Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Zastanawiam się nad kupnem i instalacją czujek zewnętrznych.

Proszę o wskazanie np. z tej

listy, w którą czujkę najlepiej zainwestować.

Mój znajomy, montażysta poleca czujkę Crowa D&D.

Ja zastanawiam sie na Paradoxem DIGIGARD85 albo Optex LX402.

 

Czy te czujki można instalować na podbitce dachu?

Jaką mam gwarancje braku fałszywych alarmów (psa nie ma)?

Jaka jest procedura rozbrajania tego typu systemu alarmowego? Zakładam, że podczas wjazdu na posesję i podjeżdżania pod dom wpadam w zasięg czujek.

Czujka Crow D&D, to już zabytek. Jest bez zmian produkowana od dziesięciu lat (a może nawet więcej). Nie radzi sobie ze słońcem - jak większość pasywnych czujek podczerwieni.

 

Tak, jak napisał banko, aktualnie najlepsze czujki, to Rokonet WatchOUT RK315DT, ale są bardzo duże i kosztowne.

 

Na tej liście nie ma jeszcze innych dobrych czujek firmy Maximum:

Curtain - kurtyna pionowa

Guard - szerokokątna

 

Obie są dualne (podczerwień + mikrofala) i obie posiadają zaawansowany antymasking (wykrywanie prób zamalowania lub zasłonięcia czujki).

Niestety, żadna z czujek zewnętrznych nie radzi sobie z ptakami :(

Czy wobec tylu wątpliwości i zagrożeń fałszywymi alarmami w ogóle jest sens zaprzątać sobie głowę czujkami zewnętrznymi?

Wymieniane przez Was czujki Rokonet kosztują ok. 1 000 zł. Zdecydowanie za drogo :cry:

W jaki inny sposób można zabezpieczyć dom od zewnątrz?

Czy ktoś rozważał montaż atrap kamer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy wobec tylu wątpliwości i zagrożeń fałszywymi alarmami w ogóle jest sens zaprzątać sobie głowę czujkami zewnętrznymi?

Wymieniane przez Was czujki Rokonet kosztują ok. 1 000 zł. Zdecydowanie za drogo :cry:

W jaki inny sposób można zabezpieczyć dom od zewnątrz?

Czy ktoś rozważał montaż atrap kamer?

Przeczytaj wątek. Znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kontaktrony kupiłem już z wbudowanymi rezystorkami :)

Przy dużej ilości okien wieloskrzydłowych zauważalnie zwiększa to koszt systemu, bo każde skrzydło musimy podłączać na osobnej linii.

 

chyba nieco przesadzasz, zwykłą kosztuje 10 zł, a parametryczna 12, co prawda to 20%, ale nawet przy 20 oknach (nie wiem kto ma tyle w domku) to tylko 40zł więcej a pracy dużo mniej - poza tym jak ktoś ma 40 okien to znaczy że ma duuuuży dom, czyli go stać ;)

 

 

Zbychu czy możesz zerknąć na pytanie dotyczące rozmieszczenia czujek ruchu u mnie w domku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie odnośnie czujek. Planowałem wcześniej że założę czujki DSC LC-100, jednak znalazłem ciekawą ofertę czujek BOSCH Blue Line za 48zł za sztukę, mają fajny "dizajn" ;-) ale nie wiem która z tych dwóch jest lepsza?

Kolejna sprawa to czujka wibracyjna, w tym samym sklepie są czujki Impaq Plus po 41zł! To chyba tanio, biorąc pod uwagę ceny w sklepach internetowych (około 100zł), jednak czy te czujki są dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje drzwi balkonowe składają się z 4 części po 90 cm, fix'y po bokach a na środku mają być drzwi ze słupkiem ruchomym, czy wystarczy zamontowanie jednej czujki inercyjnej na dole pod słupkiem, czy powinienem zamontować 2 czujki - między fix'em a częścią ruchomą.

Jak powinienem zabezpieczyć bramę garażową 4m? Czy wystarczy jeden kontraktor z boku bramy na ościeżnicy + 1 czujka inercyjna także z boku, czy bramą należy zabezpieczyć dwoma czujkami inercyjnymi?

Planuję zakup okien drewnianych i myślałem o szybach P2 i okuciach WK2, ale spotkałem się na forum z opinią że do okien drewnianych nie warto zamawiać okuć WK2, jaka jest wasza opinia na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam czy ta pętla wychodzi z centrali a drugi koniec wraca, czy leci od centrali przez kilka urządzen i na którymś sie kończy??

