Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Witam :) , prosze o informacje - czy prawdą jest, ze w wypadku wentylacji mechanicznej konieczne jest zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach czujek dualnych? Firma, ktora ma mi montowac alarm zaleca takie rozwiazanie (aby wykluczyc falszywe wzbuszanie alarmu), jednak roznica w cenie jest znaczna...zaznaczam, ze nie przewiduje w przyszlosci sytuacji, kiedy w jednym czasie alarm jest zalaczony i jednoczesnie rekuperacja jedzie na najwyzszym biegu.

Ale nie będzie to miało połączenia z DGP ? Bo jeśli nie to nie sądzę, żeby nawiew powietrza zimniejszego (reku nie ma 100% sprawności) lub o podobnej temp. miał wpływ na czujki. Ale może ktoś od alarmów wie coś więcej o czułości tych czujek na zmiany temp. w zakresie +/- kilka stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

 

co powiecie o takiej konfiguracji alarmu?

 

1. Centrala SATEL INTERGA 64

(razem z akumulatorem 17Ah, zasilaczem

i obudową)

2. Klawiatura LCD( z wyświetlaczem)

3. Kontaktron garażowy

4. Czujka PIR VISONIC

5. Klawiatura LED

6. Sygnalizator zew. TSZ - 4

7. Czujnik dualny Next Duo

 

chodzi mi o jakosc sprzetu, bo funkcjonalnosc zalezy oczywiscie od budynku i zyczen klienta:)

 

jakiej firmy i jakie typy urzadzen polecacie do ww konfiguracji?

 

 

pozdrawiam

 

Witolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

co powiecie o takiej konfiguracji alarmu?

 

1. Centrala SATEL INTERGA 64

(razem z akumulatorem 17Ah, zasilaczem

i obudową)

2. Klawiatura LCD( z wyświetlaczem)

3. Kontaktron garażowy

4. Czujka PIR VISONIC

5. Klawiatura LED

6. Sygnalizator zew. TSZ - 4

7. Czujnik dualny Next Duo

 

chodzi mi o jakosc sprzetu, bo funkcjonalnosc zalezy oczywiscie od budynku i zyczen klienta:)

 

jakiej firmy i jakie typy urzadzen polecacie do ww konfiguracji?

 

 

pozdrawiam

 

Witolo

 

Witam

jak dla mnie to zmień tylko czujniki ,z mojego doswiadczenia czujniki visonic serii next czesto powoduja samozałacznia, Proponuje zaleznie od mozliwości finansowych w kolejności Siemens Ir120c, Dsc encore 301,Texecom, satel graphite.Integra jest jak najbardziej godna polecenia. Co do klawiatrury led to w Integrze obsługuje ona tylko jedną strefę,więc lepiej chyba dołożyć i kupić Lcd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybka odpowiedz:)

 

czyli lepiej wziasc czujki simensa i klawiature lcd a nie led, chociaz jedna klawiatura lcd juz jest ale rozumiem ze polecasz 2 lcd.

co powiesz o dokupieniu sygnalizatora wewnetrznego? jakiej firmy kontaktron zamowic?

 

Witolo

Co do sygnalizatora to marcin już odpowiedział, a kontraktron garażowy ..

Dobre są firmy TANE lub Sunwave.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy czujki DSC pir LC-100 PI są ok? jest to pir quad

 

zastanawiam się jeszcze nad DSC LC 104 PIMW (pir i mikrofale) z tym że ta jest niestety droższa

 

na razie chcę zabezpieczyć nieogrzewany SSO ale chciałbym żeby teraz kupione czujki zastosować w docelowym alarmie a nie za rok kupować nowe...

 

chciałem jakieś czujki żeby mi biegający kot po domu nie wywoływał alarmu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy czujki DSC pir LC-100 PI są ok? jest to pir quad

 

zastanawiam się jeszcze nad DSC LC 104 PIMW (pir i mikrofale) z tym że ta jest niestety droższa

 

na razie chcę zabezpieczyć nieogrzewany SSO ale chciałbym żeby teraz kupione czujki zastosować w docelowym alarmie a nie za rok kupować nowe...

 

chciałem jakieś czujki żeby mi biegający kot po domu nie wywoływał alarmu...

lc-100 sa rekalamowane jako przyjazne zwierzętom, ale jak narazie sprawdzałem je tylko z yorkami i faktycznie nie łapią.

Jeśli juz mam wybierać to wybrałbym jednak siemensa ir120C ,można zawsze zasosować klipsa i może się uda i z kotem.Jeśli zrezygnujesz z czujki przyjaznej kotom to wybierz lepiej optexa rx- 40qz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przeczytałem cały wątek...uff

 

Chylę czoła przed znawcami tematu, piękna kopalnia wiedzy...

 

Jednak nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, a mianowicie jak podłączyć kontaktrony (w jakiej konfiguracji) w przypadku gdy mam okna trzyskrzydłowe + okno balkonowe (od lewej: duże skrzydło, mniejsze skrzydło mniejsze skrzydło, drzwi) wszystko połączone?

