Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no alarmu jeszcze nie mam -ten wybór dopiero przede mną, ale już zawczasu o tym myślę i chcę zrobić wszystko tak, żeby taka możliwość istniała

 

stąd właśnie moje zapytanie - czy da się to zrobić a jak tak to jak i co trzeba kupić....

 

 

biorę pod uwagę też taką możliwość, że wszystkie rolety będą sterowane radiowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigbeat, 2 strony wcześniej było :)

 

2 najlepsze rozwiązania to chyba:

 

1. Karta sami swoi, 80 zł (+10 za starter) za 7 m-cy.

 

2. Abonament za 10 zł w PLUS

 

http://www.plus.pl/oferta_indywidualna/plus_abonament/promocje/dla_nowych_klientow/superkarta_10/

 

Abonament ma dodatkowo tą zaletę, że się nagle niespodziewanie środki nie skończą i nie minie jakiś termin ważności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam nastepujacy problem:

- Centrala Integra 64 v. 1.06

- Modul Ethm-1 v. 1.2

Chcialbym polaczyc odbydwa urzadzenia w celu programowania przez siec przy uzyciu programu DloadX.

Po podlaczeniu kabelkiem RS (RJ - Pin5) wystepjue awaria "Brak sygn. DTR na porcie RS"

 

Ustawienia wg. instrukcji producenta, jedynie mam watpliwosci co do polaczenia protow RS, gdyz w instrukcji od ETHM jest opisane polaczenie kablem pin5-pin5, a ta centrala ma port RS na RJ.

Port centrali sprawdzony - dziala w polaczeniu z komputerem

Port modulu ethm sprawdzony - przeprowadzona akualizacja firmware.

 

Moze ktos spotkal sie juz z tym problemem i moze cos podpowiedziec?

Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

bardzo prosilbym o namiar na jakiegos instalatora, ktory zna sie na rzeczy.

mam wg mnie fajna instalacje obwodowa za namowa zbycha zrobilem wszystko jak nalezy mimo ze instalator sie dziwil po co mi to a po co tak i tak. byl tylko do podlaczenia i odpalenia. koncepcja byla moja z poprawkami zbycha. dzialalo to fajnie ale od jakiegos czasu sa problemy.

 

niby to expander szwankuje wiec zostal wymieniony. teraz na wejsciach 10, 12, 14, 16 pojawily sie sabotaze (bez wzgledu jaka czujke podlacze to ma sabotaz na tym wejsciu na innym nie). wiec instalator mowi ze to napewno plyta glowna jest skopana i ze pewnie tamten expander byl ok. wiec wymienilem plyte glowna.

aha...centrala to INTEGRA 64.

Witam,

Ja tez jestem ze Szczecina. Czy mógłbyś zdradzić, kto zakładał Ci alarm, żebym przypadkiem na tą firmę nie trafił, bo właśnie szukam instalatora? pozdrawiam Miros5

przez 3 tygodnie bylo ok a wczoraj nagle mimo ze system byl nieuzbrojony znowu wszedl alarm. dzisiaj znowu jakies alarmy (nie wiem jakie bo mnie na razie nie ma w domu - ale na pewno cos jest nie tak).

 

nie chce dociekac co jest nie tak w systemie z obecnym instalatorem poniewaz on nawet nie wie jak sprawdzic wersje oprogramowania.

 

prosze zatem jesli ktos ma namiary na kogos obeznanego w tym fachu a zwlaszcza w trouibleshooting o namiar.

 

jestem ze szczecina i rozumiem ze dochodzi jeszcze kwestia dojazdu ale zaplacilem zbyt duzo za cala instalacje aby system byl bezuzyteczny.

 

ZBYCHU: czy nie chcialoby ci sie przyjechac do szczecina ?

mysle ze tak w polowie pazdziernika jak bede w domu po urlopie...

 

z gory dzieki za pomoc oraz jakies namiary

Może spróbuj nawet sam ( nie wiem na ile jesteś techniczny) podłaczyć rezystor bezpośrednio do wejść centrali (modułów) na np 2-3 dni i zobacz co sie dzieje. Jeśli będziesz miał dalej problemy winne są urządzenia jeśli nie to szukaj dalej w czujnikach albo niestety w kablach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam nastepujacy problem:

- Centrala Integra 64 v. 1.06

- Modul Ethm-1 v. 1.2

Chcialbym polaczyc odbydwa urzadzenia w celu programowania przez siec przy uzyciu programu DloadX.

