Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

, ja też czasem wchodzę i wychodzę (a tego nie rozróżnia)

 

No właśnie - czy Satel nie da sie ustawić, aby inaczej reagował w zależności od tego, kto wszedł (a raczej - które hasło zostało podane)? Jesli można ustawiać ktore hasło rozbraja które strefy, to inne skutki tez chyba możne?

 

można skonfigurować w satelu reakcje w zależności od tego który użytkownik podał kod, ale ja mam moduł gsm ropam, gdzie mam kilka sygnałów wejściowych, od numeru wejścia zależy treść powiadomienia, i raczej nie wchodzi w grę, żeby dla każdego użytkownika poświęcać jedno wyjście centrali i wejście w module gsm. może jak dorzucę jeszcze 4 wejścia do modułu gsm to wtedy pomyślę, na razie mam tylko 4 i wszystkie wykorzystane (uzbrojenie, rozbrojenie, alarm, awaria/sabotaż). być może możliwości modułu satelowego ze względu na ściślejszą integrację są większe w tym kontekście.

oczywiście w takiej sytuacji jak moja można ograniczyć powiadamianie do listy konkretnych użytkowników/kodów. nie musi powiadamiać o wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

mam zainstalowaną intregrę i moduł z własnym zasilaczem.

W Instrukcji instalatora Integry, odnalazłem procedurę podłączenia zasilania.

W systemach posiadających moduły rozszerzające z własnym zasilaniem zaleca się uruchomienie najpierw centrali, a następnie kolejno pozostałych części systemu.

oraz kolejność odłączania źródeł zasilania

Jeżeli zaistnieje sytuacja, w której konieczne będzie całkowite odłączenie zasilania centrali, to należy wyłączyć kolejno sieć i akumulator.

 

Chciałbym się upewnić, że procedura dla odłączenia zasilania będzie odwrotna, czyli najpierw odłączam 230V w module, potem akumulator modułu, a następnie odłączam 230V centrali i akumulator centrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja rowniez sie dolacze do kwestii zasilania.

 

Czy majac sytuacje - centrala Integra z akumulatorem i dodatkowy zasilacz z akumulatorem (z modulow rozsz.) - czy mozna jakos spiac obydwa zrodla zasilania, tak aby w razie utraty pradu w jednym znich drugi obslugiwal pozosala czesc sysemu?

Oczywiscie przy zalozeniu ze wydajnosc 1 aku wystarcza na zasilanie calego systemu.

 

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja rowniez sie dolacze do kwestii zasilania.

 

Czy majac sytuacje - centrala Integra z akumulatorem i dodatkowy zasilacz z akumulatorem (z modulow rozsz.) - czy mozna jakos spiac obydwa zrodla zasilania, tak aby w razie utraty pradu w jednym znich drugi obslugiwal pozosala czesc sysemu?

Oczywiscie przy zalozeniu ze wydajnosc 1 aku wystarcza na zasilanie calego systemu.

 

Pozdrawiam

Darek

Nie rób tego , rozdziel sobie zasilane urządzenia na centralę i moduł.Możesz łączyć masę modułów i centrali ale + nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja rowniez sie dolacze do kwestii zasilania.

 

Czy majac sytuacje - centrala Integra z akumulatorem i dodatkowy zasilacz z akumulatorem (z modulow rozsz.) - czy mozna jakos spiac obydwa zrodla zasilania, tak aby w razie utraty pradu w jednym znich drugi obslugiwal pozosala czesc sysemu?

Oczywiscie przy zalozeniu ze wydajnosc 1 aku wystarcza na zasilanie calego systemu.

 

Pozdrawiam

Darek

Nie rób tego , rozdziel sobie zasilane urządzenia na centralę i moduł.Możesz łączyć masę modułów i centrali ale + nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja rowniez sie dolacze do kwestii zasilania.

 

Czy majac sytuacje - centrala Integra z akumulatorem i dodatkowy zasilacz z akumulatorem (z modulow rozsz.) - czy mozna jakos spiac obydwa zrodla zasilania, tak aby w razie utraty pradu w jednym znich drugi obslugiwal pozosala czesc sysemu?

Oczywiscie przy zalozeniu ze wydajnosc 1 aku wystarcza na zasilanie calego systemu.

