Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

sprawdziłam, ma też połączenie GSM.

OK

 

Teraz gdzie to kupić, oprócz sklepu internetowego?

Proszę bardzo ale nie wybierałbym raczej centrali visonoca , tylko czujniki , odbiornik i podłaczył do innej centrali typowo przewodowej. Systemy visonica raczej nie należą do systemów bezawaryjnych.

http://www.visonic.com.pl/www.visonic.com/visonic/visonichomepage.nsf/[email protected]

 

A ja pomyślałam o całym systemie Power MAx pro plus te dwie czujki, na których mi zależy....

Co to znaczy awaryjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może masz coś pomylone z uzytkownikami (uprawnienia) .Aby wybrać tą opcje musisz posiadać hasło administratora.

Czekaj, czekaj - nie mówisz chyba o definiowaniu userów przez wirtualny manipulator w DloadX?

Mi chodzi o tą listę userów, która pojawia się po zakładką "Użytkownicy".

Co ma do tego hasło administratora?

Chyba chodzi o hasło dostępu do DloadX? Ale, o ile się nie mylę, użytkownik i hasło dostępu do DloadX ma się nijak do użytkowników i haseł w Integrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłam, ma też połączenie GSM.

OK

 

Teraz gdzie to kupić, oprócz sklepu internetowego?

Proszę bardzo ale nie wybierałbym raczej centrali visonoca , tylko czujniki , odbiornik i podłaczył do innej centrali typowo przewodowej. Systemy visonica raczej nie należą do systemów bezawaryjnych.

http://www.visonic.com.pl/www.visonic.com/visonic/visonichomepage.nsf/[email protected]

 

A ja pomyślałam o całym systemie Power MAx pro plus te dwie czujki, na których mi zależy....

Co to znaczy awaryjny?

 

 

Nie tyle może awaryjny co od razu trzeba wyłączyć funkcję, która jest dosyć istotna i wykrywa zakłócenia na paśmie którym komunikują sie urzączenia z centralą. Ponieważ co chwilę bedziesz miał wyświetlaną usterkę radia. Dlaczego tak się dzieje nawet w Visonicu nie potrafią powiedzieć. W końcu oni to tylko sprzedają....

Poza tym w centrali definiujesz jak często centrala komunikuje sie z urządzeniami ( zazwyczaj raz na 12 lub 24 h)czyli w przerwach pomiedzy komunikacją możesz urwać czujnik ze ściany i zabrac go na miasto a dowiesz sie dopiero przy następnym odpytywaniu urządzeń przez centralę.

Jeśli chodzi o awaryjność to nie wypadają tak słabo. Tak jak arm.pl napisał zakup ewentualnie czujniki,które Ci pasują z odbiornikiem a wtedy już przewodowo podłączysz je do każdej centrali.

A sprawdzałeś czy ABAX Satela nie ma w swojej ofercie czujnika, który spełni twoje oczekiwania?? (nie wiem jakie są bo z doskoku usiadłem do kompa i nie czytałem postów wyżej, w których zapewne pisałeś jakie masz wymagania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytania w temacie..

Właśnie założyłem alarm (sąsiedzi mają to i ja mogę, nie? :wink: ) .

Mam tylko 1 klawiature i ustawiłem 2 strefy: całość z garażem i tylko garaż.

1. Przydałąby się jeszcze jakaś strefa Waszym zdaniem czy wystarczy?

2. Czy uzbrajając alarm mogę zostawić otwarte okna? Czy alarm się nie włączy jeśli np. wskutek podmuchu wiatru domknie się okno?

 

..powtórzę się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie tyle może awaryjny co od razu trzeba wyłączyć funkcję, która jest dosyć istotna i wykrywa zakłócenia na paśmie którym komunikują sie urzączenia z centralą. Ponieważ co chwilę bedziesz miał wyświetlaną usterkę radia. Dlaczego tak się dzieje nawet w Visonicu nie potrafią powiedzieć. W końcu oni to tylko sprzedają....

