Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Sledzę ten temat od jakiegoś czasu i "zaczynam" uczyć się co i jak. Jestem informatykiem nie elektronikiem bez doświadczenia ale większość wydaje mi się jasna.

Szybkie pytanie na początek: na jaką centralkę się zdecydować Integra czy CA64. Wydaje sie że do CA64 jest więcej kompatybilnych rozszerzeń. Nie widziałem w tym wątku takiego porównania (jesli był to przepraszam za dubla ale nie ogarnąłem jeszcze całości) więc prosze o zwięzłe porównanie co jest:

1. bardziej zaawansowane

2. bardziej konfigurowalne

3. ma więcej wejść i wyjść (to już doczytałem że chyba inegra)

4. można będzie na tym stworzyć coś na pozór pół ineligentnej instalacji lamowo elektrycznej.

 

Pozdrawiam

Coś kiepsko śledziłeś, zerkinij na strone producenta.

Integra jest praktycznie rozwinięciem ca-64 która już jest nieprodukowana i obsługuje te same moduły co ca-64 .Więc raczej do wyboru zostaje Integra 64/128 z naciskiem na 128 (więcej wejść /wyjść ) .

 

 

tylko że to są logiczne we/wy, fizycznych ma tyle samo co Integra64 a wydaje mi się że w domu i tak nie wykorzystasz wszystkich z Integry64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze Szanownych Kolegów o doradzenie jakich użyć kontaktronów do okien z pcv. Któryś z Kolegów pisał o wrażliwości na zmiany temperatur, szczgólnie na duży mróz. W postach wcześniejszych znalazłam opis ZBYCHA, że Cmini poleca. Bardzo niewiele o nich znalazłam w necie, a o warunkach temperaturowych pracy - nic. Instalator polecał mi zwykłe, wpuszczane, ale nie podał typu. Powiedział, że w internecie jest tego masa. Mam sobie poszukać. On tylko podłączy. Co radzicie Koledzy? Jeszcze potrzebne mi są zwykłe płaskie na drzwi (też są z pcv). Wdzięczna będę za podpowiedzi. Może ZBYCH coś na ten temat ma nowego (czy polecane w dawnych postach pozostają aktualne jako pewne i dobre?).

Zależy mi na porządnych, by nie wracać do tematu przez najbliższe lata.

Pozdrawiam. :p

Jak kupisz markowe kontaktrony, to nie masz co się obawiać o wrażliwość na zmiany temperatur :)

Producenci nie podają w kartach katalogowych kontaktronów temperaturowych warunków pracy, więc nie jest to tak bardzo istotny parametr dla tego rodzaju czujników.

Polecam Bosch CMINI - są małe i pasują do niemalże wszystkich standardowych okien.

Z kontaktronów o podwyższonym standardzie zabezpieczenia (wykrywanie próby ominięcia obcym magnesem) proponuję kontaktrony Alarmtech MC 370. Tego typu kontaktrony są jednak dość długie i nie we wszystkie okna się zmieszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sledzę ten temat od jakiegoś czasu i "zaczynam" uczyć się co i jak. Jestem informatykiem nie elektronikiem bez doświadczenia ale większość wydaje mi się jasna.

Szybkie pytanie na początek: na jaką centralkę się zdecydować Integra czy CA64. Wydaje sie że do CA64 jest więcej kompatybilnych rozszerzeń. Nie widziałem w tym wątku takiego porównania (jesli był to przepraszam za dubla ale nie ogarnąłem jeszcze całości) więc prosze o zwięzłe porównanie co jest:

1. bardziej zaawansowane

2. bardziej konfigurowalne

3. ma więcej wejść i wyjść (to już doczytałem że chyba inegra)

4. można będzie na tym stworzyć coś na pozór pół ineligentnej instalacji lamowo elektrycznej.

 

Pozdrawiam

Coś kiepsko śledziłeś, zerkinij na strone producenta.

