Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Co do porównania do lt-2s (przy współpracy z integrą) to LT2 może wysłać nieporównanie więcej sms niż 5 GPRS-T2,nie ma tylko mozliwośći sterowania wyjściem.

 

możesz napisać to jakoś czytelniej bo nic z tego nie rozumiem...

czy T2 może wysłać tylko 5 różnych smsów ? anie może pracować w trybie Pagera ? Czy T1 też da radę jako powiadamiacz w trybie "pager" ?

 

Czy ktoś zna ceny nowych modułów T2 i T1 ?

 

Co oznacza "automatyczne przełączenie na SMS w przypadku braku GPRS" ?

Tak t2 może wysłać tylko 5 różnych sms (ma 5 lini wejściowych ), nie konwertuje formatu Pager.Cena katalogowa 300 zł netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A gdzie to doczytałeś? bo w istrukcji do t1 "Konwerter GPRS-T1 może być stosowany nie tylko dla celów monitoringu, ale również

powiadamiania. Powiadamianie realizowane jest przy pomocy wiadomości SMS. Zdefiniować

można treść maksymalnie 32 wiadomości SMS. Wiadomość SMS zostanie wysłana

w przypadku odebrania przez konwerter określonego kodu zdarzenia."

a w T2 nic takiego nieznalazłem - dziwne, niby ma więcej możliwości ale innych :(

 

coś ciężko mi się połapać w możliwościach poszczególnych modułów :(

 

czy ktoś zna cenę t1 ? albo ETHM-2 ? Zaczynam dochodzić do wniosku, ze chyba powiadamianie sms'em nie jest aż tak niezbędne, żeby płacić "stały" abonament jakiemuś operatorowi, wystarczyło by mi żeby wysyłał mi maile, i tak płacę abonament za interek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to doczytałeś? bo w istrukcji do t1 "Konwerter GPRS-T1 może być stosowany nie tylko dla celów monitoringu, ale również powiadamiania. Powiadamianie realizowane jest przy pomocy wiadomości SMS. Zdefiniować można treść maksymalnie 32 wiadomości SMS. Wiadomość SMS zostanie wysłana w przypadku odebrania przez konwerter określonego kodu zdarzenia."

a w T2 nic takiego nieznalazłem - dziwne, niby ma więcej możliwości ale innych :(

Ano jakieś takie dziwne te moduły GSM Satel porobił. W sumie mają ich już 5, ale ciężko powiedzieć, który jest "najlepszy"... Każdemu czegoś brakuje (cześciowo ze względu na sposób komunikacji z centralą).

coś ciężko mi się połapać w możliwościach poszczególnych modułów :(

Ja odnoszę wrażenie, że Satel w ogólności nie bardzo umie robić przejrzystą dokumentację. Chyba za dużo tam speców od alarmów, a za mało skrybów od "user-friendly" i starań nad czytelnością informacji (zarobić na skoleniach też można...) ;-)

czy ktoś zna cenę t1 ? albo ETHM-2 ?

T1 to nie wiem, ale ETHM-2 jest o 30zł droższy od ETHM-1, czyli kosztuje 429zł. Netto.

Zaczynam dochodzić do wniosku, ze chyba powiadamianie sms'em nie jest aż tak niezbędne, żeby płacić "stały" abonament jakiemuś operatorowi, wystarczyło by mi żeby wysyłał mi maile, i tak płacę abonament za interek...

Interek łatwo "ciachnąć". No i maile też się w komórce trudniej czyta. No i może być trudniej znaleźć agencję, która będzie chciała robić moniotring przy powiadamianiu przez internet. A bez monitoringu, to jak tu wielokrotnie pisano, najlepszy alarm wart jest mniej niż głodny pies ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to doczytałeś? bo w istrukcji do t1 "Konwerter GPRS-T1 może być stosowany nie tylko dla celów monitoringu, ale również

powiadamiania. Powiadamianie realizowane jest przy pomocy wiadomości SMS. Zdefiniować

można treść maksymalnie 32 wiadomości SMS. Wiadomość SMS zostanie wysłana

w przypadku odebrania przez konwerter określonego kodu zdarzenia."

a w T2 nic takiego nieznalazłem - dziwne, niby ma więcej możliwości ale innych :(

 

coś ciężko mi się połapać w możliwościach poszczególnych modułów :(

 

czy ktoś zna cenę t1 ? albo ETHM-2 ? Zaczynam dochodzić do wniosku, ze chyba powiadamianie sms'em nie jest aż tak niezbędne, żeby płacić "stały" abonament jakiemuś operatorowi, wystarczyło by mi żeby wysyłał mi maile, i tak płacę abonament za interek...

