Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Właściwie to ja tez nie wiem - przecież strumień powietrza wpadający przez np. uchylone okno zdecydowanie bardziej różni się temperaturą od tła (delta t rzędu nawet kilkudziesięciu stopni), niż strumień przepuszczony przez reku (delta t kilka stopni). Podobnie nie kumam sprawy z podłogówką - chyba, że chodzi o to, że na jednolicie ciepłym tle mniej odcina się intruz i czujka go może nie widzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiesz - myślałem o 2 obudowach (góra/dół). A taka masa pudełek to nie wiem, czy jest tak super estetyczna. I tak już mam sajgon w domu - zachciało mi się bajerów.... Jak dodam jeszcze jakieś VMG-16, jakieś powiadamienie, do tego radiolinie i skrzynkę SS, to właściwie już osobne pomieszczenie na te puszki z alarmem mógłbym wydzielić ;)

 

Oczywiście, że na poddaszu mogą też uszkodzić przewody. Ale myślę sobie tak - rzuce je teraz, pójdzie na to styropian i wylewka - jak przeżyją, to będzie już dobrze. Oczywiście końcówki moga zawsze uszkodzić, ale na to nie ma rady - jak będą szły dołem, to nie dość, że będa bardziej narażone na uszkodzenie, to jeszcze trudno będzie je poprowadzić tak, aby nie szły razem z elektryką (bo ta jest wszedzie!) albo nie przeszkadzały później.

 

Jeśli chodzi o PIR to i tak raczej się na nie nie nastawiałem. Chcę tylko w korytarzach dać może Aqua Luna Satela, żeby ew. oświetlało coś w dordze do kibla. Choć właściwie nie wiem, czy da sie to tak zrobić. Na razie kupiłem jedną do przetestowania. Głównie mają być kontaktrony i czujki zbicia, bo na inercje wszędzie nie starczy mi już linii (bo jak debil kupiłem 64 - może jeszcze uda mi się ją wymienić z dopłatą) - mam 23 otwory okienne, na każdym jeszcze roleta, to już min. 46 czujek :) Choć może nie tak źle - na fixy dam same inercje, bez kontaktronów.

Luna to fajnie pomyślana czujka, testowałem ja w domu i jest ok, ale w końcu przerobiłem na oswietlenie oczkiem Led ale sygnał do zaswiecenia wychodzi z czujnika ruchu.Mieszkam na tzw. zad...piu i w tamtym roku nie było 2 dni prądu , teraz już jestem przygotowany: Lunydo oświetlenia ups do pieca gazowego. Jak będzisz kładł przewody na strychu to koniecznie w peszlu, jeśli mają być wylewki. Co do obudów to ja mam teraz w domu 5 szt , ale w poprzednim miałem jedną zrobioną z elektrycznej Legranda 4 x24 i mieściło sie wszystko: Integra , 3 zasilacze 4 akumulatory , gsm i ethm.W sobotę zaczynam w koncu porządkować to co mam teraz więc postaram się wrzucić zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to ja tez nie wiem - przecież strumień powietrza wpadający przez np. uchylone okno zdecydowanie bardziej różni się temperaturą od tła (delta t rzędu nawet kilkudziesięciu stopni), niż strumień przepuszczony przez reku (delta t kilka stopni). Podobnie nie kumam sprawy z podłogówką - chyba, że chodzi o to, że na jednolicie ciepłym tle mniej odcina się intruz i czujka go może nie widzieć.

Otwartych okien przy włączonych czujnikach ruchu też nie należy zostawiać, ale przecież czasmi można ustawić tak czujnik pir by nie widział bezpośrednio wylotu powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jestem idiotą, że wziąłem I64, zamiast 128... (to już nie pytanie, tylko zwierzenie ;) )

 

a to nie jest przypadkiem ta sama płyta tylko z innym softem?

może za dopłatą różnicy w cenie przeprogramują? :)

Może i jest podobna ale satel nie przewiduje takiej usługi , a różnica w cenie nie jest znowu taka duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luna to fajnie pomyślana czujka, testowałem ja w domu i jest ok, ale w końcu przerobiłem na oswietlenie oczkiem Led ale sygnał do zaswiecenia wychodzi z czujnika ruchu.Mieszkam na tzw. zad...piu i w tamtym roku nie było 2 dni prądu , teraz już jestem przygotowany: Lunydo oświetlenia ups do pieca gazowego. Jak będzisz kładł przewody na strychu to koniecznie w peszlu, jeśli mają być wylewki. Co do obudów to ja mam teraz w domu 5 szt , ale w poprzednim miałem jedną zrobioną z elektrycznej Legranda 4 x24 i mieściło sie wszystko: Integra , 3 zasilacze 4 akumulatory , gsm i ethm.

 

No Lunę przetestuję. Jak będzie spełniać oczekiwania, to walnę kilka w korytarzach - tam nie ma nawiewów ani wywiewów. Na piec (i kompy) mam cały oddzielny obwód na UPS (znaczy na razie nie mam - tylko kable :) ), ale troche światła by się przydało. Niby administracyjnie to jest nawet Wawa, ale ostatnio coraz częsciej nie ma prądu. Krótko, ale jednak. Niby coś przebudowują w okolicy - może to chwilowe.

 

OK - przerobiona z elektrycznej, ale jak mocowanie? Wiercić dziury pod kołki? Bo te dedykowane już je mają.

