Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

fajny jest też sael2000 tylko trochę drogi

http://www.tecnocom.pl/sael2000fas_1.php

 

o żesz :o - trochę drogi ... :lol:

 

To pewnie dzięki Pininfarinie - ciekawe dlaczego przerzucili się z projektowania sportowych wózków dla najwiekszych snobów tego świata na projektowanie obudów sygnalizatorów alarmowych ...

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

fajny jest też sael2000 tylko trochę drogi

http://www.tecnocom.pl/sael2000fas_1.php

 

o żesz :o - trochę drogi ... :lol:

 

To pewnie dzięki Pininfarinie - ciekawe dlaczego przerzucili się z projektowania sportowych wózków dla najwiekszych snobów tego świata na projektowanie obudów sygnalizatorów alarmowych ...

 

:D

Firma jest włoska, ale sygnalizator jest naprawdę bezawaryjny(narazie 20 szt zainstalowanych ) i b.głośny (osiedle w lesie -żaden inny nie zadowolił kliientów) .Firma posiada w ofercie też ciekawy sygnalizator wewnętrzny o podobnym wyglądzie ale ma dwa wejścia :zwykłe i cichsze do prealarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedzili mnie alarmiarze nr 3 i nr 4. Pan nr 4 przykulał się, po zamknięciu drzwi auta nogą obciął mój samochód (dla uściślenia 7 lat, 410 tys przejechane, a na dodatek nie Maybach ;-)) i rzekł - A nie szkoda to auta na budowę? Czym spowodował, że zjeżyły mi się kolce na grzbiecie. Potem po wejściu do domu powiedziałem, że koncepcja jest taka i taka (kontaktrony, wibracyjne i czujki). Pan mruknął - A po co tak, to bez sensu. Jeszcze nigdy nikt ode mnie takiego systemu nie chciał. I to nawet w takich domach, że tam ludzie mieli kasę. (to wszystko zostało powiedziane przez pierwsze 3 minuty znajomości). Potem powtarzał, że kontaktrony i wibracje to bezsens, a przy wibracyjnych będzie widać kable. Jakie kable spytacie? Ano wg pana nr 4 te od czujki przyklejonej na szybie - jak mu powiedziałem o Impaqu to spytał czy to działa i czy się zmieści między skrzydło a ścianę na ramie okna.

 

W zasadzie powinienem przerwać to żenujące spotkanie, ale zacisnąłem zęby i przetrwałem. Na koniec poszedł do auta, wyjął pudełko po czymś (czujna, kontakt - nie wiem) na którym sporządził zapiski i dał mi je do zapisania maila, żeby przesłać ofertę.

 

Wiem też od niego, że czujki na zwierzęta to muły a dualnych nie ma sensu dawać. Szanse na to że zlecę mu instalację rosły z każdą minutą rozmowy ;-)

 

To taka relacja dla podniesienia morale inwestorów. ;-)

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedzili mnie alarmiarze nr 3 i nr 4. Pan nr 4 przykulał się, po zamknięciu drzwi auta nogą obciął mój samochód (dla uściślenia 7 lat, 410 tys przejechane, a na dodatek nie Maybach ;-)) i rzekł - A nie szkoda to auta na budowę? Czym spowodował, że zjeżyły mi się kolce na grzbiecie. Potem po wejściu do domu powiedziałem, że koncepcja jest taka i taka (kontaktrony, wibracyjne i czujki). Pan mruknął - A po co tak, to bez sensu. Jeszcze nigdy nikt ode mnie takiego systemu nie chciał. I to nawet w takich domach, że tam ludzie mieli kasę. (to wszystko zostało powiedziane przez pierwsze 3 minuty znajomości). Potem powtarzał, że kontaktrony i wibracje to bezsens, a przy wibracyjnych będzie widać kable. Jakie kable spytacie? Ano wg pana nr 4 te od czujki przyklejonej na szybie - jak mu powiedziałem o Impaqu to spytał czy to działa i czy się zmieści między skrzydło a ścianę na ramie okna.

 

W zasadzie powinienem przerwać to żenujące spotkanie, ale zacisnąłem zęby i przetrwałem. Na koniec poszedł do auta, wyjął pudełko po czymś (czujna, kontakt - nie wiem) na którym sporządził zapiski i dał mi je do zapisania maila, żeby przesłać ofertę.