Poza tym w centrali definiujesz jak często centrala komunikuje sie z urządzeniami ( zazwyczaj raz na 12 lub 24 h)czyli w przerwach pomiedzy komunikacją możesz urwać czujnik ze ściany i zabrac go na miasto a dowiesz sie dopiero przy następnym odpytywaniu urządzeń przez centralę.

Jeśli chodzi o awaryjność to nie wypadają tak słabo. Tak jak arm.pl napisał zakup ewentualnie czujniki,które Ci pasują z odbiornikiem a wtedy już przewodowo podłączysz je do każdej centrali.

A sprawdzałeś czy ABAX Satela nie ma w swojej ofercie czujnika, który spełni twoje oczekiwania?? (nie wiem jakie są bo z doskoku usiadłem do kompa i nie czytałem postów wyżej, w których zapewne pisałeś jakie masz wymagania)

 

To coś podobnego czytałam o elmeksie....

Super, posklejać to wszystko to zabawa na długie zimowe wieczory, bo od instalatorów, z którymi dotychczas rozmawiałam troszkę mnie odrzuca...

A można ten podzestawik dołączyć do centrali Jablotrona JA-63KRG i jak to wtedy testuje te czujki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS troszkę źle się wyraziłem ten "podzestawik" podłączysz do każdej centrali przewodowej. Co do Jablotrona niestety tutaj moja wiedza nie pozwala mi się wypowiadać. Montowałem to zaledwie raz tylko latego ze ktoś znajomy się pospieszył i kupił urządzenia. Natomiast nic się z tym systemem nie dzieje a testowany jest przez znajomka regularnie więc ogólnie nie mam zastrzeżeń do tych urządzeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytania w temacie..

Właśnie założyłem alarm (sąsiedzi mają to i ja mogę, nie? :wink: ) .

Mam tylko 1 klawiature i ustawiłem 2 strefy: całość z garażem i tylko garaż.

1. Przydałąby się jeszcze jakaś strefa Waszym zdaniem czy wystarczy?

2. Czy uzbrajając alarm mogę zostawić otwarte okna? Czy alarm się nie włączy jeśli np. wskutek podmuchu wiatru domknie się okno?

 

..powtórzę się...

 

Napisz coś więcej o swoim systemie: jakie czyjniki posiadasz, domek masz z poddaszem użytkowym czy wszystkie pomieszczenia na jednym poziomie co do otwartych okien też zalezy jakie masz czujniki piry - nie możesz zazbrajać przy otwartych oknach, kontaktrony - jeśli prawidłowo zamontowane napewno możesz uchylać okno jeśli jest uchylne otwartego napewno nie możesz zostawić..............

Nawet jeśli masz dualne to nie zawsze możesz zostawić okno otwarte bo może być tak zamontowany że przez otwarte okno będzie zamiatał po ulicy np.

Więc nie można jednoznacznie powiedzieć czy to Ci wystarczy czy może coś przeprogramować lub dołożyć. Ale najważniejszy warunek już spełniłeś - masz to co mają sąsiedzi. A używasz go troszke??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytania w temacie..

Właśnie założyłem alarm (sąsiedzi mają to i ja mogę, nie? :wink: ) .

Mam tylko 1 klawiature i ustawiłem 2 strefy: całość z garażem i tylko garaż.

1. Przydałąby się jeszcze jakaś strefa Waszym zdaniem czy wystarczy?

2. Czy uzbrajając alarm mogę zostawić otwarte okna? Czy alarm się nie włączy jeśli np. wskutek podmuchu wiatru domknie się okno?

 

..powtórzę się...

 

Napisz coś więcej o swoim systemie: jakie czyjniki posiadasz, domek masz z poddaszem użytkowym czy wszystkie pomieszczenia na jednym poziomie co do otwartych okien też zalezy jakie masz czujniki piry - nie możesz zazbrajać przy otwartych oknach, kontaktrony - jeśli prawidłowo zamontowane napewno możesz uchylać okno jeśli jest uchylne otwartego napewno nie możesz zostawić..............

Nawet jeśli masz dualne to nie zawsze możesz zostawić okno otwarte bo może być tak zamontowany że przez otwarte okno będzie zamiatał po ulicy np.

