Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

witajcie, kedyś próbowałem przeczytać cały wątek - ale się poddałem.. :-?

a jako LAIK! mam następujące pytanie - jak podłączyć 2 czujki pir aby działały na jednym wejściu.

czujki to aqua plus, centrala satel CA10. pewnie ktoś mnie zgani że źle robię itd itp, ale mam takie pom gdzie jedna czujka nie "widzi " całości a nie chcę na tę jedną okazję kupować ekspandera wejść - no chyba że mnie zmusi... :lol:

czujki są podłączone jako 2EOL/NC (czy jakoś tak). obecnie w czujkach zakładam rezystory 2 x 1,1 k.. i w momencie podłączenia dwóch do jednego wej. przy wykryciu ruchu przez obie włącza się alarm.

Jak to "poprawić"....?

proszę o w miarę łopatologiczne podpowiedzi :lol: :lol: :lol:

pozdr.

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witajcie, kedyś próbowałem przeczytać cały wątek - ale się poddałem.. :-?

a jako LAIK! mam następujące pytanie - jak podłączyć 2 czujki pir aby działały na jednym wejściu.

czujki to aqua plus, centrala satel CA10. pewnie ktoś mnie zgani że źle robię itd itp, ale mam takie pom gdzie jedna czujka nie "widzi " całości a nie chcę na tę jedną okazję kupować ekspandera wejść - no chyba że mnie zmusi... :lol:

czujki są podłączone jako 2EOL/NC (czy jakoś tak). obecnie w czujkach zakładam rezystory 2 x 1,1 k.. i w momencie podłączenia dwóch do jednego wej. przy wykryciu ruchu przez obie włącza się alarm.

Jak to "poprawić"....?

proszę o w miarę łopatologiczne podpowiedzi :lol: :lol: :lol:

pozdr.

P

 

tutaj masz narysowane jak podłączyć dwie czujki 2EOL pod jedno wejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarmiarz zamontował kontaktrony w oknach drewnianych... no i po 2 tygodniach mam już ich dosyć. Kiedy tylko chcą dają sygnał do centrali załączający alarm, nie zliczę intrwencji firmy ochroniarskiej. Wyłączyłem już 2/3 kontaktronów a następne dają sygnały...

 

Czy okna drewniane, na skutek pracy drewna przy zmianach temperatury i wilgotności moga powodować, że kontaktrony nie będą bezawaryjnie działać? Jaka jest wówczas na to rada? Większy magnes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie i jak masz zamontowane te kontaktrony, ale generalnie odległość między magnesem a bańką nie powinna przekraczać 15mm, to bardzo duża odległość jeżeli chodzi o szczelinę w oknach, nie wyobrażam sobie aby okna "pracowały" na tyle aby aż tak się odchylać. Może po prostu masz źle zamontowane kontaktrony lub uszkodzone kable. W jakiej konfiguracji masz podłączone te kontaktrony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziedzinie alarmów jestem kompletną laiczką ale chcę mieć dom bezpieczny i zapłacę za to odpowioednią cene. Pytanie tylko czy ta cena to nie wyzysk nieświadomej kobietki? Stąd moje pytanie do fachowców.

 

Czy cena za samo okablowanie (materiał + robocizna) domu ok. 180 m2 ok. 3000 zł to dobra cena?

W grę wchodzą kable do czujek ruchu w każdym pomieszczeniu z otworami (ok 10 - 12) podobno jakieś dobre :-?

Pozatym kable do czujek na szybach i kontraktonów.

Razem podobno ok. 1 km kabla,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziedzinie alarmów jestem kompletną laiczką ale chcę mieć dom bezpieczny i zapłacę za to odpowioednią cene. Pytanie tylko czy ta cena to nie wyzysk nieświadomej kobietki? Stąd moje pytanie do fachowców.

 

Czy cena za samo okablowanie (materiał + robocizna) domu ok. 180 m2 ok. 3000 zł to dobra cena?

W grę wchodzą kable do czujek ruchu w każdym pomieszczeniu z otworami (ok 10 - 12) podobno jakieś dobre :-?

Pozatym kable do czujek na szybach i kontraktonów.

Razem podobno ok. 1 km kabla,

 

Sporo tego kabla i cena sporo sporaśna. Czy to jakiś zaufany instalator?? Czy może ktoś po znajomości robi Ci to w ramach jakiejś przysługi w tak okazyjnej cenie?? Ciekawe jak cena za montaż tych urządzeń. Czy mogłabyś tak dla zaspokojenia mojej ciekawości zapytać swojego magika ile za to sobie życzy??

 

 

Jak z okolic Garwolina to mogę polecić instalatora z tamtąd jeśli nie dogadasz sie z tym od 3 tyś. Coprawda nie mamy informacji ile tych urządzeń będzie ale w takim domu i to bez żadnych udziwnień (wnioskuje z opisu) to i ilość kabla i robocizna zawyżona 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tego kabla .....

Naprawdę 1km to jest dużo kabla ?? :o

Mnie też wyszło koło 1km, a dom mniejszy bo 140m2 użytkowej.

Tyle że dawałem do każdej czujki oddzielny kabel ...

 

 

To gratuluje chyba wzmacniałeś nimi ściany bo kulawo murarze wymurowali.

