Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Mamy czytać w Twoich myślach i wiedzieć, że nie chcesz samodzielnie montować systemu, tylko zamówisz w firmie instalacyjnej? Mamy się domyslać, że chodzi Ci o systemik z ośmioma czujkami ruchu? Mamy domyślać się jakie masz potrzeby i co wykorzystasz u siebie w domu?

No weź pomyśl :roll:

 

Pisaliśmy, że podstawową funkcję, czyli zabezpieczenie domu pełni każda centrala. Jeśli chcesz tylko jednostrefowy, mały system alarmowy, to kup najtańszą centralę i tyle. Po co te dywagacje :roll:

 

nie trzeba było się nic domyślać chodziło mi o różnice między centralami z perspektywy przeciętnego użytkownika, integra jest bardzo dobra centralą ale chciałem wiedzieć dlaczego uważacie ją za jedyny słuszny wybór 8)

 

główną funkcją systemu jest zabezpieczenie domu dlatego uważam że instalacje powinno się powierzyć doświadczonej firmie która będzie odpowiedzialna za jego działanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Uważam, że Integra, to właśnie mercedes wśród central do zastosowań domowych :D

 

Z tym GE ATS 4018, to żeś Banko przesadził. :lol:

Przecież to centrala do dużych obiektów, a nie do domów. GE posiada też w ofercie mniejsze i tańsze centrale np. Seria Comfort MBC575 czy MBC875, tylko to taki drobny przerost formy nad treścią.

Uważam, że takie centrale, jak GE, Galaxy, Genesis czy Ademco nie nadają się do domu. W czym one mają być lepsze od naszej Integry?

Też uważam, że Integra jest doskonałym systemem do domów :D

 

Banko zapewne ma na myśli nie domy, a rozległe rezydencje (których wcale tak wiele w Polsce nie ma). Moje doświadczenie jest takie, że w takich dużych rezydencjach systemy wcale nie są równie duże, co obiekty.

Przeważnie nacisk jest kładziony na profesjonalne systemy zewnętrzne, np. bariery podczerwieni czy mikrofalowe oraz wysokiej rozdzielczości system CCTV (kamery) + oświetlenie. Naturalnie rozbudowany system kontroli dostępu. Do tego w tego typu obiektach przeważnie jest ochrona lokalna + wsparcie patroli interwencyjnych na sygnał alarmu.

 

Odnośnie dużych i nietypowych central, to faktycznie trudno w nich znaleźć coś przydatnego w domu, czego nie ma integra. No może dotykowy panel LCD do central Ademco Vista 120 :)

 

http://www.zbychdom.republika.pl/Alarmy/Ademco_touchcenter.jpg

 

Tego Integra nie ma i pewnie nigdy mieć nie będzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanko:

Mam na oknach czujki inercyjne.Podczas próby włamania walenia załącza sie

zawsze sabotaż.Czy tak musi być?Czy coś jest źle podłączone?

Proszę o poradę jak to powinno być.

AGNIECHA, przecież już dyskutowaliśmy na ten temat w sierpniu zeszłego roku. Dalej masz z tym problem??? :roll:

Rozumiem, że masz kilka takich czujek. Pukanie w czujkę wywołuje alarm sabotażowy?

Musisz dokładnie opisać, w jakiej sytuacji włącza się alarm sabotażowy (system uzbrojony, czy rozbrojony) i z czego wnioskujesz, że to jest alarm sabotażowy. Nie znając szczegółow, nie pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiem,że dyskutowaliśmy ale mam nadal problem z jedną czujką.

Sytuacja wygląda tak.Budynek był, uzbrojony , żadnych śladów włamań a czujka wywołuje alarm.

Stąd wiem, że sabotaż bo po rozbrojeniu systemu pokazuje mi że był sabotaż (na klawiaturze LCD).

Problem potem jest taki, że dopóki nie zablokuje tej czujki nie załączę alarmu.

Zaczyna mnie to juz wykańczać, po czym tu wciskają mi jakieś bajki że inaczej sie tego nie da.

Poza tym nawet gdyby ktoś faktycznie nawet walił w okno to chyba nie powinno byc sabotażu skoro wszystko z czują jest ok.

