty szyb P2 i WK2 zastanawiam się nad 3 opcjami z założeniem, że we wszystkich oknach będą kontaktory:

a. WK2 i P2 tylko w drzwiach tarasowych

b. Szyby P2 i WK2 w tarasowych oraz okucie WK2 (normalna szyba) w innych oknach na parterze

c. P2 w drzwiach tarasowych i do tego wszedzie kontaktory

d. caly parter WK2 i P2 (góóóóra pieniędzy)

 

Opcja 4c jest oczywiście najtansza... ale czy do przyjecia przy zalozeniu ze beda kontaktory, czujniki inercyjne i czujki PIR?

 

5. Klamki z kluczykiem, to kolejny wydatek.

a. czy ma sens montować WK2 bez klamek z kluczykiem?

 

Dziekuje za rozwianie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinach lektury doszedlem do wniosków:

 

1. W oknie z ruchomy slupkiem kontaktrony tylko na jednym skrzydle :)

 

2. Zbych ani razu nie polecil zadnej marki kontaktronow wpuszczonych ;)

 

3. System RotoNT jest dla bogatych. Zwykly kontaktron starczy

 

4. Pozostaja szyby P2 i WK2, i klamki na kluczyk (jak starczy kasy)

 

Nasunely mi sie dalsze pytania:

1. Kontaktrony:

a. Zbych nie zdal obiecywanej relacji ze sprawowania sie kontaktronow Satel i nie wskazal jakie Satelewskie wybierac (K-2 2E /K-3 2??)

b. czy przy okuciach WK2 w oknach drewnianych nalezy stosowac dodatkowe magnesy???

c. jakie to sa kontaktrony spolaryzowane?? Chodzi mi o przykladowe modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...