Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Wyluzujcie. Pytający jest jeden, a poza tym zniknął... a forum przeglądają tysiące... szczególnie takie wątki te... nic się nie stanie jak padną różnego rodzaju rozwiązania pomimo, być może innych oczekiwań pytającego (choć i tu pewności nie ma co mu tak naprawdę leży).

Owszem, masz rację, nic się nie stanie, jak padną różnego rodzaju rozwiązania, ale pisanie, że można to zrobić, tylko trzeba napisać kawałek softu na linuksie, nie jest przedstawieniem rozwiązania, tylko dywagowaniem.

 

Miałem silne postanowienie nie brać więcej udziały w tej żenującej pyskówce, ale w końcu się złamałem, gdyż ORLEN, poza poziomem wypowiedzi poniżej jakichkolwiek standardów, stosuje uparcie kłamstwo.

 

Otóż:

 

- wcale nie sugerowałem, że należy cokolwiek napisać. Zresztą koledzy, którzy linuksa kumają też chyba go nie doceniają. Polecam wspomnianą przeze mnie stronę porjektu ZoneMinder - to jest już gotowe! Więc przestań, proszę, dywagować o rzeczach, o których nie masz pojęcia.

- Aleks prosił o poradę - czy zasugerowanie mu toku myślenia nie jest właśnie tym? Przecież nie napisałem, że jest to jedyne słuszne rozwiązanie, ale jedno z możliwych i najlepsze, moim zdaniem, dla zwykłych domków, gdzie gigantyczne inwestycje w profesjonalny monitoring nie mają uzasadnienia. Czy taka sygestia naprawde zasługuje na potok chamstwa i inwektyw, jakie zaprezentowałeś, drogi ORLENie?

- nie jest prawdą, jakoby to rozwiązanie nie spełniało oczekiwań Aleksa dot. streamingu na komórkę (zrealizowanego w ten, czy inny sposób) - ale tego juz nie przynasz, prawda?

 

Szkoda zresztą strzępić klawiaturę. Poza tym nie wiem, czy nie należałoby założyć odrębnego wątku dot. CCTV - bo jako żywo nie jest to alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wyluzujcie. Pytający jest jeden, a poza tym zniknął... a forum przeglądają tysiące... szczególnie takie wątki te... nic się nie stanie jak padną różnego rodzaju rozwiązania pomimo, być może innych oczekiwań pytającego (choć i tu pewności nie ma co mu tak naprawdę leży).

Owszem, masz rację, nic się nie stanie, jak padną różnego rodzaju rozwiązania, ale pisanie, że można to zrobić, tylko trzeba napisać kawałek softu na linuksie, nie jest przedstawieniem rozwiązania, tylko dywagowaniem.

Lenistwo z Ciebie bije na kilometry. Samo w sobie to nic złego, ale twierdzisz, że to nasza wina, że nie chce Ci się w googla wpisać "3gp linux streaming". Na podstawie tego co tam znajdziesz można zrobić "video na komórkę". No ale to nadal trzeba chieć...

Nie jest to rozwiązanie dla każdego i podanie konkretnej recepty jest bez sensu. Dla nie kumatych i ORLENa: szczegóły każdego konkretnego rozwiązania mogą się różnić niewiele, ale jednocześnie róznice to mogą powodować, że nie da się wprost przenieść jednej implementacji na inne warunki wprost - dlatego lepiej wiedzieć co się robi.

Wniosek jest tylko jeden: da się to zrobić w miarę prosto, ale trzeba chcieć się dowiedzieć jak to zrobić, gdyż w przeciwnym wypadku, to tylko "robienie sobie samemu na złość".

ORLEN - jeszcze raz i powoli, żebyś się już nie wygłupiał z tymi żądaniami konkretów - w Linuksie każdą rzecz można zrobić na 100 sposóbów. Każdy będzie dobry, ale praktycznie żaden nie zadziała w dowolnej konfiguracji sprzętowej (tj. rodzaju podłączonej kamery, spsobu połączenia komputera z komórką, czy też modelu komórki - a to ostatnie ma wbrew pozorom niebagatelne znaczenie, bo wiele rzeczy potrafi ułatwić ale i znacząco utrudnić). Żądanie więc podania jednego rozwiązania dobrego dla wszystkich jest zwyczajnie absurdalne.

Powtarzając po raz kolejny: trzeba chieć wiedzieć jak to się robi.