Myślałam że problem się rozwiązał bo trochę miałam spokoju ,niestety jednak sprawa powróciła stąd moja prośba o radę.

Sorki ,że tak truję ale nie wiem co mam zrobić bo alarm stał się moim problemem a nie wygodą.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiem,że dyskutowaliśmy ale mam nadal problem z jedną czujką.

Sytuacja wygląda tak.Budynek był, uzbrojony , żadnych śladów włamań a czujka wywołuje alarm.

Stąd wiem, że sabotaż bo po rozbrojeniu systemu pokazuje mi że był sabotaż (na klawiaturze LCD).

Problem potem jest taki, że dopóki nie zablokuje tej czujki nie załączę alarmu.

Zaczyna mnie to juz wykańczać, po czym tu wciskają mi jakieś bajki że inaczej sie tego nie da.

Poza tym nawet gdyby ktoś faktycznie nawet walił w okno to chyba nie powinno byc sabotażu skoro wszystko z czują jest ok.

Myślałam że problem się rozwiązał bo trochę miałam spokoju ,niestety jednak sprawa powróciła stąd moja prośba o radę.

Sorki ,że tak truję ale nie wiem co mam zrobić bo alarm stał się moim problemem a nie wygodą.:(

Jakiej firmy jest to czujnik?

Powodów może być kilka :zamieniony sabotaż z linią w czujniku, niedokręcony przewód w czujniku albo w centrali (ale takie zaniedbania twój instalator raczej powninien wychwycić przy piewszej wizycie) .Jeśli to jest spradzone i w tej chwili linia jest otwarta (trwa sabotaż) to wystarczy zewrzeć przewody i sprawdzić miernikiem po stronie centrali czy linia się zamyka.Możliwe również że uszkodzony jest mikrostyk odpowiadający za sabotaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiem,że dyskutowaliśmy ale mam nadal problem z jedną czujką.

Sytuacja wygląda tak.Budynek był, uzbrojony , żadnych śladów włamań a czujka wywołuje alarm.

Stąd wiem, że sabotaż bo po rozbrojeniu systemu pokazuje mi że był sabotaż (na klawiaturze LCD).

Problem potem jest taki, że dopóki nie zablokuje tej czujki nie załączę alarmu.

Zaczyna mnie to juz wykańczać, po czym tu wciskają mi jakieś bajki że inaczej sie tego nie da.

Poza tym nawet gdyby ktoś faktycznie nawet walił w okno to chyba nie powinno byc sabotażu skoro wszystko z czują jest ok.

Myślałam że problem się rozwiązał bo trochę miałam spokoju ,niestety jednak sprawa powróciła stąd moja prośba o radę.

Sorki ,że tak truję ale nie wiem co mam zrobić bo alarm stał się moim problemem a nie wygodą.:(

Ok. czy problem dotyczy ciągle tej samej czujki? Jeśli tak, to wezwij instalatora i niech sprawdzi połączenia czujce i w centrali (czy przewody i rezystory są zaciśnięte w kostce, a nie obok kostki, bo to się zdarza). Jeśli połączenia są ok, to czujka do wymiany. Jeśli dalej będzie źle, to należy przełączyć linię na inną parę przewodów (zakładam, że jest jakaś wolna para przewodów do czujki) lub zamienić miejscami przewody zasilania i linii.

Czy przypadkiem czujka nie pracuje w wilgoci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

W wilgoci nie pracuje, ale problem dotyczy tej samej czujki wczesniej dwie dawały takie objawy ,ale coś tam porobili u jedenj i z nią jest spokój.

 

Mam jeszcze takie pytanie czy ewentualnie walenie w okno może podać sygnał sabotażowy czy powinien inny.

Bo teraz jakby czujka się nie załączyła to idzie jako sabotaż i mówili że inaczej się nie da,ale czy to jest poprawne?

