Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No więc mam nową wycenę, od instalatora:

 

Centrala alarmowa CA10 - 10 do 16 dowolnie programowalnych wejść (8 wejść na płycie głównej, 2 w każdym manipulatorze, rozbudowa przez wejścia kolejnych manipulatorów lub ekspander, 32 użytkowników, Nieulotna pamięć 255 ostatnich zdarzeń gromadząca informacje o włączeniach, wyłączeniach, alarmach, awariach itp., z datą i czasem wystąpienia, z numerem użytkownika obsługującego centralę 1 szt x 279,00 zł

Manipulator LED 2 szt x 140,00 zł= 280,00 zł

Czujka ruchu AQUA Satel 7 szt x 50,00 zł= 350,00 zł

Czujka dualna (PIR+mikrofala) 1 szt x 109,00 zł= 109,00 zł

Sygnalizator wew 1 szt x 38,00 zł= 38,00 zł

Obudowa z zasilaczem 1 szt x 98,00 zł= 98,00 zł

Akumulator 18Ah 1 szt x 109,00 zł= 109,00 zł

Sygnalizator zewnętrzny SP4001 1 szt x 92,00 zł= 92,00 zł

Montaż urządzeń, konfiguracja systemu i przeprogramowanie centrali- 500,00 zł

Cena netto 1 855,00 zł

VAT 7% 148,12 zł

Cena brutto 1 984,85 zł

 

Okablowanie:

Kabel zasilajacy 3x2x0,5 150 m x 1,20 zł= 180,00 zł

Materiały instalacyjne (kołki, uchwyty, szpachla)- 50,00 zł

Montaż okablowania - 350,00

Cena netto 580,00 zł

VAT 22% 127,60 zł

Cena brutto 707,60 zł

 

Całość firmy Satel. Mam nadzieję, że to jest dobrze zestawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożysz jeszcze około 300 i bedzie O.K. W CA 10 jak na mój gust to przynajmniej jedna klawiatura powinna być LCD. To tylko dla wygody i jakiejkolwiek orientacji w obsłudze systemu. To prawda że centrala ma pamięć zdarzeń, ale jeśli nie masz klikawki LCD to równie dobrze mogłaby jej (pamięci) nie miec bo i tak z ledowskiej nic nie odczytasz. I warto dołożyc kilka złotych do akumulatora i kupić jakiś firmowy np. KOBE, EUROPOWER, ARITECH bo cena 109 PLN to normalna cena za chińczyka.

Reasumując wycena o niebo lepsza od akwizytora, ale skoro będzie robione dopiero okablowanie zastanów sie jeszcze nad zabezpieczeniem okien i dzwi przed otwarciem ewentualnie uderzeniem. Koszty okablowania i czujników nie powinny Cię zrujnować zalecałbym przynajmniej w najbardziej newralgicznych miejscach takich jak taras, drzwi wejściowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Powiem szczerze, że też jestem zaskoczony stawką vatu 7% na urządzenia - już prędzej można podciągnąć pod to okablowanie niż elementy sytemu, ale trzeba było by to skonsultować z jakąś łebską księgową.

Moje skromne uwagi:

- drogi kabel (w sumie cena mało istotna przy całej wycenie systemu, ale przebitka x2?)

- czujki aqua zamieniamy na inne (może RX-40QZ?)

- jw. - przynajmniej jedna klawiatura LCD

- sam trzymałbym się koncepcji proponowanej cały czas przez Zbycha - kontaktrony + czujki inercyjne (przynajmniej na dół) - niestety, to już będą trochę inne pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Powiem szczerze, że też jestem zaskoczony stawką vatu 7% na urządzenia - już prędzej można podciągnąć pod to okablowanie niż elementy sytemu, ale trzeba było by to skonsultować z jakąś łebską księgową.

Moje skromne uwagi:

- drogi kabel (w sumie cena mało istotna przy całej wycenie systemu, ale przebitka x2?)

- czujki aqua zamieniamy na inne (może RX-40QZ?)

- jw. - przynajmniej jedna klawiatura LCD

- sam trzymałbym się koncepcji proponowanej cały czas przez Zbycha - kontaktrony + czujki inercyjne (przynajmniej na dół) - niestety, to już będą trochę inne pieniądze...

 

Nie no Panowie umówmy się jeśli chcemy mieć tanio to zróbmy sobie sami. Oczywista oczywistość że kabel można kupić taniej tylko jedźmy do hurtowni (bo w sklepie nie jest taniej raczej) kupmy sobie wszystkie uchwyty, klej i nie wiem co tam jeszcze nam się przyda oraz ten kabelek i zróbmy okablowanie zgodnie ze sztuką. Wtedy pogadamy jaki wyszedł koszt instalacji. Oczywiście trzeba wziąć pod uwaga że jeśli nie mamy w tym praktyki czeka nas kuuuuupa poświęconego na to czasu co wiąże sie zazwyczaj też pośrednio z kosztami.

Mi ta cena za okablowanie wydaje sie naprawde przyzwoita.

Zaraz ktoś powie że np. czujnik Aqua kosztuje 46 a nie 50 PLN. I co z tego.

Porównajcie tą oferte z ofertą wcześniejszą jakiegoś handlarza z agencji.

Widać że druga wycena różni sie od pierwszej o niebo.

Nie ma sie co zastanawiać widać że człowiek od drugiej wyceny nie chce Cię naciągnąć za to pierwszy chcial Ci sprzedać coś według jakiegoś schematu, którego jeszcze nie zdążył opanować.

