Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Witam

moze takie pytanie juz padlo, ale 66 stron przeczytac to troche duzo... :-)

mam instalacje alarmowa zamontowana przez Solid.

Od samego poczatku zachowywala sie dziwnie, mianowicie co 2-3 tygodnie nie moge wprowadzic kodu aby uzbroic badz rozbroic alarm. Klawiatura zachowuje sie normalnie natomiast nic sie nie dzieje, a przy rozbrajaniu po kilku probach zalacza sie alarm. Instalator twierdzi ze to wina spadkow napiecia, jednak na mojej ulicy sa inne domy ktore przy identycznej instalacji takich problemow nie maja.

Jedynym wyjsciem jest zresetowanie centrali poprzez calkowite odlaczenie napiecia, badz tez wejscie w tryb serwisowy i ponowne "zliczanie" - nie wiem jak to sie fachowo nazywa.

Moze ktos mial taki problem i wie co z tym mozna zrobic ??

 

Kilkakrotnie takie rzeczy działy Mi sie osobiście podczas uruchamiania systemów. Nie były to problemy z zasilaniem tylko problem z adresem manipulatora.

Niech instalator sprawdzi adresy manipulatorów w opcjach serwisowych i przeprowadzi test.

Napisz jaką masz centralę, Pyronixa, satela?Jeśli Masz Pyronixa to dzwon do serwisu i niech raczej wymienią klawiaturę na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przymierzam się do uzupełnienia centrali alarmowej (SATEL INTEGRA) o moduł GSM do powiadamiania za pomocą SMSów o zdarzeniach nie tylko awaryjnych typu włamanie, ale również np. załączenie, wyłączenie alarmu, tak, żeby wiedzieć, że ktoś jest już w domu ;)

Firma, która wykonywała instalację w zasadzie mocno preferuje rozwiązania SATEL'a, np. moduł GSM LT-2S. Zauważyłem, że na rynku bardzo popularne są produkty firmy ROPAM, które są znacznie tańsze, choć wymagają osobnego aparatu. Jakie są Wasze doświadczenia ze sprzętem tej firmy?

 

Drugie pytanie: jaki abonament macie wykupiony dla Waszych aparatów GSM zainstalowanych w systemach alarmowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie pytanie: jaki abonament macie wykupiony dla Waszych aparatów GSM zainstalowanych w systemach alarmowych?

Mnie się spodobał abonament za 10 zł w PLUS :)

Darmowe 75 SMS i jak nie wykorzystasz to przechodzą

 

http://www.plus.pl/oferta_indywidualna/plus_abonament/promocje/dla_nowych_klientow/superkarta_10/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do uzupełnienia centrali alarmowej (SATEL INTEGRA) o moduł GSM do powiadamiania za pomocą SMSów o zdarzeniach nie tylko awaryjnych typu włamanie, ale również np. załączenie, wyłączenie alarmu, tak, żeby wiedzieć, że ktoś jest już w domu ;)

Firma, która wykonywała instalację w zasadzie mocno preferuje rozwiązania SATEL'a, np. moduł GSM LT-2S. Zauważyłem, że na rynku bardzo popularne są produkty firmy ROPAM, które są znacznie tańsze, choć wymagają osobnego aparatu. Jakie są Wasze doświadczenia ze sprzętem tej firmy?

 

Po prostu, działa. To co napisałeś można zrobić. Są 4 linie (z możliwością rozszerzenia do 8miu), pod którego możesz podłączyć właśnie takie sygnały jak zał/wył/alarm/awaria. Tylko, że potrzebujesz w satelu zająć tyle samo wyjść w tym celu.

 

Nie wiem czy moduł satela ma jakieś większe możliwości, nie wczytywałem się, mnie brakuje dodatkowych informacji - np. kto uzbroił/rozbroił alarm, jaka czujka go wywołała. Można ustawić tylko 4 (lub 8) konkretnych informacji tekstowych pobudzanych odpowiednimi sygnałami.

 

Ale uważam informowanie o uzbrojeniu/rozbrojeniu alarmu za trochę stresujące. Chyba, że w szczególnych sytuacjach.

 

Drugie pytanie: jaki abonament macie wykupiony dla Waszych aparatów GSM zainstalowanych w systemach alarmowych?

 

Ja mam kartę sami swoi, 80 zł (+10 za starter) za 7 m-cy. Przeoczyłem ten abonament za 10 zł w plusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu, działa. To co napisałeś można zrobić. Są 4 linie (z możliwością rozszerzenia do 8miu), pod którego możesz podłączyć właśnie takie sygnały jak zał/wył/alarm/awaria. Tylko, że potrzebujesz w satelu zająć tyle samo wyjść w tym celu.

