Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A mam pytanie do fachowców z dziedziny INTEGRY.

Jak zrobić by korzystając z jednego włącznika chwilowego na wejściu i 2 przekażników na wyjściu otrzymać

 

stan wyjściowy - oba przkażniki rozwarte

1 klik - przekażnik A zwarty

2 klik - oba przkażniki rozwarte

3 klik - przekażnik B zwarty

4 klik - oba przkażniki rozwarte

 

Do sterowania napędem

 

lewo-stop-prawo-stop

 

Zrobiłem już na integrze sporo logiki ale na to jeszcze nie wpadłem

Może zastosować sterownik rolet jednoprzyciskowy, będzie pracował właśnie w ten sposób po kolejnych naciśnięciach przycisku. Zależy jeszcze na jaki czas ma być włączony napęd, nie wiem jaki jest maksymalny czas możliwy do ustawienia na tym sterowniku http://www.fif.com.pl/product_info.php?cPath=68&products_id=167

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składanie alarmu na sucho trwa :D

 

http://www.ifb.pl/dandys/inne/centrala01_small.jpg

 

Mam małe pytanie.

Wyczytałem w instrukcji, że można podłączyć ETHM1 do centrali za pomocą RS232. Wydaje mi się to wygodniejsze niż bieganie z laptopem i kablem RS. Czy ETHM1 pozwoli mi wykorzystać wszystkie możliwości jakie daje mi podłączenie przez RS ? Czy też coś sobie zablokuję w ten sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam małe pytanie.

Wyczytałem w instrukcji, że można podłączyć ETHM1 do centrali za pomocą RS232. Wydaje mi się to wygodniejsze niż bieganie z laptopem i kablem RS. Czy ETHM1 pozwoli mi wykorzystać wszystkie możliwości jakie daje mi podłączenie przez RS ? Czy też coś sobie zablokuję w ten sposób?

 

 

 

Nie bardzo wiem jak inaczej obsługiwałbys centrale przez ETHM-1 jak nie połączyłbys go z centrala przez RS-a.

Nic sobie nie zablokujesz smiało podłączaj i rób wszystko zdalnie.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób w integrze 128 z manipulatora wyłączyć czujkę PIR, tak aby nie działał sabotaż i można ją było odczepić dla tynkarza???

 

 

Próbowałes za pomoca funkcji blokowanie wejsć??

Hasło * ---->Blokowanie wejść ---->wybór wejść

Jeśli instalator zezwolił na blokowanie wejść powinno sie udać.

Blokada jest aktywna tylko do momentu rozbrojenia ststemu po wczesniejszym uzbrojeniu.

Jeśli chciałbys na dłużej go zablokowac i normalnie obsługiwać w miedzyczasie system potrzebna ingerencja w programowanie instalatora wtedy linie robisz jako wolna i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam taki problem. Chciałem sobie wykorzystać manipulatory do sterownia bramą ogrodzeniową i garażową, przez wykorzystanie jakiegoś ze skrótów na klawiaturze, tzn. np. hasło + strzałka w dół otwiera lub zzamyka bramę garażową. Mam wszystko popodłączane, i nie mogę sobie z tym poradzić. Wyjścia sterujące ustawiłem jako wyjścia bistabilne (chodzi mi tylko o krótkie zamknięcie obwodu, który z powoduje zamykanie, otwieranie bramy). Teraz w opcjach manipulatorów w funkcjach dodatkowych ustawiłem zmiana wyjść bistabilnych (nie pamiętam dokładnie nazwy tej funkcji). Tylko teraz mam tak iż po naciśnięciu tego skrótu klawiaturowego wyjśćie zmienia swój stan, brama się otwiera, ale wyjście zostaje cały czas zwarte.

1. Jak to wszystko ustawić ?

2. Czy można stworzyć jakiś inny skrót klawiatury nie wykorzystujący hasła (może stworzenie uzytkownika tylko z prawami do aktywacji tych dwóch wyjśc, ale nie wiem czy jest taka szansa).

