Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Stronę wcześniej jeden forumowicz mnie powalił na kolana...

Ma w opisie miasto w którym mieszka. Widok domu. I w dodatku zamieścił szczegółowy plan domu z rozmieszczeniem czujek... :o :o :o :-?

Proponuję podać jeszcze kod rozbrojenia alarmu a może lepiej od razu kod serwisowy centrali...

Ludzie. Bierzcie pod uwagę, że to jest forum publiczne i widzą te rzeczy różni ludzie.

 

Zabiorę głos bo to o mnie chodzi. ;-)

Kolego Rav, nie podniecaj się tak, to jest tylko schemat poglądowy i to co na nim jest zamieszczone to tylko niewielka część całego systemu, konfiguracji i precyzyjnego rozmieszczenia elementów.

Nawet gdybyś trzymał swoje plany systemu alarmowego w sejfie to i tak jak ktoś będzie chciał to okradnie Ci dom. Ja do montażu alarmu bardziej podchodzę ze strony komfortu obsługi domu(oświetlenie, ogrzewanie, czujniki zalania, ppoż, sterowanie roletami itp, itd), niż jego zabezpieczenia, w moim przypadku zabezpieczenie to taki dodatek...

Wiec nie oceniaj kogoś z góry, jak nawet nie wiesz o co chodzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Dostalem oferte na centrale Matrix 832 z czujnikami Visonic(Next Pir) oraz Srdt 15(Dualny), Radiolinia napadowa Rsu No 2/2 (w komplecie z dwoma pilotami)

Sygnalizator TSZ 2, Klawuatura MX- Icon.

To ma obsluzyc domek z 8 czujnikami, 14 kontraktonami, i 3 kalwiatrury. Czy warto wchodzic w ta centrale??

 

I tu widać fachowość handlowców. W ofercie powinien być, jeśli już ten sprzet Ci ktos zaproponowal modół rozszeżeń MX-16. Samo życie.

Nie wchodź w żadne pyronixy. Weź Paradoxa 748+ ten sam przedział cenowy oczywiście jeśli nie masz wygórowanych wymagań co do podziału na strefy, jeśli jednak chcesz mieć wiecej niż 2 strefy weź Satela troche drozej ale bezstresowo.

Co do pyronixa do przy klawiaturze MX-ICON będziesz musiał nauczyć się jeszcze jednego "alfabetu" żeby zrozumieć o co jej chodzi;-)

Popieram ,bierz Satela Integrę. Pyronixa będziesz kupować co chwilę nowego, czujniki też inne polecam najprostsze satela aqua plus i cobalty , a jak chcesz coś droższego to bierz siemensa. Paradoxa ja jednak odradzam ,748+ to też już poprzednia epoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dostalem oferte na centrale Matrix 832 z czujnikami Visonic(Next Pir) oraz Srdt 15(Dualny), Radiolinia napadowa Rsu No 2/2 (w komplecie z dwoma pilotami)

Sygnalizator TSZ 2, Klawuatura MX- Icon.

To ma obsluzyc domek z 8 czujnikami, 14 kontraktonami, i 3 kalwiatrury. Czy warto wchodzic w ta centrale??

 

I tu widać fachowość handlowców. W ofercie powinien być, jeśli już ten sprzet Ci ktos zaproponowal modół rozszeżeń MX-16. Samo życie.

Nie wchodź w żadne pyronixy. Weź Paradoxa 748+ ten sam przedział cenowy oczywiście jeśli nie masz wygórowanych wymagań co do podziału na strefy, jeśli jednak chcesz mieć wiecej niż 2 strefy weź Satela troche drozej ale bezstresowo.

Co do pyronixa do przy klawiaturze MX-ICON będziesz musiał nauczyć się jeszcze jednego "alfabetu" żeby zrozumieć o co jej chodzi;-)

Popieram ,bierz Satela Integrę. Pyronixa będziesz kupować co chwilę nowego, czujniki też inne polecam najprostsze satela aqua plus i cobalty , a jak chcesz coś droższego to bierz siemensa. Paradoxa ja jednak odradzam ,748+ to też już poprzednia epoka.

