Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Ktorych producentów systemy alarmowe sa najbardziej cenione np u Niemcow lub u Anglików ? - w obu tych krajach jest wielu naszych fachowców i temat jest pewnie im znany.

Czy uzywane są tam systemy SATELA ?

Prawdopodobnie jest wiele specjalistycznych stron internetowych poswieconych systemom alarmowym w jezyku angielskim i niemieckim i tam mozna byloby znalezc odpowiedzi na wiele pytan w troche innym ujeciu .Prawdopodobnie tez sa promowane konkretne firmy i rozwiazania /PIR-y lub lub/i systemy obwodowe / Ktos poda linki ?

Czy w swiatku alarmiarzy europejskich istnieje gradacja jakosciowa jaka np wystepuje na rynku samochodowym Bentley , BMW lub Mercedes ?

Ktore firmy sa przyslowiowym Mercedesem a które Skoda lub Lanosem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zbych pomóż

Moje drzwi balkonowe składają się z 4 części po 90 cm, fix'y po bokach a na środku mają być drzwi ze słupkiem ruchomym, czy wystarczy zamontowanie jednej czujki inercyjnej na dole pod słupkiem, czy powinienem zamontować 2 czujki - na słupku na dole pionowo między fix'em a częścią ruchomą.

 

Jak powinienem zabezpieczyć bramę garażową 4m? Czy wystarczy jeden kontraktor z boku bramy na ościeżnicy + 1 czujka inercyjna także z boku, czy bramą należy zabezpieczyć dwoma czujkami inercyjnymi?

 

Czy w drzwiach wejściowych czujkę inercyjną i kontraktor montuje się na górze?

 

Planuję zakup okien drewnianych i myślałem o szybach P2 i okuciach WK2, ale spotkałem się na forum z opinią że do okien drewnianych nie warto zamawiać okuć WK2, jaka jest twoja opinia na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktore firmy sa przyslowiowym Mercedesem a które Skoda lub Lanosem ?

 

 

Przysłowiowym Mercedesem jest np. GE z serią central ATS Master.

Tak samo jak Integra może robić za "sterownik automatyki" zeby nie powiedziec ze można na niej zrobić wszystko. Sam praktycznie piszesz sobie do niej program. Sterowanie odbywa sie poprzez makra, które dowolnie konfigurujesz. Tylko ta cena. Np. centrala ATS 4018 (komplet z obudowa i transformatorem) to koszt blisko 3000 PLN czyli niejednokrotnie koszt calego systemu w małym domku. No i za montaż oczywiście odpowiednia sumka bo taka wiedza to naprawde skarb;-)

Więc wracając do Integry jeśli na system alarmowy nie chcemy wydac tyle samo kasy co faktycznie na mercedesa to z powodzeniem mozna ją nazwac conajmniej VW w promocyjnej cenie;-)

 

 

Jak wyżej pisal arm DSC nie pracuje za bardzo nad unowocześnianiem swojego sprzętu powiem wiecej od 10 lat oprogramowanie zmienilo sie tylko minimalnie. Za to w Satelu robią to na bierząco i pod wpływem uwag użytkowników, instalatorów. Sa naprawde elastyczni i jesli znajdzesz jakąś funkcję, ktora pomogła by w jakimś stopniu uprościć obsluge lub jakąś dodatkową funkcję, która mogłaby mieć w przyszłości zastosowanie nie tylko dla Ciebie, ale i możliwa do wykorzystania w instalacjach dla jakiejś grupy odbiorców napisz do nich, a zdziwisz sie jak w nastepnej wersji softu znajdziesz to czego potrzebowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fothost.pl/upload/08/21/5110626a_centrale.jpg

 

piszecie ogólnie i dalej nie widzę większych różnic, w tym zestawieniu nawet lepiej wypada rokonet, integra spoko ale jakoś mi nie odpowiada klawiatura lcd w garażu a niestety led brak, ale może ktoś napisze funkcje/właściwości którą ma integra a nie posiadają jej inne centrale ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony tak:

 

Co do DSC to może fakt że się nierozwijają, są dość okrojone natomiast centrala alarmowa służy do tego jak nazwa mówi. Zawsze ceniłem prostotę i niezawodność tych central do tej pory mam pod serwisem systemy starszej daty 550, 560, 1550, 1562, 2550, 3000. Ani razu nie sprawiły mi problemów.