 

Wiem też od niego, że czujki na zwierzęta to muły a dualnych nie ma sensu dawać. Szanse na to że zlecę mu instalację rosły z każdą minutą rozmowy ;-)

 

To taka relacja dla podniesienia morale inwestorów. ;-)

 

Pozdrav

 

:o :-? 8) http://www.zbychdom.republika.pl/icon/powalony_smiechem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma jest włoska, ale sygnalizator jest naprawdę bezawaryjny(narazie 20 szt zainstalowanych ) i b.głośny (osiedle w lesie -żaden inny nie zadowolił kliientów) .Firma posiada w ofercie też ciekawy sygnalizator wewnętrzny o podobnym wyglądzie ale ma dwa wejścia :zwykłe i cichsze do prealarmu.

Nie jest głośniejszy od Satela SD3001. Przetwornik dynamiczny 120 dB 8)

 

http://www.zbychdom.republika.pl/Alarmy/SD3001.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satel wypuścił czujnik udarowy z wbudowanym niezależnym kontaktronem VD-1 .

Jego parametry użytkowe są takie same jak czujnika AVD-100 ( pomijam bezprzewodowość ) . Cena czujnika 79+Vat . Jutro rozpoczynam testy , o wynikach poinformuję .

 

http://www.todaks.pl/zdjecia/forum/VD-1.jpg

 

Zakładałem w tamtym tygodniu 8szt i zachowują się w porządku, szkoda tylko że nie mają jednak drugiego wyjścia opcjonalnego do kontraktrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma jest włoska, ale sygnalizator jest naprawdę bezawaryjny(narazie 20 szt zainstalowanych ) i b.głośny (osiedle w lesie -żaden inny nie zadowolił kliientów) .Firma posiada w ofercie też ciekawy sygnalizator wewnętrzny o podobnym wyglądzie ale ma dwa wejścia :zwykłe i cichsze do prealarmu.

Nie jest głośniejszy od Satela SD3001. Przetwornik dynamiczny 120 dB 8)

 

http://www.zbychdom.republika.pl/Alarmy/SD3001.JPG

Myślę że w tym przypadku zadziałała "magia" nazwy Pininfarina ale poza ceną sygnalizator jest ok. Co do satela to konkretnie do tego jednego modelu mam uraz , na 5 szt sygnalizatorów zakupionych w jednej partii w 3 nie działał stroboskop i musiałem dorabiać optykę z ledów (obiekty 250km od domu).Chociaz ostatnio satel nauczył mnie ze jeśli mam instalację gdzieś dalej to biorę zawsze jedną Integrę więcej, jakość ostatnio nie jest ich dobrą stroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w tym przypadku zadziałała "magia" nazwy Pininfarina...

Ten sygnalizator jest na rynku od lat, więc jeśli ta magia Pinifariny nie zadziałała przez tyle lat, to i teraz nie zadziała 8)

 

Co do satela to konkretnie do tego jednego modelu mam uraz , na 5 szt sygnalizatorów zakupionych w jednej partii w 3 nie działał stroboskop i musiałem dorabiać optykę z ledów (obiekty 250km od domu).Chociaz ostatnio satel nauczył mnie ze jeśli mam instalację gdzieś dalej to biorę zawsze jedną Integrę więcej, jakość ostatnio nie jest ich dobrą stroną.

No fakt, do Satela można mieć uraz i to nie tylko w kwestii tego sygnalizatora... :-?

Jeszcze my, zawodowi instalatorzy jakoś sobie radzimy, a co mają powiedzieć ludzie, którzy jednorazowo kupują i sami sobie montują sprzęt Satela i trafią na takie kwiatki, jak np. wadliwe oprogramowanie modułów? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

fajny jest też sael2000 tylko trochę drogi

http://www.tecnocom.pl/sael2000fas_1.php

 

o żesz :o - trochę drogi ... :lol:

 

To pewnie dzięki Pininfarinie - ciekawe dlaczego przerzucili się z projektowania sportowych wózków dla najwiekszych snobów tego świata na projektowanie obudów sygnalizatorów alarmowych ...

 

:D

Firma jest włoska, ale sygnalizator jest naprawdę bezawaryjny(narazie 20 szt zainstalowanych ) i b.głośny (osiedle w lesie -żaden inny nie zadowolił kliientów) .Firma posiada w ofercie też ciekawy sygnalizator wewnętrzny o podobnym wyglądzie ale ma dwa wejścia :zwykłe i cichsze do prealarmu.

