Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przecież to ty sam jesteś specjalistą od denności :lol:

Nawet nie potrafisz przyznać racji, że twój pomysł z 2 EOL jest kiepski, bo niczym się nie różni od EOL. Jak zwykle wykręcasz kota ogonem

 

Nie wiesz o czym piszesz . Na Twoim miejscu bym już się nie pogrążał .

Wielki medrcu, skoro wiesz, o czym piszesz, to przedstaw konkrety, a nie dywagujesz 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam satela CA-10. Od jakiegoś czasu pojawia się komunikat AWARIA AKUMULATORA - a dokladniej jest jakiś problem z ładowaniem akumulatora. Najpierw myślałem że to wina bezpiecznika, trochę poruszałem aby był styl i chodziło kilka dni - akumulator się łądował. A teraz kicha, akumulator nie jest ładowany. Jak odłączę zasilanie system gaśnie, bo akumulator jest totalnie rozładowany.

 

Co można poradzić w tej sytuacji? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie 2 miesiące dwukrotnie uruchomiła mi się w nocy czujka gazu usypiającego. Po pierwszym razie była wyczyszczona przez serwisanta. Wczoraj znów się uruchomiła. Było dość duszno i ciepło w pokoju.

 

I tu moje pytanie:

czy jest nmożliwość diagnostyki/regulacji takiej czujki? Czy zdarza się, aby wm przypadku takich warunków czujka mogła się sama wzbudzić?

 

Czy może po prostu należy czujkę wymienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam satela CA-10. Od jakiegoś czasu pojawia się komunikat AWARIA AKUMULATORA - a dokladniej jest jakiś problem z ładowaniem akumulatora. Najpierw myślałem że to wina bezpiecznika, trochę poruszałem aby był styl i chodziło kilka dni - akumulator się łądował. A teraz kicha, akumulator nie jest ładowany. Jak odłączę zasilanie system gaśnie, bo akumulator jest totalnie rozładowany.

 

Co można poradzić w tej sytuacji? Proszę o pomoc.

i

 

Przyczyny mogą być dwie :

- uszkodzony akumulator ( brak pojemności )tutaj pomoże wymiana na nowy

- uszkodzony obwód zasialnia akumulatora ( warto sprawdzić rezystor zabezpieczający )

Jeżeli nie masz doświadczenia ,wezwij serwis .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest nmożliwość diagnostyki/regulacji takiej czujki?

Jest , za pomocą zestawu testowego ( koszt 50zł netto).

Regulacja czułości nie jest dostępna

 

Czy zdarza się, aby wm przypadku takich warunków czujka mogła się sama wzbudzić?

 

Może, szczególnie gdy śpisz po imprezie

 

Czy może po prostu należy czujkę wymienić

Jeżeli pracuje 5 lat ( żywotność sensora ) warto to przemyśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jest to moje pierwsze pytanie, prosze o wyrozumiałośc.

Co może byc przyczyną, że centrala DSC PC 5020 nie włącza sie - nie startuje. Nie znam sie na tych centralach, znam Satela.

Zaczęło się od tego, że po wywołaniu alarmu sygnalizator (M4001) bardzo cicho reagował (sygn akustyczna słabo słyszalna). Odpiołem sygnalizator z płyty głównej i podłączyłem do samego akum. - faktycznie słabo działa - prawdopodobnie uszkodzony. Po ponownym podpięciu go do płyty głownej, centrala nie chce sie załączyć.

Proszę o jakieś rady, co może być przyczyną:

- czy uszkodzona płyta centrali,

- jak zdiagnozować problem,

- jeżeli płyta uszkodzona czy warto naprawiać ( znajomy, którego jest alarm gotowy jest zmienic go na Satela Integrę 32.

 

Bardzo proszę o informację

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie 2 miesiące dwukrotnie uruchomiła mi się w nocy czujka gazu usypiającego. Po pierwszym razie była wyczyszczona przez serwisanta. Wczoraj znów się uruchomiła. Było dość duszno i ciepło w pokoju.

 

I tu moje pytanie:

czy jest nmożliwość diagnostyki/regulacji takiej czujki? Czy zdarza się, aby wm przypadku takich warunków czujka mogła się sama wzbudzić?