 

Pozdrawiam

 

Kulin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam taki problem. Chciałem sobie wykorzystać manipulatory do sterownia bramą ogrodzeniową i garażową, przez wykorzystanie jakiegoś ze skrótów na klawiaturze, tzn. np. hasło + strzałka w dół otwiera lub zzamyka bramę garażową. Mam wszystko popodłączane, i nie mogę sobie z tym poradzić. Wyjścia sterujące ustawiłem jako wyjścia bistabilne (chodzi mi tylko o krótkie zamknięcie obwodu, który z powoduje zamykanie, otwieranie bramy). Teraz w opcjach manipulatorów w funkcjach dodatkowych ustawiłem zmiana wyjść bistabilnych (nie pamiętam dokładnie nazwy tej funkcji). Tylko teraz mam tak iż po naciśnięciu tego skrótu klawiaturowego wyjśćie zmienia swój stan, brama się otwiera, ale wyjście zostaje cały czas zwarte.

1. Jak to wszystko ustawić ?

2. Czy można stworzyć jakiś inny skrót klawiatury nie wykorzystujący hasła (może stworzenie użytkownika tylko z prawami do aktywacji tych dwóch wyjśc, ale nie wiem czy jest taka szansa).

 

Pozdrawiam

 

Kulin

Cześć :)

 

Użyj wyjścia monostabilnego i wszystko będzie działać jak trzeba :)

Wyjście monostabilne, to chwilowe zwarcie, a bistabilne, to naprzemienne włączanie i wyłączanie.

 

Możesz też zaprogramować wyzwolenie danego wyjścia po użyciu hasła (hasła użytkownika stworzonego tylko do uruchamiania tego wyjścia). Programujesz wyjście jako: 84 - sygnalizacja podania hasła i przypisujesz do sterowania tym wyjściem jakiegoś użytkownika z wyłączonymi uprawnieniami na uzbrajania i rozbrajania. Każdorazowe wpisanie hasła tego użytkownika spowoduje wyzwolenie na zaprogramowany czas przekaźnika uruchamiającego napęd bramy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do Zbycha jako specjalisty od zabezpieczeń...

 

dużym problemem jest zczytanie stałego kodu (w pilocie) i sklonowanie pilota?

 

to tak a'propos tego wątku

 

http://forum.muratordom.pl/brama-hormann-i-pilot-do-napedu-supramatic,t128100.htm

 

absolutnie nie chcę tu wszczynać jakichś sporów - chodzi mi o możliwości techniczne złodziei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_ZBYCH_u proszę o ocenę odnośnie projektu instalacji w moim domku.

 

Parter

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bbcbd8142e6ea672.html

Poddasze użytkowe

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b9288e17cec92d93.html

 

Centrala INTEGRA64

Czujki PIR AQUA

Czujki Dualne COBALT

Wszystkie komponenty Satel.

 

Kontaktrony na dole i czujki zbicia szkła montuję głównie w celu włączania strefy kiedy w nocy będzie się ktoś chciał pokręcić na dole. Planuję także w przyszłości uzupełnienie o czujki dymu i kontaktrony na górze.

 

1. Czy poprawnie rozmieściłem czujki a przede wszystkim czujki zbicia szkła?

2. Czy jest sens instalować czujki zbicia szkła w garażu i pomieszczeniu gospodarczym, jeżeli to będzie osobna strefa?

2. Jak najlepiej montować kontaktrony wpuszczane w oknach tylko uchylnych?

3. Czy jest sens stosowania czujek dualnych w kuchni i w pomieszczeniu z kominkiem? (może wystarczą IR-120C?)

4. Czy warto zastąpić czujki Dualne Cobalt czujką Siemensa IR-200 ?

4. Czy warto dołożyć i zamiast czujek AQUA zastosować czujki Siemens IR-100B lub IR120C?

 

Chodzi mi głównie o pewnośc działania systemu i te pytania odpowiedzą mi czy warto dołożyć do czujek ok 30% kupując inne, podobno lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coprawda nie do mnie było pytanie, ale skoro wybraliśmy ten sam projekt pozwole sobie cos wtrącic.