Nie wiem dokładnie wywnioskowałem tak tylko z instrukcji ,zamówiłem dzisiaj 1 szt GPRS-T2 w satelu , jak przyjdzie to sprawdzę jak działa w praktyce.

Co do cen to wejdź sobie na stronę satela tam masz cennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam alarm oparty na integrze 64. Od kilku dni non stop świeci mi w manipulatorze kontrolka awarii. W menu awarie jest napis "brak zasilania AC(230V)". obok miga litera P. W menu przegląd zdarzeń są np. takie zapisy "17:27 Pł Gł Brak AC (230V)", "17:28 Pł Gł AC (230V) ok". Domyślam się że to jakieś chwilowe zaniki prądu. Mam ich po kilka na dobę. Po skasowaniu awarii, w ciągu góra 30 sekund, kontrolka awarii zaświeca się na nowo. Otwarłem skrzynkę alarmu żeby sprawdzić czy jest prąd i wszystko ok (na zasilaczu 230V, na akumulatorze 20V). Na płycie miga dioda Charge (nie wiem czy jest to istotne, nigdzie nie znalazłem co to miganie może oznaczać). Nawet nie wiem czy uderzać do elektryka, czy do gościa od alarmów :( Może ktoś doradzi co może być przyczyną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam alarm oparty na integrze 64. Od kilku dni non stop świeci mi w manipulatorze kontrolka awarii. W menu awarie jest napis "brak zasilania AC(230V)". obok miga litera P. W menu przegląd zdarzeń są np. takie zapisy "17:27 Pł Gł Brak AC (230V)", "17:28 Pł Gł AC (230V) ok". Domyślam się że to jakieś chwilowe zaniki prądu. Mam ich po kilka na dobę. Po skasowaniu awarii, w ciągu góra 30 sekund, kontrolka awarii zaświeca się na nowo. Otwarłem skrzynkę alarmu żeby sprawdzić czy jest prąd i wszystko ok (na zasilaczu 230V, na akumulatorze 20V). Na płycie miga dioda Charge (nie wiem czy jest to istotne, nigdzie nie znalazłem co to miganie może oznaczać). Nawet nie wiem czy uderzać do elektryka, czy do gościa od alarmów :( Może ktoś doradzi co może być przyczyną?

Jeśłi awaria zaświeca się co chwila a stwierdziłeś że napięcie w obudowie centrali jest cały czas to dzwoń do gościa od alarmów, miałem takie przypadki -niestety konieczna była wysyłka centrali do serwisu satela (postaraj sie aby twój instalator miał płytę na wymianę ponieważ taka naprawa w satelu trwa teraz około 3 tygodni razem z czasem przesyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Mam specyfikację na prosty alarm (1 strefa, dwie klawiatury), badałem cenę w kilku źródłach i mam ofertę na osprzęt za 1730 zł + 500 zł za montaż (kable rozprowadzone wcześniej. Czy to dobra oferta, przyzwoity sprzęt, czy raczej szukać czegoś innego (satel, esprit, integra)?

 

1. JA-82K Centrala alarmowa , 4wej. przewodowe, akumulator, obudowa x1

2. JA-82C Moduł 10 linii przewodowych do JA-82K x1

3. JA-80E Klawiatura LCD przewodowa z czytnikiem kart zbliżeniowych x2

4. COBALT Czujnik ruchu, dualny: podwójny PIR + mikrofala x2

5. JS-20 LARGO Czujnik ruchu PIR z analizą cyfrową sygnału 120st./12m x10

6. SPW-100 Syrena wewnętrzna, 110dB x1

7. OS-350 Sygnalizator zewnętrzny, piezo, sabotaż x1

 

Z góry dziękuję za pomoc i cenne uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie odnosnie modulu do integry CA64-OPS, ma ona wlasny zasilacz oraz mozliwosc podpiecia do aku. w instrukcji znalazlem iz max aku moze byc 7ah ale mam akurat 18 ah . i moje pytanie co sie moze stac jesli podepne wiekszy aku?

bezpiecznik na plytce jest 3.15A wiec w razie czego jesli przekroczy prad ladowania to powinien wywali.

 

pozdr i dzieki za odpowiedzi.

 

zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie odnosnie modulu do integry CA64-OPS, ma ona wlasny zasilacz oraz mozliwosc podpiecia do aku. w instrukcji znalazlem iz max aku moze byc 7ah ale mam akurat 18 ah . i moje pytanie co sie moze stac jesli podepne wiekszy aku?

bezpiecznik na plytce jest 3.15A wiec w razie czego jesli przekroczy prad ladowania to powinien wywali.

 

pozdr i dzieki za odpowiedzi.