Wasza wina jest taka, że nie potraficie czytać ze zrozumieniem i odpowiadać na zadane pytanie, tylko chwalicie się, że wy coś tam potraficie (chyba) zrobić sami. Powtarzam, taka porada jest dla 99,9% forumowiczów nic nie warta. Nie tego oni oczekują.

ravbc - jeszcze raz i powoli, może dotrze do ciebie, ja nie potrzebuję takich twoich rozwiązań. Potrzebuje je kolega Aleks, który o to pytał. Ja mam gotowe, sprawdzone rozwiązania i nie mam czasu na tworzenie nowych rozwiązań. Nie mam takiej potrzeby - dotarło do ciebie?

Aleks napisał też, że jest laikiem, więc potrzebuje rozwiązań gotowych. To on potrzebuje konkretów, a nie ja, a ty piszesz tylko, że można to jakoś tanio zrobić.

Nie chce mi się z wami na ten temat gadać. EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie na forum.

Od jakiegoś czasu pojawiło sie u mnie dziwne zjawisko. W czasie korzystania z telefonu, zaraz po połączeniu następuje przerwanie rozmowy! Nagle cisza i nic. Dopiero po odpięciu linii tp od centralki, telefon działa poprawnie (co jest oczywistą oczywistością, bo po prostu linia idzie prosto do telefonu, pomijając centralkę). Pozostałe funkcje centrali, czyli alarm - działają bez zmian. Co może byc tego przyczyną??? Mam Integrę64, linię tp z neostradą. Trzeba wypiąć linię by móc korzystać z telefonu. Przy tym przerywaniu rozmowy, nie było żadnych zakłóceń w odbiorze neostrady. Nawet filtr był zmieniany kilka razy, bo myśleliśmy, że jest on przyczyną tych zakłóceń. Czy może to awaria płyty centrali? Jak to sprawdzić? :roll:

Pozdrawiam!

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój tok rozumowania jest jak najbardziej poprawny. Oczywiście mozna zrobic to tak jak piszesz. jeden przycisk może stsreować kilkoma urzadzeniamii tak przykladowo naciśniecie przycisku nr 1 może otwierac obie bramy zapalać swiatło i opóźniać system alarmowy, drugi może otwierac tylko brame wjazdową a trzeci tylko garażową.

Pozdrawiam

Owszem, jeden przycisk może sterować kilkoma urządzeniami, ale z kilku powodów nie jest to wskazane, bo może znacznie utrudnić obsługę tych urządzeń (szczególnie osobom nie zaawansowanym technicznie, np. żonie :wink: ).

 

Jak zamierzasz zrobić w Integrze opóźnianie systemu alarmowego w garażu?

Właśnie wydawało mi się, że zastosowanie 1 przycisku ułatwia sprawę, bo naciskam raz i wszystko działa (i np. jestem pewny że alarm jest opóźniny, w innym razie łatwo zapomnieć nacisnąć sekwencję przycisków w odpowiedniej kolejności). Jedyny ewentualny kłopot jaki tu widzę to, że brama garażowa (nie wiem jak we wjazdowych, bo nie mam na razie) jednym przyciskiem się zamyka i otwiera.

Wydaje mi się, że na temat opóźnienia w Integrze już tu pisał Zbych, ale ja nie bardzo "techniczny" jestem :-) choć się staram ;-), więc już zgłupiałem można czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papay, zlituj się (nad sobą), przecież to forum oglądają wszyscy - złodzieje też :evil: A Ty im tutaj na tacy szczegóły alarmu, w innym miejscu na forum podałeś lokalizację - nic, tylko obserwować dalej Twoje posty i zbierać szczegółowe informacje - i uderzyć.

Weś skasuj te obrazki, jak Ci Twój majątek miły. Lepiej zapytaj na forum, czy ktoś Ci może zweryfikować rozkład czujek, i jeśli znajdzie się chętny, podeślij mu na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu pojawila się w sprzedazy Integra 128 w wersji WRL, ze zitegrowanym modemem GSM.

Czy macie juz moze jakies doswiadczenia z ta plyta?

 

Konkretnie interesuje mnie kwestia powiadamiania SMS - na razie nie doszukalem sie bowiem w dokumentacji wszystkich interesujacych mnie informacji...

