Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Witam. Moja instalacja działa już od dłuższego czasu, wszystko jest ok, czujki Siemensa sprawują się dobrze. Zero fałszywych alarmów, nawet przy pozostawionych uchylonych oknach. Jestem zadowolona, zastosowałam się do porad Szanownych forumowiczów, nie żałuję dość sporej kasy, którą wydałam. Śpię spokojnie.

Mam jednak pytanie, czy moduł GSM, który mam jako dodatkowy może wysyłać więcej sms-ów o konkretnych zdarzeniach, czy tylko 4? W centralce (Integra64) jest syntezer 16 głosowy i on za pośrednictwem lini tp wysyła komunikaty słowne (to co instalator nagrał wcześniej), ale nie przychodzą te komunikaty w postaci sms-ów. Czy tak ma być? Przychodzi tylko 4 sztuki, podstawowe informacje (np. o braku linii tp, prądu, o alarmie w ogóle). Czytałam tu na forum, że Integra wysyła dużo więcej sms-ów, ale jak to działa? Prosze bardzo o pomoc, mój instalator twierdził, że tylko 4 sms można za pomocą tego modułu nadać, bo są 4 kanały.

Help!

Ania

A posiadasz napewno moduł satela gsm 4s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sprawdziłam dokładnie wszystkie instrukcje, i tak: Centrala Integra64, Ekspandr syntezerów mowy CA-64 SM, Moduł komunikacyjny GSM-4S, pozostałe nie wymieniam - to składniki mojej instalacji. Tak, że moduł jest jak pisałam wyżej.

Co sądzisz szanowny Kolego arm.pl na ten temat? Zgłupiałam już całkiem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najzwyklejszy generator taki do telekomunikacji służy do szukania par.

Zapinasz z jednej strony i lecisz wzdłuż linii, tam gdzie się urwie sygnał tam masz usterkę.

Dzięki wsystkim, a co to "Najzwyklejszy generator taki do telekomunikacji", czy tę rolę może spełnić jakiś transformator typu 230/12V? Może się przelecę po tyej linii, póki mam jeszcze trochę farby :lol:

 

Może, choć 24V byłoby lepsze (osiągnąłbyś większą dokłądnośc w lokalizacja kabla, bo zakłócenia od innych kabli byłyby stosunkowo mniejsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłam dokładnie wszystkie instrukcje, i tak: Centrala Integra64, Ekspandr syntezerów mowy CA-64 SM, Moduł komunikacyjny GSM-4S, pozostałe nie wymieniam - to składniki mojej instalacji. Tak, że moduł jest jak pisałam wyżej.

Co sądzisz szanowny Kolego arm.pl na ten temat? Zgłupiałam już całkiem.

Pozdrawiam!

Więc nie ma problemu -możesz zaprogramować (przy integrze 64) 64 różne sms. Wszystko jest w instrukcjach satela, ale pokrótce: podłączasz wejście telefoniczne Integry z wejściem telefonicznym modułu gsm 4,programujesz w module numer stacji pager np 4321. W integrze w zakładce powiadomienie telefoniczne programujesz nr tel do powiadomienia ale poprzedzony 4321 np tel 668123123 programujesz 432148668123123, potem zakładka pager/sms gdzie programujesz tekst sms , na koniec podajemy nr naszego sms w zakładce przydział zdarzeń. Hula jak złoto, ale twój instalator chyba nie dokońca odrobił lekcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najzwyklejszy generator taki do telekomunikacji służy do szukania par.

Zapinasz z jednej strony i lecisz wzdłuż linii, tam gdzie się urwie sygnał tam masz usterkę.

Dzięki wsystkim, a co to "Najzwyklejszy generator taki do telekomunikacji", czy tę rolę może spełnić jakiś transformator typu 230/12V? Może się przelecę po tyej linii, póki mam jeszcze trochę farby :lol:

Może być taki , zaletą jest cena ale jeśli przewody są głębiej w tynku to może być problem.

http://www.allegro.pl/item412379861_szukacz_par_przewodow_mastech_563_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOi drodzy mam jedno krótkie pytanie....

 

kontaktrony - kleić czy wwiercać?

 

kogo zapytam to inaczej przekonuje...ale to są głównie ludzie montujący te rzeczy i nie wiem jak do tego podejść, a mnie chodzi potem o niezawodność....łatwość w czyszczeniu....trwałość....zgłupiałam...poradźcie proszę.....