 

Problemem nas Polaków jest to że chcemy mieć duzo za tak niewiele więc Satel wpadł na pomysł wypełnienia tego "głodu" i wprowadził Integrę a wcześniej CA64.

 

Niejestem ani zwolennikiem ani przeciwnikiem takich rozwiązań, natomiast jeśli chodzi o obsługę przez użytkownika to INTEGRA jest banalnie prosta, wszystko czytelne.

 

Kolejną rzeczą jest dostępność serwisu, jeśli chodzi o wykożystanie Satela to poradzi sobie z nią 50% instalatorów (pozostałe 50% to przypadkowi elektrycy od wszystkiego Zbych i reszta instalatorów wie o co chodzi - płacz nad programowaniem nawet Ca6 i Ca10)

Jeśli chodzi o Rokoneta to z naszych 50% może 10% ma ją opanowaną - oczywiście nieliczę samego programowania ale umiejętności poruszania się po programie i czucia sie swobodnie w jej logice). Czyli na 100 instalatorów wiedzę do integry posiada 50 osób, a do Rokoneta 5-10 osób.

 

Następny temat to serwis sprzętu, o ile z Satelem nie ma problemu to Rokonet blado wypada. Wykracza sie instalator i/lub hurtownia a rokonet w innych dostępny na zamówienia. Satel leży w każdej hurtowni na półce, dzwonisz do pierwszego lepszego instalatora z książki i z większym bądż mniejszym powodzeniem stawia system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fothost.pl/upload/08/21/5110626a_centrale.jpg

 

piszecie ogólnie i dalej nie widzę większych różnic, w tym zestawieniu nawet lepiej wypada rokonet, integra spoko ale jakoś mi nie odpowiada klawiatura lcd w garażu a niestety led brak, ale może ktoś napisze funkcje/właściwości którą ma integra a nie posiadają jej inne centrale ?

integra 32 ma 32 wyjścia maksymalnie, jeśli podobają ci się bardziej klawiatury Rokoneta od Integry to bierz Prosysa .Co do różnic: w prosysie są 22 typy lini wejściowych , w integrze około 90.Kabelek do programowania Prosysa kosztuje około 183zł do integry 10zł ,pamięć zdarzeń prosysa 40 to 250 integry 32 - 899 zdarzeń. Brak w prosysie modułu ethernetowego ,i dedykowanego gsm. Z tego co wiem to nie ma też odpowiednika oprogramowania guard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości to wymieńcie z dwie funkcje które ma integra a nie posiada centrala pc 1864 czy prosys128 ?

8) :p :D

 

Integra 64:

 

Zasilacz o wydajności 3A.

16 wejść na płycie głównej (maksymalna rozbudowa do 64 wejść)

16 wyjść na płycie głównej, w tym cztery wyjścia wysokoprądowe (maksymalna rozbudowa do 64 wyjść)

8 osobnych partycji i aż 32 strefy (osobno sterowane grupy wejść)

Komunikator telefoniczny wyposażony w układ detekcji DTMF umożliwiający odbieranie poleceń wydawanych tonowo ze zwykłego telefonu (lub tel. komórkowego) oraz realizujący funkcję monitoringu, powiadamiania i odpowiadania na telefon.

Możliwość zaprogramowania do 16 telefonów do powiadamiania oraz tryb PAGER umożliwiający po dołączeniu modułu GSM wysyłanie komunikatów SMS z precyzyjną informacją, np. które wejście wywołało alarm, jaka usterka wystąpiła w systemie, który użytkownik wpisał kod, itp.

Możliwość sterowania przez telefon 16 wyjściami typu przekaźnik telefoniczny (umożliwia zdalne włączanie i wyłączanie różnych urządzeń w domu).

Port RS-232 umożliwiający podłączenie komputera bez dodatkowych, kosztownych interfejsów.