Po podlaczeniu kabelkiem RS (RJ - Pin5) wystepjue awaria "Brak sygn. DTR na porcie RS"

 

Ustawienia wg. instrukcji producenta, jedynie mam watpliwosci co do polaczenia protow RS, gdyz w instrukcji od ETHM jest opisane polaczenie kablem pin5-pin5, a ta centrala ma port RS na RJ.

Port centrali sprawdzony - dziala w polaczeniu z komputerem

Port modulu ethm sprawdzony - przeprowadzona akualizacja firmware.

 

Moze ktos spotkal sie juz z tym problemem i moze cos podpowiedziec?

Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Złacze rs na rj jest od niedawna, przedtem było właśnie pin5.Może masz walnięty kabelek.Sprawdź też ustawienia czy nie uruchomiłeś czasami modemu zewnętrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam nastepujacy problem:

- Centrala Integra 64 v. 1.06

- Modul Ethm-1 v. 1.2

Chcialbym polaczyc odbydwa urzadzenia w celu programowania przez siec przy uzyciu programu DloadX.

Po podlaczeniu kabelkiem RS (RJ - Pin5) wystepjue awaria "Brak sygn. DTR na porcie RS"

 

Ustawienia wg. instrukcji producenta, jedynie mam watpliwosci co do polaczenia protow RS, gdyz w instrukcji od ETHM jest opisane polaczenie kablem pin5-pin5, a ta centrala ma port RS na RJ.

Port centrali sprawdzony - dziala w polaczeniu z komputerem

Port modulu ethm sprawdzony - przeprowadzona akualizacja firmware.

 

Moze ktos spotkal sie juz z tym problemem i moze cos podpowiedziec?

Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Złacze rs na rj jest od niedawna, przedtem było właśnie pin5.Może masz walnięty kabelek.Sprawdź też ustawienia czy nie uruchomiłeś czasami modemu zewnętrznego.

 

W nowej instrukcji od Ethm-1 jest narysowany dokladnie kabelek, jest on inny niz ten do programowania ethm'a tzn jest krosowany.

Jako, ze mialem w Favorites link do starej strony Satel'a (ktora nadal dziala) to nie mialem pojecia o istnieniu nowych instukcji.

Teraz wszystko smiga, dla zainteresowanych link:

http://www.satel.pl/download.php?f=/instrukcje/ethm1_io_pl_0708.pdf

 

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

mam sygnalizator SP-4002 satela z własnym akumulatorem.

 

jak go będę potrzebował na chwilę odłączyć przy wykonywaniu elewacji, to co zrobić, żeby nie wyło?

 

bo pewnie zacznie zaraz po otwarciu obudowy, zasilania też odciąć nie można. a muszę otworzyć, żeby wypuścić zapas kabelka :)

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że nikt chyba nie wie jak połączyć sterowanie roletami z alarmem

Pewnie ktoś coś wie.Najprościej - z sygnału uzbrojenia -rozbrojenia, jesli sam jeszcze nie wiesz jaki system alarmowy będziesz miał. Polecam satela integrę, są tam wyjścia do sterowania rolet.Co do osprzętu po stronie rolet, to musisz sobie kupić moduł wejść sterujących (Nice to sprzedaje ,somfy nie wiem) podłączasz wyjście centrali alarmowej z wejściem modułu i wszystko działa . Problem jest jeśli twój system rolet nie posiada takiego modułu, zostaje rozkręcenie jedego pilota i wysterowanie jego przycisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że nikt chyba nie wie jak połączyć sterowanie roletami z alarmem

Pewnie ktoś coś wie.Najprościej - z sygnału uzbrojenia -rozbrojenia, jesli sam jeszcze nie wiesz jaki system alarmowy będziesz miał. Polecam satela integrę, są tam wyjścia do sterowania rolet.Co do osprzętu po stronie rolet, to musisz sobie kupić moduł wejść sterujących (Nice to sprzedaje ,somfy nie wiem) podłączasz wyjście centrali alarmowej z wejściem modułu i wszystko działa . Problem jest jeśli twój system rolet nie posiada takiego modułu, zostaje rozkręcenie jedego pilota i wysterowanie jego przycisków.

 

Dodam do tego bo przetestowałem na własnej skórze - w przypadku czujek inercyjnych trzeba spowodować zamknięcie przed uzbrojeniem czujek inercyjnych, inaczej (równoległe uzbrojenie i rozpoczęcie opuszczania) możemy mieć alarmy tuż po uzbrojeniu. albo sygnał ze sterownika rolet (nie wiem czy z somfy można wyprowadzić) do centrali alarmowej, który dokładnie na czas ruchu rolet będzie deaktywował takie czujki.