 

Czy może po prostu należy czujkę wymienić...

Zapewne chodzi o czujkę Satel DG1TCM. Ten typ tak niestety ma.

Duchota jej nie służy. Miałem takie sygnały już od kilku klientów. Wymiana czujek nie pomogła, czyli nie jest to kwestia uszkodzenia, tylko wrażliwości sensora na nadmiar czegoś w powietrzu.

Czujka nie posiada żadnej regulacji. Gazami testowymi, o których pisze Todaks można jedynie sprawdzić sprawność czujki i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jest to moje pierwsze pytanie, prosze o wyrozumiałośc.

Co może byc przyczyną, że centrala DSC PC 5020 nie włącza sie - nie startuje. Nie znam sie na tych centralach, znam Satela.

Zaczęło się od tego, że po wywołaniu alarmu sygnalizator (M4001) bardzo cicho reagował (sygn akustyczna słabo słyszalna). Odpiołem sygnalizator z płyty głównej i podłączyłem do samego akum. - faktycznie słabo działa - prawdopodobnie uszkodzony. Po ponownym podpięciu go do płyty głownej, centrala nie chce sie załączyć.

Proszę o jakieś rady, co może być przyczyną:

- czy uszkodzona płyta centrali,

- jak zdiagnozować problem,

- jeżeli płyta uszkodzona czy warto naprawiać ( znajomy, którego jest alarm gotowy jest zmienic go na Satela Integrę 32.

 

Bardzo proszę o informację

 

Pozdrawiam

Centrala nie startuje z samego akumulatora. Musi być zasilanie sieciowe. Sprawdź, bo może nie masz zasilania sieciowego. W 5020 dosyć często w wyniku przepięć w sieci elektrycznej padały mostki prostownicze.

Weź miernik i sprawdź napięcia: sieciowe, 16V z trafo i napięcie na kondensatorze zasilacza (ten największy).

Zawsze możesz odesłać płytę do serwisu AAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarmiarz, który teoretycznie będzie u mnie robił instalację chce postawić wszystko lub znaczną większość na DSC (kręci nosem np. na centralę satela).

 

Czy cisnąć go na producentów polecanych przez _ZBYCHA_ (ponownie dziękuję stukrotnie) czy pozwolić na działanie.

 

Które czujki stłuczeniowe są warte uwagi?

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarmiarz, który teoretycznie będzie u mnie robił instalację chce postawić wszystko lub znaczną większość na DSC (kręci nosem np. na centralę satela).

 

Czy cisnąć go na producentów polecanych przez _ZBYCHA_ (ponownie dziękuję stukrotnie) czy pozwolić na działanie.

 

Które czujki stłuczeniowe są warte uwagi?

 

Pozdrav

Dsc jest też dobrym systemem alarmowym, nie ma natomiast tak dużych mozliwości programowania jak integra.Brak jest również w miarę znośnego modułu ethernetowego (ten który jest jest drogi i problematyczny w obsłudze), przy obsłudze więcej niz jednej strefy Satel jest lepszy dla użytkownika.Poza ceną wszystko przemawia jednak na korzyść Satela, jesli jesteś zdecydowany na Integrę to porozmwiaj z instalatorem , moze nie zna Integry? Wtedy pozostaje szukać kogo innego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam satela CA-10. Od jakiegoś czasu pojawia się komunikat AWARIA AKUMULATORA - a dokladniej jest jakiś problem z ładowaniem akumulatora. Najpierw myślałem że to wina bezpiecznika, trochę poruszałem aby był styl i chodziło kilka dni - akumulator się łądował. A teraz kicha, akumulator nie jest ładowany. Jak odłączę zasilanie system gaśnie, bo akumulator jest totalnie rozładowany.

 

Co można poradzić w tej sytuacji? Proszę o pomoc.

i

 

Przyczyny mogą być dwie :

- uszkodzony akumulator ( brak pojemności )tutaj pomoże wymiana na nowy

- uszkodzony obwód zasialnia akumulatora ( warto sprawdzić rezystor zabezpieczający )

Jeżeli nie masz doświadczenia ,wezwij serwis .