Więc nie można jednoznacznie powiedzieć czy to Ci wystarczy czy może coś przeprogramować lub dołożyć. Ale najważniejszy warunek już spełniłeś - masz to co mają sąsiedzi. A używasz go troszke??

 

To segment piętrowy, a czujki NEXT...

Tzn. obawiam się, że zostawiając uchylone okna, przy jakimś przeciągu, okno się zamknie tudzież mocniej poruszy i czy wtedy alarm się właczy? Zadnych innych kontraktronów nie posiadam, macie tu na mysli jakieś dodatkowe czujki magnetyczne na szybach?

Póki co nie uzbrajam, bo nic tam nie ma ...

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to są czujniki NEXT PIR to absolutnie nie możesz mieć otwartych okien w czasie kiedy czuwa system. Okno nie musi sie nawet poruszyć żeby mieć fałszywki.

 

a kiedy mógłbym mieć uzbrojony alarm i uchylone okna?

możesz jeszcze ustawić centralkę z podziałem na strefy, jedną ze stref ustawic na okna i nie aktywowac jej podczas wychodzenia z domu.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to są czujniki NEXT PIR to absolutnie nie możesz mieć otwartych okien w czasie kiedy czuwa system. Okno nie musi sie nawet poruszyć żeby mieć fałszywki.

 

a kiedy mógłbym mieć uzbrojony alarm i uchylone okna?

możesz jeszcze ustawić centralkę z podziałem na strefy, jedną ze stref ustawic na okna i nie aktywowac jej podczas wychodzenia z domu.

 

pzdr.

Zależy jaką ma centralkę , wygląda mi na instalację firmy S...... S....... więc centralka pewnie Pyronix .W Pyronixie są typy uzbrojenia A,B,C,D .Ale może się mylę napisz jaką masz centralę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArmPol skąd się domyślłeś że S...S... ? :D Centralka Matrix 832...

Dobry ten alarm czy kiepski?

Właściwie next Piry najczęściej montuje s...s... .

Co do centralki to ja nic dobrego o tym nie powiem, chociaż są ludzie którzy to sobie chwalą ze względu na cenę ( chyba tylko).Generalnie często się wieszała -pomagało tylko zdjęcie napięcia .Pozatym gratuluję klientom którzy posiadają klawiatury ikonowe i muszż odczytać z nich pamięć zdarzeń.jedyną fajną funkcją wg mnie sa wspomniane typy uzbrojenia (nie mylić ze strefami)

Mozesz zdecydować np Typ A to wszystkie czujki , typ B włączenie nocne , C włączenie nocne z blokadą np.pokoju Gościnnego itp. Jeśli posiadasz klawiatury pełne LCD to jest jeszcze jako tako.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, przebrnąłem przez cały wątek...

Jakby komuś chciało się zrobić z tych informacji jakieś krótkie FAQ.... och! to by była rewelacja :D

 

PS.

ale żeby było na temat, to zapytam: czy w czujkach inercyjnych z kontaktonem (alarmtech CD 400-R) możliwa jest taka konfiguracja, żeby mimo otwarcia okna alarm był uzbrojony i czuwała jedynie czujka inercyjna???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale żeby było na temat, to zapytam: czy w czujkach inercyjnych z kontaktonem (alarmtech CD 400-R) możliwa jest taka konfiguracja, żeby mimo otwarcia okna alarm był uzbrojony i czuwała jedynie czujka inercyjna???

 

nie miałem tego w ręku, ale piszą, że kontaktron jest wydzielony, więc jest to kwestia centralki alarmowej i okablowania. musisz przeznaczyć dwa wejścia i osobne przewody plus odpowiednio zaprogramować.

tak mam podłączone, ale z schocktec.

przy czym działanie czujki inercyjnej w trakcie pobytu w domu, bo pewnie to masz na myśli jest dla mnie wątpliwe. wzbudzają się od ruchu rolet, uderzenia młotkiem w ścianę itp. a obniżać czułości z tego powodu chyba nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...