Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

Jakis czas temu pojawila się w sprzedazy Integra 128 w wersji WRL, ze zitegrowanym modemem GSM.

Czy macie juz moze jakies doswiadczenia z ta plyta?

 

(...)

No cóż jeśli weźmiesz sumę cen 3 urządzeń czyli integrę 128 , moduł gsm lt1 i odbiornik bezprzewodowy to wychodzi taniej. Ale z punktu widzenia serwisanta raczej unikam takich rozwiązań, jeśli nastąpi usterka np Gsm-a w tej integrze będzisz zmuszony do wysłania jej do serwisu satela -jesteś bez systemu w najlepszej sytuacji koło tygodnia. W przypadku posiadania zwykłej integry zazwyczaj centralę, gsm lub moduł odbiornika bezprzewodowego możesz zazwyczaj szybciej dostać czy to na zamianę czy nowy u dealera lub serwisanta, sam mam najczęściej spotykane centrale i moduły zawsze pod ręką - w razie usterki możliwa jest szybka wymiana i wysłanie uszkodzonego elementu do serwisu. W przypadku WRL żaden z moich dostawców narazie nie planuje trzymania jej na magazynie, dostępna jest tylko na zamówienie.

Funkcje definiujesz na poziomie wejść/wyjść

No tak, z punktu widzenia skalowalności/serwisu - oczywiście takie rozproszone rozwiązanie jest lepsze.

Natomiast w chwili obecnej nie ma chyba funkcjonalnego odpowiednika Integry 128-WRL w postaci osobnych modułów? Chodzi głównie o możliwość sterowania systemem za pomocą SMS czy też powiadamiania za pomocą aż 64 różnych SMS na dodatek ze wszystkich 128 wejść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakis czas temu pojawila się w sprzedazy Integra 128 w wersji WRL, ze zitegrowanym modemem GSM.

Czy macie juz moze jakies doswiadczenia z ta plyta?

 

(...)

No cóż jeśli weźmiesz sumę cen 3 urządzeń czyli integrę 128 , moduł gsm lt1 i odbiornik bezprzewodowy to wychodzi taniej. Ale z punktu widzenia serwisanta raczej unikam takich rozwiązań, jeśli nastąpi usterka np Gsm-a w tej integrze będzisz zmuszony do wysłania jej do serwisu satela -jesteś bez systemu w najlepszej sytuacji koło tygodnia. W przypadku posiadania zwykłej integry zazwyczaj centralę, gsm lub moduł odbiornika bezprzewodowego możesz zazwyczaj szybciej dostać czy to na zamianę czy nowy u dealera lub serwisanta, sam mam najczęściej spotykane centrale i moduły zawsze pod ręką - w razie usterki możliwa jest szybka wymiana i wysłanie uszkodzonego elementu do serwisu. W przypadku WRL żaden z moich dostawców narazie nie planuje trzymania jej na magazynie, dostępna jest tylko na zamówienie.

Funkcje definiujesz na poziomie wejść/wyjść

No tak, z punktu widzenia skalowalności/serwisu - oczywiście takie rozproszone rozwiązanie jest lepsze.

Natomiast w chwili obecnej nie ma chyba funkcjonalnego odpowiednika Integry 128-WRL w postaci osobnych modułów? Chodzi głównie o możliwość sterowania systemem za pomocą SMS czy też powiadamiania za pomocą aż 64 różnych SMS na dodatek ze wszystkich 128 wejść...

Z integry 64 i 128 możesz wysyłać 64 sms za pomocą modułów lt1/lt2 z wszystkich wejść jakie posiada dana centrala.Natomiast nie ma mozliwości sterowania sms no chyba że się zastosuje moduł gsm 4 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z integry 64 i 128 możesz wysyłać 64 sms za pomocą modułów lt1/lt2 z wszystkich wejść jakie posiada dana centrala.Natomiast nie ma mozliwości sterowania sms no chyba że się zastosuje moduł gsm 4 .

Ile znaków mogą mieć te komunikaty SMS w modułach LT1S/LT2S ?