Integra jest praktycznie rozwinięciem ca-64 która już jest nieprodukowana i obsługuje te same moduły co ca-64 .Więc raczej do wyboru zostaje Integra 64/128 z naciskiem na 128 (więcej wejść /wyjść ) .

 

 

tylko że to są logiczne we/wy, fizycznych ma tyle samo co Integra64 a wydaje mi się że w domu i tak nie wykorzystasz wszystkich z Integry64

Fizycznych na płycie centrali ma tyle samo, ale możesz rozbudować 128 do 128 wejść fizycznych a 64 tylko do 64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,jest jak napisałeś.

Do takich zabaw lepszy jest jednak ethm i oprogramowanie java do telefonu, u mnie jak narazie sprawdza się idealnie.

Podzielam opinię arm.pl, jednak są dwa problemy, o których warto wspomnieć przy module internetowym ETHM.

1. Zmienny numer IP w stałym łączu (np. neostrada) utrudnia zdalne korzystanie, bo system przekazywania nowego numeru IP (DDNS) nie jest doskonały i często miewa opóźnienia (bywa, że akurat wtedy, kiedy potrzebujemy skorzystać zdalnie z ETHM, to nie mamy dostępu, bo akurat się zmienił adres IP :roll: )

2. Aplikacja na telefony komórkowe nie jest obsługiwana przez zaawansowane komórki z systemem Windows Mobile :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli jeszcze nie kupiłeś systemu to sie wstrzymaj ,podobno do końca września bezie Integra wrl z wbudowanym gsm i ona posiada sms sterujące (32).

Na to bym akurat nie liczył, bo znając Satela, podgrzewa rynek, a potem długo, długo nic :(

Tak było z Integrą, którą wprowadzali na rynek z 1,5 roku od zapowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś kiepsko śledziłeś, zerkinij na strone producenta.

Integra jest praktycznie rozwinięciem ca-64 która już jest nieprodukowana i obsługuje te same moduły co ca-64 .Więc raczej do wyboru zostaje Integra 64/128 z naciskiem na 128 (więcej wejść /wyjść ) .

 

tylko że to są logiczne we/wy, fizycznych ma tyle samo co Integra64 a wydaje mi się że w domu i tak nie wykorzystasz wszystkich z Integry64

 

Fizycznych wejść i wyjść obie centrale (Integra 64 i 128) mają tyle samo, czyli 16, tyle, że Integrę 64 można rozbudować do 64 wejsć fizycznych, a Integrę 128 można rozbudować do 128 wejść fizycznych. W obu centralach dostępna jest dana ilość wyjść wirtualnych.

 

Nie ma co generalizować, że w domu nie wykorzysta się nawet 64 wejść/wyjść, bo różne systemy są montowane i szczególnie przy wykorzystaniu centrali Integra do sterowania, może przy operacjach logicznych zabraknąć wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a ja mam pytanie czy warto robiś instalację alarmową bez monitoringu agencji ochrony?

 

Będę wdzięczny za wasze opinie.

Pewnie, że warto! Lepszy rydz, jak nic! :)

Zwróć tylko uwagę na sposób sygnalizowania braku zasilania i słabego akumulatora, bo to będzie najsłabszy punkt systemu bez monitoringu (złodziej wyłącza zasilanie w budynku i czeka, pada akumulator i koniec Twojego alarmu).

Na pewno warto zastosować sygnalizator z własnym zasilaniem, który w takim przypadku włączy się i zacznie wyć czerpiąc zasilanie z własnego, wbudowanego akumulatorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli jeszcze nie kupiłeś systemu to sie wstrzymaj ,podobno do końca września bezie Integra wrl z wbudowanym gsm i ona posiada sms sterujące (32).

Na to bym akurat nie liczył, bo znając Satela, podgrzewa rynek, a potem długo, długo nic :(

Tak było z Integrą, którą wprowadzali na rynek z 1,5 roku od zapowiedzi...

