Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Kupilem dg 55 czyli mam 4 paradoxy i dwa aqua plus.

Zastanawiam sie jak wyglada sprawa interferencji i czy to na prawde taki problem bo mam u siebie miejsce w ktorym boje sie o to zjawisko. Czy abu doszlo do zakócenia pracy systemu wystarczy ze promienir z czujek sie nakładają ? czy jedna czujka musi patrzec w drugą , jak to jest?

 

pozdrawiam

A co ma sie nakładać?Z tego co piszesz to wszystkie czujniki są pasywnej podczerwieni.

 

W sumie to fakt. Ale po co piszą o tym w instrukcji przy ustawieniach zworek (J3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kupilem dg 55 czyli mam 4 paradoxy i dwa aqua plus.

Zastanawiam sie jak wyglada sprawa interferencji i czy to na prawde taki problem bo mam u siebie miejsce w ktorym boje sie o to zjawisko. Czy abu doszlo do zakócenia pracy systemu wystarczy ze promienir z czujek sie nakładają ? czy jedna czujka musi patrzec w drugą , jak to jest?

 

pozdrawiam

A co ma sie nakładać?Z tego co piszesz to wszystkie czujniki są pasywnej podczerwieni.

 

W sumie to fakt. Ale po co piszą o tym w instrukcji przy ustawieniach zworek (J3).

 

Dołączam jeszcze rzut mojego domu z zaznaczonymi miejscami gdzie plauje na czas budowy

zamontowac czujki.

Będą tylko drzwi wejsciowe brama garazowa i okna. Obawiam sie interferencji c4 c5 i c6.

Właściwie docelowo dołoże tylko czujkę w magazynie, we wiatrołapie, usunę c5 a dodam

na poddaszu - na klatce. Teraz c5 bedzie opózniona bo musze miec

dojście do ukrytego włacznika rozbrojenia. Dodatkowo dam kontaktrony na drzwiach i bramie.

 

co o tym myślicie?

http://images34.fotosik.pl/409/4d2f3f7fbd0603ac.jpg

Tylko w instrukcjii (zworka j3 jeśli zrozumiałem chodzi ci o dgp-55 ), nie jest napisane że chodzi o zakłócenia z innych czujek Pir.W salonie masz kominek, powinienes raczej zainstalować tam czujkę dualną.Pozatym raczej przeniósłbym ją w okolice kominka aby lepiej obserwowała drzwi na balkon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam jeszcze rzut mojego domu z zaznaczonymi miejscami gdzie plauje na czas budowy

zamontowac czujki.

Będą tylko drzwi wejsciowe brama garazowa i okna. /.../

Właściwie docelowo dołoże tylko czujkę w magazynie, we wiatrołapie, usunę c5 a dodam

na poddaszu - na klatce. Teraz c5 bedzie opózniona bo musze miec

dojście do ukrytego włacznika rozbrojenia. Dodatkowo dam kontaktrony na drzwiach i bramie.

 

co o tym myślicie?

Ja myślę, że powinieneś jeszcze tylko podać, gdzie konkretnie budujesz i co tam chcesz w czasie budowy trzymać (bo ile wziąłeś kredytu już podałeś, zdjęcia też widzieliśmy, i jak wejść już też wiemy).

Ludzie, czy wyście na głowę poupadali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

 

Mam następujące pytanie, czy ktoś potrafi korzystając wyłącznie z możliwości zaszytych w CA64 (bez użycia dodatkowej zewnętrznej elektroniki) oprogramować wejścia/wyjścia w taki sposób, żeby każde kolejne naruszenie wejścia PRZEDŁUŻAŁO czas działania wyjścia ?

 

Podam przykład: Jeśli do wyjścia 1 oprogramowanego jako sterowanego naruszeniem wejścia A o czasie działania 100 s podłączę powiedzmy oświetlenie pomieszczenia, to owszem PIR na wejściu załączy mi światełko na 100s po czym ono zgaśnie, znów się poruszę zapali - niezbyt fajnie

Jak zrobić ten system bez takiej dyskoteki ?

 

Proszę o pomoc, idzie to wykonać, bo zaczynam powątpiewać ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 47 stronie tego wątku masz odpowiedź.