 

To prawda, ale jeśli potrzebujemy zabezpieczyć domek i korzystac z centali alarmowej tylko do zabezpieczenia domu, nie zalezy nam na obsludze przez internet, nie chcemy sterowac roletami, oswietleniem i innymi tego typu bajerami. Jesli chcemy wlaczyc alarm na noc w części domu, a kiedy wyjeżdzamy to całą chatke i nie chcemy pójść z torbami po montażu to tak naprawde nie widze łatwiejszej w obsludze i niezawieszającej sie centrali. To fakt Satel jest nowocześniejszym rozwiazaniem i nawet na bieząco uaktualnianym tylko po co mi Integra skoro wszystkie te funkcje i tak nie bedą wykorzystane a i co najwazniejsze malo która centrala ma na plycie 24 linie a 748+ to ma. Zaraz ktos powie ze ma malo wyjsc programowalnych ale jak wiadomo ilosc wyjsc jest wystarczajaca aby wpelni monitorowac system przez np. agencje ochrony. no i przedewszystki cena Satel to zupelnie inna klasa systemu wiec i cenna odpowiednio inna;-)

Reasumujac Esprit Earadoxa od kilku ładnych lat istnieje na rynku i ma sie dobrze, coprawda firma zaprzestala unowoczsniania tego sprzetu ale niezawodnosc i prostota obslugi dla uzytkownika to niezaprzeczalny atut tego sprzetu.

Dodam tylko ze nie jestem zadnym chcandlowcem ani nie mam żadnego interesu opisujac w ten sposób ten sprzet jednak darzesympatia te urządzenia:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Zbychu, po Twoich informacjach złożyłem reklamację w agencji ochrony. Zrobiłem to na tyle "skutecznie", że sprawa dotarła aż do dyrekcji :)

Następnego dnia umówiono się ze mną na komisyjne sprawdzenie alarmu.

Przyjechało dwóch panów (w tym jeden pod krawatem :wink: ) i zaczęło się ściemnianie :-?

Że prądu musiało długo nie być, albo kilka razy, że akumulator trzyma napięcie i nie da się inaczej sprawdzić akumulatora, ale jak chcę, to mogą go wymienić (to ja mam decydować, kiedy trzeba wymienić akumulator!!!). Mówili, że centrala sprawdza akumulator i jeśli jest niesprawny, to włącza sygnalizację usterki akumulatora :roll:

Rozbroili mnie tekstem, że taki akumulator wystarcza na taki alarm jak mój, bo oni nawet do większych alarmów dają taki i jest ok. Na moje pytanie o całkowity pobór prądu zrobili takie oczy :o :o :o

Zażądałem przeprowadzenia pomiaru poboru prądu z akumulatora - wyszło, że pobór jest na poziomie 1,2 A. Czy to dużo? Akumulator ma 17 AH, czyli na dobrą sprawę wystarcza na jakieś 14 godzin. Czy tak?

Tym razem serwisant przywiózł wspomniany przez Ciebie tester czujek zbicia szyby (a jednak! :) ). Zapytałem serwisanta, dlaczego poprzednio twierdził, że tych czujek się nie testuje, to zrobił głupią minę i wzruszył ramionami.

Wrrrr...

Podczas testu okazało się, że jedna z czujek źle działa, a właściwie prawie nie działa, ale nie mogą jej wymienić, bo nie mają przy sobie :-?

 

Na koniec poprosiłem o spisanie szczegółowego protokołu z tego przeglądu.

Sam nie wiem, co mam dalej robić :roll: :(

Poziom tej usługi jest bardzo niski. Mając na uwadze, że za taki przegląd biorą 400 zł, to spodziewałem się większego profesjonalizmu!