 

Z drugiej strony z rozciągnięciem kabelków schodzi sie kilka godzin nawet w stanie surowym. Jeśli ktoś podejmuje sie robić to za około 300PLN ( bo tyle mniej wiecej zostanie po odliczeniu kosztów i materiałów, nie licząc dijazdu i powrotu do domu) to dawać ogłoszenie na forum i działać.

 

I skoro ktoś pisze że kabel przepłacony powiedzmy nawet 40 gr/m, to albo nie robi w tej branży, albo robi instalacje charytatywnie.

 

Dzisiaj najdroższa jest wiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównajmy koszty robocizny instalatora, który zakladam że wie co robi i elektryka, który nie wie jak ale też często chętnie rozciągnie przewody pod alarm. Policzmy punkty razy stawka i wyjdzie kto jest tańszy. Bardzo często po elektryku są poprawki bo np. czegoś nie przewidział. A na wykończonej ścianie to już boli inwestora. Był juz przypadek na forum takiego okablowania warto się zastanowić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to racja. Nie miałem zamiaru sugerować braku kompetencji robiącego kosztorys na ca-10.

Pisałem o cenie samego przewodu, cena za pociągnięcie niech będzie nawet i 1000PLN - przecież wiadomo, że jest to pracochłonne. Ale po co robić fikcję na etapie wyceny?

 

A chłopak z agencji... no cóż tu komentować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc mam nową wycenę, od instalatora:

 

Centrala alarmowa CA10 - 10 do 16 dowolnie programowalnych wejść (8 wejść na płycie głównej, 2 w każdym manipulatorze, rozbudowa przez wejścia kolejnych manipulatorów lub ekspander, 32 użytkowników, Nieulotna pamięć 255 ostatnich zdarzeń gromadząca informacje o włączeniach, wyłączeniach, alarmach, awariach itp., z datą i czasem wystąpienia, z numerem użytkownika obsługującego centralę 1 szt x 279,00 zł

Manipulator LED 2 szt x 140,00 zł= 280,00 zł

Czujka ruchu AQUA Satel 7 szt x 50,00 zł= 350,00 zł

Czujka dualna (PIR+mikrofala) 1 szt x 109,00 zł= 109,00 zł

Sygnalizator wew 1 szt x 38,00 zł= 38,00 zł

Obudowa z zasilaczem 1 szt x 98,00 zł= 98,00 zł

Akumulator 18Ah 1 szt x 109,00 zł= 109,00 zł

Sygnalizator zewnętrzny SP4001 1 szt x 92,00 zł= 92,00 zł

Montaż urządzeń, konfiguracja systemu i przeprogramowanie centrali- 500,00 zł

Cena netto 1 855,00 zł

VAT 7% 148,12 zł

Cena brutto 1 984,85 zł

 

Okablowanie:

Kabel zasilajacy 3x2x0,5 150 m x 1,20 zł= 180,00 zł

Materiały instalacyjne (kołki, uchwyty, szpachla)- 50,00 zł

Montaż okablowania - 350,00

Cena netto 580,00 zł

VAT 22% 127,60 zł

Cena brutto 707,60 zł

 

Całość firmy Satel. Mam nadzieję, że to jest dobrze zestawione.

 

Całość przyzwoita ale :

- Czujniki wymienić żadne AQUA, dać siemens lub bosch (podobne pieniądze

a pewniejsze jeśli chodzi o mnie)

- Jednak zamienić jeden LED na LCD

- Cena jak za 150mb wysoka, z drugiej strony podpada mi o ilość. Niezdażyło

mi się okablować domku ponizej 250-300mb kabla. Podpada pod szeregowe

połączenia.

- Cena montażu raczej niska, aczkolwiek ze sprzętu urywa dla siebie jeszcze w

zalezności 15-20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieśmiałą prośbę - czy może ktoś jasno i prosto napisać laikowi, co ma być w takim systemie? Dostałam wycenę, centrala Ja 63KRG profi, 11 kontraktonów bezprzewodowych, zewnętrzne czujki ruchu, komunikacja radiowa (GSM). Takie były założenia i wszystko jest OK, cena 5800 i nie ceny się czepiam ale mimo to chcę posprawdzać, bo w wycenie są jakieś dziwne elementy, których nie rozumiem. Jakies moduły i licho wie co. Więc co w takim systemie powinno być?

centrala

klawiatura

wszelkie czujki

sytena zewnętrzna

coś do komunikacji radiowej - co?

co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie mogę, nie mam skanera. Może potem gdzieś znajdę

Ta wycena to kawałek arkusza do kosztorysowania, na którym są jakieś symbole, nijak nie mogę sie w tym połapać . I zbiorcza cena 5800. Przecież taki system alarmowy musi mieć elementy stałe i konieczne. Przypuszczam, ze reszta to bajery albo i nie - tego nie wiem. Oczywicie umówię się z facetem, ale co to za rozmowa, jak może mi każdy kit wcisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie mogę, nie mam skanera. Może potem gdzieś znajdę

Ta wycena to kawałek arkusza do kosztorysowania, na którym są jakieś symbole, nijak nie mogę sie w tym połapać . I zbiorcza cena 5800. Przecież taki system alarmowy musi mieć elementy stałe i konieczne. Przypuszczam, ze reszta to bajery albo i nie - tego nie wiem. Oczywicie umówię się z facetem, ale co to za rozmowa, jak może mi każdy kit wcisnąć.

Nie wiem co rozumiesz jako element stały ale napewno musisz mieć centralę , klawiaturę do uzbrajania, sygnalizator zewnętrzny ,a co do czujników to jest już wybór klienta: ruchu, kontraktronowe, inercyjne.Zastanów się czy masz możliwość zainstalowania klawiatury przewodowej,jeśli tak to bierz satela integrę, z odbiornikiem bezprzewodowym, napewno się nie zawiedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...