 

TODAKS - a jak mogę znaleźć ten rezystor i jak sprawdzić czy jest uszkodzony?

 

Po odłączeniu akumulatora od centralki na jedną dobę i ponownym podłączeniu akumulator podtrzymuje po zaniku zasilania z sieci. Nie sprawdzałem ile trzyma.

 

Proszę TODAKS o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Centrala Satel Integra 32.

Powiedzcie jak podłączyć do niej sygnalizator AS500 prod. "GE" bez akumulatora w nim. Z tego co wiem potrzebuje on stałego zasilania i odpowiedniego wyzwalania. Jak polecacie oprogramować centralę do tego sygnalizatora.

2. Jak praktycznie wykonujecie połączenia kontraktonow np SUNWAVE SD 8651 przy 2EOL/NC ( gdzie praktycznie umieścić te rezystory). Jak to zrobić w oknie jednoskrzydłowym a jak w oknie dwuskrzydłowym ze stałym słupkiem.

3. Jaka jest Wasza opinia na temat SIEMENS IRM 80B - czy warto zastosować w salonie z kominkiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarmiarz, który teoretycznie będzie u mnie robił instalację chce postawić wszystko lub znaczną większość na DSC (kręci nosem np. na centralę satela).

 

Czy cisnąć go na producentów polecanych przez _ZBYCHA_ (ponownie dziękuję stukrotnie) czy pozwolić na działanie.

 

Które czujki stłuczeniowe są warte uwagi?

 

Pozdrav

 

trabi bierz Satela, jak trochę poczytasz to sam go zaprogramujesz, a do tego to naprawdę dobry system :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odłączeniu akumulatora od centralki na jedną dobę i ponownym podłączeniu akumulator podtrzymuje po zaniku zasilania z sieci. Nie sprawdzałem ile trzyma.

 

Odepnij akumulator włącz centralę ,pod przewody akumulatora podłącz woltomierz . Powinien pokazywać około 13,5 do 13,8 V. Jeżeli tak jest podłącz akumulator poprzez amperomierz i sprzawdź czy występuje ładowanie akumulatora . Jeżeli prąd ładowania jest ,to oznacza że masz uszkodzony akumulator . Jeżeli prawdą jest to co napisałeś to układ a więc i rezystor zabezpieczający powinien być sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujki metanu i propanu-butanu tutejsi Guru polecali Gazex.

http://www.gazex.com.pl/p_ddco_dk.htm

Owszem, polecaliśmy, ale to było dawno temu :wink: :lol:

Teraz polecamy równie skuteczne, a przy tym ładne SATEL DG1

 

A to skoro się zmienia to... kiedyś wynotowałem jako polecane:

 

czujki zalania - TI 01 ZW f-my VOLTA

dymu - POLON-ALFA ADR-20 R

czadu - nie pamiętam ale pewnie satel albo też gazex (no i kidde, ale chyba nie ma wersji współpracujących bez kombinowania z centralami)

 

 

To jak to się ma do bieżących doświadczeń? Widzę, że i satel wprowadził czujkę zalania. dobra ona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujki metanu i propanu-butanu tutejsi Guru polecali Gazex.

http://www.gazex.com.pl/p_ddco_dk.htm

Owszem, polecaliśmy, ale to było dawno temu :wink: :lol:

Teraz polecamy równie skuteczne, a przy tym ładne SATEL DG1

 

A to skoro się zmienia to... kiedyś wynotowałem jako polecane:

 

czujki zalania - TI 01 ZW f-my VOLTA

dymu - POLON-ALFA ADR-20 R

czadu - nie pamiętam ale pewnie satel albo też gazex (no i kidde, ale chyba nie ma wersji współpracujących bez kombinowania z centralami)

 

 

To jak to się ma do bieżących doświadczeń? Widzę, że i satel wprowadził czujkę zalania. dobra ona?

czujki zalania :FD1 Satela (kupiłem testowo ,wisi u mnie 2 miesiąc i narazie bez kłopotów , wykrywa zalania które sam specjalnie wywołuje)

dymu Polon

czadu Satel DG 1CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...