W przypadku GSM-4S chodzi o sterowanie za pomocą trzech wyjść zintegrowanych z modułem, czy w inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigbeat proszę pomóż po sie pogubiłem.

Możesz wskazać fragment mojej wypowiedzi z którym tak zawzięcie polemizujesz.

Jeden z przedpiśców wkleił kilkanaście postów wyżej plan domu z naniesionym rozmieszczeniem czujek. Teraz już go usunął (ten plan) - więc dlatego już nie widać, z czym polemizowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem jeśli chodzi o alarmy, a potrzebuje wiedzieć jeszcze dwie rzeczy, bo czytanie tych wszystkich stron sporo zajmuje:) więc bardzo bym prosił o odpowiedz.

 

1. Czy podłączanie szeregowe dwóch czujek jakoś wpływa negatywnie na prace urządzeń? (centrala satel CA-10P, czujki obojętnie jakie, połączone 2EOL)

 

2. Jak się ma wyglądanie czujka pasywnej podczerwieni za okno? Czy jest źródłem fałszywych alarmów?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem jeśli chodzi o alarmy, a potrzebuje wiedzieć jeszcze dwie rzeczy, bo czytanie tych wszystkich stron sporo zajmuje:) więc bardzo bym prosił o odpowiedz.

 

1. Czy podłączanie szeregowe dwóch czujek jakoś wpływa negatywnie na prace urządzeń? (centrala satel CA-10P, czujki obojętnie jakie, połączone 2EOL)

 

2. Jak się ma wyglądanie czujka pasywnej podczerwieni za okno? Czy jest źródłem fałszywych alarmów?

 

Pozdrawiam

1.Negatywnie na prace nie wpływa , po prostu jak bedą jakieś problemy to nie będziesz wiedział z której czujki.

2. Z zasady nie ma wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli juz musisz podłączać dwa czujniki na jednej linii to prosze tu masz schemat i troche na ten temat informacji

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic339751.html

Oczywiście poza wymienionymi w linku konsekwencjami takie podłaczenie nie wpływa negatywnie na prace systemu, nie zakłoca go i nie może np prowadzic do uszkodzenia centrali czy innych do niej podłaczonych elementów.

 

W zaleceniu by unikać umieszczania czujników pir na przeciw okien chodzi nie o to że czujnik może widzieć przez okno( O ile mozna mówić w przypadku czujnika pir o widzeniu) a raczej o możliwość oślepienia czujnika np światłem slonecznym bezpośrednim lub odbitym ( co raczej zdarza sie bardzo rzadko) i skutecznośc detekcji

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuje ok 8 szt kamer , kable mam zamiar doprowadzic na poddasze , czy do kamer oddalonych od domu ok 20mb ciagnac kabel żelowany a do pozostalych wiszacych na elewacji "zwykly"biały RG59 ? czy położenie zespolonego kabla RG59 + 2x 1 mm.kw będzie najbardziej uniwersalnym rozwiazaniem ( 12,24V lub 230 V ?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój tok rozumowania jest jak najbardziej poprawny. Oczywiście mozna zrobic to tak jak piszesz. jeden przycisk może stsreować kilkoma urzadzeniamii tak przykladowo naciśniecie przycisku nr 1 może otwierac obie bramy zapalać swiatło i opóźniać system alarmowy, drugi może otwierac tylko brame wjazdową a trzeci tylko garażową.

Pozdrawiam

Owszem, jeden przycisk może sterować kilkoma urządzeniami, ale z kilku powodów nie jest to wskazane, bo może znacznie utrudnić obsługę tych urządzeń (szczególnie osobom nie zaawansowanym technicznie, np. żonie :wink: ).

 

Jak zamierzasz zrobić w Integrze opóźnianie systemu alarmowego w garażu?

Się nieśmiało przypominam(powtarzam) z moim postem - i prośbą o komentarze innych.