Jeszczxe raz: jedna pętla z kabla ośmiożyłowego idzie od centrali, przez wszystkie pomieszczenia parteru i kończy się na ostatnim oknie tegoż parteru. Identycznie na na piętrze: osobny przewód ośmiożyłowy idzie od centrali przez wszystkie pomieszczenia piętra i kończy się na ostatnim oknie piętra. Przewód ten służy tylko i wyłącznie do podłączenia kontaktronów i czujek inercyjnych.

Moje pytanie: czy można połączyć kilka czujek inercyjną szeregowo z kilkoma kontaktronami?

 

http://www.ulotna.chwilka.pl/miniatury/671114208ringleitung.png

 

Jest jeszcze jeden sposób, na rozszerzenie funkcjonalności przy ograniczonej liczbie przewodów. Możesz zastosować moduły adresujące i ekspander wejść adresowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kontaktrony kupiłem już z wbudowanymi rezystorkami :)

Przy dużej ilości okien wieloskrzydłowych zauważalnie zwiększa to koszt systemu, bo każde skrzydło musimy podłączać na osobnej linii.

 

chyba nieco przesadzasz, zwykłą kosztuje 10 zł, a parametryczna 12, co prawda to 20%, ale nawet przy 20 oknach (nie wiem kto ma tyle w domku) to tylko 40zł więcej a pracy dużo mniej - poza tym jak ktoś ma 40 okien to znaczy że ma duuuuży dom, czyli go stać ;)

Te 20 okien, to wcale nie tak dużo :)

Nie wziąłeś pod uwagę, że każdy czujnik trzeba podłączać do osobnej linii, więc np. mając 8 okien dwuskrzydłowych musisz dokupić dodatkowy moduł rozszerzenia.

Ponad to Satel jest dobry w centralach alarmowych - w czujkach już niekoniecznie :wink:

 

 

Zbychu czy możesz zerknąć na pytanie dotyczące rozmieszczenia czujek ruchu u mnie w domku ?

Zerknąć mogę, ale nie mam czasu szukać Twojego pytania, więc jeśli masz sprawę, to albo wklej link do swojego pytania, albo pisz na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

same pochwały na tej stronie SATELa INTEGRA a mnie instalator proponuje PROSYS128 cenowo podobnie chociaz PROSYS troche drozej ,mam miec system z kontaktronami i czujkami inercyjnymi razem około 30 okien z tego 26 ze slupkiem stałym czyli 2 skrzydlowe i okolo 15 PIRow parter Inercja i Kontaktrony i odzielnie wlaczane PIRy ,pietro same Kontaktrony i Inercja i odzdielnie wlaczane PIRy, 3 klawiatury , no i jakos chetnie polaczylbym -jezeli to dobry pomysl z otwieraniem bramy zdewnetrznej i garazowej ? czy FORUMOWE WYROCZNIE moglyby ,przeprowadzic krotka analize porownawcza jakosciowa i funkcjonalną, mnie jako przyszlemu uzytkownikowi zalezy na niezawodnosci systemu :D no i oczywiscie na mozliwosci wlasnorecznego podpinania sie z laptopem do systemu aby latwo przejrzec historie lub cos delikatnie zmienic w ustawieniach ,dostęp ETHERNETOWY tez jest wazny ,Izrael slynie z produkcji specjalnej wiec wydaje mi sie ze firma chyba nie najgorsza w Internecie wyglada ich oferta b.dobrze , czy sa manipulatory/klawiatury z latwiejszym dostepem np karta lub czytnik linii papilarnych ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te listy zębate/do rozprowadzania kabelków?

albo jak się to oficjalnie nazywa, żeby się dało znaleźć, bo coś nie bardzo w google'u.

masz np. tu:

http://sil.pl/index.php?cPath=237_240&osCsid=1lvgeabohu2t2uktntficjhm75

 

o, dzięki, jaki wymiar się najlepiej sprawdza, w takim zastosowaniu, jak to Zbych pokazywał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