Źle sa rozmieszczone czujniki pir w wiatrołapie i gabinecie lepszym dla nich miejscem bylby róg scian nad drzwiami . Jesli mamy go nad drzwiami wtedy napewno w przyszłości nic nam tam nie stanie bo zawsze tam bedą drzwi i małe prawdopodobieństwo że coś nam go wysloni. Co do poddasza to wszystkie czujniki umieszczone zostały w najniższych punktach ścian. Tutaj też proponowałbym przenieść je nad drzwi tam gdzie sie da.

Ja coprawda nie zastanawiam się jeszcze nad zabezpieczeniami bo z budowa ruszam dopiero niedługo, ale chcetnie bym popodziwiał widoki rosnącego dogodnego na jakichś fotkach;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle sa rozmieszczone czujniki pir w wiatrołapie i gabinecie lepszym dla nich miejscem bylby róg scian nad drzwiami

Podczas rozmieszczania brałem pod uwage zasadę aby nie umieszczać czujek naprzeciwko okna uderzenie promieni słonecznych nie spowodowało ich zadziałania.

 

Co do poddasza to wszystkie czujniki umieszczone zostały w najniższych punktach ścian. Tutaj też proponowałbym przenieść je nad drzwi tam gdzie sie da.

 

Tutaj celna uwaga. Ale czy przeniesienie czujek nad drzwi nie spowoduje że przy pewnym otwarciu drzwi będziemy mieli martwą strefę.

 

Co do zdjęć to proszę o kontakt na priva. Mogę przesłać kilka fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie, rozplanowanie czujek powinno wyglądać tak:

 

http://images27.fotosik.pl/189/6027f51ea9f6b140m.jpg

 

http://images25.fotosik.pl/189/34f264deb5446797m.jpg

Gorąco zachęcam do zastosowania na parterze czujek inercyjnych zamiast akustycznych czujek zbicia szyby. One zadziałają prawdopodobnie przed zbiciem szyby, czy otwarciem okna.

 

2. Czy jest sens instalować czujki zbicia szkła w garażu i pomieszczeniu gospodarczym, jeżeli to będzie osobna strefa?

Nie.

 

2. Jak najlepiej montować kontaktrony wpuszczane w oknach tylko uchylnych?

W oknach tylko uchylnych kontaktrony nalezy montować na górze (lub na dole, ale w taki sposób, aby było wykrywane uchylenie okna).

 

3. Czy jest sens stosowania czujek dualnych w kuchni i w pomieszczeniu z kominkiem? (może wystarczą IR-120C?)

Nie.

 

4. Czy warto zastąpić czujki Dualne Cobalt czujką Siemensa IR-200 ?

Czujka IR-200 jest pasywną czujką podczerwieni, więc nie nadaje się do zastąpienia czujki dualnej. Raczej warto zmienić na czujkę dualną Siemens IRM 120C

 

4. Czy warto dołożyć i zamiast czujek AQUA zastosować czujki Siemens IR-100B lub IR120C?

Warto :)

 

Chodzi mi głównie o pewnośc działania systemu i te pytania odpowiedzą mi czy warto dołożyć do czujek ok 30% kupując inne, podobno lepsze.

Nie podobno, a na pewno! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas rozmieszczania brałem pod uwage zasadę aby nie umieszczać czujek naprzeciwko okna uderzenie promieni słonecznych nie spowodowało ich zadziałania.

Przy nowoczesnych czujkach raczej Ci to nie grozi :)

 

Ale czy przeniesienie czujek nad drzwi nie spowoduje że przy pewnym otwarciu drzwi będziemy mieli martwą strefę.

Dlatego nie należy montować czujek w rogu za drzwiami, a w osi zawiasów drzwi (pod kątem 45 stopni w stosunku do ściany) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...