Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

A ja mam takie pytanie.. czy pies może uruchomić czujke zbicia szyby? (szczekaniem, wyciem..?) Wczoraj zostawiłam psa samego w domu, załączyłam alarm i pojechałam do miasta. Dostałam tel. że mam alarm i wróciłam a na wyśiwetlaczu "zbicie szyby" z wejścia pod które podpięte są stłuczeniówki, obleciałam całą chałupe, okna całe, nic nie spadło żeby miało hałas zrobić więc skąd alarm???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanko: Sygnalizator SD3001 - caly czas miga w nim jakies swiatelko,

nie wiem niestety (juz zalozylem go na sciane), czy miga dioda, czy lampa. Co to moze byc? Raczej nie wyglada to na diode, troche za mocno mruga? Niestety w instrukcji niewiele na ten temat jest napisane.

Przy podlaczeniu bezposrednim (testowym) do centrali mrugala tylko dioda, podejrzewam, ze to dioda kontrolna, tak jak w czujkach. Czy da sie to wylaczyc? Nie ma w srodku zadnej zworki o opisie LED.

 

Z innej beczki, mam manipulator LCD do integry. Wysiadla w nim klawiatura,poza tym wszystko dziala w porzadku. Drugi manipulator na tej samej magistrali dziala poprawnie. Co to moze byc?

rozumiem ze chodzi o sygnalizator satel SD3001?

Nie wiem czy doczytałeś instrukcję do końca? Jest tam napisane że : dioda led umieszczona na płytce elektroniki miga podczas obecności napięcai zasilającego na wejściu +12v .Można to wyłaczyć zdejmując zworę JP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie.. czy pies może uruchomić czujke zbicia szyby? (szczekaniem, wyciem..?) Wczoraj zostawiłam psa samego w domu, załączyłam alarm i pojechałam do miasta. Dostałam tel. że mam alarm i wróciłam a na wyśiwetlaczu "zbicie szyby" z wejścia pod które podpięte są stłuczeniówki, obleciałam całą chałupe, okna całe, nic nie spadło żeby miało hałas zrobić więc skąd alarm???

Pies może szczekaniem uruchomić czujnik, zazwyczej najszybciej zdaża si ę to z czujnikami crow gbd2 ,z cyfrówkami jest trudniej. Może wystarczy podregulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie.. czy pies może uruchomić czujke zbicia szyby? (szczekaniem, wyciem..?) Wczoraj zostawiłam psa samego w domu, załączyłam alarm i pojechałam do miasta. Dostałam tel. że mam alarm i wróciłam a na wyśiwetlaczu "zbicie szyby" z wejścia pod które podpięte są stłuczeniówki, obleciałam całą chałupe, okna całe, nic nie spadło żeby miało hałas zrobić więc skąd alarm???

Pies może szczekaniem uruchomić czujnik, zazwyczej najszybciej zdaża si ę to z czujnikami crow gbd2 ,z cyfrówkami jest trudniej. Może wystarczy podregulować?

 

Dziękuje arm.pl za odp., z tym że właśnie mamy cyfrowe czujki Indigo Satela :-? Niedługo ściągne tu tych co mi alarm montowali na drobne poprawki to i o "wpadce" z psem powiem żeby wyregulowali ;) Swoją drogą to kiedyś o 1 w nocy włączył nam się alarm z czujki ruchu i też nie wiemy od czego bo wszyscy spali.. (i na pewno nie była to sprawka psa!) Eh co ja się strachu najadłam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

w intrukcji pisza zeby sprawdzic poprawnosc programowania i sygnal sterujacy.

 

Co jest nie nie tak?

Z tego wynika, ze czujka generalnie dziala poprawnie, tylko dioda nie sygnalizuje, czy tak? Sprawdz, czy ktos nie wylaczyl diody zworka. Poza tym w tym przypadku olej to, taki jest stan docelowy, diody powinny byc wylaczone, poniewaz gdy sa wlaczone informuja ewentualnego intruza o strefach widocznych i niewidocznych dla czujki.

ok przestawilem zworke , dalbym sobie glowe uciac ze wczesniej sprawdzalem i nic

teraz jest ok diody sygnalizuja stan i mozna bylo w koncu zrobic test chodzenia

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o DSC.