W szczegolnosci potrzebuje danych nt.:

- ilosci roznych komunikatow SMS, ktore mozna skonfigurowac

- ilosci wejsc, ktore moga wyzwalac wyslanie SMS (czy moga to byc wszystkie 128 wejscia?)

 

Jesli moglibyscie podzielic sie swoja wiedza w tym zakresie - bylbym wdzieczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papay, zlituj się (nad sobą), przecież to forum oglądają wszyscy - złodzieje też :evil: A Ty im tutaj na tacy szczegóły alarmu, w innym miejscu na forum podałeś lokalizację - nic, tylko obserwować dalej Twoje posty i zbierać szczegółowe informacje - i uderzyć.

Weś skasuj te obrazki, jak Ci Twój majątek miły. Lepiej zapytaj na forum, czy ktoś Ci może zweryfikować rozkład czujek, i jeśli znajdzie się chętny, podeślij mu na priv.

 

a tym kimś będzie kolega "złodzieja" :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tym kimś będzie kolega "złodzieja" :lol: :lol: :lol:

Nawet jeśli - to będziesz miał jego nick z forum, a więc ten kolega to już anonimowy nie będzie i namierzyć się da.

 

A jak taki złodziej wejdzie z kafejki internetowej na forum jako gość i tylko będzie oglądał - praktycznie jest nie do namierzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że media wkładają ludziom do głowy, że w internecie trudno być anonimowym, jednak niektórym to się udaje :)

Tutaj akurat wyjątkowo mają rację.

W necie trudno jest być anonimowym - ale oczywiście jest to możliwe, tak jak możliwe jest rozbrojenie każdego alarmu czy otwarcie każdego zamka.

Nie piszę więc, że nie jest możliwy Twój scenariusz (kolega złodzieja jest forumowym ekspertem), ale w tym wypadku zawsze możesz, przed wysłaniem mu projektu do oceny, zweryfikować gościa, choćby sprawdzając jak długo jest już na forum i co pisze. No i, jeśli coś będzie nie tak, możesz uderzyć (a raczej policja może uderzyć) do administratorów forum o udostępnienie danych. No i, na koniec, jeśli zdjęcie wyślesz do 5-ciu ekspertów to wiesz, że chodzi o jednego z nich. Ponadto doskonale wiesz, kiedy im to wysłałeś.

Ale jeśli wkleisz zdjęcia po prostu, pozbawiasz się tej możliwości, bo wyśledzenie, kto z pośród setek czy tysięcy oglądających jest tym złym będzie znacznie trudniejsze - tym bardziej, że nie będzie znany dokładny czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że media wkładają ludziom do głowy, że w internecie trudno być anonimowym, jednak niektórym to się udaje :)

Tutaj akurat wyjątkowo mają rację.

W necie trudno jest być anonimowym - ale oczywiście jest to możliwe, tak jak możliwe jest rozbrojenie każdego alarmu czy otwarcie każdego zamka.

Nie piszę więc, że nie jest możliwy Twój scenariusz (kolega złodzieja jest forumowym ekspertem), ale w tym wypadku zawsze możesz, przed wysłaniem mu projektu do oceny, zweryfikować gościa, choćby sprawdzając jak długo jest już na forum i co pisze. No i, jeśli coś będzie nie tak, możesz uderzyć (a raczej policja może uderzyć) do administratorów forum o udostępnienie danych. No i, na koniec, jeśli zdjęcie wyślesz do 5-ciu ekspertów to wiesz, że chodzi o jednego z nich. Ponadto doskonale wiesz, kiedy im to wysłałeś.

Ale jeśli wkleisz zdjęcia po prostu, pozbawiasz się tej możliwości, bo wyśledzenie, kto z pośród setek czy tysięcy oglądających jest tym złym będzie znacznie trudniejsze - tym bardziej, że nie będzie znany dokładny czas.

 

Oczywiście masz racje żę nalezy zachować nieco ostrożności zanim przekaże sie komuś informacje o swoim systemie alarmowym a może wręcz nawet pozwoli sie mu go zaprojektować. Tu pełna zgoda.

Ale wybacz nie widze jakoś policji sprawdzającej tożsamość uzytkowników forrum. Podązając tym tropem należało by sprawdzić wszystkie osoby które przewinęły się prze budowę a które mogły dokladniej przyjrzeć się systemowi alarmowemu. I to wszystko przy jednym z wielu mozliwych założeń że kradzierzy dokonał ktos znający budowę systemu alarmowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu pojawila się w sprzedazy Integra 128 w wersji WRL, ze zitegrowanym modemem GSM.