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

arm.pl napisał parę wątków wyżej, czy decyduję się na czujki Pyronix Matrix, ale przejrzałam trochę stron i to nie są te o których myśli kolega arm.pl. Mnie chodzi (i takie zamówił instalato)r o czujki VIDICON, są tam FLASH - jako dualna ruchu i stłuczenia oraz właśnie MATRIX PIR+MW. Może coś przeoczyłam, ale na innym forum znalazłam je jako polecane, że są podobno niezłe. Bardzo proszę o opinię, już zamieszałam, wstrzymałam zamówienie by ewentualnie wprowadzić jakieś zmiany, za Waszą ewentualną podpowiedzią drodzy forumowicze. Każda Wasza uwaga dużo daje do myślenia, szukam wówczas, porównuję, w końcu pytam instalatora, a jemu coraz niżej szczena opada. W końcu rzuci mnie jak jakąś... i będę znowu szukała dalej zbawcę. Proszę więc o podpowiedź, czy te czujki firmy VIDICON są w miarę dobre, bo nie chciałabym żeby w pokoju wisiały po 2 sztuki (pir+stłuczenie), dlatego padł wybór na FLASH, ale tam gdzie konieczna MW to musi być jakaś stłuczeniówka (INDIGO??? jak nie GBDII?, jaka?), ale dodatkowo dobrze by ta MW wyglądem pasowała do reszty! Dlatego myślę o tych VIDICON MATRIX MW+PIR. :roll:

Aaa..., jeszcze jedno, czy akumulator musi być już taki lepszejszy? (Europower czy Kobe), nie wystarczy jakiś tańszy? Nie wytrzyma zbyt długo (Jakiś Alarmtech czy coś podobnego?)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dostalem oferte na centrale Matrix 832 z czujnikami Visonic(Next Pir) oraz Srdt 15(Dualny), Radiolinia napadowa Rsu No 2/2 (w komplecie z dwoma pilotami)

Sygnalizator TSZ 2, Klawuatura MX- Icon.

To ma obsluzyc domek z 8 czujnikami, 14 kontraktonami, i 3 kalwiatrury. Czy warto wchodzic w ta centrale??

 

I tu widać fachowość handlowców. W ofercie powinien być, jeśli już ten sprzet Ci ktos zaproponowal modół rozszeżeń MX-16. Samo życie.

Nie wchodź w żadne pyronixy. Weź Paradoxa 748+ ten sam przedział cenowy oczywiście jeśli nie masz wygórowanych wymagań co do podziału na strefy, jeśli jednak chcesz mieć wiecej niż 2 strefy weź Satela troche drozej ale bezstresowo.

Co do pyronixa do przy klawiaturze MX-ICON będziesz musiał nauczyć się jeszcze jednego "alfabetu" żeby zrozumieć o co jej chodzi;-)

Popieram ,bierz Satela Integrę. Pyronixa będziesz kupować co chwilę nowego, czujniki też inne polecam najprostsze satela aqua plus i cobalty , a jak chcesz coś droższego to bierz siemensa. Paradoxa ja jednak odradzam ,748+ to też już poprzednia epoka.

 

To prawda, ale jeśli potrzebujemy zabezpieczyć domek i korzystac z centali alarmowej tylko do zabezpieczenia domu, nie zalezy nam na obsludze przez internet, nie chcemy sterowac roletami, oswietleniem i innymi tego typu bajerami. Jesli chcemy wlaczyc alarm na noc w części domu, a kiedy wyjeżdzamy to całą chatke i nie chcemy pójść z torbami po montażu to tak naprawde nie widze łatwiejszej w obsludze i niezawieszającej sie centrali. To fakt Satel jest nowocześniejszym rozwiazaniem i nawet na bieząco uaktualnianym tylko po co mi Integra skoro wszystkie te funkcje i tak nie bedą wykorzystane a i co najwazniejsze malo która centrala ma na plycie 24 linie a 748+ to ma. Zaraz ktos powie ze ma malo wyjsc programowalnych ale jak wiadomo ilosc wyjsc jest wystarczajaca aby wpelni monitorowac system przez np. agencje ochrony. no i przedewszystki cena Satel to zupelnie inna klasa systemu wiec i cenna odpowiednio inna;-)

Reasumujac Esprit Earadoxa od kilku ładnych lat istnieje na rynku i ma sie dobrze, coprawda firma zaprzestala unowoczsniania tego sprzetu ale niezawodnosc i prostota obslugi dla uzytkownika to niezaprzeczalny atut tego sprzetu.