Bo może gdyby nie sabotaż tylko normalny alarm toby nie blokowało mi załączenia alarmu i nie była potzreba za każdym razem ich wołać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś spotkałem sie z czymś takim że były połączone dwa czujniki w szereg na 2eol tylko ze rezystory wpieli w jeden czujnik ,o parametryzacji drugiego całkowicie zapomneli. były dokładnie te same objawy jak wyzej co nie zanczy że i w tym przypadku robił to ktos, kto o montazu systemów słyszał jedynie z opowieści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

W wilgoci nie pracuje, ale problem dotyczy tej samej czujki wczesniej dwie dawały takie objawy ,ale coś tam porobili u jedenj i z nią jest spokój.

 

Mam jeszcze takie pytanie czy ewentualnie walenie w okno może podać sygnał sabotażowy czy powinien inny.

Bo teraz jakby czujka się nie załączyła to idzie jako sabotaż i mówili że inaczej się nie da,ale czy to jest poprawne?

Bo może gdyby nie sabotaż tylko normalny alarm toby nie blokowało mi załączenia alarmu i nie była potzreba za każdym razem ich wołać.

No właśnie, może tak, jak napisał Banko, niezbyt doświadczony instalator podłączył dwie czujki na jednej linii i nie wiedział, jak to podłączyć.

AGNIECHA, musisz sprawdzić w manipulatorze opis tej linii, z której masz sabotaż. Po wywołaniu alarmu z tej czujki wejdź w przegląd zdarzeń - [kod] i [*], kursorem w dół na przegląd zdarzeń i [#], kursor w dół na "Wszystkie" i [#]. Rejestr przeglądasz kursorami góra dół, jak znajdziesz alarm z linii, to poczekaj chwilę lub naciśnij klawisz kursora w prawo. Przewinie się ekran i zobaczysz opis linii, która wywołała alarm. Następnie wywołuj alarm z pozostałych linii i sprawdzaj, czy nie pojawia się ten sam opis. To by oznaczało, że jest tak, jak napisał Banko, ale nie uprzedzajmy faktów 8)

 

Absolutnie zwykłe naruszenie czujki nie powinno wywoływać sabotażu! Powinien to być sygnał alarmu i to wyłącznie przy systemie uzbrojonym.

Poproś instalatora, żeby precyzyjnie wyjaśnił Tobie, dlaczego tak musi być, tzn. co i jak zrobili, że tak musi być. Na pewno jest jakieś rozwiązanie, ale widać Twój instalator nie potrafi rozwiązać problemu, to mu pomożemy :)

 

Sprawdź to, co napisałem i daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Piszę już co i jak.

 

Był Pan robił robił ,najpierw stwierdził że to przewód przy tynkach naruszyli i on powoduje sabotaż ,którego on nie mógł skasować bo stale był.

 

Jak się uparłam i stweirdziałm ,że to niemożiwe bo to jest stara sprawa i przed tynkie było to samo, zaczął przekładć linię- jednak efekt był ten sam.

Po jakimś czasie stweirdził ,że przewód jest ok i czujka tez osobno zachowuje sie ok, ale jak podłączy razem- jak to powiedział"dziwne rzeczy mi na mierniku pokazuje".

Potem stwierdził,że wymieni ją, ale jak zaczął wszystko skręcać alarm sabotażowy skasował się i zaczęło działać.

Sprawę uznał za zakończoną i że ok.

Jednak jak pojechałam do domku po upływie 2 godzin sytuacja się powtórzyła-

alarm sabotażowy.

Dzwoniłam no i jednak mi mają wymienić czujkę.

 

Poza tym dodam,że jako jedyna czujka jest podłączona bezpośrenio pod klawiaturę-czy to ma jakiś związek z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Piszę już co i jak.

 

Był Pan robił robił ,najpierw stwierdził że to przewód przy tynkach naruszyli i on powoduje sabotaż ,którego on nie mógł skasować bo stale był.

 

Jak się uparłam i stweirdziałm ,że to niemożiwe bo to jest stara sprawa i przed tynkie było to samo, zaczął przekładć linię- jednak efekt był ten sam.

Po jakimś czasie stweirdził ,że przewód jest ok i czujka tez osobno zachowuje sie ok, ale jak podłączy razem- jak to powiedział"dziwne rzeczy mi na mierniku pokazuje".

