Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Ok coś wiem więcej NIE jest to skomplikowane. heh dzięki!

Pytam jeszcze raz .

Mam włącznik centralny do rolet, jaki przewód skąd dokąd pociągnąć aby po pojawieniu się na wyjściu centrali alarmowej 12 v te rolety się zamknęły np.

i muszę jeszcze jakiś przekaźnik z 230 na 12 kupić na allegro coś znaleźć nie mogę i pytałem się w elektronicznym i tez nie mieli :|

Przekażnik jeśli chcesz sterować z centrali roletami musisz kupić na napięcie 12v a przełączać 230v- jeśli dobrze zrozumiałem.Widzę że ostatnio Allegro jest jedyną dostepną formą zakupu ...... przewód musisz pociągnąć od przekażnika do włącznika centralnego rolet.

Ok dzięki bardzo.

To obejdzie się bez kłucia chyba. Bo z centrali mam pociągnięty 8x0,5 ale jak skręcę po 4 zyły(omijając pe) to tez 230v może tym popłynąć.

Czyli podsumowując 12 z outa na przekaźnik i 230 z transformatora skrzynki centrali na przekaźnik i z przekaźnika do włącznika centralnego...

jeśli tak to trochę inaczej proponuję 12 z outa twoim przewodem 8x0,5 , na końcu przewodu dopiero przekażnik (powinien sie zmieścić w głębokiej puszce podtynkowej) z wyjścia przekażnika dopiero 230v do sterowania rolet.

A ten centralny włącznik rolet jest przewodowy czy bezprzewodowy?Zaletą tego rozwiązania jest to że możesz jednak wykorzystać przewód do prądów na jakie został przewidziany ( izolacja takiego przewodu raczej nie jest przygotowana na większe prądy)- zawsze robisz to na swoją odpowiedzialność.Pozatym mozesz wykorzystać dodatkowe żyły do wysterowania dodatkowych przekażników i sterowania grupami rolet np parter, piętro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ORLEN - nie troluj. Marudzisz jak inni wypowiadają się nie znając tematu, a sam robisz to samo. Tak się składa, że jak już uzyskasz obraz z kamery na linuksie, to zrobienie z tego czegoś zjadliwego dla komórki nie jest bardzo skomplikowane.

Tak się składa, że wisi mi, co tu sobie o mnie napiszecie :lol:

Jesteście obaj po prostu kompletnymi ignorantami :lol:

Trochę wam to zajmie, ale z czasem sami to zrozumiecie :lol:

Tak się składa, że zawodowo zajmuję się między innymi obługą streamingu video dla komórek. Nie tylko wiem, że da się to zrobić, ale nawet widziałem to w działaniu. Tak więc ORLEN: nie mierz innych swoją miarką i przede wszystkim przestań pieprzyć.

 

Przepraszam wszystkich, którzy muszą to czytać, ale styl wypowiedzi ORLENa po prostu nie pozwala na normalną dyskusję. :-(

Głuptasiu, przedstaw konkrety, a nie dywagujesz :lol:

Skoro wiesz, jak to zrobić, to przedstaw działające rozwiązanie, które Aleks i wielu innych czytelników forum bez problemu i bez tajemnej wiedzy (której nie posiadają) będą mogli zastosować u siebie. Napisz jakie konkretnie urządzenia trzeba zastosować, jakie oprogramowanie, jaka musi być przepustowość łącza, itp.

Twoje opowieści, czym się zajmujesz zawodowo i co widziałeś nikogo tu nie interesują. To tylko bicie piany. Wszyscy widzieli co potrafi James Bond i co z tego, skoro nie możemy tego powielać :lol:

 

KONKRETY PANOWIE, KONKRETY!

Konkrety:

Rozwiązenie używane i sprawdzone przeze mnie a w miarę tanie:

Komputer -jeśli ktoś nie ma albo chcemy aby rejstracja odbywała się na osobnym urzadzeniu -Poleasingowy DELL Optplex koszt z orginalnym systemem XP około 350zł +dysk 500GB .Wykorzystuję karty firmy alnet systems http://www.alnet.pl/page/pl/strona_glowna .Koszt karty 4 wejściowej około 800zł netto, mozliwośc rozszerzenia późniejszego systemu o kolejne karty 4 kamerowe lub dokupienia licencji na kamery IP, mozliwośc pracy hybrydowej nap 4 kamery analogowe i 4 IP (również megapikselowe).