Dodam tylko ze nie jestem zadnym chcandlowcem ani nie mam żadnego interesu opisujac w ten sposób ten sprzet jednak darzesympatia te urządzenia:-)

Każdy ma jakieś swoje przyzwyczajenia, mi zdarzyło sie pracować w serwisie w dużej agencjii ochrony i niestety w porównaniu z innymi centralami paradox nie wypadał zbyt dobrze, zauważalna była duża usterkowość samej centrali .Czasami centrala musiała byc bardzo oddalona od nadajnika agencji ponieważ ten przy wysyłaniu sygnału testu powodował jej samozałączenia.

Jeśli potrzebuje coś tańszego to wybieram raczej małe DSC .Oczywiście należy wziąć pod uwagę że ty pewnie serwisujesz systemy które sam wykonałeś, a ja to robiłem po kim popadło.(duża ilośc klientów agencji-duża różnorodność sprzętu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

arm.pl napisał parę wątków wyżej, czy decyduję się na czujki Pyronix Matrix, ale przejrzałam trochę stron i to nie są te o których myśli kolega arm.pl. Mnie chodzi (i takie zamówił instalato)r o czujki VIDICON, są tam FLASH - jako dualna ruchu i stłuczenia oraz właśnie MATRIX PIR+MW. Może coś przeoczyłam, ale na innym forum znalazłam je jako polecane, że są podobno niezłe. Bardzo proszę o opinię, już zamieszałam, wstrzymałam zamówienie by ewentualnie wprowadzić jakieś zmiany, za Waszą ewentualną podpowiedzią drodzy forumowicze. Każda Wasza uwaga dużo daje do myślenia, szukam wówczas, porównuję, w końcu pytam instalatora, a jemu coraz niżej szczena opada. W końcu rzuci mnie jak jakąś... i będę znowu szukała dalej zbawcę. Proszę więc o podpowiedź, czy te czujki firmy VIDICON są w miarę dobre, bo nie chciałabym żeby w pokoju wisiały po 2 sztuki (pir+stłuczenie), dlatego padł wybór na FLASH, ale tam gdzie konieczna MW to musi być jakaś stłuczeniówka (INDIGO??? jak nie GBDII?, jaka?), ale dodatkowo dobrze by ta MW wyglądem pasowała do reszty! Dlatego myślę o tych VIDICON MATRIX MW+PIR. :roll:

Aaa..., jeszcze jedno, czy akumulator musi być już taki lepszejszy? (Europower czy Kobe), nie wystarczy jakiś tańszy? Nie wytrzyma zbyt długo (Jakiś Alarmtech czy coś podobnego?)

Pozdrawiam

Tak jak juz pisałem każdy ma jakieś swoje przyzwyczajenia co do sprzętu który instaluje, ja na idiconie sie już przejechałem i polecam ci to co dobrze znam czujniki siemensa, satela ,dsc (oprócz nowośći typu lc-pi).Akumulator powinnaś wybrać jak najlepszy np : Kobe (niestety drogie )ale z tanszych wspomniany przez ciebie Europower ,SSB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosba do _ZBYCH_'a o opinie.

Czy nie bedzie problemow z instalacja kontaktronow w profilu okien firmy DRUTEX:....

Mmam do wyboru wlasnie te dwa typy okien i nie wiem czy jak wybiore jedno z nich nie bedzie poznie problem z instalacja kontaktronow

W obu oknach bez problemu można zamontować czujniki kontaktronowe.

Dla mniej wprawnej ręki lepszy jest drugi profil (Gealan). Posiada on zamknięty profil wewnętrzny, więc niby trudniej się w nim wierci, ale przez to, że posiada górną ściankę wzmocnienia, lepsze jest prowadzenie wiertła (trudniej w niekontrolowany sposób rozkalibrować otwór).

 

Wroce ZBYCH'u do profilu DRUTEX

 

http://www.drutex.pl/uploads/pics/iglo5.jpg

 

Patrzac na ten profili okna to chyba najbezpieczniejszym rozwiazaniem (chodzi mi o wiercenie w profilu okna) jest montowac przyklejony lub przykrecony magnes neodynowy ktory podales wczesniej:

 

http://www.zbychdom.republika.pl/rozne/magnes.jpg

 

gdyz tylko wtedy wiercenie byloby pod kontaktron

 

Moje pytanie czy mozesz zaznaczyc jakims kolorem na tym rysunku gdzie najlepiej przymocowac taki magnes ?