Prosty i czytelny program komputerowy do programowania i testowania centrali oraz osobny program dla administratora systemu, umożliwiający programowanie użytkowników oraz odczyt i wydruk pamięci zdarzeń.

Pamięć zdarzeń - ponad 6100 zdarzeń.

Dostępny moduł internetowy umożliwiający pełną obsługę systemu przez sieć ethernet i internet (zdalna klawiatura przez www), zdalne programowanie systemu przez program DloadX oraz zdalną obsługę systemu przez telefon komórkowy (zdalna klawiatura w telefonie komórkowym - aplikacja Java).

Dostępne są klawiatury strefowe oraz czytniki kart i pastylek Dallas.

Szeroka gama ekspanderów, również w wersji na szynę DIN.

Dostępny moduł generatora komunikatów głosowych.

Dostępny bardzo zaawansowany, dwukierunkowy system bezprzewodowy.

Duży wybór rodzaju urządzeń bezprzewodowych.

Zegar systemowy podtrzymywany przez wewnętrzną baterię.

Optyczna sygnalizacja stanu wszystkich wyjść, układu ładowania akumulatora oraz komunikatora telefonicznego.

Dostępny manipulator z funkcją czytnika kart zbliżeniowych.

Manipulatory i klawiatury strefowe dostępne z niebieskim podświetleniem.

 

Ogromnie dużo osobno programowalnych parametrów, np. dla każdego manipulatora osobno możemy zaprogramować:

- które strefy obsługuje

- z których stref sygnalizuje alarmy

- z których wejść sygnalizuje gong naruszenia linii

- które strefy zostaną uzbrojone w szybkim trybie uzbrojenia (0 #)

- z których stref sygnalizuje czas na wyjście i czas na wejście

- jak ma działać podświetlenie wyświetlacza i klawiszy (poziom świecenia regulowany skokowo w zależności od stanu manipulatora)

- dostępne cztery przyciski szybkiego dostępu do wybranych funkcji

 

Dla każdego użytkownika możemy zaprogramować, które strefy może obsługiwać, oraz kilkadziesiąt różnych uprawnień.

 

Dla każdego wejścia możemy zaprogramować jeden z 90 typów reakcji, czułość danego wejścia (czas naruszenia), czas opóźnienia oraz kilkanaście różnych opcji działania.

Możemy zaprogramować blokowanie grupy wybranych wejść za pomocą pilota lub przycisku.

Mamy do dyspozycji linie licznikowe.

 

Dostępne są 64 timery np. do sterowania automatycznym uzbrajaniem i rozbrajaniem czy działaniem wyjść programowalnych (sterowanie różnych urządzeń).

 

Każde wyjście możemy zaprogramować na jeden ze 116 typów. Dla każdego wyjścia osobno programujemy czas działania, polaryzację wyjścia, pulsowanie, zatrzask, a także które wejścia mają wyzwalać dane wyjście.

Wyjścia do sterowania rolet.

Dostępne są funkcje logicznego łączenia wyjść programowalnych (również wirtualnych) przy pomocy funkcji suma logiczna i iloczyn logiczny (baaardzo pożyteczna funkcja)

Szczególnie przydatne przy wyzwalaniu nadajnika monitoringu, ale daje również spore możliwości w zakresie automatyki budynku.

 

To są funkcje nieosiągalne w innych centralach tej klasy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbych pomóż

Moje drzwi balkonowe składają się z 4 części po 90 cm, fix'y po bokach a na środku mają być drzwi ze słupkiem ruchomym, czy wystarczy zamontowanie jednej czujki inercyjnej na dole pod słupkiem, czy powinienem zamontować 2 czujki - na słupku na dole pionowo między fix'em a częścią ruchomą.

Jeśli w drzwiach będą szyby P2 lub P4, to wystarczy jedna czujka na środku, pod drzwiami. Pamiętaj o odpowiedniej wysokości wszystkich warstw podłóg, żeby się później czujka zmieściła!

 

Jak powinienem zabezpieczyć bramę garażową 4m? Czy wystarczy jeden kontraktor z boku bramy na ościeżnicy + 1 czujka inercyjna także z boku' date=' czy bramą należy zabezpieczyć dwoma czujkami inercyjnymi?[/quote']

Kontaktron wystarczy jeden, ale inercyjne dwie.