Całe oprogramowanie klienckie jest darmowe : Telefon GSM (Nokia już od series 40 -sprawdzone na noki 6300 -w miarę płynne odswieżanie juz po EDGE), aplikacja pod win XP/Vista, PDA.Mozecie sobie sciagnąć ze strony przeglądarki-są dwa działajace serwery pokazowe: w Gdańsku i na Florydzie.

Polecam jako stabilny system o bardzo dużych mozliwościach. Co do rozwiązania karta rejstrująca z allegro za 30zł to sam nie wiem czego się spodziewasz.Kamera za 100 zł WOW!!

Osobom zainteresowanym w wolnej chwili mogę udostepnić podgląd również ze swojej testowej kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głuptasiu, przedstaw konkrety, a nie dywagujesz :lol:

Czy Ci się na prawdę wydaje, że taki teskt jest śmieszny?

Skoro wiesz, jak to zrobić, to przedstaw działające rozwiązanie, które Aleks i wielu innych czytelników forum bez problemu i bez tajemnej wiedzy (której nie posiadają) będą mogli zastosować u siebie. Napisz jakie konkretnie urządzenia trzeba zastosować, jakie oprogramowanie, jaka musi być przepustowość łącza, itp.

Twoje opowieści, czym się zajmujesz zawodowo i co widziałeś nikogo tu nie interesują. To tylko bicie piany. Wszyscy widzieli co potrafi James Bond i co z tego, skoro nie możemy tego powielać :lol:

Nie przedstawię gotowego rozwiązania, z kilku powodów. Jednym z podstawowych jest to, że aby je zastosować trzeba sporo wiedzieć o samym Linuksie. Na przykład o tym, jak połączyć kilka programów, z których każdy robi tylko mały kawałek tego co potrzebne, w jeden działający system. To _JEST_ rozwiązanie dla amatora-pasjonata, który ma czas i wiedzę, a nie ma pieniędzy. Nie ma w nim jednak nic z zabawek Jamesa Bonda. Trzeba tylko chcieć (i mieć czas) poszerzyć swoje horyzonty. Jak chcesz mieć tu i teraz, to pozostaje zapłacić k$ i nie jęczeć, że się nie umie zrobić samemu.

BTW rozwiązanie wskazanej przez Ciebie firmy GV też jest zbudowane na Linuksie. Stawiam dolary przeciw orzechom, że ich rozwiązanie w 90% bazuje na aplikacjach open-source, a to co oni dopisali to "duperelki" typu interfejs użytkownika.

 

PS. Wyśmiewanie innych tylko dlatego, że wiedzą więcej w niektórych dziedzinach, kiepsko świadczy o wyśmiewającym...

PS.2 Nie chce mi się z Tobą gadać, więc EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że wisi mi, co tu sobie o mnie napiszecie :lol:

 

Jesteście obaj po prostu kompletnymi ignorantami :lol:

 

Trochę wam to zajmie, ale z czasem sami to zrozumiecie :lol:

 

Noooo, to witamy kolejnego eksperta, sorry: "experta" na forum ;)

 

A teraz tak bardziej osobiście: ORLEN, z Twoich wypowiedzi widać, że mało widziałeś i mało wiesz. Oczekujesz gotowych rozwiązań, dopracowanych w 100%, które mają zostać podarowane Ci w prezencie za free. A niby z jakiej racji? Chociaż byś może poprosił, a nie kłócisz się, że skoro ktoś Ci czegoś nie pokazał, to znaczy że to nie istnieje. W prąd elektryczny też nie wierzysz, bo go nie widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To obejdzie się bez kłucia chyba. Bo z centrali mam pociągnięty 8x0,5 ale jak skręcę po 4 zyły(omijając pe) to tez 230v może tym popłynąć.

Czyli podsumowując 12 z outa na przekaźnik i 230 z transformatora skrzynki centrali na przekaźnik i z przekaźnika do włącznika centralnego...