Niestety, zdarza zię, że przy zejściu się końca naruszenia wyjść w jednym czasie, światło na moment zgaśnie :cry: .

 

Od siebie proponuję coś takiego:

Wyjście 1 - Naruszenie wejścia (np.30 sek.) - wyzwalane z wejścia "czujka PIR"

Wyjście 2 - Wskaźnik gotowy (odwrócona pol.) - wyzwalane z wejścia "czujka PIR"

Wyjście 3 - koniec syg. wyjść (np.40 sek.) - wyzwalane z wyjść 1 i 2.

 

wyjście 4 - suma log. wyjść - wyzwalane z wyjść 1, 2, 3.

 

Żarówka wisi na wyjściu 4.

 

Z braku czasu, jescze tego nie wypróbowałem w praktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojej Integry. Kolejne pytanie mnie naszło. Gdzie się ustawia tzw. szybkie załączanie przez 0#. Wyskakuje mi że mam zablokowane.

Nadal nie mogę poradzić sobie z zaprogramowaniem CA-64 SM oraz LT1S(antena nie pasuje do modułu - nie da się wkręcić i muszę jechać do sklepu i wymienić chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojej Integry. Kolejne pytanie mnie naszło. Gdzie się ustawia tzw. szybkie załączanie przez 0#. Wyskakuje mi że mam zablokowane.

Nadal nie mogę poradzić sobie z zaprogramowaniem CA-64 SM oraz LT1S(antena nie pasuje do modułu - nie da się wkręcić i muszę jechać do sklepu i wymienić chyba).

Co do anteny do lt1 to kupowałeś razem z lt1 czy osobno typową gsm?

Jeśli masz zwykła antenę zewnętrzną to musisz sobie dokupić złącze pośrednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Jestem pod wrazeniem znajomosci tematu przez uzytkownikow tego forum. Przejzalem - albo mi sie wydaje - juz wiekszosc postow.

Dzieki temu zebralem sie na odwage i postanowilem zalozyc sam alarm.

Kupilem juz integre 64, expander, czujki, kontaktorny, beda tez czujki udarowe - ochrona obwodowa - cenna lekcja - itd.

Teraz jednak chcialbym dalozyc rozbrajanie strefy lub umozliwic czas na dojscie do manipulatora przez pilota. Doradzcie mi prosze i doinformujcie.

Czym rozni sie produkt Satela INT-RX od RE4K i w jaki sposob ktorys z nich podlaczyc do systemu. Dodam, ze dwie bramy - jedna wjazdowa, druga do garazu powinny byc oczywiscie sterowane przez to urzadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Jestem pod wrazeniem znajomosci tematu przez uzytkownikow tego forum. Przejzalem - albo mi sie wydaje - juz wiekszosc postow.

Dzieki temu zebralem sie na odwage i postanowilem zalozyc sam alarm.

Kupilem juz integre 64, expander, czujki, kontaktorny, beda tez czujki udarowe - ochrona obwodowa - cenna lekcja - itd.

Teraz jednak chcialbym dalozyc rozbrajanie strefy lub umozliwic czas na dojscie do manipulatora przez pilota. Doradzcie mi prosze i doinformujcie.

Czym rozni sie produkt Satela INT-RX od RE4K i w jaki sposob ktorys z nich podlaczyc do systemu. Dodam, ze dwie bramy - jedna wjazdowa, druga do garazu powinny byc oczywiscie sterowane przez to urzadzenie.

Int-RX to moduł pracujący bezpośrednio po szynie danych, natomiast RE4K musisz sobie podłaczyć do wejść na płycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostałem wycenę systemu alarmowego do mojego domku. Zupełnie jestem zielony w temacie :oops: Czy to dobra oferta ????

 

Centrala Satel Integra 32 1.025.00 zł

Klawiatura Integra KLCD 575.00 zł

Klawiatura Integra – 2 szt. 630.00 zł

Czujnik dualny NEXT DUO - 2 szt. 360.00 zł

Czujnik NEXT PIR - 8 szt. 840.00 zł

Sygnalizator wewnętrzny 60.00 zł

Radiolinia + 2 piloty RSU NO2/2 220.00 zł

Moduł rozszerzenia CA64 o 8 linii 235.00 zł

Sygnalizator zewnętrzny TSZ4 320.00 zł

Czujnik dymu OSD23 180.00 zł

Razem 4.445.00 zł

Rabat - 15%

Do zapłaty 3.778.25 zł + 7% VAT

 

 

Nadajnik powiadomienia radiowego – użyczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostałem wycenę systemu alarmowego do mojego domku. Zupełnie jestem zielony w temacie :oops: Czy to dobra oferta ????