 

Czy w drzwiach wejściowych czujkę inercyjną i kontraktor montuje się na górze?

To zależy od konstrukcji drzwi (czy będą z naświetlami, czy nie).

 

Planuję zakup okien drewnianych i myślałem o szybach P2 i okuciach WK2' date=' ale spotkałem się na forum z opinią że do okien drewnianych nie warto zamawiać okuć WK2, jaka jest twoja opinia na ten temat? [/quote']

Zupełnie nie zgadzam się z tą opinią. Owszem, drewno po przyłożeniu odpowiednio dużej siły będzie pękało i zaczep okucia wyrwie się z kawałkiem drewna, ale... jeśli takich zaczepów do wyrwania z kawałkiem drewna będzie kilka w jednym oknie, to będzie to wystarczający opór. Szczególnie, że przy prawidłowym zastosowaniu czujek inercyjnych, alarm się włączy już przy próbie wbicia łomu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszecie ogólnie i dalej nie widzę większych różnic

Mam nadzieję, że mój powyższy opis uwidacznia już różnicę 8)

 

integra spoko ale jakoś mi nie odpowiada klawiatura lcd w garażu a niestety led brak

W Pro klawiatury LED są tylko do użytku w systemach do 16 lini.

W Integrze możesz do garażu zastosować klawiaturę strefową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DSC to może fakt że się nierozwijają, są dość okrojone natomiast centrala alarmowa służy do tego jak nazwa mówi.

...

Owszem, ale sam wiesz, że dziś klient oczekuje od centrali alarmowej czegoś więcej, niż tylko zabezpieczenia :wink:

 

Kolejną rzeczą jest dostępność serwisu, jeśli chodzi o wykożystanie Satela to poradzi sobie z nią 50% instalatorów (pozostałe 50% to przypadkowi elektrycy od wszystkiego Zbych i reszta instalatorów wie o co chodzi - płacz nad programowaniem nawet Ca6 i Ca10)

Jeśli chodzi o Rokoneta to z naszych 50% może 10% ma ją opanowaną - oczywiście nieliczę samego programowania ale umiejętności poruszania się po programie i czucia sie swobodnie w jej logice). Czyli na 100 instalatorów wiedzę do integry posiada 50 osób, a do Rokoneta 5-10 osób.

Zgadza się, Satel ma wśród instalatorów przeciwników, bo mnogość funkcji powoduje, że nie potrafią go zaprogramować :(

Zaprogramują tylko część funkcji, coś działa, coś nie działa i już dla nich taka centrala jest do d.... (bo za trudna w programowaniu).

Odnośnie Rokoneta, to jest to prosta w programowaniu centrala (trochę lepsza w programie od DSC, ale do Integry się nie umywa :) ), a mała znajomość wśród instalatorów jest spowodowana słabą dostępnością tego sprzętu (i dobrze :wink: ).

 

...

Satel leży w każdej hurtowni na półce, dzwonisz do pierwszego lepszego instalatora z książki i z większym bądż mniejszym powodzeniem stawia system.

Pierwszy lepszy instalator, to raczej z mniejszym powodzeniem stawia system na Satelu :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie sporo konkretnych odpowiedzi,

 

arm.pl - integra 32 ma 32 wyjścia maksymalnie, jeśli podobają ci się bardziej klawiatury Rokoneta od Integry to bierz Prosysa .Co do różnic: w prosysie są 22 typy lini wejściowych , w integrze około 90.Kabelek do programowania Prosysa kosztuje około 183zł do integry 10zł ,pamięć zdarzeń prosysa 40 to 250 integry 32 - 899 zdarzeń. Brak w prosysie modułu ethernetowego ,i dedykowanego gsm. Z tego co wiem to nie ma też odpowiednika oprogramowania guard.

 

podobają ? podoba to mi się Salma Hayek, a klawiatury po prostu mi nie przeszkadzają, chodziło o ich koszt 3 x LCD to sporo drożej niż 1 LCD plus 2 LED,

 

_ZBYCH_ - W Pro klawiatury LED są tylko do użytku w systemach do 16 lini.