 

Jeszcze jedna sprawa mnie dreczy. Jesli zrobi sie tzw uchl okna to wtedy system informuje ze okno zostalo otwarte? tzn mages odchyli sie na tyle ze czujka zadziala ?

 

Moje pytania stad gdyz nie moge znalezc instalatora ktory moze wykonac instalacje kontakrtonow i pewnie zostanie mi samemu to zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa mnie dreczy. Jesli zrobi sie tzw uchl okna to wtedy system informuje ze okno zostalo otwarte? tzn mages odchyli sie na tyle ze czujka zadziala ?

Przy magnesie z kompletu można ustawić i tak i tak (sprawdziłem u siebie). Magnes neodymowy jest b.silny więc pewnie zależy od konkretnego modelu czy da się go tak odsunąć, żeby informował o uchyleniu (może odsunąć dodatkowo w bok ? )..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam 3 pytania, nie mogłem kurcze znaleźć odpowiedzi na nie w archiwum.

 

1. Czy czujka Satel Aqua plus nadaje się do garażu ? Jeśli nie, to prosze o konkretne typy czujek jakie się nadają.

 

2. Czy taki moduł powiadomienia gsm będzie dobry do centrali Satel CA-6 ?

http://www.allegro.pl/item300782829_powiadomienie_gsm_mgsm_2_0_nokia_wys_gratis.html

 

Acha, czy z CA-5 też będzie współpracował ten lub inny moduł ?

 

3. Jakie są wogóle główne różnice pomiędzy CA-5 a CA-6 z punktu widzenia użytkownika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób zabezpieczyć sypialnię na poddaszu? W sypialni będą okna połaciowe + kontaktrony + czujka zbicia szyby. Natomiast jakie zabezpieczenie zastosować w sytuacji kiedy na noc zostanie uchylone okno?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma jakieś swoje przyzwyczajenia, mi zdarzyło sie pracować w serwisie w dużej agencjii ochrony i niestety w porównaniu z innymi centralami paradox nie wypadał zbyt dobrze, zauważalna była duża usterkowość samej centrali .Czasami centrala musiała byc bardzo oddalona od nadajnika agencji ponieważ ten przy wysyłaniu sygnału testu powodował jej samozałączenia.

Jeśli potrzebuje coś tańszego to wybieram raczej małe DSC .Oczywiście należy wziąć pod uwagę że ty pewnie serwisujesz systemy które sam wykonałeś, a ja to robiłem po kim popadło.(duża ilośc klientów agencji-duża różnorodność sprzętu).

 

Nadal bede starał sie udowodnic przewage paradoxa jesli chodzi o ten przedział cenowy. Żadne małe DSC nie obgoni nam tego systemu ( conajmniej 18 linii), do sredniego potrzebujemy modóły rozszerzen.

Wiem w jakiej agencji kolega pracował i potwierdzam ze nadajniki zakłócaly centale Paradoxa ale tylko wtedy kiedy byly zamontowane tuż obok centrali lub w pobliżu czujnika. I usterki te byly spowodowane głównie przez samych instalatorów naszczescie wiekszosc z nich ujawnialo sie już podczas montazu niekiedy jednak dopiero po kilu latach użytkowania. W ostanich modelach tej centrali znacznie trudniej wyzwolic sabotaz ktorejs linii podczas naprzykład wysyłania sygnału testowego przez nadajnik. Ale poza tym mankamentem ten sprzet nie posiadał wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam 3 pytania, nie mogłem kurcze znaleźć odpowiedzi na nie w archiwum.

 

1. Czy czujka Satel Aqua plus nadaje się do garażu ? Jeśli nie, to prosze o konkretne typy czujek jakie się nadają.

 

2. Czy taki moduł powiadomienia gsm będzie dobry do centrali Satel CA-6 ?

http://www.allegro.pl/item300782829_powiadomienie_gsm_mgsm_2_0_nokia_wys_gratis.html

 

Acha, czy z CA-5 też będzie współpracował ten lub inny moduł ?