Polecono mi 5010.

Chcę mieć sięcej niz jedną strefę czyli wypada na 5020.

 

1864 to "nófka", ma sterowanie wyjściami przekażnikowymi przez czujki ale czy jest lepsza od 5020 (i czy zawiera wszystkie funkcje 5020)?

 

Pozdrawiam

Jeśli poważnie myślisz o większej ilości strefo to kup raczej satela integrę , dsc jest fajne i proste ale przy więcej niż jednej strefie obsługa jest upierdliwa , musisz pamietac co masz uzbrojone ponieważ w danym momencie klawiatura wskazuje stan tylko jednej strefy.Jeśli jednak juz sie uprzesz na dsc to 1864 ,przy nowych klawiaturach lcd można też podejrzeć stan stref , ale nadal aby uzbroić i rozbroić trzeba przypisać klawiturę do danej strefy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie.. czy pies może uruchomić czujke zbicia szyby? (szczekaniem, wyciem..?) Wczoraj zostawiłam psa samego w domu, załączyłam alarm i pojechałam do miasta. Dostałam tel. że mam alarm i wróciłam a na wyśiwetlaczu "zbicie szyby" z wejścia pod które podpięte są stłuczeniówki, obleciałam całą chałupe, okna całe, nic nie spadło żeby miało hałas zrobić więc skąd alarm???

Pies może szczekaniem uruchomić czujnik, zazwyczej najszybciej zdaża si ę to z czujnikami crow gbd2 ,z cyfrówkami jest trudniej. Może wystarczy podregulować?

 

Dziękuje arm.pl za odp., z tym że właśnie mamy cyfrowe czujki Indigo Satela :-? Niedługo ściągne tu tych co mi alarm montowali na drobne poprawki to i o "wpadce" z psem powiem żeby wyregulowali ;) Swoją drogą to kiedyś o 1 w nocy włączył nam się alarm z czujki ruchu i też nie wiemy od czego bo wszyscy spali.. (i na pewno nie była to sprawka psa!) Eh co ja się strachu najadłam :D

Indigo ma trzystopniową regulację czułośći więc może coś da się zrobić , nie należy jednak przesadzać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz z JP8.

 

Jaki czas dzialania ustawiacie na sygnalizatorze? do wyboru jest 1,5,10,15 minut.

A jaki czas w centralce?

czas działania ustawiasz w centrali alarmowej ,w sygnalizatorze zworkami ustawiasz czas ograniczenia działania (np uszkodzenie centralki, brak napięcia na wejściu zasilania, lub ktoś tobie np.: sygnalizator urwie podczas włamania)sygnalizator będzie działał wtedy zaprogramowany czas. Ja najcześciej ustawiam 5 min( 1 min to zdecydowanie za krótko a 10 to już za długo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupno modułu powiadamiania gsm do mojej instalacji alarmowej (integra 64). Mysłałem o satelowskim GSM LT-2S bądź GSM-4S.

Czy za pomocą któregoś z tych modułów (podłączonego do centralki integra) można sms-em wyłączyć wyjący alarm bądź go zdezaktywować (tak aby np. hydraulik mógł wejść pod moją nieobecność i nie grzebał przy szyfratorze)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupno modułu powiadamiania gsm do mojej instalacji alarmowej (integra 64). Mysłałem o satelowskim GSM LT-2S bądź GSM-4S.

Czy za pomocą któregoś z tych modułów (podłączonego do centralki integra) można sms-em wyłączyć wyjący alarm bądź go zdezaktywować (tak aby np. hydraulik mógł wejść pod moją nieobecność i nie grzebał przy szyfratorze)?

 

LT-2S nie ma wyjść więc odpada. GSM 4S już takowe posiada więć przy prawidłowym skonfigurowaniu centrali i modułu powinno się dać sterować centralą. Niestety jesteś ograniczony do czterech wyjść (cztery komunikaty) więc na załącz wyłącz wystarczy, ewentualnie coś jeszcze. Dodatkowa za karte płacisz abonament lub musisz ją doładowywać.