W Integrze możesz do garażu zastosować klawiaturę strefową

 

 

strefowa odpada z czystego lenistwa (najpierw rozbrajać strefę a później resztę na LCD ? )

16 linii to rzeczywiście ograniczenie, ale to prawie taki system do domku,

kabel i umiejętności programowania to jak by problem instalatorów - firm,

natomiast w pamięci zdarzeń rzeczywiście jest różnica, co prawda do prosys jest moduł ale to dodatkowe koszta więc nie biorę po uwagę, tyle że to też w sumie do ułatwienia serwisu ?

 

_ZBYCH_ - Mam nadzieję, że mój powyższy opis uwidacznia już różnicę

 

tak uwidacznia, tyle do domku integra 128 ? pewnie te funkcje posiadają też mniejsze płyty integry ale szczerze to większość z nich jakoś nie sądzę żeby mi były potrzebne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel i umiejętności programowania to jak by problem instalatorów - firm,

natomiast w pamięci zdarzeń rzeczywiście jest różnica, co prawda do prosys jest moduł ale to dodatkowe koszta więc nie biorę po uwagę, tyle że to też w sumie do ułatwienia serwisu ?

 

_ZBYCH_ - Mam nadzieję, że mój powyższy opis uwidacznia już różnicę

 

tak uwidacznia, tyle do domku integra 128 ? pewnie te funkcje posiadają też mniejsze płyty integry ale szczerze to większość z nich jakoś nie sądzę żeby mi były potrzebne ?

Wszystko, co opisałem dotyczy centrali Integra 64 a nie 128.

 

Ale z Ciebie malkontent :roll:

 

Przypomnę Twoje pytanie:

a tak z ciekawości to wymieńcie z dwie funkcje które ma integra a nie posiada centrala pc 1864 czy prosys128 ?

Dostałeś na nie precyzyjną odpowiedź.

 

Mamy czytać w Twoich myślach i wiedzieć, że nie chcesz samodzielnie montować systemu, tylko zamówisz w firmie instalacyjnej? Mamy się domyslać, że chodzi Ci o systemik z ośmioma czujkami ruchu? Mamy domyślać się jakie masz potrzeby i co wykorzystasz u siebie w domu?

No weź pomyśl :roll:

 

Pisaliśmy, że podstawową funkcję, czyli zabezpieczenie domu pełni każda centrala. Jeśli chcesz tylko jednostrefowy, mały system alarmowy, to kup najtańszą centralę i tyle. Po co te dywagacje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sie Zbych zirytował 8)

 

Tak jak Zbych napisał, jak ktoś potrzebuje tylko prosty alarm, to nie ma sensu kupować Integry. Wystarczy DSC, Paradox czy Rokonet.

 

Integra, to już wyższa półka. Dobra w systemach z podziałem na strefy, ale także do automatyki budynku. Integra ma sporo fajnych rozwiązań. Ostatnio modne sterowanie systemu z internetu lub z telefonu komórkowego przez moduł ETHM.

Uważam, że Integra, to właśnie mercedes wśród central do zastosowań domowych :D

 

Z tym GE ATS 4018, to żeś Banko przesadził. :lol:

Przecież to centrala do dużych obiektów, a nie do domów. GE posiada też w ofercie mniejsze i tańsze centrale np. Seria Comfort MBC575 czy MBC875, tylko to taki drobny przerost formy nad treścią.

Uważam, że takie centrale, jak GE, Galaxy, Genesis czy Ademco nie nadają się do domu. W czym one mają być lepsze od naszej Integry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym GE ATS 4018, to żeś Banko przesadził. :lol:

Przecież to centrala do dużych obiektów, a nie do domów. GE posiada też w ofercie mniejsze i tańsze centrale np. Seria Comfort MBC575 czy MBC875, tylko to taki drobny przerost formy nad treścią.

Uważam, że takie centrale, jak GE, Galaxy, Genesis czy Ademco nie nadają się do domu. W czym one mają być lepsze od naszej Integry?