 

3. Jakie są wogóle główne różnice pomiędzy CA-5 a CA-6 z punktu widzenia użytkownika ?

 

czujnik aqua nie nadaje sie do garazu,tam daj kobalta.

ten modol gsm jest ok i mozna go podlaczyc do tej centrali i do kazdej innej (ja wole modol tej firmy ale wersje PC..programowany z kompa a nie zworkami)

 

roznice miedzy ca 5 a 6 to np.:

-CA5 ma 5lini , a CA6 -8lini

-CA5 -1strefa , CA6 - 2 strefy

-CA5-posiadaj klawiatury LCD i LED ,a CA6 tylko LED

.....i wiele innych jeszcze rzeczy ale to podsatwowe sa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

arm.pl napisał parę wątków wyżej, czy decyduję się na czujki Pyronix Matrix, ale przejrzałam trochę stron i to nie są te o których myśli kolega arm.pl. Mnie chodzi (i takie zamówił instalato)r o czujki VIDICON, są tam FLASH - jako dualna ruchu i stłuczenia oraz właśnie MATRIX PIR+MW. Może coś przeoczyłam, ale na innym forum znalazłam je jako polecane, że są podobno niezłe. Bardzo proszę o opinię, już zamieszałam, wstrzymałam zamówienie by ewentualnie wprowadzić jakieś zmiany, za Waszą ewentualną podpowiedzią drodzy forumowicze. Każda Wasza uwaga dużo daje do myślenia, szukam wówczas, porównuję, w końcu pytam instalatora, a jemu coraz niżej szczena opada. W końcu rzuci mnie jak jakąś... i będę znowu szukała dalej zbawcę. Proszę więc o podpowiedź, czy te czujki firmy VIDICON są w miarę dobre, bo nie chciałabym żeby w pokoju wisiały po 2 sztuki (pir+stłuczenie), dlatego padł wybór na FLASH, ale tam gdzie konieczna MW to musi być jakaś stłuczeniówka (INDIGO??? jak nie GBDII?, jaka?), ale dodatkowo dobrze by ta MW wyglądem pasowała do reszty! Dlatego myślę o tych VIDICON MATRIX MW+PIR. :roll:

Bliźniaczo podobne czujki (ta sama konstrukcja bazowa) oferuje jako nowość firma DSC. Ponieważ DSC ma lepszą sprzedaż, niż Vidicon, to i więcej instalatorów zakupiło te nowe czujki. Opinie są różne, ale często negatywne. Wg mnie, te czujki może i ładnie wyglądają, ale z jakością mają niewiele wspólnego :( (cena o czymś świadczy).

Aniu, ponad to czujki Flash mają max zasięg toru zbicia szyby 4,5 m.

W Twoim przypadku trudno będzie pogodzić jakość z estetyką :(

 

Na rynku nie ma dobrych jakościowo czujek podwójnych (PIR + GB).

Szanujące się firmy takowych nie produkują.

 

Jeśli zależy Tobie na jakości, to polecam czujki PIR Siemens IR120C oraz dualne (PIR + MW) IRM 120C, a z GB, np. PARADOX GTR456(X2) lub TEXECOM IMPAQ GB. Niestety średnio pasują do siebie, bo jedne są lekko kremowe (Siemens), a drugie śnieżno białe.

 

Ponad to przypominam, że czujki GB powinny być testowane specjalnym testerem. Szczególnie w Twoim przypadku w salonie, gdzie czujka musi objąć działaniem spore pomieszczenie. Testowanie powinno się odbywać po zakończeniu aranżacji wnętrz (wtedy, kiedy już są wszystkie meble, zasłony, itp.), bo aranżacja potrafi znacznie zmniejszyć skuteczność wykrywania takich czujek.

 

Aaa..., jeszcze jedno, czy akumulator musi być już taki lepszejszy? (Europower czy Kobe), nie wystarczy jakiś tańszy? Nie wytrzyma zbyt długo (Jakiś Alarmtech czy coś podobnego?)

Pozdrawiam

Aniu, akumulatory, to jeden z najważniejszych elementów systemu. Warto zainwestować w porządne akumulatory. Miej na uwadze, że przy takim dużym systemie, jak zaplanowałaś, potrzebny będzie dodatkowy moduł zasilacza systemowego + dodatkowy akumulator (a może i dwa takie zestawy - trzeba zrobić bilans prądów!)

