Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Zauważyłem że jest wersja 1.06 INTEGRY.

Mam teraz 1.05.

Warto aktualizować ?

Nie warto.

 

 

a to czemu? wersja 1.05 jest według mnie gorsza od 1.04 może 1.06 będzie lepsza?

A co było gorsze w 1.05 jeśli można spytać?

 

 

bo już 3 centrala ma problemy na tej wersji (zawieszanie, dziwne znikanie nazw wejść itp) nie wiem może ja trafiłem na jakąś nietypową partię? a nawiasem mówiąc to bardzo szybko wyszła wersja 1.06 czyżby to jednak nie był przypadek?

 

Ja nie odczułem (na razie :wink: ) poważnych problemów związanych z nowym oprogramowaniem, więc u Ciebie może to jakiś problem sprzętowy lub programowy, ale nie dotyczący samej centrali, a modułów.

 

Wkurza mnie to, że Satel zmienia sposób działania pewnych rzeczy, albo stałe zaznaczenia pewnych opcji i nawet tego nie opisuje. Instalator sam musi wszystko sprawdzać (nie realne jest sprawdzenie wszystkich opcji i konfiguracji przez instalatora), albo dowiaduje się po fakcie, że coś działa inaczej...

 

Dlatego nie polecam mniej zaawansowanym kolegom aktualizowania oprogramowania w systemie już zamontowanym, szczególnie, jeśli system jest dość rozbudowany i obsługuje również sterowanie oświetleniem i różnymi urządzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pytanie apropo ETHM-1.

Teraz jeszcze nie mam podłączonego żadnego switcha i kabel z modułu ETHM jest niepodpięty. I niestety centralka zgłasza to jako awarię.

Za każdym razem jak uzbrajam to niepokoi mnie to (bo nie jestem pewny czy coś jeszcze nie działa) i muszę wchodzić w sprawdzanie awarii. Da się gdzieś ustawić jakąś opcję, żeby brak linka w ETHM nie był monitorowany ?

Nie ma takiej opcji. Albo odłącz ETHM, albo kup najtańszy switch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jako że identyczny post wysłałem nie tam gdzie planowałem, za co przepraszam, ponawiam pytanie.

Planuję założenie alarmu w garażu wolnostojącym a w przyszłości także w domu. Zastanawiam się nad jakimś rozsądnym wyborem, tzn. czy założyc jedną wspólną centralę, czy dwie niezależne od siebie instalacje. Dodam, że garaż już stoi a dom jest w stanie surowum otwartym i w takim pozostanie jeszcze dość długi czas. A może centralę kupioną do garażu będzie można w przyszłości przenieść do domu i wykorzystać we wspólnej instalacji. Czy warto pokusić się o samodzielene zmontowanie takiego systemu / do garażu/ czy raczej dać sobie z tym spokój.

pozdr tolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jako że identyczny post wysłałem nie tam gdzie planowałem, za co przepraszam, ponawiam pytanie.

Planuję założenie alarmu w garażu wolnostojącym a w przyszłości także w domu. Zastanawiam się nad jakimś rozsądnym wyborem, tzn. czy założyc jedną wspólną centralę, czy dwie niezależne od siebie instalacje. Dodam, że garaż już stoi a dom jest w stanie surowum otwartym i w takim pozostanie jeszcze dość długi czas. A może centralę kupioną do garażu będzie można w przyszłości przenieść do domu i wykorzystać we wspólnej instalacji. Czy warto pokusić się o samodzielene zmontowanie takiego systemu / do garażu/ czy raczej dać sobie z tym spokój.

pozdr tolo

 

jedna centralka i to dopiero w zamkniętym domu, przecież do zamknięcia zostało Ci tylko wstawienie okien i drzwi. Oddzielić tylko potem strefami garaż od domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź. Moja wątpliwość bierze się z faktu że garaż mam na ukończeniu i wkrótce będzie służył za magazyn narzędzi i materiału, a wykończenie domu zajmie mi dobrych kilka lat. Wstawienie okien i drzwi do domu planuję niewcześniej niż za rok. Do tego czasu byłbym pozbawiony alarmu w garażu a wolałbym go jednak mieć. czy jakieś inne rozsądne rozwiąznie wchodzi w grę?

pozdr tolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź. Moja wątpliwość bierze się z faktu że garaż mam na ukończeniu i wkrótce będzie służył za magazyn narzędzi i materiału, a wykończenie domu zajmie mi dobrych kilka lat. Wstawienie okien i drzwi do domu planuję niewcześniej niż za rok. Do tego czasu byłbym pozbawiony alarmu w garażu a wolałbym go jednak mieć. czy jakieś inne rozsądne rozwiąznie wchodzi w grę?

pozdr tolo

Proponuję zamontować w garażu system oparty na centrali Integra 64. To będzie docelowa centrala do domu. To nowoczesny produkt i raczej szybko się nie zestarzeje :)

Centrala posiada szesnaście wejść na płycie głównej i można ją rozbudować do 64 linii, przez dołączanie dodatkowych modułów rozszerzenia (po 8 wejść w każdym module). Wiem, że 16 wejść, to zdecydowanie za dużo na zabezpieczenie garażu, ale chyba nie ma sensu kupowanie teraz małej centralki tylko do zabezpieczenia garażu, bo co z nią później zrobisz? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli garaz nie ogrzewany proponowałbym nie inwestować w klawiaturę LCD bo może się okazać przy sporych mrozach ze nie mamy klawiatury....