 

Zwracam uwagę, jeśli masz czujki inercyjne na oknach z roletami,

to powinieneś deaktywować/opóźnić alarm na czas ich działania (również przy zamykaniu alarm się może wcześniej uzbroić zanim roleta się zamknie). Różnie to można wykonać w zależności od potrzeb i aktualnej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kamer i komórek...

komórki z symbianem (moja np. sprzed dwóch lat) obsługuje RTSP (real time streaming protocol) z 3gpp (kontener) i mpeg4 (kodek). na edge, a już szczególnie na umts da się oglądać. windows mobile/smartphone też pewnie to obsługuje, ale tego akurat nie używam to nie wiem. teraz wystarczy znaleźć kamerę, która nadaje w takim protokole - są takie, ale wybór kamery to trudniejsza sprawa (z innego powodu jak wiadomo - jakość obrazu, szczególnie gdy ciemno, a już w ogóle na zewnątrz - nie znamy konkretów). no i to właściwie wystarczy jeśli tylko z jedną kamerą i bez nagrywania. jeśli chcemy nagrywać i/lub więcej kamer to już by się jakiś serwerek do tego przydał - czy gotowe "sprzętowe" rozwiązanie, czy oprogramowanie+karta dla windows czy linux - to już kwestia gustu, własnych możliwości i czasu. sprawdzić tylko obsługiwane sposoby streamingu przez naszą komórkę i dopasować do tego serwer albo na odwrót.

faktem jest, że są na rynku kamery/serwery, które w niczym sensownym co by się nadawało na komórkę nie streamują, ale są i takie które pasują.

 

w większości sytuacji będzie potrzebne przekierowanie portów na routerze obsługującym łącze stałe (do kamery/videoserwera) i ewentualnie rejestracja zapewniającym nazwę dla zmiennego adresu IP w serwisie typu dyndns.org.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozwiązania karta rejstrująca z allegro za 30zł to sam nie wiem czego się spodziewasz.Kamera za 100 zł WOW!!

 

Czego sie spodziewam? Ze będzie przekazywac obraz - jakiś tam. Po to kupiłem jedną, żeby sprawdzić, czy taki obraz mi wystarczy. Jeśli nie, to resztę kupie lepszych a tę ustawię w jakimś niekrytycznym miejscu. A karta za 30 zł to normalna karta, tylko nie nowa. A że ma wolne odświeżanie (50kl/s) i tylko jeden procesor? No i co? Jeśli z każej kamery będzie zrzut raz na 0,5 sek to dla mnie jest ok - filmów tym nie będę kręcił ;) 30zł to 3 piwa - dla testów jak znalazł. Ponownie - jeśli uznam, że mi to nie wystarcza, to kupię lepszą.

 

Faktem jest, że taka instalacja w zwykłym domu jest głównie bajerem, dlatego wydawanie na nią k$$$ jest bez sensu. A ja postanowiłem, że się pobawię i zobaczę, co z tego wyjdzie. Jak pisałem - i tak stać będzie sobie serwer (linuksowy), więc dorzucenie mu jeszcze jednej funcji za pare groszy wydaje mi się rozwiązaniem do przyjęcia (a Zona zyska fałszywe poczucie bezpieczeństwa :) ).

 

Że jest to jak najbardziej wykonalne to już napisali koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmieniając temat - jaka może być przyczyna braku komunikacji DloadX z centralą, poza ew. złym kabelkiem? Kabel kupiłem, więc nie wiem, czy dobrze połączony, ale we wtyku widac doprowadzone 6 żył.

 

Czy coś innego jeszcze może być przyczyną? COM1 świeci na zielono, w centrali włączony Download RS - wszystko niby OK, a program zgłasza "brak połączenia z centralą".

 

WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak korzystałem, to COM1 się czerwienił, więc wywaliłem, bo na domowym mam jeszcze RS. Więc to nie to, ale jak na budowie będę chciał z laptopa zadziałać, to problem pewnie wróci.

