Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Czy są jakieś ograniczenia maksymalnej odległości czujki od centrali w pomieszczeniu

U mnie kilka czujek będzie wisieć na kablu ok. 50m długości bo inaczej sie nie da.

 

Muszę jeszcze raz zapytać o czujki inercyjne.

 

Mam okno tarasowe fix plus dwuskrzydłowe każde skrzydło otwierane niezależnie.

 

Ile powinienem dać czujek inercyjnych 1 czy 2 i jak będą 2 kontaktrony to ile pociągnąć kabli 6x0.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam prośbę do fachowców alarmowych o pomoc w wyborze centrali.

Pod wpływem lektury tego i sąsiedniego wątku o instalacjach programowalnych zdecydowałem się na taką instalację opartą na centrali Integra 128. Jednak ostatecznie "sercem" instalacji będzie PLC Fatek. W tym momencie nie potrzebuję już takich możliwości programistycznych w centrali alarmowej jakie ma Integra. Oczywiście przewiduję połączenie Fateka z centralą ale wystarczy mi kilka sygnałów.

Czego potrzebuję:

-około 70 wejść, liczę teraz "na szybko" i być może o czymś zapomniałem.

-wyjścia z podaniem sygnałów o uzbrojeniu alarmu i o zadziałaniu - do PLC.

-możliwość "połączenia" programowego wejścia z wyjściem. Mam przygotowane podłączenie kontaktronów również na górze okna, ma to służyć do sterowania diodami informującymi o uchylonych oknach. W sumie na to potrzebuję 17 wyjść.

Czy znalazłaby się centrala którą moglibyście spokojnie polecić w cenie wyraźnie niższej niż Integra? Zaznaczam że nie szukam oszczędności za wszelką cenę. Mając do wyboru badziew za 700 zł i Integrę za 1500 zł wezmę Integrę, nawet jeśli nie wykorzystam 20% jej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do fachowców alarmowych o pomoc w wyborze centrali.

Pod wpływem lektury tego i sąsiedniego wątku o instalacjach programowalnych zdecydowałem się na taką instalację opartą na centrali Integra 128. Jednak ostatecznie "sercem" instalacji będzie PLC Fatek. W tym momencie nie potrzebuję już takich możliwości programistycznych w centrali alarmowej jakie ma Integra. Oczywiście przewiduję połączenie Fateka z centralą ale wystarczy mi kilka sygnałów.

Czego potrzebuję:

-około 70 wejść, liczę teraz "na szybko" i być może o czymś zapomniałem.

-wyjścia z podaniem sygnałów o uzbrojeniu alarmu i o zadziałaniu - do PLC.

-możliwość "połączenia" programowego wejścia z wyjściem. Mam przygotowane podłączenie kontaktronów również na górze okna, ma to służyć do sterowania diodami informującymi o uchylonych oknach. W sumie na to potrzebuję 17 wyjść.

Czy znalazłaby się centrala którą moglibyście spokojnie polecić w cenie wyraźnie niższej niż Integra? Zaznaczam że nie szukam oszczędności za wszelką cenę. Mając do wyboru badziew za 700 zł i Integrę za 1500 zł wezmę Integrę, nawet jeśli nie wykorzystam 20% jej możliwości.

 

Ja też tak kombinuje jak TY z tym że chyba zaryzykuje i zamiast Integry Satela postawię na alarm

 

http://www.nexwell.eu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja też tak kombinuje jak TY z tym że chyba zaryzykuje i zamiast Integry Satela postawię na alarm

 

http://www.nexwell.eu/

 

a ja to wygląda cenowo w porównaniu do integry i jakie są wiadomości na temat samej firmy ? czy system jest odpowiednio przebadany, przetestowany, itp - czy np. czy system nie ma jakiś tylnych wejść ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja też tak kombinuje jak TY z tym że chyba zaryzykuje i zamiast Integry Satela postawię na alarm

 

http://www.nexwell.eu/

 

a ja to wygląda cenowo w porównaniu do integry i jakie są wiadomości na temat samej firmy ? czy system jest odpowiednio przebadany, przetestowany, itp - czy np. czy system nie ma jakiś tylnych wejść ;)

 

A znasz kogoś kto ma taki system bo ja nie

Oficjalna prezentacja miała miejsce w kwietniu tego roku na branżowych targach.

 

Mam namiary na instalacje w Warszawie która jest prawie na ukończeniu jak mi sie uda to zobaczę jak to działa w realu.

