Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

witam

 

Mam centralkę Integra 64 i monitoring z firmą "S". Kilka razy zdarzyło się że uruchomił się alarm na szczęście fałszywy. Oczywiście firma poinformowała mnie o tym fakcie a ponieważ najczęściej odbywało się to w nocy więc stwierdzałem że podjadę rano i skasuję alarm. Po skasowaniu na klawiaturze alarmu przeze mnie, stacja monitorująca otrzymywała sygnał o alarmie włamaniowym mimo, że alarm takowy się nie uruchamiał. Czy to znaczy że coś źle skonfigurowali w nadajniku czy też w oprogramowaniu centrali należy coś ustawić aby przy kasowaniu alarmu, na stacji monitorującej nie pojawiał się sygnał o alarmie ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś z Was miał do czynienia z centralą Gardtec GTX40?

Solid mi proponuje taką centralę, ale nie mogę jej nawet w google znaleźć.

 

Gardtec to na dobra sprawę nic innego jak dawny Rokonet (teraz Risco proSys) .Generalnie właścicelem Gardteca jest Risco Group .Ja ci jednak radzę : jeśli już , to zamów sobie satela integrę , czujniki siemensa lub tańsze DSC encore (przynajmniej sobie pośpisz w nocy).Różnica w cenie pewnie będzie niewielka a różnica w możliwościach kolosalna. Skontroluj jakość montażu, obejrzyj jak podłaczono ci centralę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Mam centralkę Integra 64 i monitoring z firmą "S". Kilka razy zdarzyło się że uruchomił się alarm na szczęście fałszywy. Oczywiście firma poinformowała mnie o tym fakcie a ponieważ najczęściej odbywało się to w nocy więc stwierdzałem że podjadę rano i skasuję alarm. Po skasowaniu na klawiaturze alarmu przeze mnie, stacja monitorująca otrzymywała sygnał o alarmie włamaniowym mimo, że alarm takowy się nie uruchamiał. Czy to znaczy że coś źle skonfigurowali w nadajniku czy też w oprogramowaniu centrali należy coś ustawić aby przy kasowaniu alarmu, na stacji monitorującej nie pojawiał się sygnał o alarmie ?

 

Pozdrawiam

Prawdopodobnie zaprogramowali ci wyjście z zatrzaskiem, zadzwon na stację i spytaj jaki sygnał kodowy przyszedł. Jeśli np sygnał A1 masz opisany jako włamanie to B1 jest tzw powrotem ( A1 początek zdarzenia, B1 koniec zdarzenia) Jeśli rano w momencie rozbrajania systemu przyszedł powrót włamania to zadzwoń po serwis (niech zmienią typ wyjścia).

 

P.S. Bardzą fajna sprawą przy satelu integrze jest moduł gsm LT -można zaprogramować ok 64 sms na tel komórkowe , możesz wiedzieć w nocy podczas samozałaczenia z jakiej konkretnej lini nastąpił alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak odświeże temat, a przy okazji zapytam.

 

Czy stosuje ktoś z Was radiolinię Satela model RX4K lub RE4K, chodzi mi głównie o zasięg jaki mają piloty.

Spóbuj podejść do sprawy może w inny sposób: zastosuj piloty od bramy (czterokanałowe) , kup dodatkowy odbiornik 2 kanałowy i podłacz do centrali.

Chociaż uzbrajanie i rozbrajanie pilotem jest raczej nie zalecane, może spróbuj wywoływać pilotem przed wejściem do garażu opóźnienie np :3 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gardtec to na dobra sprawę nic innego jak dawny Rokonet (teraz Risco proSys) .Generalnie właścicelem Gardteca jest Risco Group.

No nie do końca :)

Wdając się w szczegóły, to dawny Rokonet, to obecnie firma Risco Group.

Risco Group sprzedaje centrale pod marką ProSys, ale firmuje również markę GardTec. Chyba nie jest to nic specjalnego, skoro nawet się tym produktem nie chwalą na swojej stronie http://www.riscogroup.com :wink: :lol:

W Polsce centrale GardTec sprzedaje i serwisuje firma Trebor, której właścicielem jest... Solid. To wyjaśnia, dlaczego Solid tak promuje te centrale. Po prostu mają je najtaniej, a w dodatku zatrzymają przy sobie klienta, bo tylko oni serwisują ten sprzęt...