 

Na pewno 4 kontaktrony i 2 czujki inercyjne. Ale jak to połączyć aby było skutecznie i efektywnie (nie za duża liczba wejść).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przeczytałem cały wątek...uff

 

Chylę czoła przed znawcami tematu, piękna kopalnia wiedzy...

 

Jednak nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, a mianowicie jak podłączyć kontaktrony (w jakiej konfiguracji) w przypadku gdy mam okna trzyskrzydłowe + okno balkonowe (od lewej: duże skrzydło, mniejsze skrzydło mniejsze skrzydło, drzwi) wszystko połączone?

 

Na pewno 4 kontaktrony i 2 czujki inercyjne. Ale jak to połączyć aby było skutecznie i efektywnie (nie za duża liczba wejść).

 

 

Ja bym zmienił okna ;)

 

Faktycznie rozwiązanie nie jest jednoznaczne.

Ideałem byłoby podłączenie wszystkiego na osobną linie ale takie rzeczy to chyba tylko w erze :)

 

Jeśli chcesz "przyoszczędzić" na weściach to ja bym zrobił tak: czujki inercyjne jako 1 linia i kontaktrony na kolejnych dwóch. Łączenie zrobiłbym w centrli.

 

Ps. Nie wierzę, że przebrnąłeś przez cały wątek :o :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przeczytałem cały wątek...uff

 

Chylę czoła przed znawcami tematu, piękna kopalnia wiedzy...

 

Jednak nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, a mianowicie jak podłączyć kontaktrony (w jakiej konfiguracji) w przypadku gdy mam okna trzyskrzydłowe + okno balkonowe (od lewej: duże skrzydło, mniejsze skrzydło mniejsze skrzydło, drzwi) wszystko połączone?

 

Na pewno 4 kontaktrony i 2 czujki inercyjne. Ale jak to połączyć aby było skutecznie i efektywnie (nie za duża liczba wejść).

 

 

Ja bym zmienił okna ;)

 

Faktycznie rozwiązanie nie jest jednoznaczne.

Ideałem byłoby podłączenie wszystkiego na osobną linie ale takie rzeczy to chyba tylko w erze :)

 

Jeśli chcesz "przyoszczędzić" na weściach to ja bym zrobił tak: czujki inercyjne jako 1 linia i kontaktrony na kolejnych dwóch. Łączenie zrobiłbym w centrli.

Czyli od każdej czujki i od kontaktronów prowadzić osobne linie do centrali, a wniej to wszystko połączyć?

 

Tylko powiedz mi jak to zrobic w konfiguracji 2EOL, bo jakoś pomysłu nie mam.

 

A nie lepiej to połączyć tak jak mówisz, ale przy czujkach i kontaktronach?

 

Ps. Nie wierzę, że przebrnąłeś przez cały wątek :o :lol:

 

sam w to nie wierzę...

od 3 m-cy go cztam w wolnych chwilach no i się udało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.

Centrala DSC 5020.

Czy można tak zaprogramować centralę, aby ragowała np.zmiana stanu jednego z wyjśc przy naruszeniu jednej konkretnej linii, w sytuacji kiedy system nie jest uzbrojony. Dokładnie nie jest istotne czy jest uzbrojony czy nie, ale ważniejsze jest aby uzyskac opisywany efekt przy nieuzbrojonym systemie.

 

Chodzi mi o wykorzystanie czujki PIR w jednym pokoju do monitorowania aktywności w tym pokoju i wysterowania innego urządzenia nie mającego nic wspolnego z alarmem (z tym sobie poradzę ale potrzebuję reakcję wyjścia PGM)

Jeżeli to się nie uda będę musiał dołożyć dodatkowa czujkę w tym pokoju i ją zasilić tylko na potrzeby tego urządzenia - chodzi o możliwość pozostawienia łączonego żelazka bez opieki (wyjście z domu, nocleg itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.

Centrala DSC 5020.

Czy można tak zaprogramować centralę, aby ragowała np.zmiana stanu jednego z wyjśc przy naruszeniu jednej konkretnej linii, w sytuacji kiedy system nie jest uzbrojony. Dokładnie nie jest istotne czy jest uzbrojony czy nie, ale ważniejsze jest aby uzyskac opisywany efekt przy nieuzbrojonym systemie.

 

Chodzi mi o wykorzystanie czujki PIR w jednym pokoju do monitorowania aktywności w tym pokoju i wysterowania innego urządzenia nie mającego nic wspolnego z alarmem (z tym sobie poradzę ale potrzebuję reakcję wyjścia PGM)

Jeżeli to się nie uda będę musiał dołożyć dodatkowa czujkę w tym pokoju i ją zasilić tylko na potrzeby tego urządzenia - chodzi o możliwość pozostawienia łączonego żelazka bez opieki (wyjście z domu, nocleg itp).