 

Był u mnie przedstawiciel z centrala, roleta, kamerą i wideodomofonem wszystko chodziło cudnie ale najfajniejszy jest ten panel dotykowy -jakość wykonania i rozdzielczość super a do tego zrobiły ładne ikonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję dobrego sklepu/hurtowni z elementami do systemu alarmowego opartego na Integrze. Tak żeby było rozsądnie cenowo, żeby sprzedawca znał się na tym co sprzedaje, trochę doradził. Lokalizacja - Warszawa, ideał to Bemowo, Wola, Ursus lub okolice: Piastów, Ożarów, Pruszków, Izabelin, Łomianki. Ewentualnie może namiar na jakiś dobry sklep internetowy.

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję dobrego sklepu/hurtowni z elementami do systemu alarmowego opartego na Integrze. Tak żeby było rozsądnie cenowo, żeby sprzedawca znał się na tym co sprzedaje, trochę doradził. Lokalizacja - Warszawa, ideał to Bemowo, Wola, Ursus lub okolice: Piastów, Ożarów, Pruszków, Izabelin, Łomianki. Ewentualnie może namiar na jakiś dobry sklep internetowy.

Pozdr

Łukasz

Najbliżej masz do Volty ale nie wiem czy sprzedadzą ci w rozsądnych cenach,jeśli nie masz działalności.Potrzebujesz coś konkretnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co potrzeba, abym mógł na klawiaturze LCD (od firmy S..S...) zobaczyć przy wyjściu, że jakieś okno jest niedomknięte?

 

 

Jak dobrze pamiętam to pisałeś, że nie masz żadnych kontaktronów na oknach wiec jak chcesz żeby centrala Ci komunikowała że masz je otwarte???

 

Ano właśnie nie wiem i dlatego pytam... :oops:

Drogie te kontraktony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja też tak kombinuje jak TY z tym że chyba zaryzykuje i zamiast Integry Satela postawię na alarm

 

http://www.nexwell.eu/

 

a ja to wygląda cenowo w porównaniu do integry i jakie są wiadomości na temat samej firmy ? czy system jest odpowiednio przebadany, przetestowany, itp - czy np. czy system nie ma jakiś tylnych wejść ;)

 

A znasz kogoś kto ma taki system bo ja nie

Oficjalna prezentacja miała miejsce w kwietniu tego roku na branżowych targach.

 

Mam namiary na instalacje w Warszawie która jest prawie na ukończeniu jak mi sie uda to zobaczę jak to działa w realu.

 

Był u mnie przedstawiciel z centrala, roleta, kamerą i wideodomofonem wszystko chodziło cudnie ale najfajniejszy jest ten panel dotykowy -jakość wykonania i rozdzielczość super a do tego zrobiły ładne ikonki :)

 

to ja bym się nie odważył, nie dość że system może w praktyce działać niestabilnie (co pewnie było by najmniejszym problemem, ale jednak bardzo uciążliwym) to jeszcze może być podatny na proste tricki jego obejścia lub przejęcia kontroli... nie, nie, nie... lubię nowinki, ale nie w takich "kluczowych" systemach, choć w przypadku PLC zdecydowałem się "niestety" na telematika, na razie nie narzekam, ma wiele zalet, ale nie jest to ta klasa co fatek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja bym się nie odważył, nie dość że system może w praktyce działać niestabilnie (co pewnie było by najmniejszym problemem, ale jednak bardzo uciążliwym) to jeszcze może być podatny na proste tricki jego obejścia lub przejęcia kontroli... nie, nie, nie... lubię nowinki, ale nie w takich "kluczowych" systemach, choć w przypadku PLC zdecydowałem się "niestety" na telematika, na razie nie narzekam, ma wiele zalet, ale nie jest to ta klasa co fatek ;)

 

potwierdzam, nic tak nie wkurza jak niestabilny system alarmowy. właściwie to się człowiekowi odechciewa tego alarmu i po prostu przestaje z niego korzystać. przeszedłem to zanim zainstalowałem integrę. nie chcę podawać co - bo być może producent nie winny, tylko wiek i historia sprzętu i tymczasowa instalacja, tylko ogólnie chcę zwrócić uwagę, że alarm to ostatnie miejsce w domu do eksperymentów. ale nie chcę całkowicie zniechęcać - ktoś musi przetestować nowe produkty na rynku, niektóre mają szansę się utrzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centrala Satel Integra128.

 

Pytania:

1. czy w manipulatorach z niebieskim podświetlaniem mozna wyciszyc glosnosc gongów.

 

2. Mam 3 strefy. Instalator tak je skonfigurował, iz mam jedem kod uzytkownika, ktorym akltywuję wszystkie lub wybrane strefy. Aktywacja wybranych jest dosc żmudna bo wymaga wilu operacji na manipulatorze. Czy można na tej centrali do kazdej ze stref przypisac inne haslo tak aby szybciej je aktywować?