 

Jakieś inne sugestie? Czy przyczyną może być :

 

1. NIe obciażenie wyjść wysokoprądowych rezystorami?

 

2. Alarm sabotażowy? Manipulator sobie lezy na biurku, więc zgłasza sabotaż, co mnie irytuje niezmiernie. Szczególnie, że ciągle muszę wklepywać hasło serwisowe - czy to tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak korzystałem, to COM1 się czerwienił, więc wywaliłem, bo na domowym mam jeszcze RS. Więc to nie to, ale jak na budowie będę chciał z laptopa zadziałać, to problem pewnie wróci.

 

Jakieś inne sugestie? Czy przyczyną może być :

 

1. NIe obciażenie wyjść wysokoprądowych rezystorami?

 

2. Alarm sabotażowy? Manipulator sobie lezy na biurku, więc zgłasza sabotaż, co mnie irytuje niezmiernie. Szczególnie, że ciągle muszę wklepywać hasło serwisowe - czy to tak ma być?

1 i 2 raczej nie.

Wszystkie hasła komunikacji masz takie same w centrali i komputerze?

Możesz wyłączyć "konieczność kasowania hasłem instalatora" w opcjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak korzystałem, to COM1 się czerwienił, więc wywaliłem, bo na domowym mam jeszcze RS. Więc to nie to, ale jak na budowie będę chciał z laptopa zadziałać, to problem pewnie wróci.

 

Jakieś inne sugestie? Czy przyczyną może być :

 

1. NIe obciażenie wyjść wysokoprądowych rezystorami?

 

2. Alarm sabotażowy? Manipulator sobie lezy na biurku, więc zgłasza sabotaż, co mnie irytuje niezmiernie. Szczególnie, że ciągle muszę wklepywać hasło serwisowe - czy to tak ma być?

 

Oststnio panowie z satela pomylili również kable przy pakowaniu więc jeśli na ciebie trafiło to mozesz mieć kabelek ale do ca 5 i acco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scooby napisał:

arm.pl napisał:

scooby napisał:

Ok coś wiem więcej NIE jest to skomplikowane. heh dzięki!

Pytam jeszcze raz .

Mam włącznik centralny do rolet, jaki przewód skąd dokąd pociągnąć aby po pojawieniu się na wyjściu centrali alarmowej 12 v te rolety się zamknęły np.

i muszę jeszcze jakiś przekaźnik z 230 na 12 kupić na allegro coś znaleźć nie mogę i pytałem się w elektronicznym i tez nie mieli :|

 

Przekażnik jeśli chcesz sterować z centrali roletami musisz kupić na napięcie 12v a przełączać 230v- jeśli dobrze zrozumiałem.Widzę że ostatnio Allegro jest jedyną dostepną formą zakupu ...... przewód musisz pociągnąć od przekażnika do włącznika centralnego rolet.

 

Ok dzięki bardzo.

To obejdzie się bez kłucia chyba. Bo z centrali mam pociągnięty 8x0,5 ale jak skręcę po 4 zyły(omijając pe) to tez 230v może tym popłynąć.

Czyli podsumowując 12 z outa na przekaźnik i 230 z transformatora skrzynki centrali na przekaźnik i z przekaźnika do włącznika centralnego...

 

jeśli tak to trochę inaczej proponuję 12 z outa twoim przewodem 8x0,5 , na końcu przewodu dopiero przekażnik (powinien sie zmieścić w głębokiej puszce podtynkowej) z wyjścia przekażnika dopiero 230v do sterowania rolet.

A ten centralny włącznik rolet jest przewodowy czy bezprzewodowy?Zaletą tego rozwiązania jest to że możesz jednak wykorzystać przewód do prądów na jakie został przewidziany ( izolacja takiego przewodu raczej nie jest przygotowana na większe prądy)- zawsze robisz to na swoją odpowiedzialność.Pozatym mozesz wykorzystać dodatkowe żyły do wysterowania dodatkowych przekażników i sterowania grupami rolet np parter, piętro.