Droga Nitubago, jaka jest przewaga kontaktronów wpuszczanych, pisano tu na forum wiele razy.

Napisz proszę, jakie poważne argumenty przedstawiają instalatorzy za kontaktronami zewnętrznymi (szczególnie przyklejanymi! @#$%^&*), skoro jeszcze się zastanawiasz :roll:

Moim zdaniem jedynie wygodnictwo i brak umiejętności instalatora przemawia za montażem kontaktronów innych, niż wpuszczane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja instalacja działa już od dłuższego czasu, wszystko jest ok, czujki Siemensa sprawują się dobrze. Zero fałszywych alarmów, nawet przy pozostawionych uchylonych oknach. Jestem zadowolona, zastosowałam się do porad Szanownych forumowiczów, nie żałuję dość sporej kasy, którą wydałam. Śpię spokojnie.

Mam jednak pytanie, czy moduł GSM, który mam jako dodatkowy może wysyłać więcej sms-ów o konkretnych zdarzeniach, czy tylko 4? W centralce (Integra64) jest syntezer 16 głosowy i on za pośrednictwem lini tp wysyła komunikaty słowne (to co instalator nagrał wcześniej), ale nie przychodzą te komunikaty w postaci sms-ów. Czy tak ma być? Przychodzi tylko 4 sztuki, podstawowe informacje (np. o braku linii tp, prądu, o alarmie w ogóle). Czytałam tu na forum, że Integra wysyła dużo więcej sms-ów, ale jak to działa? Prosze bardzo o pomoc, mój instalator twierdził, że tylko 4 sms można za pomocą tego modułu nadać, bo są 4 kanały.

Help!

Ania

Powiedz instalatorowi, żeby przeczytał ze zrozumieniem instrukcję tego modułu GSM :wink: :lol:

Jak kolega arm.pl napisał, przy podłączeniu do Integry 64 lub 128, ten moduł może wysyłać do 64 różnych komunikatów SMS (alarmy, użycie kodów, awarie, zadziałanie wyjść, itp.).

GSM-4S, to fajny sprzęt i warto na niego wydać pieniądze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest godzina 10.00 zaczynam czytanie wątku i mam zamiar przeczytać go od deski do deski :lol:

 

Mam nadzieje że uda mi się przeczytać w całości dzisiaj

 

Trzymajcie za mnie kciuki :lol:

 

Niestety ale kable pod czujki i samo rozplanowanie czujek będę musiał zrobić sam

 

No to zaczynam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa... jednak to działa! Jakoś dziwne mi było, że jak polecali mi instalatorzy ten moduł GSM-4s, to zachwalali, że tyle wiadomości można za jego pomocą wysyłać, a po montażu wyszło, że tylko 4 :x . Dzięki za podpowiedź, zwrócę się do szanownego ciała instalatora i każę odrobić zaległe lekcje!

Jeszcze tylko jedno pytanie, oczywiście komunikaty w formie głosowej pozostają??? te 16 sztuk? Rozumiem, że te sms są generowane w centrali (???), a wysyłane za pomocą tego modułu? Czy może w samym module się je wpisuje? Poczytam sama przez weekend, może uda mi się coś zrozumieć :roll:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że te sms są generowane w centrali (???), a wysyłane za pomocą tego modułu? Czy może w samym module się je wpisuje?

Wpisuje się w centrali. Najlepiej z programu DloadX.

Poniżej parę zrzutów.

 

Tutaj definiujemy numery telefonów poprzedzone prefixem który wpisuje się w konfiguracji modułu GSM.

http://www.ifb.pl/dandys/inne/powiadamianie01.jpg

 

Tutaj definiuje się teksty SMS'ów.

http://www.ifb.pl/dandys/inne/powiadamianie02.jpg

 

A tutaj jest narzędzie do przypisywania zdarzeń do SMS'ów i numerów telefonów. Mnóstwo możliwości :)

http://www.ifb.pl/dandys/inne/powiadamianie03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo... teraz to ja przelecę się po moim instalatorku! Tyle możliwości, że ślepy by zauważył :D , a ja ledwo 4 sms wyprosiłam! Zresztą magik mówił mi, że jak mam głosowe powiadamianie to wystarczy. Ja tłukłam mu w ten inteligentny czerep, że jak dzwoni centrala na stacjonarny do mojej mamuśi, to rzecz jasna mamusia coś tam usłyszy, wtedy powiadamianie głosem jest jak najbardziej ok. Jednak sms są bardziej precyzyjne co do opisu z którego wejścia jest alarm, dokładnie wskaże mi kogo i gdzie na miejsce wysyłać. Czy wystarczy sąsiadowi zadzwonić, żeby jego kot odprawiał w innym miejscu swoje gody, czy odrazu wysyłać kolegów bez karków!