 

Ja ci jednak radzę : jeśli już , to zamów sobie satela integrę , czujniki siemensa lub tańsze DSC encore (przynajmniej sobie pośpisz w nocy).Różnica w cenie pewnie będzie niewielka a różnica w możliwościach kolosalna. Skontroluj jakość montażu, obejrzyj jak podłaczono ci centralę.

Święta prawda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Mam centralkę Integra 64 i monitoring z firmą "S". Kilka razy zdarzyło się że uruchomił się alarm na szczęście fałszywy. Oczywiście firma poinformowała mnie o tym fakcie a ponieważ najczęściej odbywało się to w nocy więc stwierdzałem że podjadę rano i skasuję alarm. Po skasowaniu na klawiaturze alarmu przeze mnie, stacja monitorująca otrzymywała sygnał o alarmie włamaniowym mimo, że alarm takowy się nie uruchamiał. Czy to znaczy że coś źle skonfigurowali w nadajniku czy też w oprogramowaniu centrali należy coś ustawić aby przy kasowaniu alarmu, na stacji monitorującej nie pojawiał się sygnał o alarmie ?

 

Pozdrawiam

Prawdopodobnie zaprogramowali ci wyjście z zatrzaskiem, zadzwon na stację i spytaj jaki sygnał kodowy przyszedł. Jeśli np sygnał A1 masz opisany jako włamanie to B1 jest tzw powrotem ( A1 początek zdarzenia, B1 koniec zdarzenia) Jeśli rano w momencie rozbrajania systemu przyszedł powrót włamania to zadzwoń po serwis (niech zmienią typ wyjścia).

Jeśli faktycznie zaprogramowano wyjścia do wyzwalania nadajnika monitoringu jako zatrzaskowe (czyli takie, które nie kasują się samoczynnie po zaprogramowanym czasie, tylko dopiero po wprowadzeniu kodu), to jest to poważny błąd!!!

Przy tak zaprogramowanym systemie agencja ochrony otrzymuje sygnał tylko raz!!! Później do rozbrojenia systemu kodem, każde nowe wzbudzenie alarmu nie będzie sygnalizowane, bo wyjście alarmowe cały czas jest aktywne!!!

Skutek może być taki, że złodziej raz wywoła alarm, na który przyjedzie patrol i sprawdzi obiekt. Później każdy kolejny alarm nie jest już odebrany przez agencję, więc złodziej może działać! Dopiero rozbrojenie systemu powoduje powrót wyjścia alarmowego do stanu spoczynku (co by się zgadzało z Twoim opisem).

Ignoranci!!! :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest to nic specjalnego, skoro nawet się tym produktem nie chwalą na swojej stronie http://www.riscogroup.com

To właśnie mnie zaniepokoiło. Chciałem poczytać jakie są dodatkowe moduły, możliwość dostępu przez komputer, instrukcję obsługi a tu znalazłem 4 linki w google!!!

W Polsce centrale GardTec sprzedaje i serwisuje firma Trebor, której właścicielem jest... Solid. To wyjaśnia, dlaczego Solid tak promuje te centrale. Po prostu mają je najtaniej, a w dodatku zatrzymają przy sobie klienta, bo tylko oni serwisują ten sprzęt...

Teraz rozumiem. Wielkie dzięki za informacje.

Widzę, że nie ma sensu kupować tej centrali.

 

Skontroluj jakość montażu, obejrzyj jak podłaczono ci centralę.

Łatwo powiedzieć, przecież jestem laikiem - skąd mogę wiedzieć jak to powinno być zrobione?

BTW Buduję swój pierwszy dom - czyli dla wroga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci jednak radzę : jeśli już, to zamów sobie satela integrę

A czy są centrale, które można poprzez komputer (np. port RS232) rozbrajać/uzbrajać, a raczej włączać opóźnieni lub wyłączać. Chodzi mi o to aby zamiast specjalnego pilota do opóźnienia używać zwykłego telefonu komórkowego.