 

No fakt torche drogi. Sam myslalem o satel-4002 ewentualnie SD-3001. W sumie to waham sie pomiedy tymi dwoma chyba ze znajde cos jeszcze. W zasadzie chyba nie roznia sie badzo elektronika.

 

Pozdrawiam,

Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi pomóc w programowaniu Integry 64?

Nie wiem co robię źle. Ale od początku.

Cały system będzie się składał z Integry, 11 czujników PIR, 6 kontaktronów, czujnik gazu ziemnego, czujnik dymu, moduł GSM do powiadomiania, 2 syrenki. Będą 2 strefy: 1)parter i 2)poddasze. 1 czujnik w korytarzu zaraz za drzwiami wejściowymi z opóźnieniem ok.30s Czytając instrukcje i formum staram się opanować Integrę ale na razie przegrywam.

 

Na początku podłączyłem tylko 2 czujniki aby zapoznać się z centralą oraz 1 syrenkę. Podłączyłem kabel między kompem i centralą. Chciałem zaprogramować wszystko ale nie mogę połączyć się między komputerem a centralą. Cały czas nie ma połączenia. Dodam, że świeci się kontrolka AWARIA na manipulatorze. Co robić??

Albo co robię źle a czego w ogóle nie zrobiłem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi pomóc w programowaniu Integry 64?

Nie wiem co robię źle. Ale od początku.

Cały system będzie się składał z Integry, 11 czujników PIR, 6 kontaktronów, czujnik gazu ziemnego, czujnik dymu, moduł GSM do powiadomiania, 2 syrenki. Będą 2 strefy: 1)parter i 2)poddasze. 1 czujnik w korytarzu zaraz za drzwiami wejściowymi z opóźnieniem ok.30s Czytając instrukcje i formum staram się opanować Integrę ale na razie przegrywam.

 

Na początku podłączyłem tylko 2 czujniki aby zapoznać się z centralą oraz 1 syrenkę. Podłączyłem kabel między kompem i centralą. Chciałem zaprogramować wszystko ale nie mogę połączyć się między komputerem a centralą. Cały czas nie ma połączenia. Dodam, że świeci się kontrolka AWARIA na manipulatorze. Co robić??

Albo co robię źle a czego w ogóle nie zrobiłem??

 

 

Qrcze Ty naprawde myślisz, że ktoś tutaj napisze kroczek po kroczku jak zaprogramować system?? I co później robili by Ci, którzy z tego żyją??

Po tym poście wnioskuje że nigdy nie miałeś do czynienia z programowaniem systemów alarmowych. Powiem odrazu że jeśli instrukcja załączona do centrali jest dla Ciebie nie jasna to odpuść sobie. Powieś wszystko jeśli czujesz się na siłach i zaproś do skonfigurowania tego wszystkiego instalatora. Napewno zaoszczędzisz trochę grosiwa i zaoszczędzisz kuuuupe czasu. Zaczynasz od jednej z najbardzej wypasionych programowo central wystarczysz że gdzieś nie zaznaczysz "ptaszka" i juz system działa nie tak jak trzeba.

Przepraszam jeśli poczuleś sie urażony ale taka wiedza naprawde duuzo jest warta i nikt tu na forum nie odda jej za darmo. No chyba że odda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku podłączyłem tylko 2 czujniki aby zapoznać się z centralą oraz 1 syrenkę. Podłączyłem kabel między kompem i centralą. Chciałem zaprogramować wszystko ale nie mogę połączyć się między komputerem a centralą. Cały czas nie ma połączenia. Dodam, że świeci się kontrolka AWARIA na manipulatorze. Co robić??

Albo co robię źle a czego w ogóle nie zrobiłem??

 

awaria na manipulatorze ma niekoniecznie coś wspólnego z brakiem połączenia. wejdź z manipulatora w menu awarie i odczytaj co za jedna.

 

co do komunikacji - a jaki konkretnie jest problem? masz odpowiedni kabelek? uruchamiasz dloadx, wybierasz w konfiguracji port com itd. potem kliknij na tą kropkę po prawej stronie - powinien próbować się połączyć. jeśli się nie zaświeci na zielono - to stawiałbym na jakiś problem w warstwie połączenia - kabelek, konwerter rs232-usb (jeśli stosujesz) itp.

 

jak już się połączy to jest jeszcze kwestia id komputera, id centrali, ale jakby w tym był problem to dostałbyś komunikat, zakładam, że nic takiego Ci się nie pokazało. poza tym w nowym systemie powinno się poustawiać samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że świeci się kontrolka AWARIA na manipulatorze. Co robić??