 

zbyszek

Ja też mam 17Ah i nic się złego nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką polecilibyście centralkę alarmową? Mam Martixa i nie jestem raczej z niej zadowolony... niewątpliwą jej zaletą jest cena. Co myślicie o centrali SATEL - słyszałem pochlebne opinie jako niezłej za przyzwoite pieniądze... Z góry dziękuję za wszelkie inf.

 

Pozdrawaim

Ciężko być z tego "czegoś" zadowolony.Moja odpowiedź pewnie będzie już tendencyjna :Kup satela Integrę.Nie wiem co rozumiesz przez przyzwoite pieniądze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie odnosnie modulu do integry CA64-OPS, ma ona wlasny zasilacz oraz mozliwosc podpiecia do aku. w instrukcji znalazlem iz max aku moze byc 7ah ale mam akurat 18 ah . i moje pytanie co sie moze stac jesli podepne wiekszy aku?

bezpiecznik na plytce jest 3.15A wiec w razie czego jesli przekroczy prad ladowania to powinien wywali.

 

pozdr i dzieki za odpowiedzi.

 

zbyszek

Wielkość/pojemnośc akumulatora nie ma wpływu na prąd ładowania - on jest stałą konstrukcyjną ładowarki. Ten bezpiecznik jest raczej zabezpieczniem ładowarki na płycie przed zwarciem.

Jeśli dasz za duży akumulator, to:

1. jeśli pojemność nie będzie bardzo dużo większa od znamionowej, akumulator będzie się ładował po prostu dłużej - proporcjonalnie do pojemności (czyli 2x większy akumulator 2x dłużej się ładuje)

2. jeśli pojemność będzie dużo większa od znamionowej (np. dasz 45Ah zamiast 7Ah) może wystąpić niedoładowanie, wynikające z prądu upływu akumulatora - w każdym akumulatorze występuje samorozładowanie, wynikające głównie z wewnętrznych upływów (niedokładność wykonania elektrod, nieidealna czystość chemiczna elektrolitu i materiału płyt). Efekt samorozłądowania można przyrównać do sytuacji, kiedy idealny akumulator będzie rozładowywany jakimś umownym prądem upływu, w dodatku zależnym od aktualnego napięcia na akumulatorze (zależność nieliniowa). Ten prąd upływu wprost zależy od wielkości akumulatora. I jeśli prąd ładowania nie będzie istotnie większy niż prąd upływu, ładowanie może nie następować, lub nie będzie dochodziło do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

dzieki za poprzednie odpowiedzi

teraz mam inny problem mianowicie wczesniej mnialem sama integre 64 bez modulow, zachcialo mi sie podpiac modu 3x ca64e oraz 1xca64ops, dodalem nowy manipulator, dodatkowo popodlaczalem czujki PIR bo wczesniej byly tylko podpiete same kontaktorny no i mam problem centala nie startuje

na manipulatorach wysietla sie Brak CLK(no clk).

sprawdzalem jeszcze raz wszyskie kabelki, probowalem wywolac tryb serwisowy z kolkow ale niestety dioda dialer sie nie zaswieca i caly czas na wyswietlaczach manipulatorow jest ten sam blad

czy sie spotkaliscie z takim problem ? wiecie jak go rozwiazac?

 

pozdrawiam i dzieki za wszelka pomoc

 

zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

dzieki za poprzednie odpowiedzi

teraz mam inny problem mianowicie wczesniej mnialem sama integre 64 bez modulow, zachcialo mi sie podpiac modu 3x ca64e oraz 1xca64ops, dodalem nowy manipulator, dodatkowo popodlaczalem czujki PIR bo wczesniej byly tylko podpiete same kontaktorny no i mam problem centala nie startuje

na manipulatorach wysietla sie Brak CLK(no clk).

sprawdzalem jeszcze raz wszyskie kabelki, probowalem wywolac tryb serwisowy z kolkow ale niestety dioda dialer sie nie zaswieca i caly czas na wyswietlaczach manipulatorow jest ten sam blad

czy sie spotkaliscie z takim problem ? wiecie jak go rozwiazac?

 

pozdrawiam i dzieki za wszelka pomoc

 

zbyszek

Witam :)

 

Pierwsza sprawa, to w instrukcji do modułu nie ma wcale mowy o tym, że można podłączyć akumulator o maksymalnej pojemności 7 Ah.

Odnośnie komunikatu o braku CLK, to albo masz zwarcie w przewodzie do manipulatora, albo źle podłączyłeś jeden z manipulatorów (jeśli masz więcej, niż jeden). Proponuję podłączyć manipulator bezpośrednio do płyty centrali.

Jeśli dalej będzie się wyświetlać komunikat braku CLK, to znaczy, że uszkodzeniu uległa magistrala manipulatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...