 

W satelu jest dodatkowa karta ethernetowa, ale wymaga korzystania ze specjalnych aplikacji. Wolałbym coś prostszego

Czy DSC ma coś podobnego? Paradox podbno ma WinLoad, ale to chyba tylko do upgrade'u oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci jednak radzę : jeśli już, to zamów sobie satela integrę

A czy są centrale, które można poprzez komputer (np. port RS232) rozbrajać/uzbrajać, a raczej włączać opóźnieni lub wyłączać. Chodzi mi o to aby zamiast specjalnego pilota do opóźnienia używać zwykłego telefonu komórkowego.

 

W satelu jest dodatkowa karta ethernetowa, ale wymaga korzystania ze specjalnych aplikacji. Wolałbym coś prostszego

Czy DSC ma coś podobnego? Paradox podbno ma WinLoad, ale to chyba tylko do upgrade'u oprogramowania.

 

Witam

Posłuchaj naszej rady i wybierz centrale satela Integra 32 lub 64 (zależy ile chcesz mieć linii alarmowych). i ewentualnie próbuj łączyc swoje pomysły z integrą . Do takich właczeń o jakich piszesz najprawdopodobnie najlepszy byłby moduł gsm firmy abratronik :

http://www.abratronik.pl/Oferta.php

masz w nim 6 wyjść i 2 wejścia które możesz wysterować do załaczeń/wyłaczeń systemu. Z paradoxem daj sobie spokój , jeśli już to po satelu wybierz DSC .Moduł abratronik działa praktycznie z każdą centralą alarmową.Co do tego jak to ma mniej więcej wyglądać to zerknij na posty zbycha wcześniej-są tam wklejone zdjęcia centrali alarmowej.

Z której strony wawy budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj naszej rady i wybierz centrale satela Integra 32 lub 64 (zależy ile chcesz mieć linii alarmowych).

Naliczyłem aż 23 czujki + manipulator + sygnalizator + sterowanie GSM + wejście od sterownika bramy garażowej

Rozumiem, że do każdego osobne wejście, czyli 28 linii.

 

Dlaczego Integra 32/64 a nie CA-64. Czy przy pomocy CA-64 nie można sterować innymi urządzeniami?

 

Mieszkam po tej samej stronie Wisły co Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam czujek dookólnych montowanych na suficie. Znalazłem Aqua Ring z Satela ale niestety jest to tylko czujka podczerwieni a z racji obecności kominka w pomieszczeniu które ma być chronione potrzebuję czujki dualnej.

Co możecie polecić? :roll:

Czy przykładowo cena 280pln za płytę Integra-24 i 370pln za klawiaturę LCD jest rozsądna czy też można wydębić to gdzieś taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

wszystko gotowe instalacja rozprowadzona i zaczelo sie montowanie czujek. okazalo sie ze w trakcie "innych prac" kilka przewodow do alarmu zostalo uszkodzonych i nie ma szans ich naprawic (dom z bala)

 

pojawila sie zatem koncepcja zeby zastosowac czujki bezprzewodowe.

mam centrale integra 64 i teraz co zastosowac ?

patrzylem na oferte satela to jest system bezprzewodowy ale musialbym jeszcze chyba kupic dodatkowy modul zeby miec piloty z przyciskami antynapadowymi. wiec znalazlem jeszcze aritech model RX8I4CA - PCB. tam chyba mozna podlaczyc i czujki i piloty. ale czy mozna to podlaczyc pod integre ? a moze cos jeszcze jest oprocz satela i aritecha ?

 

potrzebuje bezprzewodowe:

3 piloty

3 wstrzasowki

2 kontraktony

Jest jednak światełko w tunelu :D

 

Visonic - bezprzewodowy czujnik wstrząsowy z kontaktronem + Piloty + Odbiornik radiowy

 

Odbiornik można podłączyć do dowolnej centrali alarmowej :D.

Tanio nie będzie :(, ale da się rozwiązać Twój problem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj naszej rady i wybierz centrale satela Integra 32 lub 64 (zależy ile chcesz mieć linii alarmowych).

Naliczyłem aż 23 czujki + manipulator + sygnalizator + sterowanie GSM + wejście od sterownika bramy garażowej

Rozumiem, że do każdego osobne wejście, czyli 28 linii.