3. czy na S128 można stworzyc skróty do aktywacji powyższcyh stref (np 1# - strefa 1)?

4. Czy w satelu opcja szybkiego uruchamiania wszystkich stref 0# nie działa - tak mi powiedzial instalator

5. gdzie w napedzie do bram Normstahl g60 podpiąc kabel alarmu, tak aby otwarcie bramu garazowej pilotem powodowalo opoznienie w aktywacji alarmu?

6. jak zdiagnozować niesprawność czujki Satel dualnej. Połozona jest w garażu i daje dużo fałszywywch alarmów i kilku dni. Chyba, że to myszy...

7. Jak wyciszyć gongi przy odliczaniu czasu do deaktywacji alarmu przy naruszeniu okreslonych wejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centrala Satel Integra128.

 

Pytania:

1. czy w manipulatorach z niebieskim podświetlaniem mozna wyciszyc glosnosc gongów.

 

 

 

2. Mam 3 strefy. Instalator tak je skonfigurował, iz mam jedem kod uzytkownika, ktorym akltywuję wszystkie lub wybrane strefy. Aktywacja wybranych jest dosc żmudna bo wymaga wilu operacji na manipulatorze. Czy można na tej centrali do kazdej ze stref przypisac inne haslo tak aby szybciej je aktywować?

3. czy na S128 można stworzyc skróty do aktywacji powyższcyh stref (np 1# - strefa 1)?

4. Czy w satelu opcja szybkiego uruchamiania wszystkich stref 0# nie działa - tak mi powiedzial instalator

5. gdzie w napedzie do bram Normstahl g60 podpiąc kabel alarmu, tak aby otwarcie bramu garazowej pilotem powodowalo opoznienie w aktywacji alarmu?

6. jak zdiagnozować niesprawność czujki Satel dualnej. Połozona jest w garażu i daje dużo fałszywywch alarmów i kilku dni. Chyba, że to myszy...

7. Jak wyciszyć gongi przy odliczaniu czasu do deaktywacji alarmu przy naruszeniu okreslonych wejść?

 

Odp 1 Można regulować głośność w menu serwisowym.

Odp 2 Można , ale łatwiej będzie zaprogramować funkcję kod + strzałki np kod + strzałka do góry uruchamia strefę 1 kod +strzałka do dołu 2 itp.

Odp 5 zainstaluj kontraktron na drzwiach garażowych i będziesz miał opóźnienie.

Odp 6 Ciężko w kilku słowach jeśłi masz jeszcze jedną w domu to zamień je miejscami, juz otrzymasz odpowiedź czy winna jest czujka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy w manipulatorach z niebieskim podświetlaniem można wyciszyć głośność gongów.
Z mojego doświadczenia dodałbym, że w dużych klawiaturach (z klapką) można regulować poziom głośności, a w małych bez klapki jest tylko włącz / wyłącz.

 

4. Czy w satelu opcja szybkiego uruchamiania wszystkich stref 0# nie działa - tak mi powiedział instalator
Moim zdaniem działa ;-), najłatwiej konfiguruje się ją w programie Dloadx (trzeba podłączyć się bezpośrednio pod płytę centrali), indywidualnie dla każdej klawiatury, nazywa się "Quick Arm".

Czyli 0# na klawiaturze 1 może uzbrajać wszystkie strefy, a na klawiaturze 2 tylko jedną wybraną strefę.

Prawdopodobnie można również skonfigurować z klawiatury, ale tego nie sprawdzałem.

 

6. jak zdiagnozować niesprawność czujki Satel dualnej. Położona jest w garażu i daje dużo fałszywych alarmów i kilku dni. Chyba, że to myszy...
W programie Dloadx dla tej czujki ustawić typ reakcji jako "47:Bez akcji alarmowej". Naruszenia nie będą wyzwalały alarmu, a będą zapisywane w centrali, będzie można zobaczyć częstotliwość i czasy jej naruszeń - zobaczysz czy to myszy, a sąsiedzi i ochrona nie będą narażeni na alarm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje pomocy z cntrala Integra 64, zamontowalem ja u siebie w domu i wszystko bylo by ok tylko nie wiem co musze ustawic by dzialaly mi kontraktony, czujki dzialaja bo w systemie ustawilem sposob ich polaczenia, a co nastawic aby dzialaly kontraktony, mam ich ponad 30 wiec to glowno ochrona mego domu.

 

Za pomoc z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...