 

Właśnie wydawało mi się, że zastosowanie 1 przycisku ułatwia sprawę, bo naciskam raz i wszystko działa (i np. jestem pewny że alarm jest opóźniny, w innym razie łatwo zapomnieć nacisnąć sekwencję przycisków w odpowiedniej kolejności). Jedyny ewentualny kłopot jaki tu widzę to, że brama garażowa (nie wiem jak we wjazdowych, bo nie mam na razie) jednym przyciskiem się zamyka i otwiera.

Wydaje mi się, że na temat opóźnienia w Integrze już tu pisał Zbych, ale ja nie bardzo "techniczny" jestem :-) choć się staram ;-), więc już zgłupiałem można czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuje ok 8 szt kamer , kable mam zamiar doprowadzic na poddasze , czy do kamer oddalonych od domu ok 20mb ciagnac kabel żelowany a do pozostalych wiszacych na elewacji "zwykly"biały RG59 ? czy położenie zespolonego kabla RG59 + 2x 1 mm.kw będzie najbardziej uniwersalnym rozwiazaniem ( 12,24V lub 230 V ?)

 

Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie połozdenie kabla UTP .

Powód :

- jednym przewodem prowadzisz sygnał i zasilanie

- w przypadku gdy zechcesz założyć kamery IP będziesz mógł to zrobić . Jeżeli położysz koncentryk będziesz skazany tylko na kamery analogowe .

 

Poddasze mieszkalne ? Jeżeli nie ,to pomysł postawienia tam rejestratora nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

w integrze64 chcę zmienić hasło, wchodzę do menu w manipulatorze, wprowadzam nowe hasło a potem system żąda podania KODU POTWIERDZAJĄCEGO.

 

Proszę o pomoc - co to jest ten kod potwierdzający, bo instrukcja milczy w tej sprawie.

 

Pozdrav

Nie prawda .Instrukcja w tej sprawie nie milczy . :evil:

 

Centrala żąda zmiany hasła przez użytkownika w następujących przypadkach:

• nowy użytkownik – hasło nowego użytkownika jest znane osobie, która wprowadziła go do

systemu i dlatego konieczna jest jego zmiana. Do czasu zmiany hasła przez nowego

użytkownika na wyświetlaczu będzie pojawiał się komunikat: „Zmień hasło”. Nie

Instrukcja użytkownika INTEGRA

50

zastosowanie się do polecenia zmiany hasła nie ma żadnych następstw, jeśli chodzi

o przydzielone uprawnienia i dostęp do stref.

• upłynięcie terminu ważności hasła typu „Czasowy odnawialny” (patrz funkcja:

Użytkownicy).

• odgadnięcie hasła użytkownika – w trakcie wprowadzania nowego hasła przez dowolnego

z użytkowników może się zdarzyć, że wpisze on hasło już używane w systemie. Hasło

„odgadnięte” zostanie odrzucone, jednak jego dotychczasowy użytkownik poinformowany

zostanie o konieczności zmiany hasła.

W dwóch pierwszych przypadkach procedura wprowadzania nowego hasła jest prosta: po

uruchomieniu funkcji zmiany należy wpisać nowe hasło i zatwierdzić klawiszem [#].

W przypadku odgadnięcia hasła procedura jest bardziej skomplikowana i wymaga

potwierdzenia zmiany hasła przez administratora lub serwisanta: po wprowadzeniu nowego

hasła i jego zatwierdzeniu klawiszem [#] konieczne jest wpisanie hasła administratora lub

hasła serwisowego (w przypadku odgadnięcia hasła administratora).Uwaga: Użycie hasła serwisowego możliwe jest po odblokowaniu dostępu serwisu przez

administratora.

Możliwe jest włączenie przez serwis opcji blokującej definiowanie haseł łatwych do

odgadnięcia. Przy włączonej opcji centrala nie pozwala definiować haseł typu: 1111, 1234,

1122 itp. Hasła te są odrzucane, a centrala oczekuje na podanie innej kombinacji cyfr.

Uwagi: Centrala nie przyjmuje jako nowe hasła identycznego z hasłem, które chcemy

zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wydawało mi się, że zastosowanie 1 przycisku ułatwia sprawę, bo naciskam raz i wszystko działa (i np. jestem pewny że alarm jest opóźniny, w innym razie łatwo zapomnieć nacisnąć sekwencję przycisków w odpowiedniej kolejności).