 

Pozdrawiam

Darek

Nie rób tego , rozdziel sobie zasilane urządzenia na centralę i moduł.Możesz łączyć masę modułów i centrali ale + nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja rowniez sie dolacze do kwestii zasilania.

 

Czy majac sytuacje - centrala Integra z akumulatorem i dodatkowy zasilacz z akumulatorem (z modulow rozsz.) - czy mozna jakos spiac obydwa zrodla zasilania, tak aby w razie utraty pradu w jednym znich drugi obslugiwal pozosala czesc sysemu?

Oczywiscie przy zalozeniu ze wydajnosc 1 aku wystarcza na zasilanie calego systemu.

 

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, żart ;)

 

A co z tymi uchwicikami - może być na nie? Jakoś ten klej wydaje mi się niepewny mocno, w kontekście tynkarzy itp..

 

No i pojawiła sie jeszcze jedna koncepcja - na zaprawę (tynk) tzn. rozrobić sobie wiaderko zaprawy cementowej i przyklejać na takie placki. Upierdliwe, ale chyba skuteczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, żart ;)

 

A co z tymi uchwicikami - może być na nie? Jakoś ten klej wydaje mi się niepewny mocno, w kontekście tynkarzy itp..

 

No i pojawiła sie jeszcze jedna koncepcja - na zaprawę (tynk) tzn. rozrobić sobie wiaderko zaprawy cementowej i przyklejać na takie placki. Upierdliwe, ale chyba skuteczne?

Mogą być uchwyciki, ale lepiej na klej termotopliwy, zależy do czego bedziesz mocował, czy do cegły , maxa czy suporexu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę podpowiedzcie, co zrobiliśmy nie tak w Integrze.

 

Jest hasło 1 do zarządzania systemem. Wprowadziliśmy hasło 2 dla użytkownika.

Efekt jest taki, że alarm uzbrojony hasłem 1 nie daje się rozbroić hasłem 2 i pojawia się komunikat "nie uzbroiłeś to nie rozbroisz".

 

Założenie mieliśmy proste: hasło 1 - używamy my, hasło 2 - wykonawca. Alarm uzbrojony przez użytkownika 2 da się rozbroić użytkownikiem 1 i odwrotnie.

 

marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę podpowiedzcie, co zrobiliśmy nie tak w Integrze.

 

Jest hasło 1 do zarządzania systemem. Wprowadziliśmy hasło 2 dla użytkownika.

Efekt jest taki, że alarm uzbrojony hasłem 1 nie daje się rozbroić hasłem 2 i pojawia się komunikat "nie uzbroiłeś to nie rozbroisz".

 

Założenie mieliśmy proste: hasło 1 - używamy my, hasło 2 - wykonawca. Alarm uzbrojony przez użytkownika 2 da się rozbroić użytkownikiem 1 i odwrotnie.

 

marta

 

Jest osobne uprawnienie do rozbrajania systemu uzbrojonego innym hasłem. Musisz je przyznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawia się komunikat "nie uzbroiłeś to nie rozbroisz".

 

Fajnie, ze programiscie maja poczyucie humoru - powinien jeszcze nadawać dzwiękowy sygnał "a ti a ti! nununu!" :lol:

 

arm.pl - bedzie cegla i suporex (troche tego, troche tego). Przed klejem mnie ostrzegano - że jak zaczną robić tynki, to nic z tego nie zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arm.pl - bedzie cegla i suporex (troche tego, troche tego). Przed klejem mnie ostrzegano - że jak zaczną robić tynki, to nic z tego nie zostanie.

Robiłem na klej, później dodatkowo placki gipsowe. Przy końcówkach dodatkowo dawałem siatkę z włókna szklanego. Klej puszcza po jakimś czasie sam z siebie (nie zatynkowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej puszcza po jakimś czasie sam z siebie (nie zatynkowany).

 

O no no no właśnie to! Placki gipsowe powiadasz?

Tak, tak jak się kiedyś (klasycznie) montowało przewody. Klej ułatwia o tyle sprawę że gips się już kładzie na ułożony i przytrzymany przewód, czyli nie ma stresu i można używać gipsu szpachlowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...