 

Dlaczego Integra 32/64 a nie CA-64. Czy przy pomocy CA-64 nie można sterować innymi urządzeniami?

 

Mieszkam po tej samej stronie Wisły co Ty.

 

Do wejść podłączamy jedynie czujniki, czujki i ew. moduł GSM i sterownik radiowy. Manipulator podłączany jest do wydzielonej magistrali. Do osobnej magistrali dołączane są moduły rozszerzenia (np. ekspandery). Sygnalizator jest podłączany do wyjść programowalnych.

 

Centrale Integra, to nowe dziecko Satela. Tylko Integra (i jej osprzęt) będzie dalej rozwijana i unowocześniana. CA 64 odchodzi w przeszłość. Już nie warto jej kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam czujek dookólnych montowanych na suficie. Znalazłem Aqua Ring z Satela ale niestety jest to tylko czujka podczerwieni a z racji obecności kominka w pomieszczeniu które ma być chronione potrzebuję czujki dualnej.

Co możecie polecić? :roll:

Czy przykładowo cena 280pln za płytę Integra-24 i 370pln za klawiaturę LCD jest rozsądna czy też można wydębić to gdzieś taniej?

 

Z dobrych czujek dualnych mogę polecić BOSCH DS 9360 (koszt około 470 zł brutto :( ). Dlaczego akurat wybrałeś czujki dookólne? :roll:

 

Podane przez Ciebie ceny Integry (rozumiem, że brutto) są całkiem ok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj naszej rady i wybierz centrale satela Integra 32 lub 64 (zależy ile chcesz mieć linii alarmowych).

Naliczyłem aż 23 czujki + manipulator + sygnalizator + sterowanie GSM + wejście od sterownika bramy garażowej

Rozumiem, że do każdego osobne wejście, czyli 28 linii.

 

Dlaczego Integra 32/64 a nie CA-64. Czy przy pomocy CA-64 nie można sterować innymi urządzeniami?

 

Mieszkam po tej samej stronie Wisły co Ty.

 

Do wejść podłączamy jedynie czujniki, czujki i ew. moduł GSM i sterownik radiowy. Manipulator podłączany jest do wydzielonej magistrali. Do osobnej magistrali dołączane są moduły rozszerzenia (np. ekspandery). Sygnalizator jest podłączany do wyjść programowalnych.

 

Centrale Integra, to nowe dziecko Satela. Tylko Integra (i jej osprzęt) będzie dalej rozwijana i unowocześniana. CA 64 odchodzi w przeszłość. Już nie warto jej kupować.

Wczoraj podczas zamówienia towaru przedstawiciel satela poinformował mnie że ca64 będzie sprzedawane tylko do końca roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dobrych czujek dualnych mogę polecić BOSCH DS 9360 (koszt około 470 zł brutto :( ). Dlaczego akurat wybrałeś czujki dookólne? :roll:

Hmmm - faktycznie droga.

Dlaczego dookólna? Na parterze mam otwarty korytarz, salon, jadalnię i kuchnię. Zabezpieczając wszystkie okna i drzwi kontaktronami chciałem dać tylko jedną czujkę na sufit. Gabinet, który także jest na parterze chcę ochronić oddzielną czujką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbychu to jak to powinno wyglądać prawidłowo tzn jak powinno być skonfigurowane to wyjście?

 

 

 

witam

 

Mam centralkę Integra 64 i monitoring z firmą "S". Kilka razy zdarzyło się że uruchomił się alarm na szczęście fałszywy. Oczywiście firma poinformowała mnie o tym fakcie a ponieważ najczęściej odbywało się to w nocy więc stwierdzałem że podjadę rano i skasuję alarm. Po skasowaniu na klawiaturze alarmu przeze mnie, stacja monitorująca otrzymywała sygnał o alarmie włamaniowym mimo, że alarm takowy się nie uruchamiał. Czy to znaczy że coś źle skonfigurowali w nadajniku czy też w oprogramowaniu centrali należy coś ustawić aby przy kasowaniu alarmu, na stacji monitorującej nie pojawiał się sygnał o alarmie ?