Czy macie juz moze jakies doswiadczenia z ta plyta?

 

Konkretnie interesuje mnie kwestia powiadamiania SMS - na razie nie doszukalem sie bowiem w dokumentacji wszystkich interesujacych mnie informacji...

W szczegolnosci potrzebuje danych nt.:

- ilosci roznych komunikatow SMS, ktore mozna skonfigurowac

- ilosci wejsc, ktore moga wyzwalac wyslanie SMS (czy moga to byc wszystkie 128 wejscia?)

 

Jesli moglibyscie podzielic sie swoja wiedza w tym zakresie - bylbym wdzieczny :)

Integra 128 WRL może wysłać 64 rózne SMS-y ,możesz wyzwalać z wszystkich 128 wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie tegie glowy, prosil bym o pomoc w polaczeniu zestawu alarmowego DSC z parametryzaja 2EOL. W sklad mojego zestawu wchodza:

 

1 Procesor PC 1832

2 klawiatura 5500 LCD

3 modul rozszerzen PC 5108

4 sygnalizator MOS-5

5 czujki ruchu Bosch Blue Line ISM-BLP1-P (10 sztuk)

 

Mam jeszcze zamiar w przyszlosci podlaczyc do tego :

 

klawiature pk 5516 LED

powiadomienie sms - Albatross S2

czujke dymu, temperatury, czadu

 

Na razie zalezy mi na polaczeniu pierwszych 5 podzespolow i zaprogramowaniu tego w jak najprostrzej postaci z jednym podsystemem. Za pare dni maja mi wstawiac okna...

 

z gory dziekuje za pomoc i ewentualne uwagi/ komentarze.(zalaczam rysunek)

 

http://img164.imageshack.us/img164/4377/systemjpgou1.th.jpg' alt='systemjpgou1.th.jpg'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie tegie glowy, prosil bym o pomoc w polaczeniu zestawu alarmowego DSC z parametryzaja 2EOL. W sklad mojego zestawu wchodza:

 

1 Procesor PC 1832

2 klawiatura 5500 LCD

3 modul rozszerzen PC 5108

4 sygnalizator MOS-5

5 czujki ruchu Bosch Blue Line ISM-BLP1-P (10 sztuk)

 

Mam jeszcze zamiar w przyszlosci podlaczyc do tego :

 

klawiature pk 5516 LED

powiadomienie sms - Albatross S2

czujke dymu, temperatury, czadu

 

Na razie zalezy mi na polaczeniu pierwszych 5 podzespolow i zaprogramowaniu tego w jak najprostrzej postaci z jednym podsystemem. Za pare dni maja mi wstawiac okna...

 

z gory dziekuje za pomoc i ewentualne uwagi/ komentarze.(zalaczam rysunek)

 

<a href=http://img164.imageshack.us/img164/4377/systemjpgou1.th.jpg' alt='systemjpgou1.th.jpg'>

Z tegpo co pamiętam to sposób podłaczenia rezystorów DEOL (2EOL)jest na rysunku w instrukcji którą dostałeś pewnie z centralą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz racje żę nalezy zachować nieco ostrożności zanim przekaże sie komuś informacje o swoim systemie alarmowym a może wręcz nawet pozwoli sie mu go zaprojektować. Tu pełna zgoda.

Ale wybacz nie widze jakoś policji sprawdzającej tożsamość uzytkowników forrum. Podązając tym tropem należało by sprawdzić wszystkie osoby które przewinęły się prze budowę a które mogły dokladniej przyjrzeć się systemowi alarmowemu. I to wszystko przy jednym z wielu mozliwych założeń że kradzierzy dokonał ktos znający budowę systemu alarmowego.

No właśnie o to chodzi. Jeśli umieścisz zdjęcie na forum, nie da się praktycznie sprawdzić, kto je obejrzał.

Ale jeśli wyślesz dwóm czy trzem osobom do zaopiniowania, potem po roku będziesz miał włamanie i będzie podejrzenie, że włamywacz doskonale znał szczegóły Twojego systemu alarmowego, sprawdzenie tych dwóch czy trzech osób będzie łatwe i jeśli podasz tą informację policji, to będzie mogła łatwo sprawdzić te dwie-trzy osoby (oczywiście jeśli policj będzie się chciało - ale to już zupełnie inna kwestia).

