Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kabelek naprawiłem, ale po wejściu przez kołki mam taki komunikat : "Identyfikator komunikacji komputera jest niezgodny z danymi w centrali"

 

Jak to naprawić?

 

identyfikatory (centrala ma swój i komputer ma swój) się muszą zgadzać,

w centrali w konfiguracji trybu serwisowego (TS),

a w Dloadx w menu Komunikacja->Hasła... (ctrl+R).

 

Dzięki chłopaki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujki metanu i propanu-butanu tutejsi Guru polecali Gazex.

http://www.gazex.com.pl/p_ddco_dk.htm

 

[Depi:poprawiłem :)]

 

Link nie działa. Nie ma w ogóle domeny 'gazex.com.pl'. Nie ma też 'gazex.pl" :(

 

http://www.gazex.com.pl is an alias for gazex.com.pl.

gazex.com.pl has address 212.85.114.228

 

Link jest prawidłowy. Domena istnieje. W tej chwili faktycznie nie działa, ale jeszcze kilka h temu działał. Spróbuj ponownie jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić o odpowiedź na pytanie o czujki dymu i metanu kilka postów wyżej?

Niestety, musisz zastosować osobne czujki, np: czujka gazu Satel DG1-ME i czujka dymu POLON ADR20R. Obie skuteczne i ładne.

Proponuję przewidzieć montaż w dwóch, różnych miejscach, bo czujki różnią się wyglądem i kolorem, więc montaż obu na suficie obok siebie nie wygląda estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, polecaliśmy, ale to było dawno temu :wink: :lol:

No właśnie. Czy jest jakaś możliwość żeby te polecane elementy systemu alarmowego gdzieś wisiały i były uaktualniane co jakiś czas? Byłoby to fajne bo branża dynamiczna i ciekawe produkty pokazują się co jakiś czas...

Tylko gdzie miałyby wisieć?

Każdy instalator ma swoje przyzwyczajenia, niektórzy kiedy pojawiają się jakieś nowinki są skłonni je przetestować i ewentualnie zaproponowac klientowi.Ale mam znajomego który od ponad 10 lat np z czujek gazu używa tylko gazexa i jest zadowolony , uważam też że to w sumie dobra czujka ale satel dg1 jest nieporównywalnie ładniejsza i mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu montujecie kontaktrony w oknach połaciowych a konkretnie chodzi mi o Velux.

 

Nie bardzo wiem jak w ramie jest osadzona szyba. Druga sprawa to okno musi się obrócić o 180st np. do mycia.

 

A co robiliście w oknach łazienkowych tych "białych" w sumie nawiercenie 2 dziur w takiej ramie spowoduje miejsce dla wilgoci

 

A może ktoś ma zdjęcia które by mógł wrzucić na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu montujecie kontaktrony w oknach połaciowych a konkretnie chodzi mi o Velux.

 

Nie bardzo wiem jak w ramie jest osadzona szyba. Druga sprawa to okno musi się obrócić o 180st np. do mycia.

 

A co robiliście w oknach łazienkowych tych "białych" w sumie nawiercenie 2 dziur w takiej ramie spowoduje miejsce dla wilgoci

 

A może ktoś ma zdjęcia które by mógł wrzucić na forum.

Już zamieszczałem zdjęcia w tym wątku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, polecaliśmy, ale to było dawno temu :wink: :lol:

No właśnie. Czy jest jakaś możliwość żeby te polecane elementy systemu alarmowego gdzieś wisiały i były uaktualniane co jakiś czas? Byłoby to fajne bo branża dynamiczna i ciekawe produkty pokazują się co jakiś czas...

Tylko gdzie miałyby wisieć?

No trzeba by założyć jakiś wątek pt "Instalatorzy alarmów polecają" :), najlepiej żeby założyła go osoba z branży, jako że będzie mogła wtedy łatwo edytować pierwszego posta, ew. dowolna inna. No i w wątku ktoś pisze: "dobra czujka dualna to taka a taka, ostatnio testowałem" a osoba odpowiedzialna dopisuje odpowiedni model do listy polecanych czujek dualnych w pierwszym poście. W ten sposób w pierwszym poście mamy zebrane wszystkie dobre elementy systemu alarmowego. Idealnie byłoby żeby taki wątek został przyklejony na górze. Tak to sobie wyobrażam, ale nie wiem czy się obejdzie bez wojenek itp... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu montujecie kontaktrony w oknach połaciowych a konkretnie chodzi mi o Velux.

 

Nie bardzo wiem jak w ramie jest osadzona szyba. Druga sprawa to okno musi się obrócić o 180st np. do mycia.

 

A co robiliście w oknach łazienkowych tych "białych" w sumie nawiercenie 2 dziur w takiej ramie spowoduje miejsce dla wilgoci

 

A może ktoś ma zdjęcia które by mógł wrzucić na forum.

Już zamieszczałem zdjęcia w tym wątku...

 

Zbychu mniej więcej która strona niestety na razie przeczytałem tylko 20 stron :lol:

 

Zbych jestem ciekawy Twojej opinii na temat kontaktronów w białych, łazienkowych Veluxach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu montujecie kontaktrony w oknach połaciowych a konkretnie chodzi mi o Velux.

(...)

A może ktoś ma zdjęcia które by mógł wrzucić na forum.

Już zamieszczałem zdjęcia w tym wątku...

 

Zbychu mniej więcej która strona niestety na razie przeczytałem tylko 20 stron :lol:

 

Zbych jestem ciekawy Twojej opinii na temat kontaktronów w białych, łazienkowych Veluxach

Sam też kiedyś o to Zbycha męczyłem, więc teraz Go odciążę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu montujecie kontaktrony w oknach połaciowych a konkretnie chodzi mi o Velux.

(...)

A może ktoś ma zdjęcia które by mógł wrzucić na forum.

Już zamieszczałem zdjęcia w tym wątku...

 

Zbychu mniej więcej która strona niestety na razie przeczytałem tylko 20 stron :lol:

 

Zbych jestem ciekawy Twojej opinii na temat kontaktronów w białych, łazienkowych Veluxach

Sam też kiedyś o to Zbycha męczyłem, więc teraz Go odciążę...

 

Dzięki za linka trochę mi to rozjaśniło sprawę.

 

A jaki typ kontaktronu montowaliście u siebie takie same jak w typowych oknach.

 

 

Jak się kilka razy przyjrzałem zdjęciom to zauważyłem że kable od kontaktronu wychodzą przez felc gdzie montuje się płytę kartonowo-gipsową.

 

Czemu właśnie tak zostały poprowadzone kable? Nie można przewiercić futryny okna po prostu na przelot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że zostanę na zimę bez tynków ale chciałbym zainstalować alarm i teraz powstaje pytanie jak zamontować czujki PIR żeby z jednej strony nie przeszkadzały tynkarzom albo nie zostały zniszczone przez tynkarzy.

 

Wydaję mi się że gdzieś na forum wyczytałem o jakiś wysięgnikach?

 

 

Czy da się jakoś zrobić żeby nie demontować a później po tynkach znowu instalować czujki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...