Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Witam mam w ofercie zaproponowaną centralę alarmowa DSC 1616 , czujniki PIR KX15 DD i 3 czujniki PIR+MW NEXT DUO- co myslicie o tym sprzęcie?

Centrala jako tylko prosty system alarmowy jest dobra, natomiast czujniki absolutnie odradzam ( next duo czasami sam się zakłóca)lepiej zastosować czujniki simensa albo tańsze DSc Encore lub Satel aqua plus zamiast KX154dd a zamiast duo Satel cobalt.

 

 

Dziękuję za szybką odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chyba żaden rozważny instalator świadomie nie rezygnuje z dobrodziejstwa linii 2EOL :wink:

 

cóż - nie jestem aż takim pyszałkiem żeby nazywać się instalatorem... dlatego zresztą zadaje tak trywialne pytania..

 

montując kontraktrony w oknach przyszło mi do głowy takie coś...

nie jestem tego pewien bo nie mam magnesu neodymowego ale sądzę że przy jego pomocy można dość łatwo obejść zabezpieczenie kontaktronem (szczególnie na małym oknie) a jakby tak dać obok siebie dwa kontaktrony z tym że jeden..... czekałby na sabotaż magnesem.

 

widzę to tak: montujemy dwa kontaktrony obok siebie

 

kontaktron nr 1 zwykły NC i to on sygnalizuje otwarcie okna

do kontaktronu nr 2 nie dajemy wcale magnesu i montujemy go obok (np 2-3cm dalej)

kontaktron nr 2 powinien być NO (czyli bez magnesu kontaktron będzie zwarty) tak żeby manipulacja magnesem spowodowała rozwarcie tego kontaktronu

 

połączyć te dwa kontraktrony w układzie 2EOL żeby manipulacja magnesem była sygnalizowana jako sabotaż (czyli kontaktron nr 2 byłby traktowany jako styk sabotażowy)

 

bardzo głupie?

a może robi się to jakoś prościej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żaden rozważny instalator świadomie nie rezygnuje z dobrodziejstwa linii 2EOL :wink:

 

cóż - nie jestem aż takim pyszałkiem żeby nazywać się instalatorem... dlatego zresztą zadaje tak trywialne pytania..

 

montując kontraktrony w oknach przyszło mi do głowy takie coś...

nie jestem tego pewien bo nie mam magnesu neodymowego ale sądzę że przy jego pomocy można dość łatwo obejść zabezpieczenie kontaktronem (szczególnie na małym oknie) a jakby tak dać obok siebie dwa kontaktrony z tym że jeden..... czekałby na sabotaż magnesem.

 

widzę to tak: montujemy dwa kontaktrony obok siebie

 

kontaktron nr 1 zwykły NC i to on sygnalizuje otwarcie okna

do kontaktronu nr 2 nie dajemy wcale magnesu i montujemy go obok (np 2-3cm dalej)

kontaktron nr 2 powinien być NO (czyli bez magnesu kontaktron będzie zwarty) tak żeby manipulacja magnesem spowodowała rozwarcie tego kontaktronu

 

połączyć te dwa kontraktrony w układzie 2EOL żeby manipulacja magnesem była sygnalizowana jako sabotaż (czyli kontaktron nr 2 byłby traktowany jako styk sabotażowy)

 

bardzo głupie?

a może robi się to jakoś prościej?

Rowniez nie jestem specjalista ale,

Czy nie lepiej ta linie przeznaczyc na czuje ruchu, wtedy oszczedzamy liczbe wejsc systemu. Po drugiej dwa kontraktony obok siebie to troche szpeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programujesz linię jako typ reakcji: 82 - Zał/wył czuwanie. Następnie w opcji niżej ustawiasz tryb załączenia, gdzie masz do wyboru: pełne, bez wewnętrznych i bez wewnętrznych - opóźnienie na wejście = 0.

 

 

zbychu ! super dzieki za porady ! wszystko dziala jak powinno. tylko w programie dloadx jak sie ustawia typ 2 lub 3 to po zapisaniu wskakuje spowrotem typ 1 mimo ze zaprogramalo sie jako 2. dziwne... pewnie blad w programie.