 

Jeśli jest zrobione sterowanie grupowe dla wszystkich rolet to może wystarczy się wpiąć z wyjściem z alarmu pod sterownik grupowy. Bez grupowego będzie problem z tymi sterowanymi ręcznie (tzn. nie bezprzewodowo), bo będzie trzeba z alarmu do każdego sterownika doprowadzić kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam puzzle do złożenia

Potrzebuję jakąś centralę bezprzewodową satela z powiadamianiem drogą radiową , która by współpracowała z kontraktonami elmesa.

 

Albo co sądzicie o centrali Elmes CB32. Czytałam, ze są problemy z sygnałem zwrotnym z czujek???

 

Miałam brać jablotron ale cena 10 kontraktonów mnie zabiła. Szukam czegoś tańszego a w miarę dobrego. Kontraktony są koniecznością (pies duuuży i w domu), również warunek bezprzewodowe i nic z telefonem, wszystko na radio albo GSM.

Twierdzy robić nie muszę i wszystkie wyszukane rozwiązania odpadają. Pan instalator mi proponuje opcje po 6 tyś, ja mogę zapłacić max 3.

I co???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam puzzle do złożenia

Potrzebuję jakąś centralę bezprzewodową satela z powiadamianiem drogą radiową , która by współpracowała z kontraktonami elmesa.

 

Albo co sądzicie o centrali Elmes CB32. Czytałam, ze są problemy z sygnałem zwrotnym z czujek???

 

Miałam brać jablotron ale cena 10 kontraktonów mnie zabiła. Szukam czegoś tańszego a w miarę dobrego. Kontraktony są koniecznością (pies duuuży i w domu), również warunek bezprzewodowe i nic z telefonem, wszystko na radio albo GSM.

Twierdzy robić nie muszę i wszystkie wyszukane rozwiązania odpadają. Pan instalator mi proponuje opcje po 6 tyś, ja mogę zapłacić max 3.

I co???

Proponuję rozważyć :integre 24 , moduł acu 100, 10 szt kontraktronów satela amd-100 , klawiatura lcd, sygnalizator ,akumulator ,obudowa.Po cenach sataela wychodzi ok 2900 zł brutto. Daj sobie spokój z elmesem to juz inna epoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budynku gospodarczym wolno stojącym chcę zamontować 5 czujek alarmowych to ile żyłowy przewód mam położyć w ziemi czy 2 przewody 10x2x0.5

czyli razem będzie 20 żył wystarczy.

 

W budynku tym jest garaż z dwoma bramami wjazdowymi zamontować 2 kontaktrony za jednej linii czy lepiej każda brama na oddzielnej lini

 

Ma to być kabel żelowany a czy musi być ekranowany?

 

Trochę namieszałem z tymi kablami napisałem że chcę położyć 2 przewody 10x2x0,5 a tak naprawdę myślałem o 5x2x0,5

 

Dlatego zapytam jeszcze raz :lol: czy 2 przewody 5x2x0.5 wystarczą do 5 czujek i klawiatury strefowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budynku gospodarczym wolno stojącym chcę zamontować 5 czujek alarmowych to ile żyłowy przewód mam położyć w ziemi czy 2 przewody 10x2x0.5

czyli razem będzie 20 żył wystarczy.

 

W budynku tym jest garaż z dwoma bramami wjazdowymi zamontować 2 kontaktrony za jednej linii czy lepiej każda brama na oddzielnej lini

 

Ma to być kabel żelowany a czy musi być ekranowany?

 

 

 

Nie musi być ekranowany. Spokojnie moźesz położyć taki przewód jak podałeś, a może położyć jeden przewód 10x0,5 i w budynku gospodarczym zamontować modół rozszerzeń ( jeśli centrala na to pozwala) zawsze kiedyś można dożucić będzie kolejne urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie musi być ekranowany. Spokojnie moźesz położyć taki przewód jak podałeś, a może położyć jeden przewód 10x0,5 i w budynku gospodarczym zamontować modół rozszerzeń ( jeśli centrala na to pozwala) zawsze kiedyś można dożucić będzie kolejne urządzenia.

 

Ta centrala nie ma modułów rozszerzeń.

 

Czy na te wszystkie czujki może być wspólne zasilanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...