Owszem moduł GSM SATEL'a ma 4 wejścia ale nie trzeba ich używać :)

Można wysyłać SMS za pomocą mechanizmu PAGERA. Żadnych wyjść z centralki się nie zajmuje tylko łącze telefoniczne. Dzięki temu komunikatów można wysyłać mnóstwo.

Aha - to co piszę dotyczy Integry. Nie wiem czy w innych centralach jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

prosilbym o nakierunkowanie co gdzie zmienic. z manipulatora niestety, ale mam nadzieje ze sie da.

 

druga sprawa to mam przy tarasie taki przycisk ktory blokuje mi wejscia na czas wlaczenia tego przycisku. chodzi o to ze system uzbrojony ale ja chce wyjsc przez okno tarasowe wiec naciskam przy nim przycisk i sobie wychodze po czym jeszcze raz naciskam przycisk. jak system jest uzbrojony to dziala wszystko ok. ale jak NIE jest uzbrojony a nacisne magiczny przycisk to widze ze te wejscia sa zablokowane mimo ze przycisk wylacze. czy tak ma byc czy mozna to zmienic.

 

thnx from the mountain za pomoc :)

 

heheh. zapomnialem napisac. centrala INTEGRA 64 soft 1.05

 

Też planuję takie rozwiązanie i właśnie doszedłem do takiego samego problemu. Na razie wymyśliłem takie rozwiązania. Od razu mówię, że centralkę Integra znam tylko z prospektów, więc nie podam jak to zaprogramować :)

Pierwsze, najprostsze to że przycisk tylko blokuje to wejście a nie ma opcji ponownego włączenia. Jest to raczej bezsensowne, bo zostajemy z niekompletnym alarmem.

Drugie, bardziej skomplikowane, to do przycisku doprowadzić jeszcze jeden kabelek z centralki i wmontować w przycisk albo w ramkę diodę. Alarm jest uzbrojony, dioda świeci (najlepiej na czerwono), trzeba zablokować czujkę w drzwiach. Alarm nie uzbrojony, dioda nie świeci, można od razu wyjść. Wymaga to chyba zajęcia dodatkowego wyjścia z centralki.

Trzecie, które wymyśliłem ostatnio, to że w momencie rozbrojenia alarmu blokowane jest wejście z tego przycisku. Można przyciskać ale nie wpływa to na stan czujek. A wyjść na taras można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do uzupełnienia centrali alarmowej (SATEL INTEGRA) o moduł GSM do powiadamiania za pomocą SMSów o zdarzeniach nie tylko awaryjnych typu włamanie, ale również np. załączenie, wyłączenie alarmu, tak, żeby wiedzieć, że ktoś jest już w domu ;)

Firma, która wykonywała instalację w zasadzie mocno preferuje rozwiązania SATEL'a, np. moduł GSM LT-2S. Zauważyłem, że na rynku bardzo popularne są produkty firmy ROPAM, które są znacznie tańsze, choć wymagają osobnego aparatu. Jakie są Wasze doświadczenia ze sprzętem tej firmy?

 

Drugie pytanie: jaki abonament macie wykupiony dla Waszych aparatów GSM zainstalowanych w systemach alarmowych?

 

Przy zastosowaniu razem Integry i lt1 lub lt2 satela -ropam to sprzęt z zupełnie innej bajki. W module Lt2 ustawiasz format pager sms, a wszystkie komunikaty Sms programujesz w centrali (integra), a sms możesz wysłać do 64 różnych (integra 64 i 128),więc 4 sms Ropam-a wygladają blado.Pozatym po podłaczeniu do LT2 zwykłego telefonu przewodowego mamy dodatkowy telefon domowy na łączu komórkowym. Co do abonamentu to ja preferuję rozwiązania typu Mix ,posiadam w tym momencie ponad 30 aktywacji zarejstrowanych na mnie jako instalatora i raczej nie chcę mieć niespodzianek przy rachunku.Miałem dwa razy systuację kiedy moduł typu expert gsm zwariował i wysłał bez powodu ok 1200 sms w ciągu 2 godzin, przy mixie ryzykuję tylko np 20 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja instalacja działa już od dłuższego czasu, wszystko jest ok, czujki Siemensa sprawują się dobrze. Zero fałszywych alarmów, nawet przy pozostawionych uchylonych oknach. Jestem zadowolona, zastosowałam się do porad Szanownych forumowiczów, nie żałuję dość sporej kasy, którą wydałam. Śpię spokojnie.