 

tak czy inaczej wszystkie oczekiwania zostaly spelnione a i moj instalator sie czegos nauczyl ;)

 

dzieki zbychu

Do usług :D

Fajnie, że działa zgodnie z założeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montując kontraktrony w oknach przyszło mi do głowy takie coś...

nie jestem tego pewien bo nie mam magnesu neodymowego ale sądzę że przy jego pomocy można dość łatwo obejść zabezpieczenie kontaktronem (szczególnie na małym oknie) a jakby tak dać obok siebie dwa kontaktrony z tym że jeden..... czekałby na sabotaż magnesem.

 

widzę to tak: montujemy dwa kontaktrony obok siebie

 

kontaktron nr 1 zwykły NC i to on sygnalizuje otwarcie okna

do kontaktronu nr 2 nie dajemy wcale magnesu i montujemy go obok (np 2-3cm dalej)

kontaktron nr 2 powinien być NO (czyli bez magnesu kontaktron będzie zwarty) tak żeby manipulacja magnesem spowodowała rozwarcie tego kontaktronu

 

połączyć te dwa kontraktrony w układzie 2EOL żeby manipulacja magnesem była sygnalizowana jako sabotaż (czyli kontaktron nr 2 byłby traktowany jako styk sabotażowy)

 

bardzo głupie?

a może robi się to jakoś prościej?

Wielokrotnie ten temat był poruszany na forum. Taki sposób zabezpieczenia przed obcym magnesem, również był przedstawiony.

 

Inne rozwiązanie, to kontaktron spolaryzowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez nie jestem specjalista ale,

Czy nie lepiej ta linie przeznaczyc na czuje ruchu

Nie, nie lepiej. Jak się zagłębisz w ten wątek, to zrozumiesz dlaczego :wink:

 

wtedy oszczedzamy liczbe wejsc systemu.

W systemie zabezpieczeń nie chodzi o oszczędzanie liczby wejść systemu...

 

Po drugiej dwa kontraktony obok siebie to troche szpeci.

Widocznie widziałeś tylko jeden typ kontaktronów - wierzchni :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez nie jestem specjalista ale,

Czy nie lepiej ta linie przeznaczyc na czuje ruchu

 

Nie, nie lepiej. Jak się zagłębisz w ten wątek, to zrozumiesz dlaczego :wink:

 

Dokładnie - jak bowiem powszechnie wiadomo Zbych jest popularyzatorem idei obwodowych systemów alarmowych :lol: i wszelakie czujki ruchu / PIR , PIR/MW / to zło konieczne :wink:

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie ten temat był poruszany na forum. Taki sposób zabezpieczenia przed obcym magnesem, również był przedstawiony.

 

przeglądałem cały wątek ale widocznie mi to umknęło ...

 

montując kontaktrony zqauważyłem że niestety magnes musi wystawać z ramy skrzydła okna kilka 5-8 milimetrów. :evil: (jak wepchnę go głębiej to kontaktron nie działa )

 

magnesy są dość duże - mają po 3cm długości i poza oknem wyzwalają kontaktron z odległości 4cm

jak umieszczę kontaktron w ramie i wepchnę go do końca to potrzeba okolo 2cm

 

ale niestety jak magnes wpuszczę w skrzydło okna to już z 2cm nie zwiera i trzeba wysunąć magnes z ramy okolo 5mm żeby działało - co prawda jest to pod spodem i tego nie widać ale jakoś mi się to nie podoba...

 

mam kontaktrony SUNWAVE SD-8621

 

szukać innych czy może dokupić jakieś inne magnesy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez nie jestem specjalista ale,

Czy nie lepiej ta linie przeznaczyc na czuje ruchu

 

Nie, nie lepiej. Jak się zagłębisz w ten wątek, to zrozumiesz dlaczego :wink:

 

Dokładnie - jak bowiem powszechnie wiadomo Zbych jest popularyzatorem idei obwodowych systemów alarmowych :lol: i wszelakie czujki ruchu / PIR , PIR/MW / to zło konieczne :wink:

 

:lol:

Oto sedno sprawy! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witem wilkich znawcow tematu alarmow mam wycene na system do parterowki polaczonej z garazem i jesli moglibyscie zrobic ocene czy jest to warte tych pieniedzy i czy sie sprawdzi,a oto co wchodzi w sklad tego alarmu:

centrala Integra 24 , 4 linie z rozbudowa do 24 linii,szt,1, Klawiatura integra klcd-s szt.2, modul 8 linii do ca 64, szt.2, obudowa centrali CA 64 17 AH szt1, obudowa manipulatora szt1, czujki ruchu: czujka ruchu pasywna na podczerwien szt 7, czujka ruchu pasywna na podczerwien +zbicia szyby szt4, czujka dualna mikrofala + pasywna na podczerwien szt2, czujnik magnetyczny szt1, czujnik magnetyczny bramowy szt1, sygnalizator zewn. akustyczno-optyczny szt1, radiolinia ra-100 szt1, akumulator 15ah szt1, przycisk napadowy stacjonarny szt1,Reszta to materialy typu kable,uchwyty, instalacja i uruchomienie, wiec koszt tego systemu to ok.5600zl. Troche sie rozpisalem ale mysle ze ktos z tego grona cosdoradzi czy warto to wziasc za ta cene lub ewentualnie co zmienic w tym zestawie. Dziekuje i pozdrawiam.

Trudno się ustosunkować do oferty, którą otrzymałeś, bo nie znam szczegółów. Nie wiem też, jak wygląda Twój dom, jakie masz zabezpieczenia mechaniczne, jakie oczekiwania, itp. Ponad to nie podałeś typów większości elementów z oferty.

 

Jedno, co mogę napisać, to taki system, jaki Tobie zaproponowano, nie sprawdzi się w domu parterowym. Mając jedynie czujki ruchu, nie uzbroisz systemu na noc (lub uzbroisz tylko część dzienną, a sypialnie pozostaną bez ochrony). Proponuję wydać trochę więcej pieniędzy i zamontować system obwodowy (czyli czujniki otwarcia oraz czujki inercyjne na wszystkich oknach i drzwiach). Taki system umożliwi wczesne wykrycie złodzieja (już przy próbie pokonania okna czy drzwi) oraz umożliwi ochronę całego domu nocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montując kontaktrony zqauważyłem że niestety magnes musi wystawać z ramy skrzydła okna kilka 5-8 milimetrów. :evil: (jak wepchnę go głębiej to kontaktron nie działa )

 

magnesy są dość duże - mają po 3cm długości i poza oknem wyzwalają kontaktron z odległości 4cm

jak umieszczę kontaktron w ramie i wepchnę go do końca to potrzeba okolo 2cm

 

ale niestety jak magnes wpuszczę w skrzydło okna to już z 2cm nie zwiera i trzeba wysunąć magnes z ramy okolo 5mm żeby działało - co prawda jest to pod spodem i tego nie widać ale jakoś mi się to nie podoba...

 

mam kontaktrony SUNWAVE SD-8621

 

szukać innych czy może dokupić jakieś inne magnesy?

Oj coś nieuważnie czytałeś ten wątek :wink: :lol:

 

Rozwiązaniem Twojego problemu są pierścieniowe magnesy neodymowe przykręcane lub przyklejane od spodu okna.

 

O takie:

 

http://www.zbychdom.republika.pl/rozne/magnes.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Zbychu za odpowiedz jesli chodzi o moje oczekiwania od alarmu ma byc on w miare prosty i bez fajerwrkow poprostu ma zabezpieczyc dom przed wlamem i przyjazny w obsludze.Zabespieczenia mechaniczne to tylko rolety zewnetrzne a w oknach szyba p2 i okucia z jakiejs lepszej polki, powiem ze poprostu jestem laikiem jesli chodzi ote wszystkie parametry szyb i okuc. Tu jest link do mojego projektu http://www.dobredomy.pl/?id_project=104&infopage=2, moze ewentualnie moglbys doradzic jaki rodzaj alarmu moglbym zamontowac ktury by sie sprawdzil, oprucz tych pomieszczen na dole beda dwa okna polaciowe. Z gory dziekuje i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...