 

Czy peszle układać także, jak na kablach będzie leżał styropian? Wylewka dopiera 30cm nad kablami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luna to fajnie pomyślana czujka, testowałem ja w domu i jest ok, ale w końcu przerobiłem na oswietlenie oczkiem Led ale sygnał do zaswiecenia wychodzi z czujnika ruchu.Mieszkam na tzw. zad...piu i w tamtym roku nie było 2 dni prądu , teraz już jestem przygotowany: Lunydo oświetlenia ups do pieca gazowego. Jak będzisz kładł przewody na strychu to koniecznie w peszlu, jeśli mają być wylewki. Co do obudów to ja mam teraz w domu 5 szt , ale w poprzednim miałem jedną zrobioną z elektrycznej Legranda 4 x24 i mieściło sie wszystko: Integra , 3 zasilacze 4 akumulatory , gsm i ethm.

 

No Lunę przetestuję. Jak będzie spełniać oczekiwania, to walnę kilka w korytarzach - tam nie ma nawiewów ani wywiewów. Na piec (i kompy) mam cały oddzielny obwód na UPS (znaczy na razie nie mam - tylko kable :) ), ale troche światła by się przydało. Niby administracyjnie to jest nawet Wawa, ale ostatnio coraz częsciej nie ma prądu. Krótko, ale jednak. Niby coś przebudowują w okolicy - może to chwilowe.

 

OK - przerobiona z elektrycznej, ale jak mocowanie? Wiercić dziury pod kołki? Bo te dedykowane już je mają.

 

Czy peszle układać także, jak na kablach będzie leżał styropian? Wylewka dopiera 30cm nad kablami :)

Zrób jak chcesz ale jednak izolacja tych przewodów nie jest tak gruba jak elektrycznych.wrzucisz przewód pod styropian , potem dodasz z tone wylewki i może kable zgnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy peszle układać także, jak na kablach będzie leżał styropian? Wylewka dopiera 30cm nad kablami :)

Zrób jak chcesz ale jednak izolacja tych przewodów nie jest tak gruba jak elektrycznych.wrzucisz przewód pod styropian , potem dodasz z tone wylewki i może kable zgnieść.

Zgnieść? Przecież będą pod styrpianem, a ten jednak nie jest aż tak twardy. Chociaż patrząc na to z drugiej strony: peszel nie zaszkodzi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po grzyba się toto do wysokoprądowego wyjścia centrali wpina? W ogóle jakoś te instrukcje Satela sa takie na odpier... się. Wiem, że to nie ma być dla laika, ale jak się miliony wydaje na skonstruowanie (w sumie fajnego i nietaniego) sprzętu, to poskąpić na porządną instrukcje to jest chyba przegięcie. Czy to tylko ja mam na ksero odbite?

 

Wracając do naszych baranów - to znaczy, że mam jeszcze dorzucić zasilacz 12V? I gdzie mam go podpiąć? Coś mi brak chyba zacisków...

 

Nie chciałby ktoś kupić nowiutkiej Integry 64? Nie wyjąłem jej nawet z pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Czy jak włożę do SD-3001 akumulatorek, to jeszcze muszę podpiąć oddzielny zasilacz, czy to "sie samo" będzie ładować via centrala?

 

ta, podłączasz do wyjścia zasilającego centrali.

 

To mamy chyba jakiś spór w doktrynie, choć po analizie sprawy skłaniam się ku stanowisku civica :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zaszkodzi bo na peszlu się kiepsko układa styropian :) A zgnieciona miedz chyba też przewodzi prąd? Tzn kształt przewodu zasadniczo nie wpływa chyba na jego przewodność? :lol:

Proponuję doświadczenie podłacz sobie czujnik na przewodzie i podłacz do centrali, potem uderz czymś w ten przewód, nie chodzi o to że zgnieciona miedź nie przewodzi prądu tylko będziesz miał zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze zasilanie sygnalizatora z akumulatorem to stałe 12V w sumie niewazne skąd je weżmiesz ale skoro nie masz zasilaczy dodatkowych to jak najbardziej z centrali (zasilanie czujników) jeśli z zasilacza byś brał to pamiętaj o połączeniu mas zasilacza i centrali, a masa ta będzie Ci potrzebna do sterowania sygnalizatorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Czy jak włożę do SD-3001 akumulatorek, to jeszcze muszę podpiąć oddzielny zasilacz, czy to "sie samo" będzie ładować via centrala?

 

ta, podłączasz do wyjścia zasilającego centrali.

 

To mamy chyba jakiś spór w doktrynie, choć po analizie sprawy skłaniam się ku stanowisku civica :lol:

Zasilanie podłączasz pod jedno z wyjść wysokoprądowych, sterowanie z niskoprądowych.Zasilanie musi być podawane na stałe -akumulatorek się doładowuje.Nie wiem jak inni ale do tego sygnalizatora chyba trzeba mieć szczęście, kupiłem ostatnio 3 szt i optyka raz działa raz nie (stroboskop), w końcu sam przerobiłem to na leda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no ale uderzenie młotkiem to chyba nie to samo, co obłożenie styropianem i następnie obciążenie wylewką? :)

 

PS. A co Ty powiedz na kwestię ladowania akulatora w sygnalizatorze? Podłączenie zasilania z centrali załatwia sprawę?

Nie jest to oczywiście to samo, ale kilkanaście lat pracuję z różnymi kabelkami i chciałem wykazać co się stanie gdy kabelek sie zgniecie a nie przerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...