Wszystkie akumulatory w cenie poniżej 160 zł to SYF!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam 3 pytania, nie mogłem kurcze znaleźć odpowiedzi na nie w archiwum.

 

1. Czy czujka Satel Aqua plus nadaje się do garażu ? Jeśli nie, to prosze o konkretne typy czujek jakie się nadają.

 

2. Czy taki moduł powiadomienia gsm będzie dobry do centrali Satel CA-6 ?

http://www.allegro.pl/item300782829_powiadomienie_gsm_mgsm_2_0_nokia_wys_gratis.html

 

Acha, czy z CA-5 też będzie współpracował ten lub inny moduł ?

 

3. Jakie są wogóle główne różnice pomiędzy CA-5 a CA-6 z punktu widzenia użytkownika ?

 

W garażu powinno stosować się czujki dualne, gdyż przy zastosowaniu standardowej czujki PIR nagrzany silnik samochodu który dość długo stygnie może wzbudzać fałszywe alarmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, bowiem monter uważa, że na moich oknach czujki inercyjne nie będą wzbudzane przy próbach wybicia szyby.

 

 

Czy czujki inercyjne sprawdzają się w oknach drewnianych, a zwłaszcza tych z ruchomym słupkiem???

 

Drewno przecież nie przenosi drgań tak dobrze jak plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, bowiem monter uważa, że na moich oknach czujki inercyjne nie będą wzbudzane przy próbach wybicia szyby.

 

 

Czy czujki inercyjne sprawdzają się w oknach drewnianych, a zwłaszcza tych z ruchomym słupkiem???

 

Drewno przecież nie przenosi drgań tak dobrze jak plastik.

 

głupoty gada twoj monter..na czujniku jest regulacja i trzeba tak ustawic zeby było ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo..., uff..., kamień z serca! ZBYCH odpisał, za co mu serdeczne dzięki!!! :p Myślę, że szukanie dalej i wymyślanie nie jest dobrym pomysłem, mając na przeciw doświadczenie, zapewne wieloletnie, instalatorów i doradców z tego forum. Myślę, że zmienię jednak cały system w oparciu o te siemensy, czujki zbicia na razie sobie podaruję, i tak mam ochotę na firany, a pod nimi żaluzje (takie zwykłe, wieszane na skrzydła okien) i tego też nie wzięłam wcześniej pod uwagę. Pewnie w jakiś sposób zmniejszą dźwięk tłuczonej szyby i odległość tych czujek jeszcze bardziej się zmniejszy lub w ogóle nie będą reagowały. Pozostanę przy kontaktronach, a siemensy może w pewnym stopniu rozwiążą kwestie naszego kota. Mam jeszcze pytanie, czy te PIR+MW (IRM120) muszą być także na ścianie (w zasadzie na kominie z tyłu kominka, ale na rogu, przy bocznej ścianie komina gdzie jest kratka wylotu powietrza), będzie patrzyła na jadalnię, czy wystarczy zwykła IR120? Chodzi o to, czy te powietrze wylatujące z kominka z boku, może podrażnić czujkę, która będzie zaraz za rogiem? Komin stoi na środku pomiędzy salonem a jadalnią. Chyba dosyć obrazowo to napisałam. Wcześniej założyłam, żeby taka była, a instalator powiedział, że może być, ale nie musi.

Dzięki jeszcze raz za pomoc, jakoś człowiek uzależnił się od Was mili forumowicze i nawet za bardzo nie wierzy instalatorowi swojemu bez konsultacji z WAMI.

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wroce ZBYCH'u do profilu DRUTEX

...

Moje pytanie czy mozesz zaznaczyc jakims kolorem na tym rysunku gdzie najlepiej przymocowac taki magnes ?

 

http://www.zbychdom.republika.pl/rozne/iglo5.jpg

 

Jeszcze jedna sprawa mnie dreczy. Jesli zrobi sie tzw uchl okna to wtedy system informuje ze okno zostalo otwarte? tzn mages odchyli sie na tyle ze czujka zadziala ?

 

Nie, przy uchylonym oknie czujnik nie zadziała, jeśli chcesz, aby było sygnalizowane uchylenie okna, to czujnik zamontuj na górze okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...