Tak naprawdę nie chodzi tu przecież o to, czy policja coś sprawdzi, czy nie - chodzi o nasz majątek.

Jeśli podasz PIN do karty kredytowej tutaj na forum to też być moze nic się nie stanie, prawda? To może podaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigbeat proszę pomóż po sie pogubiłem.

Możesz wskazać fragment mojej wypowiedzi z którym tak zawzięcie polemizujesz. Z tym gdzie przyznaję Ci rację odnośnie ostroznosci w przekazywaniu informacji o systemie alarmowym przypadkowym osobom czy z tym gdzie powątpiewam w dzialania policji zmierzające do ustalenia tożsamościi osoby która mogla na forum zapoznać sie z planami systemu alarmowego ( co zdaje się i Ty sam w jednym ze zdań poddajesz w wątpliwośc)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu pojawila się w sprzedazy Integra 128 w wersji WRL, ze zitegrowanym modemem GSM.

Czy macie juz moze jakies doswiadczenia z ta plyta?

 

Konkretnie interesuje mnie kwestia powiadamiania SMS - na razie nie doszukalem sie bowiem w dokumentacji wszystkich interesujacych mnie informacji...

W szczegolnosci potrzebuje danych nt.:

- ilosci roznych komunikatow SMS, ktore mozna skonfigurowac

- ilosci wejsc, ktore moga wyzwalac wyslanie SMS (czy moga to byc wszystkie 128 wejscia?)

 

Jesli moglibyscie podzielic sie swoja wiedza w tym zakresie - bylbym wdzieczny :)

Integra 128 WRL może wysłać 64 rózne SMS-y ,możesz wyzwalać z wszystkich 128 wejść.

Dzięki za odpowiedź.

Coraz bardziej podoba mi sie ta wersja Integry. Na razie znalazłem jedną zasadniczą wadę: mogłaby byc tylko trochę tańsza... :-?

 

A czy jest możliwość zdefiniowania jakiejś logicznej funkcji kilku wejść, po wystąpieniu której zostanie wysłany określony SMS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu pojawila się w sprzedazy Integra 128 w wersji WRL, ze zitegrowanym modemem GSM.

Czy macie juz moze jakies doswiadczenia z ta plyta?

 

Konkretnie interesuje mnie kwestia powiadamiania SMS - na razie nie doszukalem sie bowiem w dokumentacji wszystkich interesujacych mnie informacji...

W szczegolnosci potrzebuje danych nt.:

- ilosci roznych komunikatow SMS, ktore mozna skonfigurowac

- ilosci wejsc, ktore moga wyzwalac wyslanie SMS (czy moga to byc wszystkie 128 wejscia?)

 

Jesli moglibyscie podzielic sie swoja wiedza w tym zakresie - bylbym wdzieczny :)

Integra 128 WRL może wysłać 64 rózne SMS-y ,możesz wyzwalać z wszystkich 128 wejść.

Dzięki za odpowiedź.

Coraz bardziej podoba mi sie ta wersja Integry. Na razie znalazłem jedną zasadniczą wadę: mogłaby byc tylko trochę tańsza... :-?

 

A czy jest możliwość zdefiniowania jakiejś logicznej funkcji kilku wejść, po wystąpieniu której zostanie wysłany określony SMS?

No cóż jeśli weźmiesz sumę cen 3 urządzeń czyli integrę 128 , moduł gsm lt1 i odbiornik bezprzewodowy to wychodzi taniej. Ale z punktu widzenia serwisanta raczej unikam takich rozwiązań, jeśli nastąpi usterka np Gsm-a w tej integrze będzisz zmuszony do wysłania jej do serwisu satela -jesteś bez systemu w najlepszej sytuacji koło tygodnia. W przypadku posiadania zwykłej integry zazwyczaj centralę, gsm lub moduł odbiornika bezprzewodowego możesz zazwyczaj szybciej dostać czy to na zamianę czy nowy u dealera lub serwisanta, sam mam najczęściej spotykane centrale i moduły zawsze pod ręką - w razie usterki możliwa jest szybka wymiana i wysłanie uszkodzonego elementu do serwisu. W przypadku WRL żaden z moich dostawców narazie nie planuje trzymania jej na magazynie, dostępna jest tylko na zamówienie.

Funkcje definiujesz na poziomie wejść/wyjść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...