Może masz rację ale nadzieja mi pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolego ZBYCH, widzę, że są dwa rodzaje tych CMINI, oznaczone jako 10WB oraz 10DW. Czym się różnią (poza parametrami elektrycznymi)? Które mogę wybrać? Te droższe faktycznie są dłuższe i do ramy mi chyba nie wejdą, więc zdecydowanie te Boschy są najpraktyczniejsze. Mam jeszcze pytanie, jakich płaskich kontaktronów do drzwi użyć? Może mógłbyś ZBYCHU coś podpowiedzieć? Nie chcę zbyt dużych, ale, żeby szczelina była w miarę duża, gdyż często regulują mi drzwi (sa z pcv - zmora! nie polecam drzwi z pcv! ciągłe ruchy na skutek zmian temperatury oraz osiadanie). Tak, żeby osiadanie (zmiana przekątnej - z prostokąta robi się romb) nie uruchamiało zaraz alarmu.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe możliwości ma ten moduł GSM-4S...

 

A czy w druga stronę też działa?

Czy można za pomocą SMS aktywowac jakieś zdarzenia w Integrze? Np. sterować wyjściami centrali?

No właśnie, a jaka jest różnica pomiędzy GSM-4S, GSM LT-2S i GSM LT-1S. Na stronce Satela opisy są dość podobne, może tylko dla laika :-((

Się podepnę: też bym chciał poznać dokładniej różnice między modułami GSM Satela oraz może ROPAMa. Albo innaczej: w które warto inwestować, a poniżej których (cenowo) schodzić nie warto? Czyli krótko mówiąc interesuje mnie stosunek cena/funkcjonalność. Macie swoje przemyślenia w tym temacie, może znacie jakieś opracowania (niezależne? :o :wink: )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe możliwości ma ten moduł GSM-4S...

 

A czy w druga stronę też działa?

Czy można za pomocą SMS aktywowac jakieś zdarzenia w Integrze? Np. sterować wyjściami centrali?

No właśnie, a jaka jest różnica pomiędzy GSM-4S, GSM LT-2S i GSM LT-1S. Na stronce Satela opisy są dość podobne, może tylko dla laika :-((

Się podepnę: też bym chciał poznać dokładniej różnice między modułami GSM Satela oraz może ROPAMa. Albo innaczej: w które warto inwestować, a poniżej których (cenowo) schodzić nie warto? Czyli krótko mówiąc interesuje mnie stosunek cena/funkcjonalność. Macie swoje przemyślenia w tym temacie, może znacie jakieś opracowania (niezależne? :o :wink: )?

W większości przypadków stosuję Lt-2 Satela, posiada 4 wejścia fizyczne, i monitoring gprs .Jeśli posiadasz integrę to nie ma co się bawić ropamem tylko wybrać któryś z modułów Satela , będziesz mógł wysłać więcej sms .

Dokładny opis jest na stronie Satela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie apropo ETHM-1.

Teraz jeszcze nie mam podłączonego żadnego switcha i kabel z modułu ETHM jest niepodpięty. I niestety centralka zgłasza to jako awarię.

Za każdym razem jak uzbrajam to niepokoi mnie to (bo nie jestem pewny czy coś jeszcze nie działa) i muszę wchodzić w sprawdzanie awarii. Da się gdzieś ustawić jakąś opcję, żeby brak linka w ETHM nie był monitorowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że jest wersja 1.06 INTEGRY.

Mam teraz 1.05.

Warto aktualizować ?

Nie warto.

 

 

a to czemu? wersja 1.05 jest według mnie gorsza od 1.04 może 1.06 będzie lepsza?

A co było gorsze w 1.05 jeśli można spytać?

 

 

bo już 3 centrala ma problemy na tej wersji (zawieszanie, dziwne znikanie nazw wejść itp) nie wiem może ja trafiłem na jakąś nietypową partię? a nawiasem mówiąc to bardzo szybko wyszła wersja 1.06 czyżby to jednak nie był przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...