 

Fajne możliwości daje moduł ethernetowy ETHM-1 ponieważ nie dość, że masz przez internet możliwość obsługi przez program Guardx (pamięć zdarzeń, podgląd obiektu, manipulator wirtualny) oprócz tego dloadx (programowanie) to jeszcze jest soft java na komórki, który z niej robi manipulator, czyli również wszystko można zrobić, nawet przeprogramować centralę mając tylko komórkę w ręku :) koszt ok 399 pln plus oczywiście stałe łącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz z JP8.

 

Jaki czas dzialania ustawiacie na sygnalizatorze? do wyboru jest 1,5,10,15 minut.

A jaki czas w centralce?

czas działania ustawiasz w centrali alarmowej ,w sygnalizatorze zworkami ustawiasz czas ograniczenia działania (np uszkodzenie centralki, brak napięcia na wejściu zasilania, lub ktoś tobie np.: sygnalizator urwie podczas włamania)sygnalizator będzie działał wtedy zaprogramowany czas. Ja najcześciej ustawiam 5 min( 1 min to zdecydowanie za krótko a 10 to już za długo)

 

Hmm, czyli jezeli ktos odpowiednio szybko otworzy obudowe sygnalizatora (zrobi w niej dziure, lub ja polamie) i podlaczy zewnetrznie na wejscia sygnalizatora odpowiednio 0 lub 12V to go w ten sposob moze latwo deaktywowac?

 

W takim razie jaki czas w centralce, bo rozumiem, ze te 5 minut to w sygnalizatorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

LT-2S nie ma wyjść więc odpada. GSM 4S już takowe posiada więć przy prawidłowym skonfigurowaniu centrali i modułu powinno się dać sterować centralą. Niestety jesteś ograniczony do czterech wyjść (cztery komunikaty) więc na załącz wyłącz wystarczy, ewentualnie coś jeszcze.

Rozumiem, że chodzi o "wejścia" czyli o komunikaty wysyłane z komórki do centrali, ilość komunikatów (sms-ów) wysyłanych od centrali do komórki jest inna?

Mnie interesowałby sms z info o włączeniu/wyłączeniu czuwania alarmu, włamaniu, sabotażu i info która czujka/strefa została naruszona.

 

Fajne możliwości daje moduł ethernetowy ETHM-1 ponieważ nie dość, że masz przez internet możliwość obsługi przez program Guardx (pamięć zdarzeń, podgląd obiektu, manipulator wirtualny) oprócz tego dloadx (programowanie) to jeszcze jest soft java na komórki, który z niej robi manipulator, czyli również wszystko można zrobić, nawet przeprogramować centralę mając tylko komórkę w ręku :) koszt ok 399 pln plus oczywiście stałe łącze.

Ale SMS-a o włamaniu lub np. sabotażu nie dostanę prawda?

I jak to działa z np. neostradą? Moge mieć podłączoną centralę i swój komputer jednocześnie?

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LT-2S nie ma wyjść więc odpada. GSM 4S już takowe posiada więć przy prawidłowym skonfigurowaniu centrali i modułu powinno się dać sterować centralą. Niestety jesteś ograniczony do czterech wyjść (cztery komunikaty) więc na załącz wyłącz wystarczy, ewentualnie coś jeszcze.

Rozumiem, że chodzi o "wejścia" czyli o komunikaty wysyłane z komórki do centrali, ilość komunikatów (sms-ów) wysyłanych od centrali do komórki jest inna?

Mnie interesowałby sms z info o włączeniu/wyłączeniu czuwania alarmu, włamaniu, sabotażu i info która czujka/strefa została naruszona.

Mylisz zastosowanie wejść i wyjść z komunikatami sms.

Wejścia w module GSM służą do jednostronnej komunikacji do modułu GSM, a wyjścia do jednostronnej komunikacji z modułu GSM.

Żeby sterować centralą musisz mieć jakieś wyjścia modułu GSM.

A to jakie Ty dostaniesz sms-y i o jakiej treści zależy już od funkcjonalności centralki i modułu jako kompletu oraz ilości wejść.