A możesz powiedzieć ile urządzeń okablowałeś?? Czy to sam system alarmowy czy jakaś mała automatyka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

banko - już wyjaśniam

Instalacja bez śladu inteligencji - sam alarm :)

Na razie mam 55 linii: kontaktrony, wibracyjne, stłuczenia szkła, PIR'y, czujki CO,czujki DYM, przyciski napadowe, 3 manipulatory, syrena. Dodatkowo puszczone linie pomiędzy centralą alarmową a rozdzielnią elektryczną. Dodatkowo puszczone kable do nadajnika firmy ochroniarskiej, kable do modułu GSM, kable do odbiornika sygnału z pilota. W przyszłości zakupię modulik INT-IORS i coś się pobawię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się rozumie to taki wypaśny ten systemik. Przy pojedynczym przewodzie do każdego urządzenia to faktycznie kilometr pójdzie. Ale ktoś wyżej napisał o uszkodzeniu przewodu. Ciekawe kto ma większe prawdopodobieństwo trafienia w przewód wiercąc pod obrazek ja - robiąc 3 urządzenia na jednym przewodzie czy Ty - jeden kabel jedno urząddzenie. Można zaoszczędzić na przewodach tak odnosząc sie do postu z wyceną 3 tyś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

banko nawet nie mów takich rzeczy !!

Chyba wprowadzę w domu zakaz wiercenia otworów w ścianach i wbijania gwoździ bez mojej autoryzacji :lol:

A z kosztem kabli to bez przesady. Krążek 100m kabla 6X0.5 YTDY kosztował mnie 66 zł brutto. Czyli koszt kabelka na całą instalację to tylko 660zł. Stosując kilka czujek na jednym kablu to ile zaoszczędzimy? 200 zł ?

Tak że te 3000 zł to raczej porządna stawka za robociznę jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zrobiłem - tylko raz moje Panie nie posłuchały i skończyło się pruciem ściany.

Najgorsze jest to, że takie rzeczy jednak się zdarzają, nawet pomimo rzetelnej dokumentacji zdjęciowej z wykonanych instalacji.

Ostatnio ktoś na forum opisywał jak sobie przewiercił rurkę od podłogówki.

W mieszkaniu w którym na razie przebywam, sam sobie zrobiłem kuku ...

Przykręcałem lampkę - mocowanie na trzech kołkach - oczywiście lampka tam gdzie w pionie gniazdko 220V.

Na usprawiedliwienie mojego czynu chciałbym zaznaczyć że gniazdko było nieużywane i niewidoczne (zastawione biurkiem).

Niestety jako okoliczność obciążającą należy uznać fakt, że sam robiłem tą instalację elektryczną ....

A jak tam twoje Panie? Dostały czerwoną kartkę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykręcałem lampkę - mocowanie na trzech kołkach - oczywiście lampka tam gdzie w pionie gniazdko 220V.

Na usprawiedliwienie mojego czynu chciałbym zaznaczyć że gniazdko było nieużywane i niewidoczne (zastawione biurkiem).

Niestety jako okoliczność obciążającą należy uznać fakt, że sam robiłem tą instalację elektryczną ....

Ja za to przeciąłem katówka kabel (pod napięciem- były efekty sztuczne ogmnie itp.), a co najfajniejsze w jeszcze nieotynkowanej ścianie gdzie dokładnie było widać gdzie on biegnie.Dwa dni wczesniej sam go tam położyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to i ja się przyznam że sobie dwa kable szlifierką naciąłem, jeden tylko izolacje (to się do izolowało i po temacie), natomiast drugi już naciąłem tak do połowy przewodu fazowego i miałem ostry dylemat czy pruć kabel i kłaść nowy, czy go reperować kostką, no i pewnie dostanę teraz bęcki, pewnie i słusznie, ale go reperowałem kostką (tylko tą uszkodzoną żyłę), zalałem klejem termicznym i założyłem peszelek, mam nadzieję że nic złego się niestanie, co prawda przychodzą tam właśnie kafle, ale już nie miałem siły .... na tym kablu będzie tylko pralka, a jak go trafi całkiem, to pralkę podłączę do innego gniazdka i trudno :(

 

też sam kładłem instalację, i też było przed tynkami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziedzinie alarmów jestem kompletną laiczką ale chcę mieć dom bezpieczny i zapłacę za to odpowioednią cene. Pytanie tylko czy ta cena to nie wyzysk nieświadomej kobietki? Stąd moje pytanie do fachowców.

 

Czy cena za samo okablowanie (materiał + robocizna) domu ok. 180 m2 ok. 3000 zł to dobra cena?

W grę wchodzą kable do czujek ruchu w każdym pomieszczeniu z otworami (ok 10 - 12) podobno jakieś dobre :-?

Pozatym kable do czujek na szybach i kontraktonów.

Razem podobno ok. 1 km kabla,

 

Sporo tego kabla i cena sporo sporaśna. Czy to jakiś zaufany instalator?? Czy może ktoś po znajomości robi Ci to w ramach jakiejś przysługi w tak okazyjnej cenie?? Ciekawe jak cena za montaż tych urządzeń. Czy mogłabyś tak dla zaspokojenia mojej ciekawości zapytać swojego magika ile za to sobie życzy??

 

 

Jak z okolic Garwolina to mogę polecić instalatora z tamtąd jeśli nie dogadasz sie z tym od 3 tyś. Coprawda nie mamy informacji ile tych urządzeń będzie ale w takim domu i to bez żadnych udziwnień (wnioskuje z opisu) to i ilość kabla i robocizna zawyżona 100%.

 

No to widzę że koleś chce na mnie zarobic chyba za dużo - dawaj namiary na tego swojego.

Ten mój robi alarmy od 20 lat (tak mówi :) ) może też ciągnie kabelki do każdej czujki osobno :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...