 

Nie zapominaj że może się zdarzyć iż zgubisz pilot wraz z kluczami .

Czy wtedy sekwencja będzie złym rozwiązaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wydawało mi się, że zastosowanie 1 przycisku ułatwia sprawę, bo naciskam raz i wszystko działa (i np. jestem pewny że alarm jest opóźniny, w innym razie łatwo zapomnieć nacisnąć sekwencję przycisków w odpowiedniej kolejności).

 

Nie zapominaj że może się zdarzyć iż zgubisz pilot wraz z kluczami .

Czy wtedy sekwencja będzie złym rozwiązaniem ?

 

Masz racje utudni wtedy sprawe tylko czy jest to tego warte. W takiej systuacji istnieje spora szansa że potencjalny amator naszego mienia nacisnie przyciski w nieodpowiedniej kolejnościi i zanim otworzy mu sie brama zawyje alarm wywolany naruszeniem czujnika w garażu. Istnieje też szansa że spłoszy go to i wycofa się.

Tylko jest kilka ale:

1. może mieć farta i nacisnie odpowiedni przycisk ( w końcu już raz go miał wchodząc w posiadanie naszych pilotów i kluczyków)

2.jeżeli za pierwszym razem mu sie nie uda może spróbowac jeszcze raz.

3. zazwyczaj klienci mając w perspektywie obsługe wjazdu do garazu przy uzyciu kilku pilotów wybierają prostsze rozwiązanie z ustawionym na stałe opóźnieniem czujników. I tak to wygląda w większosci systemów alarmowcyh.

4. Zazwyczaj pilot od bramy znajduje się przy kluczykach od samochodu. Pytanie czy ktoś kto wejdzie juz w posiadanie naszego samochodu bedzie jeszcze zainteresowany kosiarką i rowerami z garażu.

 

Pozdrawiam

 

 

ps. a odnośnie okablowania pod kamery to 100 % racji. kamerki IP będą tanialy i wypierały więc warto prowadząc okablowanie wziąśc to pod uwagę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to jest taniej w abonamencie, niż porządny monitoring do CMA i serwis instalatora systemu... :roll:

Dzięki za szczegółowe odpowiedzi.

Już chyba klaruje mi się rozwiązanie zasilania mojego systemu. Z racji posiadania już modułów CA-64E raczej nie będę wymieniał ich na wersje EPS czy też PP. Zastosuję natomiast kilka "rozproszonych" zasilaczy z aku 22/40 Ah i skoreluję je z ekspanderami (po kilka ekspanderów - a właściwie modułów przezń zasilanych - na jeden zasilacz). Zasilanie centrali pozostawię osobno, zastosuję tylko większy akumulator 22 Ah (przy prądzie ładowania Integry = 1A taka pojemność nie będzie chyba zbyt duża...).

Problem tylko z tym "nieszczęsnym" :wink: nadajnikiem.

 

A może warto skorzystać z okazji 8) i faktycznie przenieść się do CMA... Przy okazji montując porządny, zewnętrzny zasilacz do nadajnika, z nadzorem stanu aku...

Tym bardziej, że ostatnio panowie z aktualnej "firmy" przybyli w rekordowo krótkim czasie... 45 minut od wystąpienia alarmu... bo im się auto popsiuło :lol:

Czy CMA akceptuje nadajniki ATS czy montuje jakieś własne?

CMA montuje zazwyczaj takie same nadajniki jak SS.Pozatym CMA nie ma własnych patroli , zazwyczaj musisz więc podpisać dwie umowy jedną na monitorowanie a drugą na ochronę.

Nieprawda, że trzeba podpisywać dwie osobne umowy. Podpisuje się jedną kompleksową umowę z CMA, w której wskazuje się wybraną agencję ochrony i CMA w imieniu klienta zawiera umowę z tą agencją. Klient jest stroną tylko dla CMA i tylko z CMA się rozlicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...