Można jednak pokombinować , mam 2 takie rozpoczęte instalacje które się ciagną od 3 lat, obie na integrach 64. W pierwszej zastosowałem mała obudowę od centrali np. awo000pu(bez trafo) wyłożoną styropianem (plecy, boki i drzwiczki, w drugiej jest grzałka od kamery (razem z trafem na 24V).W obu przypadkach klawiatura lcd żyje od 3 lat a mrozy były silne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli garaz nie ogrzewany proponowałbym nie inwestować w klawiaturę LCD bo może się okazać przy sporych mrozach ze nie mamy klawiatury....

Można jednak pokombinować , mam 2 takie rozpoczęte instalacje które się ciagną od 3 lat, obie na integrach 64. W pierwszej zastosowałem mała obudowę od centrali np. awo000pu(bez trafo) wyłożoną styropianem (plecy, boki i drzwiczki, w drugiej jest grzałka od kamery (razem z trafem na 24V).W obu przypadkach klawiatura lcd żyje od 3 lat a mrozy były silne.

Potwierdzam, że Integra64 potrafi przetrzymać zimę. Centrala z zasilaczem i akumulatorem, expandery, nadajnik gsm z zasilaczem, całość "opatulona" wełną przetrwała w domu bez ocieplenia ścian i dachu. Hulający wiatr, wilgoć itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

bardzo prosilbym o namiar na jakiegos instalatora, ktory zna sie na rzeczy.

mam wg mnie fajna instalacje obwodowa za namowa zbycha zrobilem wszystko jak nalezy mimo ze instalator sie dziwil po co mi to a po co tak i tak. byl tylko do podlaczenia i odpalenia. koncepcja byla moja z poprawkami zbycha. dzialalo to fajnie ale od jakiegos czasu sa problemy.

 

niby to expander szwankuje wiec zostal wymieniony. teraz na wejsciach 10, 12, 14, 16 pojawily sie sabotaze (bez wzgledu jaka czujke podlacze to ma sabotaz na tym wejsciu na innym nie). wiec instalator mowi ze to napewno plyta glowna jest skopana i ze pewnie tamten expander byl ok. wiec wymienilem plyte glowna.

aha...centrala to INTEGRA 64.

 

przez 3 tygodnie bylo ok a wczoraj nagle mimo ze system byl nieuzbrojony znowu wszedl alarm. dzisiaj znowu jakies alarmy (nie wiem jakie bo mnie na razie nie ma w domu - ale na pewno cos jest nie tak).

 

nie chce dociekac co jest nie tak w systemie z obecnym instalatorem poniewaz on nawet nie wie jak sprawdzic wersje oprogramowania.

 

prosze zatem jesli ktos ma namiary na kogos obeznanego w tym fachu a zwlaszcza w trouibleshooting o namiar.

 

jestem ze szczecina i rozumiem ze dochodzi jeszcze kwestia dojazdu ale zaplacilem zbyt duzo za cala instalacje aby system byl bezuzyteczny.

 

ZBYCHU: czy nie chcialoby ci sie przyjechac do szczecina ?

mysle ze tak w polowie pazdziernika jak bede w domu po urlopie...

 

z gory dzieki za pomoc oraz jakies namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tu nowy :oops: , ale od razu mam pytanie. Przedstawie konfiguracje z cenami jakie zaproponowal moj Alarm-fachowiec. Poprosze o opinie, uwagi itd. Z gory serdecznie dziekuje.

 

Wykaz materiałów potrzebnych do zainstalowania systemu alarmowego:

1. Obudowa centrali z zasilaczem OMI-3 -185,45zł;

2. Płyta główna centrali INTEGRA 64 -596,60zł;

3. Moduł linii CA-64E szt.1 -142,00zł;

4. Szyfrator LCD szt. 4 -1654,40zł;

5. Moduł telefoniczny -140,30zł

6. Akumulator bezobsługowy 17Ah -244,00zł

7. Czujnik magnetyczny na wrota garażowe szt.2 -244,00zł

8. Czujnik magnetyczny na drzwi i okna szt.5 -160,00zł

9. Czujnik przestrzenny dualny szt.15 -2269,20zł

10. Sygnalizator akustyczny wewnętrzny szt.3 -142,80zł

11. Sygnalizator akustyczno-optyczny zewnętrzny szt.2 -388,00zł

12. Radiolinia napadowa kpl.1 -244,00zł

Materiały razem: 6410,75zł

13. Robocizna(zainstalowanie wszystkich elementów systemu alarmowego, uruchomienie i zaprogramowanie centrali, szkolenie.) 1500,00zł

PS. jestem z okolic Warszawy i moze to tez ma wplyw na cene :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. jestem z okolic Warszawy i moze to tez ma wplyw na cene :lol:

 

no niestety ma

 

napisz tylko jakie symbole mają urządzenia:

akumulator, czujniki magnetyczne, sygnalizator zewn, radiolinia z iloma pilotami, jakie czujniki dualne i dlaczego dualne??