 

raczej sie to nie uda, pozostaje wymiana płyty centrali na dsc 1864 gdzie mozliwe jest sledzenie lini przy pierwszych 8 liniach. Ale możesz też podłączyć sygnał gotowość lub sygnał uzbrojenia podsystemu (jak wychodzisz z domu i uzbrajasz system odłaczy sie obwód z żelazkiem).Innym rozwiązaniem jest podłaczenie przekaznika z dwoma wyjściami do istniejącej czujki ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy lepszy jest nadajnik GSM czy "radiowy" (chyba DSC, czy coś takiego). Nie jestem specjalistą, więc mogę coś mylić, zasadniczo chodzi o różnicę pomiędzy GSM i tym innym :-). Oczywiście chodzi o łączność pomiędzy systemem alarmowym a firmą ochroniarską. Ten GSM-owy podobno tańszy, ale słyszałem że można jakoś zagłuszyć. Prawda to?

Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.

Centrala DSC 5020.

Czy można tak zaprogramować centralę, aby ragowała np.zmiana stanu jednego z wyjśc przy naruszeniu jednej konkretnej linii, w sytuacji kiedy system nie jest uzbrojony. Dokładnie nie jest istotne czy jest uzbrojony czy nie, ale ważniejsze jest aby uzyskac opisywany efekt przy nieuzbrojonym systemie.

 

Chodzi mi o wykorzystanie czujki PIR w jednym pokoju do monitorowania aktywności w tym pokoju i wysterowania innego urządzenia nie mającego nic wspolnego z alarmem (z tym sobie poradzę ale potrzebuję reakcję wyjścia PGM)

Jeżeli to się nie uda będę musiał dołożyć dodatkowa czujkę w tym pokoju i ją zasilić tylko na potrzeby tego urządzenia - chodzi o możliwość pozostawienia łączonego żelazka bez opieki (wyjście z domu, nocleg itp).

 

To trochę za mało, bo może się zdarzyć, że pozostawi się włączone żelazko i zejdzie na dół na kilka godzin, a dalej to już wiadomo ...

Pomysł z przekaźnikiem wydaje się być dość ciekawy, ale jeszcze myślę nad rozwiązaniem bez wymiany PK, obawiam się tylko fałszywych alarmów jak podepnę się z jakimś układem cyfrowym równolegle do wejścia centrali.

raczej sie to nie uda, pozostaje wymiana płyty centrali na dsc 1864 gdzie mozliwe jest sledzenie lini przy pierwszych 8 liniach. Ale możesz też podłączyć sygnał gotowość lub sygnał uzbrojenia podsystemu (jak wychodzisz z domu i uzbrajasz system odłaczy sie obwód z żelazkiem).Innym rozwiązaniem jest podłaczenie przekaznika z dwoma wyjściami do istniejącej czujki ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.

Centrala DSC 5020.

Czy można tak zaprogramować centralę, aby ragowała np.zmiana stanu jednego z wyjśc przy naruszeniu jednej konkretnej linii, w sytuacji kiedy system nie jest uzbrojony. Dokładnie nie jest istotne czy jest uzbrojony czy nie, ale ważniejsze jest aby uzyskac opisywany efekt przy nieuzbrojonym systemie.

 

Chodzi mi o wykorzystanie czujki PIR w jednym pokoju do monitorowania aktywności w tym pokoju i wysterowania innego urządzenia nie mającego nic wspolnego z alarmem (z tym sobie poradzę ale potrzebuję reakcję wyjścia PGM)

Jeżeli to się nie uda będę musiał dołożyć dodatkowa czujkę w tym pokoju i ją zasilić tylko na potrzeby tego urządzenia - chodzi o możliwość pozostawienia łączonego żelazka bez opieki (wyjście z domu, nocleg itp).

 

To trochę za mało, bo może się zdarzyć, że pozostawi się włączone żelazko i zejdzie na dół na kilka godzin, a dalej to już wiadomo ...

Pomysł z przekaźnikiem wydaje się być dość ciekawy, ale jeszcze myślę nad rozwiązaniem bez wymiany PK, obawiam się tylko fałszywych alarmów jak podepnę się z jakimś układem cyfrowym równolegle do wejścia centrali.

raczej sie to nie uda, pozostaje wymiana płyty centrali na dsc 1864 gdzie mozliwe jest sledzenie lini przy pierwszych 8 liniach. Ale możesz też podłączyć sygnał gotowość lub sygnał uzbrojenia podsystemu (jak wychodzisz z domu i uzbrajasz system odłaczy sie obwód z żelazkiem).Innym rozwiązaniem jest podłaczenie przekaznika z dwoma wyjściami do istniejącej czujki ruchu.

Ok .ale jak bedziesz zasilał obwód żelazka aby było w nim napiecie -jeśli obwodem bedzie sterowała czujka ruchu to napiecie bedzie tylko wtedy gdy bedziesz sie ruszał.( czy żelazko to wytrzyma?).Można wykonać instalację na dsc ale raczej zastosowałbym przekażnik c cewką 12v z wyjściem na 230V Np p4 Relpola , jeden odseparowany obwód sterujesz wejście w centrali a drugim obwód 230v do żelazka ,można też równolegle podłaczyć kondensator do sailania pk i będzisz miał przekażnik podtrzymywany dłużej niż czas zadziałania przekażnika czujki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...