Mam jednak pytanie, czy moduł GSM, który mam jako dodatkowy może wysyłać więcej sms-ów o konkretnych zdarzeniach, czy tylko 4? W centralce (Integra64) jest syntezer 16 głosowy i on za pośrednictwem lini tp wysyła komunikaty słowne (to co instalator nagrał wcześniej), ale nie przychodzą te komunikaty w postaci sms-ów. Czy tak ma być? Przychodzi tylko 4 sztuki, podstawowe informacje (np. o braku linii tp, prądu, o alarmie w ogóle). Czytałam tu na forum, że Integra wysyła dużo więcej sms-ów, ale jak to działa? Prosze bardzo o pomoc, mój instalator twierdził, że tylko 4 sms można za pomocą tego modułu nadać, bo są 4 kanały.

Help!

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlag by trafił...

Którzyś wykonawcy strzelili mi jedną linię, może nie jakąś kluczową ale zawsze... Jest jakiś sposób na znalezienie miejsca strzału? Dodam, że ściany już pomalowane...

 

Przestroga: PO KAŻDEJ EKIPIE SPRAWDZAJ DROŻNOŚĆ WSZYSTKICH LINII!!!

 

Bo teraz nawet nie wiem, do kogo mieć pretensje, tyle ludzi sięprzewinęło... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlag by trafił...

Którzyś wykonawcy strzelili mi jedną linię, może nie jakąś kluczową ale zawsze... Jest jakiś sposób na znalezienie miejsca strzału? Dodam, że ściany

1. reflektometr - wskaże, na którym metrze kabla jest uszkodzenie - droga opcja (najtańszy reflektometr to ponad 1000EUR, używki nieco taniej)

2. omomierz - jeśli kabel zwarty - po rezystancji zwartej pętli da się ocenić, ile metrów kabla ma ta pętla - wynik może być jednak obarczony dużym błędem, jeśli styk w miejscu zwarcia jest słaby (bo wtedy jego rezystancja będzie porównywalna z rezystancją kabla)

3. jeśli wiesz, którędy kabel idzie, możesz przyłożyć do niego względem ziemi np. 24V lub lepiej 48V (więcej może nie być bezpieczne) zmienne z jakiegoś trafa (oczywiście po odłączeniu obu końców uszkodzonej linii), a potem kupujesz tani wykrywacz kabli, ustawiasz go w opcję wykrywania kabli pod napięciem i podkręcasz czułość, i jedziesz po scianie. Oczywiście w ten sposób będą przeszkadzały Ci wszystkie kable energetyczne po drodze - może warto na czas testu wyłączyć w domu prąd (ale jak zasilić wtedy to trafo 24V?)...

Generalnie - masz przesrane :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlag by trafił...

Którzyś wykonawcy strzelili mi jedną linię, może nie jakąś kluczową ale zawsze... Jest jakiś sposób na znalezienie miejsca strzału? Dodam, że ściany już pomalowane...

 

Przestroga: PO KAŻDEJ EKIPIE SPRAWDZAJ DROŻNOŚĆ WSZYSTKICH LINII!!!

 

Bo teraz nawet nie wiem, do kogo mieć pretensje, tyle ludzi sięprzewinęło... :roll:

 

Najzwyklejszy generator taki do telekomunikacji służy do szukania par.

Zapinasz z jednej strony i lecisz wzdłuż linii, tam gdzie się urwie sygnał tam masz usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOi drodzy mam jedno krótkie pytanie....

 

kontaktrony - kleić czy wwiercać?

 

kogo zapytam to inaczej przekonuje...ale to są głównie ludzie montujący te rzeczy i nie wiem jak do tego podejść, a mnie chodzi potem o niezawodność....łatwość w czyszczeniu....trwałość....zgłupiałam...poradźcie proszę.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. jeśli wiesz, którędy kabel idzie, możesz przyłożyć do niego względem ziemi np. 24V lub lepiej 48V (więcej może nie być bezpieczne) zmienne z jakiegoś trafa (oczywiście po odłączeniu obu końców uszkodzonej linii), a potem kupujesz tani wykrywacz kabli, ustawiasz go w opcję wykrywania kabli pod napięciem i podkręcasz czułość, i jedziesz po scianie. Oczywiście w ten sposób będą przeszkadzały Ci wszystkie kable energetyczne po drodze - może warto na czas testu wyłączyć w domu prąd (ale jak zasilić wtedy to trafo 24V?)...

Generalnie - masz przesrane :(

 

no jeżeli masz zrobioną szafkę baardzo tradycyjnie to możesz mieć problem, ale jeżeli masz dobrze podzielone obwody to możesz wyłączyć zasilanie na lini która padła, trafo zasilić z jakieś łazienki, bo najczęściej są one na innych S i po sprawie, poza tym w ciągu dnia nie potrzebujesz światła a 12V możesz mieć z centralki alarmowej, lub z aku samochodu - jest kilka źródeł alternatywnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam następujący problem.