 

 

Powiedzmy że sa takie domy gdzie jest powyżej 200 linii i powiem że jest ich sporo.

Pytanie było o Mecedesa wśród systemów dlatego taki przyklad.

W czym lepsze?? Np. w zaawansowanej kontroli dostępu bez urzycia dodatkowych modułów, kontrolerów przejść. 15 czytników możesz podłączyć bezpośrednio pod magistrale.

Pewnie zaraz ktoś napisze po co kontrola dostępu w domu. Wiekszości z nas jest niepotrzebna, ale są takie domy tak jak domy ze służba i różnego rodzaju obsługa jak to widać w niektórych filmach w telewizji.

To tak nawiązują do Mercedesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem ale ja dodam tak.

Na polski rynek integra w każdym wydaniu jest mercedesem.

Uzytkownik nigdy nie wykożysta nawet w 50% jej mozliwości, a cena w porównaniu do innych przystępna.

Po co kontrole dostępu i inne w integrze potrzebujesz to dokładasz modoł, a jeśli nie to nie.

Po co kombajny jeżeli potrzebujesz kosić trawnik przed domem, kup kosiarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że sa takie domy gdzie jest powyżej 200 linii i powiem że jest ich sporo.

Pytanie było o Mecedesa wśród systemów dlatego taki przyklad.

W czym lepsze?? Np. w zaawansowanej kontroli dostępu bez urzycia dodatkowych modułów, kontrolerów przejść. 15 czytników możesz podłączyć bezpośrednio pod magistrale.

Pewnie zaraz ktoś napisze po co kontrola dostępu w domu. Wiekszości z nas jest niepotrzebna, ale są takie domy tak jak domy ze służba i różnego rodzaju obsługa jak to widać w niektórych filmach w telewizji.

To tak nawiązują do Mercedesów.

To sie chopie filmów na oglądałeś :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem ale ja dodam tak.

Na polski rynek integra w każdym wydaniu jest mercedesem.

Uzytkownik nigdy nie wykożysta nawet w 50% jej mozliwości, a cena w porównaniu do innych przystępna.

Po co kontrole dostępu i inne w integrze potrzebujesz to dokładasz modoł, a jeśli nie to nie.

Po co kombajny jeżeli potrzebujesz kosić trawnik przed domem, kup kosiarkę.

Oczywiście! Integra i tak w standardzie daje bardzo dużo, za umiarkowaną cenę :D

A jak ktoś potrzebuje czegoś więcej, niż standardowego alarmu, to Integra wszystko zapewnia (przez zastosowanie dodatkowych modułów rozszerzających możliwości) :D

Nie ma co wydziwiać z mało znanymi centralami, bo może się to odwrócić przeciwko użytkownikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgadzam się z wami, że do normalnego malego domku obecnie integra jest jedną z ciekawszych propozycji na rynku. Dla potencjalnych przyszłych użytkowników powiem że sprzęt ten jest montowany w niektórych placówkach bankowych, wiec o czymś to świadczy.

Powiedzieć jednak trzeba też o czym nikt tu nie pisze że pod wpływem wielkiej kampanii reklamowej firmy SATEL i olbrzymiego popytu na ich towary, chyba przestali panować nad jakościa towaru jaki sprzedają wiedzą to dokładnie instalatorzy, którzy montuja tego dużo. A to klopoty z softem może niekoniecznie central ale i modułów jak też nawet nie dokońca dokładnie spasowane elementy odlewane z plastyków.

Na koniec napiszę że nie jestem żadnym przeciwnikiem Integry powiem nawet że sam posiadam ten system i jestem z niego zadowolony, korzystam równiez z modułu ETHM. I nie naoglądałem się żadnych filmów tylko pisze o realiach, które nie są dla wszystkich oczywiste. Dla niektórych system alarmowy to centrala, klawiatura i kilka pirów. Dla niektórych trochę bardziej rozbudowana struktura.

Do uzytkownika KUBALA: a czy o windach w domach prywatnych to Pan słyszał czy to może mi sie przyśnilo. W każdym razie są klienci wymagający, którym zupełnie wystarczy Integra, a są tez klienci wymagający, dla których Integra ma za mało możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...