 

reszta cen czyli centrala, klawiatura, obudowa, moduly ceny aktualne u dystrybutora dla każdego śmiertelnika bez rabatów.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I napisz jeszcze co to za budynek będziesz zabezpieczał - w jakim to domu jednorodzinnym potrzeba 4 szyfratory LCD , 3 sygnalizatory akustyczne wewnętrzne , no 2 zewnętrzne sygnalizatory to jestem w stanie zrozumieć ... , 15 czujek ruchu i to jeszcze dualnych ...- baaardzo rozbudowany ten projekt Twojego Alarm-fachury ...

I nie widzę w tym zestawieniu Satelowskiego Abax'a - czyli system jest przewodowy - a w całym zestawieniu nie m nawet centymetra kabla łączeniowego wszystkie komponenty , a wejdzie tego jak widać niemało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduynek jak to budynek, w sumie kolo 250 m2 + garaz z pakamerka circa 80 m2. 4 klawiatury bo: pietro, parter, oddzielne mieszkanie i garaz. Symbole bede znal wkrotce to sie nimi podziele. Kable wlasnie juz mam polozone, elektryk skonczyl dzisiaj. Czujki dualne, bo: "bezpiecznie dla pana, nie wzbudzaja sie od ruszajacej sie firanki, ani od ciepla z kaloryfera". Jestem zielony, wiec kupilem te informacje, ale ... dziekuje BARDZO za odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduynek jak to budynek, w sumie kolo 250 m2 + garaz z pakamerka circa 80 m2. 4 klawiatury bo: pietro, parter, oddzielne mieszkanie i garaz. Symbole bede znal wkrotce to sie nimi podziele. Kable wlasnie juz mam polozone, elektryk skonczyl dzisiaj. Czujki dualne, bo: "bezpiecznie dla pana, nie wzbudzaja sie od ruszajacej sie firanki, ani od ciepla z kaloryfera". Jestem zielony, wiec kupilem te informacje, ale ... dziekuje BARDZO za odpowiedzi

Czujki dualne pewnie dlatego że droższe.Bardziej bezpieczne dla instalatora, ale czy dla użytkownika?.Pozatym czasami droższy czujnik Pir jest lepszym rozwiązaniem niż tani dual, oczywiście nie twierdzę że w każdym miejscu.

Z jakich okolic warszawy jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

bardzo prosilbym o namiar na jakiegos instalatora, ktory zna sie na rzeczy.

mam wg mnie fajna instalacje obwodowa za namowa zbycha zrobilem wszystko jak nalezy mimo ze instalator sie dziwil po co mi to a po co tak i tak. byl tylko do podlaczenia i odpalenia. koncepcja byla moja z poprawkami zbycha. dzialalo to fajnie ale od jakiegos czasu sa problemy.

 

niby to expander szwankuje wiec zostal wymieniony. teraz na wejsciach 10, 12, 14, 16 pojawily sie sabotaze (bez wzgledu jaka czujke podlacze to ma sabotaz na tym wejsciu na innym nie). wiec instalator mowi ze to napewno plyta glowna jest skopana i ze pewnie tamten expander byl ok. wiec wymienilem plyte glowna.

aha...centrala to INTEGRA 64.

 

przez 3 tygodnie bylo ok a wczoraj nagle mimo ze system byl nieuzbrojony znowu wszedl alarm. dzisiaj znowu jakies alarmy (nie wiem jakie bo mnie na razie nie ma w domu - ale na pewno cos jest nie tak).

 

nie chce dociekac co jest nie tak w systemie z obecnym instalatorem poniewaz on nawet nie wie jak sprawdzic wersje oprogramowania.

 

prosze zatem jesli ktos ma namiary na kogos obeznanego w tym fachu a zwlaszcza w trouibleshooting o namiar.

 

jestem ze szczecina i rozumiem ze dochodzi jeszcze kwestia dojazdu ale zaplacilem zbyt duzo za cala instalacje aby system byl bezuzyteczny.

 

ZBYCHU: czy nie chcialoby ci sie przyjechac do szczecina ?

mysle ze tak w polowie pazdziernika jak bede w domu po urlopie...

 

z gory dzieki za pomoc oraz jakies namiary

Może spróbuj nawet sam ( nie wiem na ile jesteś techniczny) podłaczyć rezystor bezpośrednio do wejść centrali (modułów) na np 2-3 dni i zobacz co sie dzieje. Jeśli będziesz miał dalej problemy winne są urządzenia jeśli nie to szukaj dalej w czujnikach albo niestety w kablach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...