same pochwały na tej stronie SATELa INTEGRA a mnie instalator proponuje PROSYS128 cenowo podobnie chociaz PROSYS troche drozej ,mam miec system z kontaktronami i czujkami inercyjnymi razem około 30 okien z tego 26 ze slupkiem stałym czyli 2 skrzydlowe i okolo 15 PIRow parter Inercja i Kontaktrony i odzielnie wlaczane PIRy ,pietro same Kontaktrony i Inercja i odzdielnie wlaczane PIRy, 3 klawiatury , no i jakos chetnie polaczylbym -jezeli to dobry pomysl z otwieraniem bramy zdewnetrznej i garazowej ? czy FORUMOWE WYROCZNIE moglyby ,przeprowadzic krotka analize porownawcza jakosciowa i funkcjonalną, mnie jako przyszlemu uzytkownikowi zalezy na niezawodnosci systemu :D no i oczywiscie na mozliwosci wlasnorecznego podpinania sie z laptopem do systemu aby latwo przejrzec historie lub cos delikatnie zmienic w ustawieniach ,dostęp ETHERNETOWY tez jest wazny ,Izrael slynie z produkcji specjalnej wiec wydaje mi sie ze firma chyba nie najgorsza w Internecie wyglada ich oferta b.dobrze , czy sa manipulatory/klawiatury z latwiejszym dostepem np karta lub czytnik linii papilarnych ?

Ja wybrałbym zdecydowanie Integrę -większe możliwości programowe, mozliwość aktualizowania oprogramowania ,dobrze pracujący moduł Ethernetowy , itp. Jest też manipulator z wbudowanym czytnikiem zbliżeniowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

same pochwały na tej stronie SATELa INTEGRA a mnie instalator proponuje PROSYS128 cenowo podobnie chociaz PROSYS troche drozej ,mam miec system z kontaktronami i czujkami inercyjnymi razem około 30 okien z tego 26 ze slupkiem stałym czyli 2 skrzydlowe i okolo 15 PIRow parter Inercja i Kontaktrony i odzielnie wlaczane PIRy ,pietro same Kontaktrony i Inercja i odzdielnie wlaczane PIRy, 3 klawiatury , no i jakos chetnie polaczylbym -jezeli to dobry pomysl z otwieraniem bramy zdewnetrznej i garazowej ? czy FORUMOWE WYROCZNIE moglyby ,przeprowadzic krotka analize porownawcza jakosciowa i funkcjonalną, mnie jako przyszlemu uzytkownikowi zalezy na niezawodnosci systemu :D no i oczywiscie na mozliwosci wlasnorecznego podpinania sie z laptopem do systemu aby latwo przejrzec historie lub cos delikatnie zmienic w ustawieniach ,dostęp ETHERNETOWY tez jest wazny ,Izrael slynie z produkcji specjalnej wiec wydaje mi sie ze firma chyba nie najgorsza w Internecie wyglada ich oferta b.dobrze , czy sa manipulatory/klawiatury z latwiejszym dostepem np karta lub czytnik linii papilarnych ?

Popieram kolegę arm.pl - zdecydowanie Satel Integra - bardzo duże możliwości. Żaden inny system na polskim rynku nie oferuje takich możliwości, co Integra. Tylko nie pytaj jakie, bo nie wymienię w punktach :wink:

Nie sugeruj się krajem produkcji. W zakresie podstawowego zabezpieczenia domu, każda centrala będzie spełniania swoją funkcję. Natomiast jeśli chodzi o dodatkowe opcje, to większość central jest zdecydowanie w tyle za Integrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te listy zębate/do rozprowadzania kabelków?

albo jak się to oficjalnie nazywa, żeby się dało znaleźć, bo coś nie bardzo w google'u.

masz np. tu:

http://sil.pl/index.php?cPath=237_240&osCsid=1lvgeabohu2t2uktntficjhm75

 

o, dzięki, jaki wymiar się najlepiej sprawdza, w takim zastosowaniu, jak to Zbych pokazywał?

 

40 x 40, a w małych obudowach (takich na 2 - 3 moduły CA 64E) 30 x 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości to wymieńcie z dwie funkcje które ma integra a nie posiada centrala pc 1864 czy prosys128 ?

Z pc 1864 to raczej nie ma co porównywać, centrala firmy dsc to dobry system alarmowy, ale niestety jak sie pojawią w systemie już dwie strefy i trzeba je obsługiwać z jednego manipulatora to zaczyna być problematycznie(podowno w nowej wersji programowej coś w tym kierunku zmieniono).Dsc posiada skromne możliwości programowe (ilośc typów wejść i wyjść),różnorodność obsługiwanych modułów też jest zaletą przy integrze a Dsc wypada tu raczej słabo.Zaletą Dsc jest natomiast prostota obsługi przy jednym podsystemie, jak i cena.Co do Prosysa to spotkałem się z tą centralą tylko kilka razy na serwisie i raczej na nogi możliwościami nie powala .Dużą zaletą Integry jest też pojawiające się od czasu do czasu nowe oprogramowanie które możemy zaktualizować bez zdejmowania centrali.

Ale każdy ma swoje zdanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...