Potem stwierdził,że wymieni ją, ale jak zaczął wszystko skręcać alarm sabotażowy skasował się i zaczęło działać.

Sprawę uznał za zakończoną i że ok.

Jednak jak pojechałam do domku po upływie 2 godzin sytuacja się powtórzyła-

alarm sabotażowy.

Dzwoniłam no i jednak mi mają wymienić czujkę.

 

Poza tym dodam,że jako jedyna czujka jest podłączona bezpośrenio pod klawiaturę-czy to ma jakiś związek z tym?

Skoro był sabotaż stale, to idealna sytuacja, żeby wszystko sprawdzić! Gorzej, jak usterka występuje tylko czasami i jak przyjeżdża instalator, to jest ok. :-?

 

Sposób podłączenia czujki (pod wejście w klawiaturze) nie ma związku.

Nie wiem, jak masz wprowadzony przewód do czujki, ale skoro przy skręcaniu czujki awaria ustąpiła, to koniecznie trzeba dokładnie przyjrzeć się:

1. Czy wkręt mocujący czujkę do ramy nie jest wkręcony w przewód i robi czasem zwarcie

2. Czy w czujce przewód nie ma uszkodzeń izolacji na samych żyłkach

3. Czy płytka z elektroniką po włożeniu co czujki, nie zgniata przewodów

4. Czy przewody w czujce i klawiaturze są pewnie podłączone do kostek (poruszać, czy nie są luźne)

5. Czy wkręty mocujące podstawę czujki nie są za wysokie i nie robią zwarcia na płytce czujki

6. Czy mikrowłącznik antysabotażowy w czujce ma przylutowane wszystkie nóżki i kostki przyłączeniowe (zdarzyło mi się dwa razy, że cośbyło nie przylutowane na płytce w czujce - błąd przy produkcji)

 

Jeśli się okaże, że to nie jest żadna z powyższych przyczyn, to należy wymienić czujkę.

 

Ponad to jak już będziesz miała u siebie instalatora, to zażądaj dokładnego przedzwonienia wszystkich żył w przewodzie od tej czujki (odłączyć przewód od strony klawiatury i od strony czujki i przedzwaniać każdą żyłkę osobno względem pozostałych, a nie tylko dwie żyłki linii dozorowej). Czasem następuje uszkodzenie przewodu i zwarcie występuje np. między linią dozorową, a plusem zasilania czujki, co też powoduje alarm sabotażowy.

Idealnie by było, jakby usterka występowała podczas obecności instalatora, bo wtedy łatwo może znaleźć przyczynę (o ile ma o tym pojęcie :roll:)

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, wcześniej pisałaś, że alarm sabotażowy włącza się przy wykryciu przez czujkę uderzeń, czy nadal tak jest? Jak pukniesz w czujkę i zaświeci się w niej czerwona kontrolka, to włącza się alarm sabotażowy???

 

Czy ten system montowali instalatorzy z agencji ochrony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis ja z kolei rozmawialem z instalatorem. Stwierdzil on, ze lepiej i w sumie taniej jest dac jedna kurtyne na kazde okno niz 2 lub 3 kontraktony (okna dwuskrzydlowe +ew. balkonowe) + inercyny + czujki zbicia. Co o tym sadzicie?

 

Na razie plan jest taki by na poczatek (stan surowy) zalozyc same czujki ruchu oraz rozszerzone okablowanie i odpowiednia do tego centrale. Po jakims czasie dopiero wspomniane kurtyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis ja z kolei rozmawialem z instalatorem. Stwierdzil on, ze lepiej i w sumie taniej jest dac jedna kurtyne na kazde okno niz 2 lub 3 kontraktony (okna dwuskrzydlowe +ew. balkonowe) + inercyny + czujki zbicia. Co o tym sadzicie?

 

Na razie plan jest taki by na poczatek (stan surowy) zalozyc same czujki ruchu oraz rozszerzone okablowanie i odpowiednia do tego centrale. Po jakims czasie dopiero wspomniane kurtyny.