Wiem ze ta izolacja nie jest przystosowana do 230v no ale grzejnik 2000W na tym chodzić nie będzie przecież;p

Z tym przekaźnikiem może być ciężko w tej puszcze ale jak tak nie wyjdzie to zostawię go po prostu w centrali alarmowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkrety:

Rozwiązenie używane i sprawdzone przeze mnie a w miarę tanie:

Komputer -jeśli ktoś nie ma albo chcemy aby rejstracja odbywała się na osobnym urzadzeniu -Poleasingowy DELL Optplex koszt z orginalnym systemem XP około 350zł +dysk 500GB .Wykorzystuję karty firmy alnet systems http://www.alnet.pl/page/pl/strona_glowna .Koszt karty 4 wejściowej około 800zł netto, mozliwośc rozszerzenia późniejszego systemu o kolejne karty 4 kamerowe lub dokupienia licencji na kamery IP, mozliwośc pracy hybrydowej nap 4 kamery analogowe i 4 IP (również megapikselowe).

Całe oprogramowanie klienckie jest darmowe : Telefon GSM (Nokia już od series 40 -sprawdzone na noki 6300 -w miarę płynne odswieżanie juz po EDGE), aplikacja pod win XP/Vista, PDA.Mozecie sobie sciagnąć ze strony przeglądarki-są dwa działajace serwery pokazowe: w Gdańsku i na Florydzie.

Polecam jako stabilny system o bardzo dużych mozliwościach. Co do rozwiązania karta rejstrująca z allegro za 30zł to sam nie wiem czego się spodziewasz.Kamera za 100 zł WOW!!

Osobom zainteresowanym w wolnej chwili mogę udostepnić podgląd również ze swojej testowej kamery.

 

BRAWO! To są właśnie konkrety :)

Też wykorzystuję rejestratory Alnet. Nie są tanie, ale bardzo stabilne (czego nie można powiedzieć o kartach do komputerów pracujących w środowisku Windows...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przedstawię gotowego rozwiązania, z kilku powodów. Jednym z podstawowych jest to, że aby je zastosować trzeba sporo wiedzieć o samym Linuksie. Na przykład o tym, jak połączyć kilka programów, z których każdy robi tylko mały kawałek tego co potrzebne, w jeden działający system. To _JEST_ rozwiązanie dla amatora-pasjonata, który ma czas i wiedzę, a nie ma pieniędzy.

To przeczytaj sobie, co napisał Aleks...

Jest laikiem, a nie amatorem-pasjonatem, więc na co mu twoje wywody, że można to zrobić, ale trzeba mieć wiedzę :roll:

Pytanie było konkretne, ale jak zwykle pojawiają się odpowiedzi nie na temat i bicie piany, co by można, gdyby...

 

PS. Wyśmiewanie innych tylko dlatego, że wiedzą więcej w niektórych dziedzinach, kiepsko świadczy o wyśmiewającym...

PS.2 Nie chce mi się z Tobą gadać, więc EOT.

Mam to w d u p i e :)

Jesteś głupolem, który nie potrafi czytać ze zrozumieniem i odpowiadać na konkretne pytanie, tylko bijesz pianę nie wiadomo nad czym :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz tak bardziej osobiście: ORLEN, z Twoich wypowiedzi widać, że mało widziałeś i mało wiesz. Oczekujesz gotowych rozwiązań, dopracowanych w 100%, które mają zostać podarowane Ci w prezencie za free. A niby z jakiej racji? Chociaż byś może poprosił, a nie kłócisz się, że skoro ktoś Ci czegoś nie pokazał, to znaczy że to nie istnieje. W prąd elektryczny też nie wierzysz, bo go nie widać?

 

Ja nic nie oczekuję i o nic nie proszę :lol:

Ja mam gotowe, profesjonalne rozwiązania, które stosuję w praktyce, a o których ty i twoi kolesie-pasjonaci możesz pomarzyć :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak korzystałem, to COM1 się czerwienił, więc wywaliłem, bo na domowym mam jeszcze RS. Więc to nie to, ale jak na budowie będę chciał z laptopa zadziałać, to problem pewnie wróci.

 

Jakieś inne sugestie? Czy przyczyną może być :

 

1. NIe obciażenie wyjść wysokoprądowych rezystorami?

 

2. Alarm sabotażowy? Manipulator sobie lezy na biurku, więc zgłasza sabotaż, co mnie irytuje niezmiernie. Szczególnie, że ciągle muszę wklepywać hasło serwisowe - czy to tak ma być?

 

No widzisz, taki z ciebie kozak i dyskutant, a wykładasz się na takich prostych rzeczach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...