Mianowicie mam zamontowaną centralkę CA10 i do tego 2 klawiaturki LCD. Próbowałem właśnie przy pomocy komputerka zaprogramować tak systemik, aby na klawiaturach pojawiał się taki napis jak chcę, oraz aby wejścia nie były oznaczone cyferkami tylko moimi nazwami. I nic nie wskórałem, niby się zapisało tak jak trzeba, przesłało do centrali, ale gdy wyszedlem z trybu serwisowego klawiatura jak mowila "system ok" tak mowi nadal a wejścia dalej są cyferkami... Po ponownym podłączeniu kompa i odczytaniu danych pojawia mi się że jest tak jak zaprogramowałem...

Nie mam pojęcia dlaczego nie chce się to zapisać w klawiaturkach?

Chętnie wysłucham porad doświadczonych forumowiczów,

pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOi drodzy mam jedno krótkie pytanie....

 

kontaktrony - kleić czy wwiercać?

 

kogo zapytam to inaczej przekonuje...ale to są głównie ludzie montujący te rzeczy i nie wiem jak do tego podejść, a mnie chodzi potem o niezawodność....łatwość w czyszczeniu....trwałość....zgłupiałam...poradźcie proszę.....

 

Myślę że zdecydowana większość osób doradzi Ci aby stosować kontaktrony wpuszczane. Są praktycznie niewidoczne, czyli ciężkie do zlokalizowania przez potencjalnego włamywacza, nie szpecą okna/drzwi, nie są narażone na uderzenie/zniszczenie. Przy odpowiednim obsadzeniu w ościeżnicy i skrzydle widać tylko brązową/białą kropkę.

Dodam że kontaktrony wygodnie jest instalować podczas układania do niego kabla. Najpierw lutujemy przewód do kontaktronu, zabezpieczamy koszulkami i wtedy pociągając kabel obsadzamy kontaktron. Należy pamiętać aby zostawić trochę przewodu przy kontaktronie upchanego w otworze. To na wypadek awarii i ewentualnej konieczności wyciągnięcia czujnika. Według mnie najwygodniej jest użyć przewodu max 4x0,5 przy montażu kontaktronów. Większa ilość żył = większa sztywność i problemy, a tu mamy dwie zapasowe żyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ trafo zasilić z jakieś łazienki, bo najczęściej są one na innych S i po sprawie, poza tym w ciągu dnia nie potrzebujesz światła a 12V możesz mieć z centralki alarmowej, lub z aku samochodu - jest kilka źródeł alternatywnych :)

Problem w tym, że musi to być napięcie przemienne - stałego nie wykryjesz tą metodą. Aku czy bateria odpadają więc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam następujący problem.

Mianowicie mam zamontowaną centralkę CA10 i do tego 2 klawiaturki LCD. Próbowałem właśnie przy pomocy komputerka zaprogramować tak systemik, aby na klawiaturach pojawiał się taki napis jak chcę, oraz aby wejścia nie były oznaczone cyferkami tylko moimi nazwami. I nic nie wskórałem, niby się zapisało tak jak trzeba, przesłało do centrali, ale gdy wyszedlem z trybu serwisowego klawiatura jak mowila "system ok" tak mowi nadal a wejścia dalej są cyferkami... Po ponownym podłączeniu kompa i odczytaniu danych pojawia mi się że jest tak jak zaprogramowałem...

Nie mam pojęcia dlaczego nie chce się to zapisać w klawiaturkach?

Chętnie wysłucham porad doświadczonych forumowiczów,

pozdrawiam,

Krzysiek

 

 

 

 

 

W programie masz zakladki z opisem linni dla poszczególnych LCD: LCD1, LCD2... wpisujesz je z klawiaturki pomputera dokładnie jak to pewnie zrobiłeś.

Później wpinasz kabelek, którym łączysz komputer z centrala pod takie samo złącze jak w centrali TYLKO ŻE W KLAWIATURZE chyba rze masz nową centralę i złącze na RJotke to do podpięcia sie do klawiatury bedzie potrzebna końcówka starego typu.

Po prawej stronie masz zakładkę KOMUNIKACJA klikasz na ZAPIS i patrzysz jak na pasku lecą procęty wysyłanych danych i nie ma sił opisy muszą być problem polegał na tym prawdopodobnie że zapisywałeś dane do centrali a w tym sprzęcie opisy "siedzą w klikawce"

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najzwyklejszy generator taki do telekomunikacji służy do szukania par.

Zapinasz z jednej strony i lecisz wzdłuż linii, tam gdzie się urwie sygnał tam masz usterkę.

Dzięki wsystkim, a co to "Najzwyklejszy generator taki do telekomunikacji", czy tę rolę może spełnić jakiś transformator typu 230/12V? Może się przelecę po tyej linii, póki mam jeszcze trochę farby :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...