Masz podłączone rezystory do nieużywanych wyjść OUT1 ...?

Sprawdź czy masz ustawioną datę i godzinę.

A poza tym najlepiej odczytać co to za awaria jest.

No chyba że odda....

Na szczęście w tym wątku znalazło się parę osób, które się podzieliły wiedzą :)

Jeszcze raz im za to dziękuję :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I OK. Tylko że ze skonfigurowaniem tego systemu i powiadamiania gsm zejdzie sie ze 2 lata jak będą zadawane w ten sposób pytania. No chyba że jak pisałem krok po kroczku ktoś tu napisze jak zaprogramować wszystkie ustawienia, tylko wtedy każdy sam sobie założy system i przybedzie na forum bezrobotnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

banko masz trochę racji. Ja robiłem alarm we własnym zakresie tylko i wyłącznie dlatego, że mam wykształcenie w dziedzinie elektroniki i jakieś tam podstawy znam. Co prawda nie pracuję w wyuczonym zawodzie ale coś tam zostało - więc czułem się na siłach :)

Ale sądzę, że osoby które nie mają żadnego pojęcia to by się nie zabierały za robienie alarmu. Czyli zakładając że z 10-u osób budujących jedna ma pojęcie to i tak jeszcze spory rynek zbytu jest dla instalatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowiek może mieć problemy na początku... a to kabelek weźmie nie taki, do tego czegoś nie doczyta... ale po pokonaniu kilku początkowych problemów w krótkim czasie poświęconym w wymiarze właściwie hobbystycznym prześcignie wiedzą i umiejętnościami 3/4 albo i więcej instalatorów, których może spotkać na swojej drodze (pewnie zależy od segmentu rynku, ale ten dot. domów jednorodzinnych, nie oszukujmy się, nie stoi zbyt wysoko). i dobrze na tym wyjdzie. jeśli ktoś ma czas i chce go na to poświęcić... to czemu nie.

 

nie przesadzaj banko z tą tajemną wiedzą i odbieraniem chleba biednym instalatorom. jeśli cała ich siła polega na tym, żeby utajniać jak uruchomić integrę i podłączyć do niej kilka PIRów, to trudno - nie są zbyt wiele warci (ale i tak za dużo chleba się im nie odbierze jednym forum). Ci, którzy posiadają prawdziwą wiedzę i doświadczenie nie muszą się obawiać ujawnionej tu wiedzy. nie chcesz to się nie dziel, ale spójrz na pierwszą stronę tego wątku i spójrz od czego się zaczął - nie po to, żeby tylko zadać pytanie czy wycena przedstawiona przez instalatora X jest ok.

 

ps. to może całe to forum zamknijmy, co amatorzy będą domy budować, i jeszcze biednych wykonawców pouczać, niech oddadzą tą robotę "profesjonalnym" developerom, budowę od a do z i za bardzo się nie wtrącają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi pomóc w programowaniu Integry 64?

Nie wiem co robię źle. Ale od początku.

Cały system będzie się składał z Integry, 11 czujników PIR, 6 kontaktronów, czujnik gazu ziemnego, czujnik dymu, moduł GSM do powiadomiania, 2 syrenki. Będą 2 strefy: 1)parter i 2)poddasze. 1 czujnik w korytarzu zaraz za drzwiami wejściowymi z opóźnieniem ok.30s Czytając instrukcje i formum staram się opanować Integrę ale na razie przegrywam.

 

Na początku podłączyłem tylko 2 czujniki aby zapoznać się z centralą oraz 1 syrenkę. Podłączyłem kabel między kompem i centralą. Chciałem zaprogramować wszystko ale nie mogę połączyć się między komputerem a centralą. Cały czas nie ma połączenia. Dodam, że świeci się kontrolka AWARIA na manipulatorze. Co robić??

Albo co robię źle a czego w ogóle nie zrobiłem??

Przede wszystkim wpisz na klawiaturze 12345*, raz kursor w górę na Downloading i dwa razy #.

To spowoduje uruchomienie komunikacji centrali z komputerem.

To są podstawy, które są opisane w instrukcji. Nie idź na skróty!

 

Banko ma dużo racji. Przeczytaj dokładnie krok po kroku wszystkie instrukcje do Integry. Jeśli nie rozumiesz, co tam jest napisane, to nie bierz się za samodzielne programowanie Integry, bo może się skończyć porażką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...