Kurtyny pasywne (czujki ruchu w formie kurtynowej) czy aktywne (tzw. fotokomórki)? Wewnętrzne, czy zewnętrzne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Integra nie ma i pewnie nigdy mieć nie będzie :(

 

Nie zgodze sie :) Panele dotykowe sa coraz tansze, zwlaszcza w porownaniu do paneli LCD np Satela. Mysle ze to kwestia gora kilku lat - dlaczego mieli by nie zrobic dotykowego, jesli jego cena bylaby o np 5 czy 10% wyzsza? (tylko!). Masowa produkcja telefonow, palmtopow, mp3/4 itp powoduje, ze technologie malych ekranow, a w tym takze dotykowych, znaczaco poszly cenowo w dol. Pare lat temu nie mozna bylo mozna kupic sensowych cenowo wyswiatlaczy LCD o fajnych parametrach, dzisiaj wyswietlacz 128x128px kolorowy, z podswietleniem kosztuje juz tylko 20 PLN :) Co prawda jeszcze nie jest czuly na dotyk, ale niewiele juz brakuje do czasu, kiedy taka technologia trafi bardziej niz masowo pod strzechy :)

 

PS: Nie wszedzie panel dotykowy jest najlepszym rozwiazaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Integra nie ma i pewnie nigdy mieć nie będzie :(

 

Nie zgodze sie :) Panele dotykowe sa coraz tansze, zwlaszcza w porownaniu do paneli LCD np Satela. Mysle ze to kwestia gora kilku lat - dlaczego mieli by nie zrobic dotykowego, jesli jego cena bylaby o np 5 czy 10% wyzsza? (tylko!). Masowa produkcja telefonow, palmtopow, mp3/4 itp powoduje, ze technologie malych ekranow, a w tym takze dotykowych, znaczaco poszly cenowo w dol. Pare lat temu nie mozna bylo mozna kupic sensowych cenowo wyswiatlaczy LCD o fajnych parametrach, dzisiaj wyswietlacz 128x128px kolorowy, z podswietleniem kosztuje juz tylko 20 PLN :) Co prawda jeszcze nie jest czuly na dotyk, ale niewiele juz brakuje do czasu, kiedy taka technologia trafi bardziej niz masowo pod strzechy :)

 

PS: Nie wszedzie panel dotykowy jest najlepszym rozwiazaniem :)

Masz rację, źle napisałem. Powinienem napisać - Integra nie ma i pewnie prędko mieć nie będzie...

Nie twierdzę, że panel dotykowy jest najlepszym rozwiązaniem, ale fajnie wygląda i klienci gadżeciarze często o taki panel sterujący pytają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis ja z kolei rozmawialem z instalatorem. Stwierdzil on, ze lepiej i w sumie taniej jest dac jedna kurtyne na kazde okno niz 2 lub 3 kontraktony (okna dwuskrzydlowe +ew. balkonowe) + inercyny + czujki zbicia. Co o tym sadzicie?

 

Na razie plan jest taki by na poczatek (stan surowy) zalozyc same czujki ruchu oraz rozszerzone okablowanie i odpowiednia do tego centrale. Po jakims czasie dopiero wspomniane kurtyny.

Kurtyny pasywne (czujki ruchu w formie kurtynowej) czy aktywne (tzw. fotokomórki)? Wewnętrzne, czy zewnętrzne?

 

Pasywne wewnetrzne.

 

Rozwazalismy tez zewnetrzne ale potrzeba by ich 7 sztuk. Dom mam wprawdzie prosty ale sa dwa balkony i zadaszenie wejscia dlatego na 3 scianach potrzeba by po dwie. Taka opcja jest droga no i troche klopotliwa w trakcie ocieplania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was

 

Mam prośbę własnie próbuje podłączyć do centrali Satel CA10 czujki Paradoxa DG55 oraz manipulatory i mam z tym małe problemy a mianowicie zastanaiwam się jak prawidłowo podłączyć manipulator z centralą.

Manipulator ma wejscia/wyjscia typu:

 

+KPD

CLK

DATA

Z1

COM

Z2

 

Pomóżcie mi prawidłowo podłaczyć w centrali jakie wejscia/wyjscia w centrali powinny być połączone z wejsciami/wyjsciami z manipulatora.