Szanowni koledzy forumowicze bardzo pomogliście mi w rozwikłaniu moich przypuszczeń, teraz kolej na działania z mojej skromnej strony. Wydałam niecałe 6kzł na ten system, a tu ciągle widać niedoróbki. No cóż, nie pierwszy i nie ostatni zapewne raz źle trafiłam.

Pozdrowienia!

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe możliwości ma ten moduł GSM-4S...

 

A czy w druga stronę też działa?

Czy można za pomocą SMS aktywowac jakieś zdarzenia w Integrze? Np. sterować wyjściami centrali?

No, nie zupełnie, moduł posiada 3 wyjścia, które mogą być:

- sterowane bezpośrednio przez wejścia

- sterowane przez odbierane SMS

- sterowane telefonicznie (DTMF)

 

Nie ma jednak takiej opcji, żeby przez SMS sterować bezpośrednio czymkolwiek w Integrze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe możliwości ma ten moduł GSM-4S...

 

A czy w druga stronę też działa?

Czy można za pomocą SMS aktywowac jakieś zdarzenia w Integrze? Np. sterować wyjściami centrali?

No właśnie, a jaka jest różnica pomiędzy GSM-4S, GSM LT-2S i GSM LT-1S. Na stronce Satela opisy są dość podobne, może tylko dla laika :-((.

Też interesuje mnie np. włączanie/wyłączanie alarmu SMS-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze Szanownych Kolegów o doradzenie jakich użyć kontaktronów do okien z pcv. Któryś z Kolegów pisał o wrażliwości na zmiany temperatur, szczgólnie na duży mróz. W postach wcześniejszych znalazłam opis ZBYCHA, że Cmini poleca. Bardzo niewiele o nich znalazłam w necie, a o warunkach temperaturowych pracy - nic. Instalator polecał mi zwykłe, wpuszczane, ale nie podał typu. Powiedział, że w internecie jest tego masa. Mam sobie poszukać. On tylko podłączy. Co radzicie Koledzy? Jeszcze potrzebne mi są zwykłe płaskie na drzwi (też są z pcv). Wdzięczna będę za podpowiedzi. Może ZBYCH coś na ten temat ma nowego (czy polecane w dawnych postach pozostają aktualne jako pewne i dobre?).

Zależy mi na porządnych, by nie wracać do tematu przez najbliższe lata.

Pozdrawiam. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe możliwości ma ten moduł GSM-4S...

 

A czy w druga stronę też działa?

Czy można za pomocą SMS aktywowac jakieś zdarzenia w Integrze? Np. sterować wyjściami centrali?

No, nie zupełnie, moduł posiada 3 wyjścia, które mogą być:

- sterowane bezpośrednio przez wejścia

- sterowane przez odbierane SMS

- sterowane telefonicznie (DTMF)

 

Nie ma jednak takiej opcji, żeby przez SMS sterować bezpośrednio czymkolwiek w Integrze :(

To kiepsko...

Czyli chcąc wyzwolić jakieś zdarzenie za pomocą SMS muszę jedno z trzech wyjść GSM-4S podłaczyć do jednego z wejść Integry i w ten sposób sterować jakąś funkcją logiczną w Integrze...

Wniosek z tego taki, że moduł GSM-4S jest doskonały do powiadamiania nas o różnego rodzaju zdarzeniach (64 komunikaty SMS) ale do sterowania systemem za pomocą SMS raczej kiepski... tylko 3 możliwe komunikaty SMS jak rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe możliwości ma ten moduł GSM-4S...

 

A czy w druga stronę też działa?

Czy można za pomocą SMS aktywowac jakieś zdarzenia w Integrze? Np. sterować wyjściami centrali?

No, nie zupełnie, moduł posiada 3 wyjścia, które mogą być:

- sterowane bezpośrednio przez wejścia

- sterowane przez odbierane SMS

- sterowane telefonicznie (DTMF)

 

Nie ma jednak takiej opcji, żeby przez SMS sterować bezpośrednio czymkolwiek w Integrze :(

To kiepsko...