 

Centrala Satel Integra 32 1.025.00 zł

Klawiatura Integra KLCD 575.00 zł

Klawiatura Integra – 2 szt. 630.00 zł

Czujnik dualny NEXT DUO - 2 szt. 360.00 zł

Czujnik NEXT PIR - 8 szt. 840.00 zł

Sygnalizator wewnętrzny 60.00 zł

Radiolinia + 2 piloty RSU NO2/2 220.00 zł

Moduł rozszerzenia CA64 o 8 linii 235.00 zł

Sygnalizator zewnętrzny TSZ4 320.00 zł

Czujnik dymu OSD23 180.00 zł

Razem 4.445.00 zł

Rabat - 15%

Do zapłaty 3.778.25 zł + 7% VAT

 

 

Nadajnik powiadomienia radiowego – użyczenie

 

 

 

 

 

Poszukaj prywatnego instalatora. Po specyfikacji widać że to agencja. Widać w specyfikacji też nazwę agencji. Nie sugeruj się 15% rabatem przy marży 50%, a na niektórych urządzeniach nawet 100%.

Jak kupowałeś dach to tylko w jednym składzie robiłeś wycene? Ponad 4000 za system oparty na 10 czujnikach przestrzennych to dosyć sporo zwłaszcza czujnikach o tych symbolach.

Poszukaj a napewno znajdziesz taniej. Jeśli jednak zostałbyś przy tej firmie to niech zmienią czujniki i sygnalizator zewnętrzny, Centralę na Integra 64 będzie taniej niż modułem jeszcze w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytałeś zapewne na forum polecane czujniki to Simens IR 120 ja osobiście polecam też troche tańsze DSC ENCORE, ale Ty w cenie nie zobaczysz pewnie różnicy więc chcij IR-y. Dualny proponuję IRM120C lub COBALT-a Satela.. Ale to handlowieć ma Ci zaproponować pożądny towar. Tak jak pisałem popytaj prywatnych intalatorów bo może też masz pecha i trafił do Ciebie handlowiec, który sam nie wie co sprzedaje. Liczy się umowa i prowizja od niej. Sygnalizator polecam Sprawdzony od lat SPL2010 Satela(bez własnego zasilania) lub MOS-a z własnym zasilaniem. Napewno uprzedził Cie że system w tej konfiguracj zadziała dopiero wtedy jak potencjalny intruz znajdzie się wewnątrz domu czyli masz już wywalone drzwi lub okno. Chyba że Cię nie uprzedził....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uprzedził... Przyzanam szczeże że dlatego szukałem kompleksowej usługi w firmie ochroniarskiej, bo w pracy mam problem taki że alarm montowała prywatna firma, i w momencie problemów z systemem firma ochroniarska jak zwykle mówi że u nich jest wszystko ok i proszę rozmawiać z instalatorami. Pomyslałem że gdy jedna firma bedzie odpowiedzialna za wszystko bedzie łatwiej rozmawiać w razie problemów.. A wiec przedstawię im jakie chcę czujki i sygnalizator zewnętrzny idąc za Twoja radą. Czy sygnalizator zewnętrzny powinien być jeden czy dwa ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał monitoring więc nie ma co obwieszać się sygnalizatorami. Załoga musi przyjechać na sygnal czy jest syrena czy nie ma. Sygnalizator programuje się na określony czas działania zazwyczaj do 3 minut. Jak przyjerzdża załoga to i tak już dawno milczy więc tak naprawde ma on za zadanie tylko informacyjne dla Ciebie jeśli alarm załączysz przypadkowo. Bo na przechodzących obok wyjącego sygnalizatora nie robi on zbytniego wrażenia. No chyba że ciągle wyjący sygnalizator wkurzy do tego stopnia sasiada że on zadzwoni do agencji, która Cię będzie monitorowała i zgłosi że chyba Cię okradają. Czego Ci nie życzę, ale nie raz bywało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...