 

A i jak powinno wygladać połączenie czujki DG55 Paradox z centralą (według instrukcji powinno być 7 wyjsc a jest 6) jak powinienem połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis ja z kolei rozmawialem z instalatorem. Stwierdzil on, ze lepiej i w sumie taniej jest dac jedna kurtyne na kazde okno niz 2 lub 3 kontraktony (okna dwuskrzydlowe +ew. balkonowe) + inercyny + czujki zbicia. Co o tym sadzicie?

 

Na razie plan jest taki by na poczatek (stan surowy) zalozyc same czujki ruchu oraz rozszerzone okablowanie i odpowiednia do tego centrale. Po jakims czasie dopiero wspomniane kurtyny.

Kurtyny pasywne (czujki ruchu w formie kurtynowej) czy aktywne (tzw. fotokomórki)? Wewnętrzne, czy zewnętrzne?

 

Pasywne wewnetrzne.

 

Rozwazalismy tez zewnetrzne ale potrzeba by ich 7 sztuk. Dom mam wprawdzie prosty ale sa dwa balkony i zadaszenie wejscia dlatego na 3 scianach potrzeba by po dwie. Taka opcja jest droga no i troche klopotliwa w trakcie ocieplania.

Dla kogo jest lepiej dać te wewnętrzne kurtyny pasywne? Chyba dla instalatora, bo na pewno nie dla użytkownika obiektu.

W czym te kurtyny są lepsze, niż kontaktron + inercyjna?

Jedyna przewaga takiego systemu z pasywnymi kurtynami przy oknach, nad systemem z tradycyjnymi, szerokokątnymi czujkami ruchu, to możliwość uzbrojenia alarmu na noc i swobodnego przemieszczania się po domu (pod warunkiem braku zwierząt i przy zamkniętych oknach).

 

Przewaga systemu opartego na kontaktronach i czujkach inercyjnych jest taka, że:

- alarm przeważnie zostaje wywołany już przy próbie wbicia łomu

- można spać przy uchylonym oknie

- w domu mogą swobodnie przemieszczać się ludzie i zwierzęta

- czujki inercyjnej nie da się oszukać

- mamy kontrolę otwarcia i zamknięcia okna

- praktycznie brak fałszywych alarmów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was

 

Mam prośbę własnie próbuje podłączyć do centrali Satel CA10 czujki Paradoxa DG55 oraz manipulatory i mam z tym małe problemy a mianowicie zastanaiwam się jak prawidłowo podłączyć manipulator z centralą.

Manipulator ma wejscia/wyjscia typu:

 

+KPD

CLK

DATA

Z1

COM

Z2

 

Pomóżcie mi prawidłowo podłaczyć w centrali jakie wejscia/wyjscia w centrali powinny być połączone z wejsciami/wyjsciami z manipulatora.

Instrukcja instalatora, strona 21. Tam masz dokładnie napisane, jak podłączyć manipulator. Takie same poisy masz w centrali i w manipulatorze, więc nie rozumiem, w czym masz problem :roll:

 

A i jak powinno wygladać połączenie czujki DG55 Paradox z centralą (według instrukcji powinno być 7 wyjsc a jest 6) jak powinienem połączyć.

Instrukcja instalatora, strona 25. Masz rysunek obrazujący, w jaki sposób podłączamy czujkę.

 

Dla wyjaśnienia, w czujce DG 55 N.C. i COM, to wyjście alarmowe czujki i odpowiada to oznaczeniom NO i C na rysunku w instr. instalatora centrali.

"+" i "-" w czujce odpowiada oznaczeniom +12 i GND na rysunku w instr. instalatora centrali.

C i C w czujce, to styki mikrowłącznika antysabotażowego obudowy czujki i odpowiada to oznaczeniom TAMP na rysunku w instr. instalatora centrali.

 

Jeśli nie rozumiesz opisów w czujce lub centrali, to wydaje mi się, że powinieneś na początek dokładnie przeczytać ze zrozumieniem instrukcję instalatora centrali oraz instrukcję montażu czujki :).

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...