 

Pozdrawiam

Prawdopodobnie zaprogramowali ci wyjście z zatrzaskiem, zadzwon na stację i spytaj jaki sygnał kodowy przyszedł. Jeśli np sygnał A1 masz opisany jako włamanie to B1 jest tzw powrotem ( A1 początek zdarzenia, B1 koniec zdarzenia) Jeśli rano w momencie rozbrajania systemu przyszedł powrót włamania to zadzwoń po serwis (niech zmienią typ wyjścia).

Jeśli faktycznie zaprogramowano wyjścia do wyzwalania nadajnika monitoringu jako zatrzaskowe (czyli takie, które nie kasują się samoczynnie po zaprogramowanym czasie, tylko dopiero po wprowadzeniu kodu), to jest to poważny błąd!!!

Przy tak zaprogramowanym systemie agencja ochrony otrzymuje sygnał tylko raz!!! Później do rozbrojenia systemu kodem, każde nowe wzbudzenie alarmu nie będzie sygnalizowane, bo wyjście alarmowe cały czas jest aktywne!!!

Skutek może być taki, że złodziej raz wywoła alarm, na który przyjedzie patrol i sprawdzi obiekt. Później każdy kolejny alarm nie jest już odebrany przez agencję, więc złodziej może działać! Dopiero rozbrojenie systemu powoduje powrót wyjścia alarmowego do stanu spoczynku (co by się zgadzało z Twoim opisem).

Ignoranci!!! :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, nie tylko specjalistów :wink:

 

Poczytałem wątek,sprzęt kupiłem i testuję. Alarm montował i programował będę sam. Centralka Integra64.

 

Pytanie następujące : czy da się zaprogramować centralę tak aby naruszenie np. czujki jednej strefy załączyło inną strefę (to już zrobiłem typ reakcji 80 - zał. czuwanie + wskazanie grupy i dopisanie do tej grupy danej strefy) oraz jednocześnie włączyło alarm spowodowany naruszeniem tej pierwszej czujki? Czytam, szukam, nie widzę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to powinno wyglądać prawidłowo tzn jak powinno być skonfigurowane to wyjście?

 

 

 

witam

 

Mam centralkę Integra 64 i monitoring z firmą "S". Kilka razy zdarzyło się że uruchomił się alarm na szczęście fałszywy. Oczywiście firma poinformowała mnie o tym fakcie a ponieważ najczęściej odbywało się to w nocy więc stwierdzałem że podjadę rano i skasuję alarm. Po skasowaniu na klawiaturze alarmu przeze mnie, stacja monitorująca otrzymywała sygnał o alarmie włamaniowym mimo, że alarm takowy się nie uruchamiał. Czy to znaczy że coś źle skonfigurowali w nadajniku czy też w oprogramowaniu centrali należy coś ustawić aby przy kasowaniu alarmu, na stacji monitorującej nie pojawiał się sygnał o alarmie ?

 

Pozdrawiam

Prawdopodobnie zaprogramowali ci wyjście z zatrzaskiem, zadzwon na stację i spytaj jaki sygnał kodowy przyszedł. Jeśli np sygnał A1 masz opisany jako włamanie to B1 jest tzw powrotem ( A1 początek zdarzenia, B1 koniec zdarzenia) Jeśli rano w momencie rozbrajania systemu przyszedł powrót włamania to zadzwoń po serwis (niech zmienią typ wyjścia).

Jeśli faktycznie zaprogramowano wyjścia do wyzwalania nadajnika monitoringu jako zatrzaskowe (czyli takie, które nie kasują się samoczynnie po zaprogramowanym czasie, tylko dopiero po wprowadzeniu kodu), to jest to poważny błąd!!!

Przy tak zaprogramowanym systemie agencja ochrony otrzymuje sygnał tylko raz!!! Później do rozbrojenia systemu kodem, każde nowe wzbudzenie alarmu nie będzie sygnalizowane, bo wyjście alarmowe cały czas jest aktywne!!!

Skutek może być taki, że złodziej raz wywoła alarm, na który przyjedzie patrol i sprawdzi obiekt. Później każdy kolejny alarm nie jest już odebrany przez agencję, więc złodziej może działać! Dopiero rozbrojenie systemu powoduje powrót wyjścia alarmowego do stanu spoczynku (co by się zgadzało z Twoim opisem).

Ignoranci!!! :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...