 

Fajne możliwości daje moduł ethernetowy ETHM-1 ponieważ nie dość, że masz przez internet możliwość obsługi przez program Guardx (pamięć zdarzeń, podgląd obiektu, manipulator wirtualny) oprócz tego dloadx (programowanie) to jeszcze jest soft java na komórki, który z niej robi manipulator, czyli również wszystko można zrobić, nawet przeprogramować centralę mając tylko komórkę w ręku :) koszt ok 399 pln plus oczywiście stałe łącze.

 

I jak to działa z np. neostradą? Moge mieć podłączoną centralę i swój komputer jednocześnie?

jeśli zastosujesz dynamicznego DNS to będzie działać z Neo (w sensie wejścia na usługę zdalnie). Możesz mieć podłączonych do Neo (mówię od technicznej strony) wiele urządzeń, kwestia zastosowania odpowiedniego routera (maskarada/translacja portów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz zastosowanie wejść i wyjść z komunikatami sms.

Wejścia w module GSM służą do jednostronnej komunikacji do modułu GSM, a wyjścia do jednostronnej komunikacji z modułu GSM.

Żeby sterować centralą musisz mieć jakieś wyjścia modułu GSM.

A to jakie Ty dostaniesz sms-y i o jakiej treści zależy już od funkcjonalności centralki i modułu jako kompletu oraz ilości wejść.

 

No dobra, nie wyraziłem się precyzyjnie, ale łapię o co chodzi. Mam satela integre64, czy uzyskam to co potrzebuję jak połączę ją z modułem GSM?

 

Podsumowując, potrzebuję następujących funkcji:

1. każdorazowo sms z info o włączeniu/wyłączeniu czuwania alarmu, włamaniu, sabotażu, z info która czujka/strefa została naruszona, info o awarii z opisem jakimś że np. chodzi o zanik napięcia i przejście na zasilanie z aku (nie wiem jakie jeszcze awarie wogóle rejestruje centrala).

2. możliwość wyłączenia/włączenia czuwania alarmu telefonem (najlepiej mimo wszystko sms-em a nie poprzez aplikacje java)

 

Oczywiście nie musi to być wszystko opisane szczegółowo, moga być wysyłane sms-em jakieś skrótowe kody (oby jakoś edytowalne).

 

Pojawiły się nazwy modułów: Ropam MGSM 2,0 pc i GSM-4S oraz ETHM-1.

Ten pierwszy wymaga jak rozumiem dodatkowo tel. kom. (wymienione są modele na stronie) a ten satelowski GS-4s tez wymaga telefonu? Z tego co rozumiem ETHM-1 tylko zapewnia komunikację poprzez sieć, więc chyba nie spełnia moich oczekiwań, choć pewnie jest najbardziej konfigurowalny.

 

Będę wdzięczny za sugestie, łapię trochę o co w tym wszystkim chodzi, ale szczerze mówiąc poziom dyskusji o "sterowaniu wyjściami przekażnikowymi przez czujki" trochę mnie niestety jeszcze przerasta :-)))

Lubię jedna wiedzieć co, jak i dlaczego, więc z uwagą śledzę wątek i latam po necie (instrukcję satela już wydrukowałem i czytam).

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pojawiły się nazwy modułów: Ropam MGSM 2,0 pc i GSM-4S oraz ETHM-1.

Ten pierwszy wymaga jak rozumiem dodatkowo tel. kom. (wymienione są modele na stronie) a ten satelowski GS-4s tez wymaga telefonu? Z tego co rozumiem ETHM-1 tylko zapewnia komunikację poprzez sieć, więc chyba nie spełnia moich oczekiwań, choć pewnie jest najbardziej konfigurowalny.

moduł satela ma wbudowany telefon (jakiś przemysłowy model z tego co pamietam ale wsadzasz tam zwykla aktywna karte gsm i masz po sprawie - w porownaniu z mgsm jednak jest spora roznica cenowa. Ethm-1 to po prostu karta sieciowa. Nie zapominaj o tym ze sama integra 64 ma wbudowany telefon tyle ze do linii stacjonarnej, ktorego niestety z tego co slyszalem nie da sie podlaczyc go pod zaden wynalazek w stylu domowy z ery...