Czyli chcąc wyzwolić jakieś zdarzenie za pomocą SMS muszę jedno z trzech wyjść GSM-4S podłaczyć do jednego z wejść Integry i w ten sposób sterować jakąś funkcją logiczną w Integrze...

Wniosek z tego taki, że moduł GSM-4S jest doskonały do powiadamiania nas o różnego rodzaju zdarzeniach (64 komunikaty SMS) ale do sterowania systemem za pomocą SMS raczej kiepski... tylko 3 możliwe komunikaty SMS jak rozumiem...

Tak ,jest jak napisałeś.

Do takich zabaw lepszy jest jednak ethm i oprogramowanie java do telefonu, u mnie jak narazie sprawdza się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe możliwości ma ten moduł GSM-4S...

 

A czy w druga stronę też działa?

Czy można za pomocą SMS aktywowac jakieś zdarzenia w Integrze? Np. sterować wyjściami centrali?

No, nie zupełnie, moduł posiada 3 wyjścia, które mogą być:

- sterowane bezpośrednio przez wejścia

- sterowane przez odbierane SMS

- sterowane telefonicznie (DTMF)

 

Nie ma jednak takiej opcji, żeby przez SMS sterować bezpośrednio czymkolwiek w Integrze :(

To kiepsko...

Czyli chcąc wyzwolić jakieś zdarzenie za pomocą SMS muszę jedno z trzech wyjść GSM-4S podłaczyć do jednego z wejść Integry i w ten sposób sterować jakąś funkcją logiczną w Integrze...

Wniosek z tego taki, że moduł GSM-4S jest doskonały do powiadamiania nas o różnego rodzaju zdarzeniach (64 komunikaty SMS) ale do sterowania systemem za pomocą SMS raczej kiepski... tylko 3 możliwe komunikaty SMS jak rozumiem...

Tak ,jest jak napisałeś.

Do takich zabaw lepszy jest jednak ethm i oprogramowanie java do telefonu, u mnie jak narazie sprawdza się idealnie.

A jeśli jeszcze nie kupiłeś systemu to sie wstrzymaj ,podobno do końca września bezie Integra wrl z wbudowanym gsm i ona posiada sms sterujące (32).Możesz się też zawsze pokatować sterowaniem telefonicznym pozostaje tylko zapamiętać co oznaczją te piki integry ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sledzę ten temat od jakiegoś czasu i "zaczynam" uczyć się co i jak. Jestem informatykiem nie elektronikiem bez doświadczenia ale większość wydaje mi się jasna.

Szybkie pytanie na początek: na jaką centralkę się zdecydować Integra czy CA64. Wydaje sie że do CA64 jest więcej kompatybilnych rozszerzeń. Nie widziałem w tym wątku takiego porównania (jesli był to przepraszam za dubla ale nie ogarnąłem jeszcze całości) więc prosze o zwięzłe porównanie co jest:

1. bardziej zaawansowane

2. bardziej konfigurowalne

3. ma więcej wejść i wyjść (to już doczytałem że chyba inegra)

4. można będzie na tym stworzyć coś na pozór pół ineligentnej instalacji lamowo elektrycznej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sledzę ten temat od jakiegoś czasu i "zaczynam" uczyć się co i jak. Jestem informatykiem nie elektronikiem bez doświadczenia ale większość wydaje mi się jasna.

Szybkie pytanie na początek: na jaką centralkę się zdecydować Integra czy CA64. Wydaje sie że do CA64 jest więcej kompatybilnych rozszerzeń. Nie widziałem w tym wątku takiego porównania (jesli był to przepraszam za dubla ale nie ogarnąłem jeszcze całości) więc prosze o zwięzłe porównanie co jest:

1. bardziej zaawansowane

2. bardziej konfigurowalne

3. ma więcej wejść i wyjść (to już doczytałem że chyba inegra)

4. można będzie na tym stworzyć coś na pozór pół ineligentnej instalacji lamowo elektrycznej.

 

Pozdrawiam

Coś kiepsko śledziłeś, zerkinij na strone producenta.

Integra jest praktycznie rozwinięciem ca-64 która już jest nieprodukowana i obsługuje te same moduły co ca-64 .Więc raczej do wyboru zostaje Integra 64/128 z naciskiem na 128 (więcej wejść /wyjść ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...