 

Będę wdzięczny za sugestie, łapię trochę o co w tym wszystkim chodzi, ale szczerze mówiąc poziom dyskusji o "sterowaniu wyjściami przekażnikowymi przez czujki" trochę mnie niestety jeszcze przerasta :-)))

Lubię jedna wiedzieć co, jak i dlaczego, więc z uwagą śledzę wątek i latam po necie (instrukcję satela już wydrukowałem i czytam).

Pozdr

Łukasz

 

powiem szczerze ze satel instrukcje napisal w taki sposob ze jako osoba nie majaca o tym zielonego pojecia nawet po kilkukrotnym przeczytaniu nie za bardzo moglem to rozgryzc (moze po prostu tepy jestem). Niemniej pomogla osoba ktora sprzedala mi ten alarm i w 4 konsultacjach po 5 minut przetlumaczyla mi te instrukcje na jezyk zrozumialy dla alarmowego lamera. Instalacje zrobilem sam i dalo mi to duzo satysfakcji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pojawiły się nazwy modułów: Ropam MGSM 2,0 pc i GSM-4S oraz ETHM-1.

Ten pierwszy wymaga jak rozumiem dodatkowo tel. kom. (wymienione są modele na stronie) a ten satelowski GS-4s tez wymaga telefonu? Z tego co rozumiem ETHM-1 tylko zapewnia komunikację poprzez sieć, więc chyba nie spełnia moich oczekiwań, choć pewnie jest najbardziej konfigurowalny.

moduł satela ma wbudowany telefon (jakiś przemysłowy model z tego co pamietam ale wsadzasz tam zwykla aktywna karte gsm i masz po sprawie - w porownaniu z mgsm jednak jest spora roznica cenowa. Ethm-1 to po prostu karta sieciowa. Nie zapominaj o tym ze sama integra 64 ma wbudowany telefon tyle ze do linii stacjonarnej, ktorego niestety z tego co slyszalem nie da sie podlaczyc go pod zaden wynalazek w stylu domowy z ery...

 

Będę wdzięczny za sugestie, łapię trochę o co w tym wszystkim chodzi, ale szczerze mówiąc poziom dyskusji o "sterowaniu wyjściami przekażnikowymi przez czujki" trochę mnie niestety jeszcze przerasta :-)))

Lubię jedna wiedzieć co, jak i dlaczego, więc z uwagą śledzę wątek i latam po necie (instrukcję satela już wydrukowałem i czytam).

Pozdr

Łukasz

 

powiem szczerze ze satel instrukcje napisal w taki sposob ze jako osoba nie majaca o tym zielonego pojecia nawet po kilkukrotnym przeczytaniu nie za bardzo moglem to rozgryzc (moze po prostu tepy jestem). Niemniej pomogla osoba ktora sprzedala mi ten alarm i w 4 konsultacjach po 5 minut przetlumaczyla mi te instrukcje na jezyk zrozumialy dla alarmowego lamera. Instalacje zrobilem sam i dalo mi to duzo satysfakcji:)

Instrukcje do alarmów nie są raczej dla amatorów, tylko dla osób które zajmują się tym zawodowo, ale nikt z nas tez nie wiedział wszystkiego od razu.Instaluję średnio dwa alarmy tygodniowo więc stykam się z tym cześciej niż osoba która instaluje to pierwszy raz. Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby metoda prób i błędów rozgryźć programowanie centrali alarmowej ,A satel nie jest centralą najtrudniejszą w programowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł satela ma wbudowany telefon (jakiś przemysłowy model z tego co pamietam ale wsadzasz tam zwykla aktywna karte gsm i masz po sprawie - w porownaniu z mgsm jednak jest spora roznica cenowa.

 

Dzięki.

mgsm to pewnie wyjdzie 350 zł (z obudową i kablem, telefon pewnie jakiś znajdę u siebie lub w rodzinie), a za satela 850 - no niezła różnica. Pytanie - jak wygląda to jeśli chodzi o funkcjonalność? Wywalić 350 złoty i nie mieć tego co się chce to kompletnie bez sensu. Czy ktoś może mi zasugerować, czy mgsm spełni moje oczekiwania (opisane wyżej) i czy jest wart tych pieniędzy :-)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...